Šta je novo?

Control

VPN bi trebao da je samo za GeForce aktivaciju, oba kljuca za igre (Control i Wolfenstein) su region free i idu na Epic i Bethesda naloge.
 
A u medjuvremenu i Huligan je odradio Kontrolu.
 
Ok, to mi se vec svidja. Jos samo da nadjem key.
 
Bolje naci gusara, kad je vec Huligan odradio sad ce i ovi "pravi"... Nije mi ovo nista spec.da bih bacao pare
 
Huligan je pravi da praviji ne moze biti.
 
Lepo rekoh pre nedelju dana
:)

Bravo, bio si upravu.

Po ovim testovima zahtevnije od Plague Tale 50%. Neopravdano jer Control deluje praznije (hodnici i kancelarije) i modeli neprijatelja izbliza deluju kao da imaju manjak poligona.

Ne moze da se poredi graficki, Plague Tale je mnogo staticniji od ove igre, ovde je sve dinamicno, efekti, fizika leti na sve strane, ipak je to Remedy, po meni ljudi koji prave najbolju grafiku vec godinama, nista mi nije izazvalo onaj osecaj odusevljenja, kao prvi Max Payne, i ajde da pomenem i Crytech, koji je isto izazavao faktor odusevljenja sa prvim Far Cry.
 
Što se kodova tiče koji su dolazili uz grafe, moj je bio region locked. Morao sam da jurim support da ga zamene jer nisam mogao da ga aktiviram.

Skinuo sam igru, sve na max, 1440p, DLSS na 1280x960p, smanjio onaj neki lighting sa high > medium (čitao negde da jede preko 10fps). Fps šeta između 55 i 75, u zavisnosti od dešavanja sa rtx 2070s.

Vajb isti kao Alan Wake.
 
Cak i sa 40-60fps-a igra radi tecno ? U smislu tecno kao 60+, kontam do engine-a je. Na rx570/4770k/16gb ddr3 i ssd-u, high preset/high textures samo medium reflections i volumetic, 40-60+ fps-a. Na low presetu 60-100, ja na 24" monitoru u onom trcanju i dijalozima ne videh neke bitne razlike. Tako da mi i ovo dodje vise no igrivo na ovoj grafici, poprilicno iznenadjen nakon svih naslova, ispade AC serijal najzahtevniji i dan danas.

Ovako igra, previse brza meni, to trckanje i pucanje, nekako mi deluje dosta prosto za razliku od nekih drugih igara koje igram, mada za promenu i nije da se zalim.

Btw narodnjak, ovako tesko da bih uzeo na epicu.
 
da, ne vidim osetnu razliku kada padne sa 70 fps na 55 npr, a igram na 144hz monitoru.
 
Poslednja izmena:
Da li su unapredili motion blur u odnosu na Quantum Break? Tamo je bio katastrofalan i pravio se ghosting kakva god podesavanja da postavis i uopste nije mogao da se eliminise. Najbolje se videlo ako vrtis kameru u krug oko karaktera.
 
Jesu, ali postoji neka halolike aura oko lika.
Nije uvek primetno, ali nervira.
 
Izasao je neki mod za uklanjanje motion blura
 
Jel neko ima uzasan texture pop-in, do granice da su sve teksture low poly? Obicno se pauziranjem u meni i vracanjem u igru, teksture "resetuju" na normalne.

Ati karta i neki praistorijski drajveri...
 
Ja nemam takvih problema, a 5 sati sam igrao danas. Drajveri od proslog novembra (ne pada mi napamet da skidam novije jer sam u par navrata pri benchovanju video i do 15% bolje performanse na ovim, 18.11.2).
 
Moze fino da se igra, na GTX 1060, sa ovim podesavanjima rez1920/render1920, ne pada ispod 60 fps... ko voli ovakve igre, fina zabava

Control_DX11_2019_08_29_01_13_44_492.png

Control_DX11_2019_08_29_01_21_58_977.jpg
 

Prilozi

  • Control_DX11_2019_08_29_01_21_58_977.jpg
    Control_DX11_2019_08_29_01_21_58_977.jpg
    104.2 KB · Pregleda: 112
Poslednja izmena:
Nisi iskljucio film grain :p

Uglavnom, reseno sve sa najnovijim drajverima i pokrenuo sam DX11 verziju. Sta uopste nedostaje u odnosu na DX12?
 
Jel ima razlike u performansama izmedju Dx11 i DX12?
 
DX11 daje bolje performanse.
 
Nesto malo bolje, ali u nekim scenama fps bez razloga pada na 30, sto se u dx12 ne desava.
Ako imate problema sa stutterom, stavite u NVCP low latency na on.
 
Jel ima ova igra podrsku za HDR, neki delovi bas vriste za istim

@ padawan ovde mi ne smeta film grain, stavise nekako "lepse" izgleda, mada uglavnom iskljucujem po igrama :)
 
Poslednja izmena:
Nema. Za sada se ne zna da li ce je biti.
 
Ima na YT SantiagoSantiago je testirao recimo sa rx 570. Uglavnom high, texture res na ultra, senke i lignthing na normal i ugasio je valjda space reflections i MSAA i lagano sa i3 9100 i rx 570 izvlaci 80-90fps, ima tu prostora za msaa na x2. Tako da uz nikakav, bar u igri primetan, visual drop se itekako moze igrati na 1080p za male pare. Igra ima definitivno grafickih opcija za test i config odgovarajuc hardveru.
 
Dobra igra. Drzi paznju. Ima neki Silent Hill/FEAR/Doom vibe sto je kul. Jedino sto port nije valjano uradjen, napucavanje je lose, kao i za sve portove sto stizu na PC.
 
Ne znam baš da li je ovo bio inicijalno port sa konzole, s obzirom koliko loše radi tamo.

Inače, meni je pomoglo malo, ali ne mogu reći da je kompletno uklonjeno trzanje:
"In order to fix the DX12 stutters, you’ll have to open Exploit Protection via your Windows Search bar. Then, click On the Program Settings Tab and click On The “+ Add programs to customise”. Then, click On Choose Exact File Path, find Control_DX12.exe and open it. Afterwards, you’ll have to navigate its Program Settings, scroll down to “Control Flow Guard”, put check mark in “Override System Settings”, turn it Off and Apply."
 
Zavrsio danas sve dodatne misije. Ovo je za mene igra godine (osim ako drugi DLC za Metro Exodus ne bude dobar kao prvi).
Igra izgleda odlicno:

Control-paper.gif
 
Ima li neka fora kako da se smanji ili iskljuci onaj motion blur kad okrecem kameru? Muka mi je igrati...
 
Google is your friend :)
Imas da skines neke fajlove i onda mizes da iskljucis na dx11.
Ako imas rtx i igras sa rt-om na dx12, *mjau**mjau**mjau* :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Prešao sa većinom sporednih misija.
Gameplay je dobar i drži pažnju. Priča je u početku dosadna, sredina je dobra, kraj užasan.
Najlepši deo mi je onaj kad dobiješ slušalice, podseća na alan wake borbu u onom polju sa binom.
Takođe imate i muzički studio na istraživačkim spratu, gde možete da pustite i slušate jednu pesmu od potf. :)
Sve u svemu lepa igra, ali sama priča ništa posebno.
 
Nazad
Vrh Dno