Šta je novo?

Sklapanje konfiguracije

Učlanjen(a)
02.08.2018
Poruke
1,023
Poena
100
Pozdrav ljudi, znam da sam gledao na forumu ali ne mogu naci gde se nalazi pa ako moze neko nek postavi linkove, zanima me sklapanje konfiguracije za opste namene, malo gaming( u slobodno vreme, tipa Dota 2, nikakve nove igre u 4k) , malo programiranje (front i back, rekreativno takodje), od svega po malo... Nikakav video editing i slicno, jer nisam u toj prici...
Za svoj posao primarni imam Hp brand PC, i on mi sluzi za office i te gluposti a s obzirom da mi je radno mesto kuci, dosta vremena provodim za racunarom ali jednostavno taj firmin pc ne moze da gura nista, kuciste je malog formata, i3 sa integrisanom graf. 128gb ssd itd... e sad postoje neke komponente koje bih mogao da izvadim i iskoristim ali ne bih to radio jer iako me niko nista ne pita ipak je firmin pc, pa se ne bih igrao sa tim...
Ono sto sam ja zamislio je neka AMD konf. sa R5 procesorom, nekom plocom B450, 480gb ssd i minimum 16gb rama (2x8gb) moze u startu i 8 pa bih jako brzo kupio jos 8 bar to nije skupo, a s obzirom da je ddr4 radice to lepo. grafika bi bila mozda rx580 8gb, napajanje neko po vasoj preporuci a da nije preskupo...
Naravno otvaram temu kako bi mi vi preporucili gde to da kupim i od kog proizvodjaca, posto nemam da kupim odjednom sve ( nije mi prioritet ) krenuo bih u lagano sklapanje koje bi trajalo mesec-dva dana...
voleo bih da mi preporucite kuciste pa sve po redu, kuciste bih voleo da uzmem ako postoji u nekoj normalnoj ceni sa kaljenim staklom jer posle toliko godina voleo bih da imam jedan lep racunar.
Nisam gadljiv ni na Madjare ali posto nisam nikada kupovao na taj nacin voleo bih da mi linkujete sve komponente od odredjenog prodavca jer ih ja ne znam po nadimcima koji je koji a cuo sam za njih da su pouzdani.... Znam da ima puno ovakvih tema ali eto voleo bih i ja da imam svoju sa vasim predlozima
Bitno je da konf. nije preskupa tj nemam para sa Top komponente niti je meni to potrebno, i da mi date neki redosled u nabavci kao i vase misljenje sta kupiti i sta je najbolje
Hvala punoo
 
Poslednja izmena:
Pa u Windowsu podesavas minimum i maximum cpu state.
Ali opet, nemoguce je da je sa vecim klokom imao manje fps.
Drugo, procesor svakako ide na 100% u Windowsu kada je u igri, nezavisno od toga sta si stavio u power settings, psom ako je maximum manji od 100%.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
manji FPS je bio zbog samog ogranicenja unutar igrice koji je bio 120max ne znam zasto :D totalno sam prevideo ta podesavanja, odvrnuo sam do kraja (240fps) i sad fps ide izmedju 150-240...
sto se tice toga u wind. procitao sam da je noviji update napravio tu promenu u profilu i nabio minimum na 90% a max na 100%, ja sam samo minimum spustio na 5% (koliko je ranije i bio? tako procitah na dosta mesta) a max je ostao 100%... mnogo se ljudi zalilo da im rade procesori na 1.3-1.5v stock... ******* tek sad krece igranje sa svim i svacim, prvi put imam otkljucan procesor posle xxx godina :D

kad budem uzeo sutra, prekosutra kuler sto nikako da mi stigne pa da se igram sa oc...
posto imam msi tomahawk plocu tamo mogu da podesavam skoro sve, osim cpu core valtage, tj imam neka tri profila override,offset ( ili kako vec) i auto. to jos nisam shvatio kako bih podesio niti nalazim na yt nista pametno... svi navodno samo upisu V i kao to je to, a ja to ne mogu vec moram neke od tih profila prvo da promenim pa unutar njih nesto da dodajem... hmmm
videcemo tek krece igranje :D
 
Poslednja izmena:
Evo fi FAQ sa mnogim objasnjenim stvarima, ujedno i nekoliko korisnih programa i objasnjenjima za njih:

https://drive.google.com/file/d/1XFqzUj5pKrpPfGyz5L9GcQYff1vuE8Vr/view?usp=drivesdk

Sto se logike tice, nije se mnogo promenilo. Glavna promena je sto procesori sad dostizu 300MHz veci klok u odnosu na prvu gen, ostalo je isto.

Ako planiras da ozbiljno klokujes memoriju (sto realno ne moras), skini najnovije verzije Taiphoon burnera i Ryzen kalkulatora, ove iz .zipa su zastarele.
 
Hvala pogledacu sutra! Mislio sam da ga podignem na 4.0 da radi na 1.3, memoriju da podignem na 3000 sa 1.35v koliko sam shvatio to je sve prilicno mekan oc a samo treba da provalim kako fukncionisu ti profili za cpu valtage i dram no ima vremena prvo hladnjaak da stigne.. visoke su mi temp u stres testovima idu i do 80-83 stepeni sa ovim stock coolerom. Ne valja nista. U igri ne, do 63 je isao.. grafickoj sam zamenio pastu i ociatio je lepo, ona ne prelazi 55-60 stepeni ni u stres testu ni u igri


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno