Šta je novo?

Pomoć oko izbora rutera

Markic

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poruke
4,247
Poena
475
Moja oprema  
Laptop
Macbook Air M1, HP Pavilion 17
Mobilni telefon
Google Pixel 8 Pro
Pametni uređaji
Galaxy Watch 4 Classic
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ljudi, dobio sam od Kopernikusa neki raspali cbn modem, koji nije u stanju da isporuči WiFi signal po stanu površine 50m2.
Očajan signal je kombinovan i katastrofalnom brzinom, koja ne prelazi 10Mb/s, a posedujem paket 60/8. Preko LAN-a sve radi super.

Bitno mi je da dobijem samo stabilnu WiFi konekciju sa normalnom brzinom, pošto je ovo trenutno ne izdrživo, padne nekada i na 5Mb/s.

Šta uzeti do 2500 hiljade?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Za te pare nista. Jedino da nadjes neki mikrotik, ili neki industry grade ap.
Tesko da ces u svakom delu dobiti signal i konekciju iste jacine....

Sent from my 6037Y using Tapatalk
 
Kako je moguće da nema apsolutno ništa, ne tražim ja signal u krugu od 500m, samo u stanu, bar da brzina bude 50Mb/s.
Dok sam imao VDSL, ZTE modem je imao odličan WiFi.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
I meni trteba uskoro novi gigabitni ruter.

Na ruter se lanom kaci desk komp, a na wifi telefon(i) (3-4 kom), televizor (1 sada, u buducnosti 2), laptop(ovi) (2 max i to ne oba istovremeno), mozda i tablet po potrebi (1) i ne sve odjednom, nikad, jer su uglavnom ti uredjaji gostujuci, sem mog kompa, telefona i televizora.

Koji kvalitetan, pouzdan, dobar, gigabitni ruter ima u prodaji kod na a da nije previse skup?

Asus USB-AC68 Wireless AC1900: http://www.itsvet.com/ruter_asus_usb...a1-52.i?id=717 za 10.540din
ili
Tenda AC15 AC1900 http://www.itsvet.com/ruter_tenda_ac...a1-52.i?id=780 za oko 12.000din
Po cemu se razlikuje i da li je ista bolja ova Tenda od Asus USB-AC68 Wireless AC1900 i ako jeste zasto?

Nesto treće, cetvrto...?

ASUS RT-AC86U : http://www.itsvet.com/ruter_asus_rt_...a1-52.i?id=736 za oko 35.000din (ŠTO JE BAŠ SKUPO! Vredi li ovo i za sta se ovo "cudo" uzima?)

Sta bi trebao sve od konektora i podrske da ima dobar ruter?
 
Isprati korisnika zoroo ovde po oglasima, čovek često daje top rutere po cenama daleko nižim nego u radnji.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kupio jednom, platio pristojnu cenu (ni malu ni veliku) crkao ruter za 4-5 meseci, odustao od te varijante za u buduce, samo sa nekom 2-3g garancijom...
 
Kupio jednom, platio pristojnu cenu (ni malu ni veliku) crkao ruter za 4-5 meseci, odustao od te varijante za u buduce, samo sa nekom 2-3g garancijom...
ako stvarno hoces dobar stabilan jak ruter sa dobrim signalom onda
Netgear Nighthawk R7000 ili ASUS RT-AC68U ili TP Link Archer C9
i kao sto rece Proday raspitaj se nista te nekosta kod korisnika zoroo
 
ako stvarno hoces dobar stabilan jak ruter sa dobrim signalom onda
Netgear Nighthawk R7000 ili ASUS RT-AC68U ili TP Link Archer C9
i kao sto rece Proday raspitaj se nista te nekosta kod korisnika zoroo
Imam nighthawk i koliko vidim ima problema sa određenim verzijama fwa.
Sledeci setup mi je pfsense+ap

Sent from my 6037Y using Tapatalk
 
ako stvarno hoces dobar stabilan jak ruter sa dobrim signalom onda
Netgear Nighthawk R7000 ili ASUS RT-AC68U ili TP Link Archer C9
i kao sto rece Proday raspitaj se nista te nekosta kod korisnika zoroo

Narucen ASUS RT-AC68U od Fante za 114e+postarina.
Razlika je 7krsd od njega i iz najjeftinije nase prodavnice, previse i za mene pobornika "kupujte domace" i "platite porez kod kuce"...
 
Kako je moguće da nema apsolutno ništa, ne tražim ja signal u krugu od 500m, samo u stanu, bar da brzina bude 50Mb/s.
Dok sam imao VDSL, ZTE modem je imao odličan WiFi.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Tenda AC 10 za 37€. To je neki minimum. Garancija je godinu dana preko Mađara. Ja ga planiram za sebe. Odustao sam od Xiaomi 3g zbog dobavljivosti i jezika. Mada bi mi koristio onaj USB port.
 
Pošto sam od stcable dobio neki ac ruter koji mi baš ne uliva poverenje (na 5.8ghz ne može da pokrije kuhinju gde provodim dosta vremena itd, a na 2.4 radi tj dobacuje isto kao i onaj tompson ili kako se već zvaše modem pre njega tj osrednje i gubim dosta na brzini) reših da pazarim nešto bolje (naravno ukoliko iko može da mi potvrdi iz iskustva da bih dobio bolji/jači signal sa kvalitetnijim ruterom).

Ukratko, ovde gde sam, imam sada mogućnost da kupim Asus AC87U za 80e (koliko videh po recenzijama, asus je dosta napredovao sa mrežnom opremom u odnosu na ono gde je nekada bio) i interesuje me da li bi mi to radilo posao?!...i koliko je AC88U bolji pošto njega imam za 120e (da li ima jaču signal ili samo veću brzinu i više lan portova pozadi)?!

Napominjem da se ne igram, ne trebam nikakve džidžabidže i dodatne opcije već samo da mi wifi radi brzo (koliko plaćam operateru) i stabilno.

Takođe ako ima neki netgear nighthawk ili tp link da je provereno dobar da pogledam i njih.

Hvala svima na pomoći i savetima.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koja ti je brzina neta drug?

ASUS RT-AC68U meni fercera bezprekorno.

2,4GHz najdalje od rutera iza 2-3 zida Screenshot_20191203-141439_Speedtest.jpg

5GHz najdalje od rutera iza 2-3 zida Screenshot_20191203-141313_Speedtest.jpg

2,4GHz na 1/2m od rutera Screenshot_20191203-141701_Speedtest.jpg

5GHz na 1/2m od rutera Screenshot_20191203-141852_Speedtest.jpg

Net kablovski 120/15Mbps

Ovo 2-3 zida je malo neprecizno jer su 2 zida poluotvoreni, vrata sobe pa u liniji ka kuhinji u kojoj ima jedan poluzid i jedan puni zid od cigli.

Ruter je namesten na najslabiji signal (power saving). ;)

Znam da prijatelj ima cini mi se Asus AC86U i fercera mu odlicno...
 
Poslednja izmena:
80/8 čini mi se da je poslednji ugovor! U principu meni je i 40/2 dosta samo da nemam dropove tj da je stabilan signal.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ide Nova godina, kako još nisam uzeo modem, odlučio sam malo i da podignem cenovni rang, recimo do 5000, šta je za preporuku?
Videh neki TP-Link u Gigatronu, pošto imam 20% popusta na sve kao SBB korisnik, jel znate jel ima nešto u Gigatronu da valja, zbog popusta može do 7000?

Ovaj sam video:
https://m.gigatron.rs/ruteri/tp-link_ruter_archer_c50-152653

Ili ovaj:
https://m.gigatron.rs/ruteri/tp-link_ruter_archer_c60-152665

Ili da se okrenem oglasima i Mađarima? Mada bih pokušao sa Gigatronom, čisto zbog garancije, pa ako baš ništa ne valja onda nešto sa KP.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Aha, planirao sam i taj model da stavim u uži izbor. Vidim da postoji i AC 11, međutim kod nas tog modela nema.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Šta mislite o TP-LINK TL-WR940N, ima li neko ovaj model?
Mogu da ga uzmem za 2000, a treba mi kući jer me ovaj telekomov poprilično zeza i gubi brzinu na wifi. Podržava li repeater mode?

Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno