Šta je novo?

Predlog za kuciste

doggy

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2004
Poruke
870
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3800x + MSI Frozr XL
Matična ploča
Gigabyte x570 Aorus Elite
RAM
2x32GB Kingston DDR4 3200
GPU
Asus RTX 3070 Dual 8GB
Storage
256GB Samsung 850 EVO, 1TB Samsung 860 EVO, 1TB Kingston SA2000, 2x2TB i 4TB HDD
Zvuk
Integrisana
PSU
Seasonic Focus Plus 750 Platinum
Kućište
Cooler Master Cosmos Anniversary
Monitor
MSI MAG274QRF-QD, Dell Ultrasharp 24
Miš & tastatura
Microsoft Natural 4000 + Redragon M908
Laptop
Dell XPS 15 9500
Mobilni telefon
Huawei P30 + Samsung S22
Pametni uređaji
Mi band 4
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav,

Treba mi savet za kućište sa što boljom ventilacijom. Sad imam Chieftec LBX 01b kojim sam zadovoljan ali me zanima da li moze bolje. Izgled nije bitan. Bitna je funkcionalnost, broj HDD slotova (imam 5 diskova trenutno) i mogućnost provetravanja. Kućište bih uzeo samo ako nudi osetno bolji protok vazduha.

Ne verujem da bih dao mnogo preko 50 EUR. A ako moze manje i to je OK :)

U kućištu će biti Seasonic 750 platinum, Ryzen 2700 ili neki novi iz serije 3000 i AMD RX 570 ili 580.

Pozdrav,
Igor

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Drugari, dajte neki predlog za big tower neki ili neko kućište preko 50cm ako ga ima u mid tower kućištima. Trenutno sam na Thermaltake kućištu ali mi se ne sviđa cable management, mada kućište je iz 2014. godine. Možda ovako nešto:

http://www.phanteks.com/Eclipse-P600s.html
 
Poslednja izmena:
Posle kopanja po forumu izbor za neko budget kuciste je pao na Cooler Master MasterBox MB511 koje je pomenuo jurodivi na prvoj strani. Da li sam dobro odabrao i zasto nisam? :D
 
Šta planiraš da staviš u big tower? Osim ako ne planiraš neki specijalni custom loop projekt ili Bog zna šta, ne dobijaš apsolutno ništa sa velikim kućištem...
 
Šta planiraš da staviš u big tower? Osim ako ne planiraš neki specijalni custom loop projekt ili Bog zna šta, ne dobijaš apsolutno ništa sa velikim kućištem...

Ništa posebno ali bih voleo da imam bolji airflow i da imam bolji cable management. Nekako mi se čini da što je višlje kućište bolje odvodi topao vazduh gore, jer burazer ima prastari Chieftec koji je big i milina je kako su komponente ušuškane sa temperaturom što uidle što u max opterećenju.
 
Aj da probam opet posto mi prosla poruka nije prosla...

Da li i dalje vazi preporuka za Cooler Master MasterBox MB511 koji je pomenuo jurodivi na prvi strani teme ili postoji nesto bolje u tom rangu do 50-60e?
 
Da li ovaj Cooler Master MasterBox MB511 sa prve strane teme sto je preporucio jurodivi i dalje vazi kao dobra prepruka sto se tice tog nekog cenovnog ranga? I da li je recimo NZXT H500 bolje proverteno kuciste od njega i zbog cega se isplati doplatiti jos 25e za njega? :)
Ako je bitno u njega ce ici R5 2600, B450 tomahawk max i rx 580
 
Poslednja izmena:
Ništa posebno ali bih voleo da imam bolji airflow i da imam bolji cable management. Nekako mi se čini da što je višlje kućište bolje odvodi topao vazduh gore, jer burazer ima prastari Chieftec koji je big i milina je kako su komponente ušuškane sa temperaturom što uidle što u max opterećenju.

Dobar protok se napravi ventilatorima, ne znam što svi potenciraju taj "prirodni protok" vazduha kad možeš da mlataraš lepezom u bilo kom pravcu i da napraviš bolji airflow od tog. Veličina nema maltene ništa sa dobrim protokom vazduha ni sa dobrim kabliranjem, pismeno napravljeno kućište rešava sve.

Ako hoćeš kućište sa dobrim protokom, potraži kod Mađara Phanteks 400A, nije ni previše skupo...
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru!
Iskreno, ne razumem se u tematiku pa samo pricam ono sto procitam :D
Za taj Phanteks na kp nema nijednog, vidim da je u Madjarskoj oko 80e, videcu bas koliko ce da traze da ga dopreme ovde.
Ako nije problem jel mozes da nabrojis 2-3 best buy kucista tako negde do 70ak EUR? Ili koliko je vec dovoljno novca za pristojno kuciste, ne sastavlja se novi komp svaki dan, necu da stedim ali ni da bespotrebno trosim :)
 
Odraće te Mađari za kućišta ako uopšte i budu hteli da ti dovuku.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
U pravu si, ovi sto hoce da dovuku traze preko 120 EUR :crash:
Nista, ostaje mi da gledam od ovoga sto ima kod nas. Ima Meshify C za 10,500din, pa ako ne nadjem neki bolji deal verovatno cu ici na to.
 
Da, i njega sam razmatrao, medjutim gledajuci nekoliko review-a cini mi se da je Meshify C ipak kvalitetnije uradjen i da vreti tih 20ak eura razlike.
Ima li neko misljenje o Fractal Design Focus G? Plus mu je sto ima mesta za optiku.

Sve ostale komponente su porucene, jedino muku mucim s kucistem :D
 
Nije baš toliko loše, manje je fancy, starijeg dizajna (nema PSU shroud). Za te pare imaš i Cooler Master MB511 (sa mrežastom prednjom stranom) koji je malo modernijeg dizajna i možda malkice veći, ako ti je to bitno...
Baci pogled i na Deepcool Matrexx 55 za nekih 4600-5000, deluje ok za te pare.
 
Nazad
Vrh Dno