Šta je novo?

RX 460 ili RX 560..

racak91

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2008
Poruke
460
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5700X 3.4GHz (4.6 GHz), 8 Cores, 32MB L3 Cache+Arctic Freezer 34, 4 heatpipe, 150W TDP
Matična ploča
MSI B550-A Pro
RAM
2x8GB DDR4/3200 KINGSTON Fury Beast KF432C16BBK2/16+2x8GB DDR4/3200 KINGSTON Fury Beast
GPU
PULSE AMD Radeon™ RX 6600 XT 8GB
Storage
Samsung SSD 970 Evo Plus 250GB M2+XPG SPECTRIX S20G 500GB M2+Toshiba 500GB HDD
PSU
Raidmax 700W
Kućište
RAIJINTEK PONOS ULTRA TG4
Monitor
SAMSUNG 27T450FQRXEN
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Sam naslov kaze koju od ove dve kartice da uzmem??
Gledam na oglase neku uzeti, i gledam ako nadjem sa 4GB memorije..Da li ima neke razlike izmedju ove dve kartice??
 
Nadjoh 470 za 80e, 570 sto sam nasao ispod 90e ne idu.Da li vredi onda uzeti 470 za te pare? Sapphire nitro plus je u pitanju.
A rx 480 za 10.000dinara ali je veci tdp ne bi mi napajanje izdrzalo?
 
Poslednja izmena:
Bilo je RX570 za 80e, ja sam uzeo taj Aorus za 90e. Za RX480 mora jace napajanje.

Nasao sam i ja Aorus za 90 dao bi za 85, to je 10hiljada ne mogu toliko da izdvojim sada..A nasao sam rx470 za 80e..570 trazio ali sve 90e ili skuplje.
Prodaje covek za 80e gigabytove g1 gaming rx470 kopale godinu dana.Posle nisu koristene pa sam to gledao da pazarim jednu.
 
Poslednja izmena:
Stigla RX Gaming X MSI RX470 i dobio sam uz nju konektor 6 pin na 8 pin ubodem i sve super radi..Ali kada pustim test neki ili u igru kada udjem kompjuter se ugasi? To ne moze taj konektor nego mora dva molexa na 8 pin ili je slabo napajanje??
 
I kada sam puatio test u 720p rezoluciji radi normalno ali mi temp.ode na 89-90 pa cak i 92 stepena varira izmejdu temp.A u full hd kada pustim test neki ili igru odmah mi ugasi racunar.Da li je napajanje slabo ili je pasta losa i zato ugasi racunar??
 
I kada sam puatio test u 720p rezoluciji radi normalno ali mi temp.ode na 89-90 pa cak i 92 stepena varira izmejdu temp.A u full hd kada pustim test neki ili igru odmah mi ugasi racunar.Da li je napajanje slabo ili je pasta losa i zato ugasi racunar??
Sve si rekao sa ovime >>> temp.ode na 89-90 pa cak i 92 stepena
Ta karta ocigledno nije dobra.
Moraces da je servisiras ;) Na kraju ces dati tih 10 evra koje nisi imao za bolju.
 
promeni pastu na grafičkoj kartici.
velike fluktuacije u temperaturi ukazuju na zapečenu ili nepostojeću pastu.

promeni napajanje, očigledno je nedovoljno . (kad je napajanje slabo, pregreva se, nasumično se gasi i na kraju crkne).
rx 470 troši do 150w, tako da će da ti treba pravih 500w. nikakav kung fu.

power_peak.png


filni, uzdrži se od saveta dok ne ispečeš zanat.
 
Poslednja izmena:
promeni pastu na grafičkoj kartici.
velike fluktuacije u temperaturi ukazuju na zapečenu ili nepostojeću pastu.

promeni napajanje, očigledno je nedovoljno . (kad je napajanje slabo, pregreva se, nasumično se gasi i na kraju crkne).
rx 470 troši do 150w, tako da će da ti treba pravih 500w. nikakav kung fu.

power_peak.png


filni, uzdrži se od saveta dok ne ispečeš zanat.

E ako si mi ti rekao, a rekao si mu isto sto sam ja rekao.

E zivote dragi.
Mani me se leba ti sa tvojim savetima ;)
 
Poslednja izmena:
Ne gasi mi se nasumicno nego samo igru kada pokrenem ili neki test odmah krenu ventilatori na 90% da vrte i ode na 88-92 stepena temperatura i to samo u full hd kada pokrenem a u 720p onda ne gasi se ali mi temperatura ide na 92stepena...Menjacu pastu veceras pastu pa cu probati opet.Reko da nije do tog napojnog kabla sto nije na 2x molex??
 
Samo da se javim ovako kasno, zamenio sam pastu.Ona stara pasta osusilo se jedva da je i bilo na procesoru od graficke, stavio novu pastu spustile se temperarure u normalu.Sada u igri ili testu nekom ne ide vise od 69 stepeni.Napravio fan curve na afterburneru i sada sve sljaka super u full hd.Hvala vam na pomoci svima..
 
Eto, reseno. Neka te lepo sluzi. :type:
 
Nazad
Vrh Dno