Šta je novo?

RX 460 ili RX 560..

racak91

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2008
Poruke
460
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5700X 3.4GHz (4.6 GHz), 8 Cores, 32MB L3 Cache+Arctic Freezer 34, 4 heatpipe, 150W TDP
Matična ploča
MSI B550-A Pro
RAM
2x8GB DDR4/3200 KINGSTON Fury Beast KF432C16BBK2/16+2x8GB DDR4/3200 KINGSTON Fury Beast
GPU
PULSE AMD Radeon™ RX 6600 XT 8GB
Storage
Samsung SSD 970 Evo Plus 250GB M2+XPG SPECTRIX S20G 500GB M2+Toshiba 500GB HDD
PSU
Raidmax 700W
Kućište
RAIJINTEK PONOS ULTRA TG4
Monitor
SAMSUNG 27T450FQRXEN
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Sam naslov kaze koju od ove dve kartice da uzmem??
Gledam na oglase neku uzeti, i gledam ako nadjem sa 4GB memorije..Da li ima neke razlike izmedju ove dve kartice??
 
Pa to i gledam da ima 1024sp i da je 4gb memorije...Nasao sam sapphire pulse rx560 4gb...
Ili xfx rx560 sa 2gb memorije..
 
Poslednja izmena:
A trenutno nemam toliko tj.moju sam prodao i sada u toj ceni da nadjem 460 ili 560..Xfx 560 nasao 2gb rama i imam garanciju a ovu sa 4gb sapphire nemam garanciju, kaze nema papire ali mogu preko serijskog broja da motam preko dobavljaca.
 
Vodi racuna da tacnu oznaku modela pronadjes i proveris na internetu kada je rx 560 u pitanju
XFX ima i "osakacenu" i ovu bolju
Izmedju 460 i 560 definitivno 560, a izmedju svih 560 sapphire modeli deluju najpristojnije
Ako pronadjes 470 za 1000-2000 vise - vredi

Sto se garancije tice manje vise nije bitno, gledaj da je starija od godinu dana tj. da je prosla early fail fazu, kad je uzmes rasrafi je, detaljno ocisti i promeni termalnu pastu
 
Poslednja izmena:
Nasao sam rx 560 po oglasu pise da je radila desetak meseci sa 4gb memorije odlicno...Ali cekam da mi javi tacnu oznaku modela da mogu proveriti da li je sa 1024sp..Ako jeste to vredu uzeti..A rx470 sam gledao za 30eura skuplje od 560 toliko nemam sada da dodam, reko prodao sam moju i odmah da za te pare sto imam uzmem 560 neku...Samo motam da ima 4gb memorije jer bolje ce biti nego 2gb.A to uvek radim kada kupim grafiku neku polovnu, odmah se rasrafim i promenim termalnu pastu..
 
A po kojoj ceni uzimas 560 ako nije tajna?
 
Nasao sam je za 60e.
 
Ma nije ni bitno na kraju krajeva, uzmi od onog ko deluje pouzdanije, koju ces dobiti mozda jeftinije ili brze

A sta ti je sa r7 370 sa profila?

Prodao sam je kolegi, hoce od mene da uzme i prodam je na kraju i hocu sada sebi da narucim drugu..470 ne mogu sada da uzmem, a da ostanem bez grafike duze vreme ne bih, pa odmah pare sto sam prodao r7 370 da uzmem 560 neku...
 
Mislim da je malo brza od r7 370 ta rx 560..Nasao sam neku RX560 kojoj ne treba sestopinac i ima 1024sp 4gb memorije mislim da cu tu uzeti.Nisam neki gejmer da mora bas sve da ide ultra detalje, na medium high neka odradjuje posao.
Sada me zanima samo posto RX 560 vidim radi u PCI-E x8 mode, a kod mene je limitirano na ploci na PCI-E 2.0 mode zbog procesora, da li ce to smetati ili necu videti nikakvu razliku??
 
Pa ima neka za 80 ali joj ne radi dvi..Koristim za sada hdmi ali mozda se vratim na dvi jer stari monitor onda necu moci da koristim grafiku...A neki ima za 55eura ali poluispravna radi sve ali kada se optereti ugasi se racunar.
 
Odlucio sam se za rx 560 gigbayte nasao sam sa garancijom do sledece godine..Ali je bios prepravljen za mining, prodavac ne zna da barata sa tim, pa kaze slace mi tako grafu i da ja flesnem bios i dace mi 10 dana radne garancije jos uz to.Da li samo skinem bios original za nju i flesnem i to je to??
 
Poslednja izmena:
ne šali se sa flešovanjem biosa i sličnim kerefekama.
rx 560 nije brža ni za frejm od r7 370. znači bacaš pare.
https://benchmarks.ul.com/compare/b...E&reverseOrder=true&types=DESKTOP&minRating=0

570 je brža okruglo duplo.

kupi rx 470 / 570

Ja sam grafiku prodao vec kolegi..A sada trazim za sebe da uzmem, pa se raspitujem ovde.Za rx 570 ili 470 nemam trenutno toliko da dodam..A bez grafike da ostanem dugo ne zelim.Tako da gledam rx560 neku toliko se uklapam u cenu.
 
Mnogi su ti rekli, poslednji ti je Kokan objasnio, niko od nas ne razume zasto si prodao karticu i menjas za istu? Jedino ako si primetio da ti crkava ta prethodna pa onda i mogu to da razumem... U svakom drugom slucaju, besmisleno pogotovo ta majnerska sa likom koji ne ume da je vrati na fabricki bios. To je onaj tip majnera koji nema pojma nista o tome, verovatno automehanicar koji je cuo da se moze dodatno zaraditi pa kao ajde, sto da ne :)
 
Prodao zato sto nije hteo kolega da uzme nigde nego od mene ovu sto sam koristio..I reko njemu prodam pa da uzmem ja novu sebi tj.drugu grafiku.I sada ako nadjem RX470 ili 570 povoljno stisnucu se i dodacu par eura vise i uzeti jednu od te dve.Hvala u svakom slucaju svima na pomoci.
 
Hoce izdrzati chiftec od 450W posto ona trazi 8-pin napajanje?
 
Pise u mojoj maini sta imam sve..
 
Nazad
Vrh Dno