Šta je novo?

Xiaomi Mi band 4

Je l CN i Global imaju na narukvici AliPay opciju? Ja sam naručio CN bez NFC ali nisam siguran šta su mi poslali. :d
 
Global nema alipay sigurno. Jer na imam global. Za ostale ne znam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Само да ми неко потврди, да ли је наруквица иста као и за тројку, да не узимам додатну наруквицу јер већ имам једну резервну? И оно чувено питање, за телефон са српским језиком ћирилица, коју верзију узети, глобалну? Неко стално говори да су исте јер се ова кинеска ажурира, е сад дал ради са ћириличним менијем телефона.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Narukvica je ista kao i kod trojke. Provereno. Sto se tice verzije najbolje je uzeti global. Nisam siguran da ce bilo koja verzija raditi sa telefonom na cirilici. Moras mislim prebaciti u latinicu ili na HR jezik.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Мени на тројци ради, мени наруквице је на енглеском, поруке на наруквици су без квачица (нисам успео да наместим) š=ch....

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Da li mi band 4 ima svoju memoriju?

Da ucitam podatke npr jednom dnevno na mob, mislim da mi ova mi fit aplikacija previse jede bateriju na telefonu
 
Poslednja izmena:
I mb3 moze...ne vidim zasto ne bi mb4 mogla.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
e8d20008a18c6264cf1ec81b009f862c.jpg


Батерија [emoji2938]
 
Da li mi band 4 ima svoju memoriju?

Da ucitam podatke npr jednom dnevno na mob, mislim da mi ova mi fit aplikacija previse jede bateriju na telefonu

Funkcionise i tako, s tim sto je mnogo bolja varijanta da je bluetooth aktivan stalno zbog notifikacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iscitao sam dosta ali nisam bas uspeo da pohvatam.Koja je najbolja aplikacija za mi band 4 da ga povezem na telefona, pored koraka, rada srca i ostalog najvise mi treba da vidim ko me zove, koo mi salje SMS, Viber i Instagram ako je moguce
 
^ Mi Fit radi sve to. Jedina mana aplikacije je što ne prikazuje naše karaktere i smajlije. Sve ostalo radi kako treba.
 
Povezao sam je bio ali mi nisu stizale notifikacije od Vibera i Instagrama.
Sad cu probati ponovo
 
Iscitao sam dosta ali nisam bas uspeo da pohvatam.Koja je najbolja aplikacija za mi band 4 da ga povezem na telefona, pored koraka, rada srca i ostalog najvise mi treba da vidim ko me zove, koo mi salje SMS, Viber i Instagram ako je moguce
Mi Bandage
Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Mi Bandage drugar koristio i kaze da mu je trazio premium app da bi radio viber i ostale app, a da premium koji je nasao apk na netu nije podrzavao mi band 4.
Sad cu da probam jednu po jednu pa da vidim sta je najbolje.
 
Ja koristim Notify & fitness. Za sve mogu da se podese notifikacije i stižu trenutno. Skinuo sam Mi Bandage ali mi se nije svidela kako radi.
 
^ Na verziji 4.0.7.
 
Zanimljiva situacija sa mi 4: supruga uključila opciju za konstantno merenje pulsa i na tom mestu, na ruci, stvorilo se nešto slično opekotini. Nije nosila band nekoliko dana i isključila tu opciju, sad je ok. Bilo je crvenila i na mestima gde narukvica dodiruje kožu.
Sad sam naručio narukvicu u kombinaciji koža-metal.

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
Nakon dvojke, trojke na red je došla i četvorka. Uzeo u Vipu na rate, mesečno ispada zanemarljivo malo. Utisci za sada su da je tač mnogo bolji u odnosu na trojku, veći ekran i u boji je svakako veliko poboljšanje. Ova mi prikazuje sada i obaveštenja sa vibera dole trojka samo po nekad. Ja je koristim zbog obaveštenja za poruke, pozive i kao sat, odgovara mi jer na mestu gde radim je bučno i ne čuje se telefon kad zvoni. Fitnes stvarčice neću koristiti već samo informativno broj pređenih kilometara i koraka. Dobro će mi doći i kontrola muzičkog plejera, ispisuje i ime numere koja se reprodukuje, u kombinaciji sa bluetooth slušalicama.
Što se tiče izrade nekako je "čvršće" izrađena, a i staklo napred sad pruža bolji osećaj nego plastika na trojci. To je koliko sam mogao da uočim za sat vremena korišćenja, videćemo dalje. A da... čitajući postove kolega ovde u temi, pre uparivanja odradio sam downgrade mi fit aplikacije na 4.0.7 da bi izbegao update narukvice i nemogućnost korišćenja custom watch face-a.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 

Prilozi

  • mi.jpg
    mi.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 205
Mi band 4 mi prikazuje različitu pređenu udaljenost u odnosu na aplikaciju Notify&fitnes, za isti broj koraka.
Konkretno na narukvici piše 1506 koraka i 1,06km dok aplikacija prikazuje 1506 koraka i 1,15km. Ispada da mi je po narukvici kraći korak a po aplikaciji duži.
 
od danas i ja vlasnik mi b 4, do danas od 2016 sam koristio mi b 2, sa kojom sam bio zadovoljan, sluzila je svrsi, sad ćemo videti za mi band 4. Za sada mi se ne svidja debljina narukvice, a uskorocemo bideti kako se ponasa u svakodnevnom radu :D
 
Meni je narukvica super, danas stigla i prezadovoljan sam za ono što meni treba. Prvenstveno sat, alarm, obaveštenja a sve ostalo koristiću povremeno. U startu sam instalirao stariju verziju Mi Fit aplikacije (4.0.7) i ubacio satiće, mada već sam krenuo da ih prilagođavam svojim potrebama. Evo na brzaka sam i ovo napravio - 3 varijante (ubacio Partizanov grb-buldoga-grobara, izbacio nepotrebno, promenio boju baterije i prebacio nazive dana na sprski-ćirilica). Da napomenem, obaveštenja o prispelim porukama za telegram aplikaciji stižu istog trenutka, tako da sam Notify & Fitness for Mi Band (Pro) ipak izbacio jer bez kvačica mogu da živim. :)

pfc1.png pfc2.png pfc3.png
 
Poslednja izmena:
izbacio nepotrebno, promenio boju baterije i prebacio nazive dana na sprski-ćirilica

Ovo me jako zanima kako si uradio. Hteo bih isto da izmenim naziv dana na ćirilicu i format datuma u dd.mm.

Isto sam koristio jedno vreme Notify&Fitness zbog šišanja naših slova u notifikacijama, al sad kad videh ove tvoje izmene, zanima me jel bi moglo da se odradi da sam mi band prikazuje sva ta naša slova?
 
Nazad
Vrh Dno