Šta je novo?

Xiaomi Mi band 4

Ja sam moj platio 27e, stigao za 1 radni dan iz EU skladista. Sada se mnogo bolje vidi na suncu, samo me nervira sto je ekran nije ovalan kao na trojci. Inace, ovako sve radi fluidno, animacije su super kada se zameni default tema. :)
 
Koliki je domet narukvice? Tj do koliko metara udaljenosti od telefona može da bude povezana?
 
10ak metara. U skladu sa Bluetooth standardom.
 
To je i više nego dovoljno. Ja mami kupio neku kinesku za 5$, radi sve dobro ali domet joj je max 2m...
 
Da javim da mi je stigla jedna i to za samo 8 dana od momenta slanja. Doduše, trebalo im je 6 dana da pošalju. U pitanju je Mi Zealer Store, mada vidim da su sada $6 skuplji. Prošao sam bez ikakvih dažbina, BG je u pitanju. Pošto je namenjena da bude poklon, kasnije u toku dana ili sutra ću je paliti, a imam već Mi Band 3 pa ako nekog nešto bude zanimalo, mogu uporediti.

Međutim, stigla je bez dodatne narukvice (razlika u ceni je bila beznačajna, ni dolar), poslao im poruku da želim da je pošalju, tražili da snimim da nije tu i evo odgovara kako se izvinjava i kako mi nudi dolar popusta pri sledećem naručivanju. Da proverim samo - najbolje je da sačekam 2 dana i otvorim dispute (piše ne može ispod 10 dana od slanja) ili postoji neki drugi način da ga nateram da pošalje?
 
Gde je najbolje da kupim Mi band 4, i da li gledam kinesku ili EU verziju. Ako može i neki link na PM od prodavnice.
 
Stiglo mi posle 16 dana od narucivanja, bez carine.
Ali ne mogu da uparim sa telefonom. Kaze "couldnt pair, check network and try again" i tako 15 puta. Mi fit zvanicni je u pitanju. Ributovao sam telefon i nije vredelo. Telefon vidi miband kad se udje u bluetooth al nece da upari
 
Poslednja izmena:
Probaj na ruteru da stavis google dns, znam da zvuči glupo ali meni je pomoglo kad sam povezivao xiaomi rgb sijalice, ima neki problem kad se povezuje sa mi serverom.
 
Evo upario iz prve posle par sati od poslednjeg pokusaja. Nista nisam drugacije uradio. Updejtovo firmver, sve je u redu.
Znaci ako neko ubuduce bude imao moj problem da nece da se upari, probajte malo kasnije. Valjda problem sa njihovim serverima ne znam.
 
Poslednja izmena:
Danas sam isprobao merenje koraka/kilometraze u setnji i mogu reci da je jako precizan. Preko google maps sam izmerio da je trasa bila 6.64km, band je prikazao 6.79.
Sluzi svrsi, dobra stvar.
 
Kako reaguje na okret ruke prema licu, odnosno da li odmah pali displej ili kasni? Mi band 3 je kasnio, 2-3 sek sigurno, zbog toga i loše vidljivosti na suncu sam ga poklonio.
I da li možda ima AoD?
Trenutno koristim Verge, kontam možda bi mi više odgovarao mi band 4 (baterija, udobnost nošenja na ruci...), gps ne koristim, ostale neke velike prednosti verge u odnosu na mb4 ni ne vidim.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Kako reaguje na okret ruke prema licu, odnosno da li odmah pali displej ili kasni? Mi band 3 je kasnio, 2-3 sek sigurno, zbog toga i loše vidljivosti na suncu sam ga poklonio.
I da li možda ima AoD?
Trenutno koristim Verge, kontam možda bi mi više odgovarao mi band 4 (baterija, udobnost nošenja na ruci...), gps ne koristim, ostale neke velike prednosti verge u odnosu na mb4 ni ne vidim.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Ima lag izmedju 0.5-1 sekunde kod okreta ruke prema licu. Nema AoD, a i da ima potrosio bi bateriju za 2-3 dana ako ne manje. Meni za 24 sata otislo 5%.
 
Mini review

Mnogo bolji ekran, vidljivost odlična (doduše, bilo je oblačno kad sam testirao, al verujem da se lagano vidi i na direktnom suncu), delay gotovo isti, nekad brži, nekad ne. Na ovom kratkom snimku se to spomenuto lepo vidi: https://streamable.com/p8kc4

Probao sam da vidim kako meri puls uz malo fizičke aktivnosti, pri čemu sam gledao da usporavam pa ubrzavam, želevši da puls bude što varijabilniji, jer je to, bar meni, bio izvor značajnih nepreciznosti u merenju pulsa. Amaterski, brzinski preklopljen screenshot jednog i drugog je ispod, probao sam štopericom na telefonu da ispratim puls i mislim da više odgovara grafiku četvorke, al jako je teško to proceniti u realnom vremenu.

Screenshot_Mi_Fit_20190713-110240-01.jpeg

Nisam bio u prilici da je nosim noću, al baš me zanima jel i dalje postoji ono imbecilno ograničenje za minimalni puls od 47.

I dalje problem sa našim latiničnim slovima, ćirilicu isto raširi i ne prikazuje ona slova kojih nema u ruskom (ј, ћ, ђ, љ, њ), tako da preostaje jedino bandage/notify&fitness za to.

Od tačno mojih 100 koraka trojka izbrojala 91, četvorka 103 (doduše, meni trojka često ne izmeri ni 70% koraka, ne znam šta joj bi juče), tako da je moguće da su malo poradili i na preciznosti brojača koraka.

Nemam pojma šta drugo da kažem, ništa revolucionarno, jedino zbog čega bi možda prešao kad me smori trojka je ekran.
 

Prilozi

  • Screenshot_Mi_Fit_20190713-110240-01.jpeg
    Screenshot_Mi_Fit_20190713-110240-01.jpeg
    39.2 KB · Pregleda: 139
Mini review

Mnogo bolji ekran, vidljivost odlična (doduše, bilo je oblačno kad sam testirao, al verujem da se lagano vidi i na direktnom suncu), delay gotovo isti, nekad brži, nekad ne. Na ovom kratkom snimku se to spomenuto lepo vidi: https://streamable.com/p8kc4

Probao sam da vidim kako meri puls uz malo fizičke aktivnosti, pri čemu sam gledao da usporavam pa ubrzavam, želevši da puls bude što varijabilniji, jer je to, bar meni, bio izvor značajnih nepreciznosti u merenju pulsa. Amaterski, brzinski preklopljen screenshot jednog i drugog je ispod, probao sam štopericom na telefonu da ispratim puls i mislim da više odgovara grafiku četvorke, al jako je teško to proceniti u realnom vremenu.

Pogledajte prilog 272190

Nisam bio u prilici da je nosim noću, al baš me zanima jel i dalje postoji ono imbecilno ograničenje za minimalni puls od 47.

I dalje problem sa našim latiničnim slovima, ćirilicu isto raširi i ne prikazuje ona slova kojih nema u ruskom (ј, ћ, ђ, љ, њ), tako da preostaje jedino bandage/notify&fitness za to.

Od tačno mojih 100 koraka trojka izbrojala 91, četvorka 103 (doduše, meni trojka često ne izmeri ni 70% koraka, ne znam šta joj bi juče), tako da je moguće da su malo poradili i na preciznosti brojača koraka.

Nemam pojma šta drugo da kažem, ništa revolucionarno, jedino zbog čega bi možda prešao kad me smori trojka je ekran.
+1

To je to u suštini,3 sa mnogo boljim ekranom.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Da li i odakle uzimate stakla za zastitu, primecujem pod lampom bas sitne ogrebotinice, zakacim nekad rukom zid ili neki metal... Pa bi mi trebala neka zastita

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Trenutno koristim Verge, kontam možda bi mi više odgovarao mi band 4 (baterija, udobnost nošenja na ruci...), gps ne koristim, ostale neke velike prednosti verge u odnosu na mb4 ni ne vidim.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Kako se verge vidi na suncu, i koliko mu traje baterija?
 
Kako se verge vidi na suncu, i koliko mu traje baterija?
Šta znam, nije loša vidljivost, otprilike je to kao i band 4 (po onome što sam video na testovima), nisam imao priliku da uporedim sa drugim smart satovima.
Verge ima opciju i AoD ali je ta vidljivost na suncu kao i band 3, korisno je samo u zatvorenom prostoru i noću.
Baterija 4-5 dana, bez gps-a i mjerenja otkucaja, sa AoD ukjlučenim, notifikacij za viber, wa, gmail, poruke...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
@komisakomako

hvala ti, mislio sam da je u rangu amazfit bip što se tiče vidljivosti, ali daleko je to od toga očito...sviđa mi se sat ali izgleda da nije, bar meni, zamena za bip...da ne pričam o 45 dana baterije...
 
Stigao je i meni i to za neverovatnih 12 dana (bilo bi i brže da ga nisu šetali po lokalnim poštama). Global verzija za 35$ sa Xiaomi Mi Store. Utisci posle jednog dana nošenja su:

PROS

Ekran me je prijatno iznenadio, ako se odabere tema sa tamnom pozadinom savršeno se stapa i daje iluziju da je ekran preko cele površine trackera. Odziv na kontrole je isto ok.
Dosta precizno meri korake i razdaljinu.
Merač otkucaja srca deluje kao da radi ok, iako mi je ručni zglob prilično dlakav. Stavljao sam narukvicu i kontra i rezultati su dosta slični. Ne znam kako znoj utiče (pošto vidim da se to navodi kao bitan problem) jer sam šetao nešto manje od 2km.
Zanimljivi podaci u vezi sa spavanjem.

CONS

Fantomski beleži korake dok spavam. U dva navrata je registrovao, prvi put dok sam juče kratko spavao preko dana nekih 30 koraka, i sinoć skoro 200. Ne znam, možda mesečarim.
Narukvica nije baš udobna. Mislim da neću spavati sa trackerom dok ne nabavim nešto udobnije.
Watchfaces su bez veze i ima otprilike pet pristojnih.
Kabl na punjaču ne uliva poverenje.

Notifikacije nisam uključivao.

Za sad sam baš zadovoljan, samo moram da nađem neku udobniju zamenu za narukvicu.
 
I meni je stigao pre par dana. Generalno sam zadovoljan. Ovo mi je prvi uređaj ovakvog tipa.

Jedino što mi je skroz bezveze su alarmi. Narukvica vibrira 5 sekundi i isključi se, pa onda na svakih 10 minuta. Ne znam zašto ne postoji opcija da vibrira 30 sekundi. Ovih 5 je baš malo i dešavalo mi se da me ne probudi.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Planiram da kupim Xiaomi Mi Band 4 pa me zanima kako se pokazao pri trcanju, brzom hodanju? Da li moras da nosis mobilni sa sobom ili mozes kad dodjes kuci da ga uparis i da ocita podatke? Takodje, da li za svaki trening pojedinacno meri otkucaje, kalorije, korake i sve ostalo? Naime, ja imam neki Sigma sat koji se poveze sa pojasom oko grudi i tako prenosi otkucaje srca i kalorije ali vec poceo da otkazuje...neucitava podatke. Imam ga skoro 3 god. Hvala na odgovoru
 
Da li smije da se koristi za kupanje u slanoj vodi?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Planiram da kupim Xiaomi Mi Band 4 pa me zanima kako se pokazao pri trcanju, brzom hodanju? Da li moras da nosis mobilni sa sobom ili mozes kad dodjes kuci da ga uparis i da ocita podatke? Takodje, da li za svaki trening pojedinacno meri otkucaje, kalorije, korake i sve ostalo? Naime, ja imam neki Sigma sat koji se poveze sa pojasom oko grudi i tako prenosi otkucaje srca i kalorije ali vec poceo da otkazuje...neucitava podatke. Imam ga skoro 3 god. Hvala na odgovoru

Ne mogu da ti odgovorim na sa pitanja, ali mogu na jedno. Sat ima svoju memoriju i moze da snima pa da se naknadno sinhronizuje sa telefonom. Zapravo tako i radi sve vreme dok ne ukljucis aplikaciju bez obzira sto su blizu. Mozda u nekom trenutku telefon povuce, ali meni se to retko desava, mozda je i zbog telefona. U svakom slucaju, kada god ukljucim app, radi se sync.
 
Ništa ne može u slanoj vodi, ni telefoni, ni satovi smart, kao ni band-ovi.

Posebni morski satovi što se prave su sa mnogo boljom zaštitom.
 
Ostavi instaliranu slobodno. Samo isključi sve notifikacije u Mi Band, a uključi u Mi Bandage, I čekiraš tamo opciju transliteration, da ti skreše slova sa kvačicom

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Gdje se nalazi transliteration u settings? Ne mogu da nadjem nikako
 
Ništa ne može u slanoj vodi, ni telefoni, ni satovi smart, kao ni band-ovi.

Posebni morski satovi što se prave su sa mnogo boljom zaštitom.
Ćaletu šljaka dvojka evo drugu godinu za redom :)
Verovatno izolovan slučaj, slažem se za slanu vodu...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno