Šta je novo?

Xbox Game Pass PC

Nah, verovatno si ok. Isto i ja uradih, sve prihvaćeno. S tim što sam morao da aktiviram VPN da bih ubacio kod, nije prepoznao pre toga, huh. Ali ne treba VPN za sam Xbox store.
Takođe, ako se zadesi da neko ne može da nađe neku igru (ja nisam uspeo da nađem Hi-Fi Rush recimo), nek promeni region u Region settings Windows-a, tad radi. Stavih Tursku za sad, da se poklapa s ovim što mi stoji, jelte :D
A kad zatreba, prebaciću se na Australiju da oprobam nove naslove ranije.
Btw, Atomic Heart dostupan za preload na game pass-u B-) Izlazi za 5 dana
 
Uzeo sam preko Enebe trial Game pass key za dva meseca. Uredno piše da je global. Napravim novi nalog na Tursku sve uradim što je Milosnis018 napisao i neće da prihvati kod. Uradim isto samo sada za Argentinu i isti rezultat. Da se pojedem. Ne znam gde grešim. I na kraju napravim novi za UK i sve uredno prođe. E sad ne znam da li ima neki razlog što mi nije prolazilo ili su mu uvalili Europe key umesto Global...
 
I ja sam pravio za UK i nisam imao problema, bitno da je potpuno nov nalog i mail. Nisam probao druge zemlje tako da neznam sta je u pitanju.
 
Pozdrav! Pitanje je malo offtopic, ali hajde da probam.... Kako vam se cini pretplata gamepass ultimate u odnosu na playstion plus extra? Mada bi to mozda vise odgovaralo playstation plusu premiumu (zbog calud gaminga). Molio bih da mi prokomentarise neko ko je iskusan, posto se dvoumim izmdje playstationa i xboxa. Trenutno imam aktivnu gamepass pretplatu, ai je koristim preko PC-a i odrzavam je preko kodova koje kupujem preko G2A-a.
 
ne znam sta da ti odgovorim, osim da imam obe pretplate 😀
Ako bas moras da se odlucis samo za jednu, pogledaj spisak igara pa po tome.. Sve zavisi sta vise volis da igras, da li su to Sony ekskluzive, ili mozes i bez njih..
 
Bas mi je drago da se javio neko ko ima iskustva sa obe konzole (odnosno pretplate). Bukvalno si mi podeljena misljenja. Mozda za nijansu naginjem vise prema xbox-u. Zasto? Pretplate mi deluju slicno. Sony ima bolje ekskluzive i bolja je zajednica u Srbiji. Mozda za nijansu mozes lakse doci do igara na dvd-u. Svidja mi se kako izgleda pretpata za Playstation Plus Extra. Takodje, kod playstationa izgleda da je bolji kontroler. Ono sto me vuce xbox-u jeste gamepass koji odmah dobija nove igre, tj. ne moras da cekas godinu dana da bi dobio neku AAA igru. Cujem da je moglo da se uzme povoljno igra sa ARG nalogom, a da je TUR nalog dobar za game pass. E sad, vidim da vise ne prolaze nase visa electron kartice za ARG naloge. To je opet minus, sa neke strane. Iskreno, vecinu stvari koju sam sada izneo je nesto sto sam saznao na forumu, tako da pomalo pricam napamet. Ja cu svakako sacekati jos malo, jer se oseca pad cena konzola. Kupio sam gaming laptop, i u najvecem delu sam se razocarao. Mislio sam da cu time da kompletiram gaming, mobilnost uredjaja i personalni racunar u jednom, a dobio sam skoro sve suprotno. Autonomija baterije je uzasno losa, gaming osrednjeg iskustva (npr, igram battlefield 2042 na high podesavanjima u 45 -65 fps-a, sto je ponekad ok, a ponekad bas i nije dobro), ekran laptopa ne moze da se poredi sa 4k tv-om koji imam. Verovatno bi ga pobio samo u Hz-ima (koji su nebitni jer ne obezbedjuje mi platforma dovoljan broj fps-a) i odzivu u milisekundama (sto jeste bitno, jer volim i kompetativne sutere), sama izrada laptopa bas i nije na nekom nivou, greje se toliko da je vec poceo matene da menja strukturu materijala od kojih je izradjen.... U glavnom, da vise ne smaram, ako procitas ovaj tekst i vidis negde da sam bas omanuo ili imas nesto da dodas, rado bih cuo tvoje misljenje. Hvala unapred!
 
Može li neko detaljnije da objasni kako se kreira novi Turski nalog?

Pročitao sam Miloševo uputstvo ali nisam uspeo (probao i sa i bez VPN-a), zatim sam kupio preko Eneba: Ultimate 2 Month Trial ključ i na primer prihvati ključ i pita na kraju za turski broj telefona da pošalje SMS (nakon unošenja turske random adrese). Da li je pametno koristiti nešto ovako: https://www.freereceivesms.com/en/tr/

Neki koraci koje sam radio:
  • Uključio VPN (Urban VPN) koji je free i postavio na Tursku.
  • Otišao na Xbox.com i kreirao novi nalog sa novom Email adresom (...@outlook).
  • U Windows-u postavio region na Tursku.
  • Dobijam Xbox sajt na turskom jeziku pa preko Chrome prevodim na engleski.
  • Nudi turske cene TL.

Negde grešim pa ako neko ima vremena dok mi nije propao ključ da objasni detaljno šta se radi u Windows-u, šta na sajtu xbox.com, da li mora sa brojem mobilnog da se verifikuje itd.
 
Da javim na kraju da je do toga da sam uložio vreme da sve bude Turska (stavio Windows nalog na Tursku, otvorio novi outlook Email sa VPN-om da bi bio Turska...) a Eneba kod nije za Tursku iako piše Global. Prebacio na USA, postavio Aljaska adresu i iz prve prepoznao kod.

Screenshot 2023-02-21 at 15.37.55.png
Screenshot 2023-02-21 at 15.39.03.png
 
Da li je neko uspeo da napravi nalog? Meni ne pokazuje nista u insider, a kada direkt ocu da uzmem pokazuje mi indiju kao zemlju.
 
tek od sutra pustaju insider za pc
 
Upravo probao i radi, uzeo PC game pass na nasem regionu (jedino u ponudi, ima i EA games).
  • prvi mesec 11 din.
  • posle prvog meseca svaki naredni 935 din.
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-03-01 001414.jpg
    Screenshot 2023-03-01 001414.jpg
    130.2 KB · Pregleda: 76
  • Screenshot 2023-03-01 001732.jpg
    Screenshot 2023-03-01 001732.jpg
    134.7 KB · Pregleda: 75
Cek, jel to ultimate, ili obican?

Uh, kontam da je to obican i da je to cena od $9.99... Steta, bas losa cena... Sto znaci da je ULT $15...
 
Poslednja izmena:
Znači rešili su da cena PC game passa bude 8e za nas dok je za Nemačku 10e. Mislim da su malo preterali sa cenom, ali kad pogledam netflix, skyshowtime, hbo, opet mi se čini da nije loše platiti mesec dana pass umesto igre (ako je na spisku).

Šta ga znam, baš sam se nadao ceni od oko 300-500din pa da se pretplatim i ne razmišljam. Ovako ću možda samo povremeno da ga uzmem.
 
Bilo bi lepo da omoguce neki popust, na primer ko plati odjednom 12 meseci da ga izadje 50e.
 
Lepo sam rekao koliko ce da kosta, na osnovu ostalih servisa. Sve u svemu, navali narode. :D
 
^ Našao sam problem. Windows mi je bio setovan na region US (win-xbox nalog regularno na Srbiju) i nije hteo da mi da opciju za game pass.
Gde se to podešava? Ja u okviru family naloga imam i za klinca nalog, ako ja uzmem mesec dana xbox pc game pass, oce li imati i njegov nalog, ili mora on da ga kupi? Ako zna neko...
 
Možda će biti ona akcija 3 meseca za $1. Na zapadu sa vremena na vreme puste tu akciju.
 
Gde se to podešava? Ja u okviru family naloga imam i za klinca nalog, ako ja uzmem mesec dana xbox pc game pass, oce li imati i njegov nalog, ili mora on da ga kupi? Ako zna neko...
klikni "start" dugme i kucaj "region" i tu stavi Serbia.

Što se tiče family naloga, mislim da ne može
Note At this time, Game Pass Friends & Family is only available in Colombia, Chile, Hungary, Ireland, Israel, New Zealand, South Africa, and Sweden.
 
Koliko vidim, ovo automatski znači da naše kartice više ne prolaze na Arg nalozima. Od pre par dana ništa više ne mogu da kupim.
 
Koliko vidim, ovo automatski znači da naše kartice više ne prolaze na Arg nalozima. Od pre par dana ništa više ne mogu da kupim.
Ako koristiš Visa karticu, one više ne rade nikome. Nema veze sa Microsoftom, već je Visa suspendovala i ne prolaze više ni za ARG YT Premium i slične stvari...
 
Turska radi normalno sa Visa karticom.
 
Ima li naznaka da će da se vrati stanje sa Arg u normalu ili da se menja region?
 
Nema informacija o Visa karticama, Mastercard radi regularno na ARG.
 
Nazad
Vrh Dno