Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

To da samo kartica nije turbina mi nekako nije "premium" model. A 5700/5700xt su daleko od rtx2080 koji je premium kartica.
Dajte bre obican XT po ceni turbina, tako je islo kod nvidie.
 
Naravno da nisu premium, to je samozavaranje pred realnošću da se trenutno ne može nabaviti nijedna Navi kartica po (približno) obećanoj ceni jer su lageri tanki a ponuda nikakva.
 
Nisam mislio na Pulse, Mech i slične modele kad sam rekao premium, već na ROG, AMP Extreme i slične. Koji koštaju kao klasa iznad u standardnoj varijani. Tj. ako već gledamo na cenu kao bitan (najbitniji?) faktor, onda su najjeftinin custom modeli sasvim na mestu. Najskuplja 2060 Super košta kao najjeftinije 2070 Super. Ali ljudi koji kupuju ROG Strix ne gledaju tako. I 2060 Super u toj varijatni jeste premium kartica. Mislim, i Serija 3 / C klasa su i dalje BMW / Mercedes, tj. premium proizvodi u odnosu na Škodu iste cene ;)

Zato kažem da čak i najjeftiniji custom modeli 5700/5700 XT nude dosta za uložen novac, i da su odličan izbor. Što se tiče boljih varijanti, po mom mišljenju je to bačen novac. Jedino ako se kupuje da se namiri duša :D Imam jedan Strix u kućištu, nemam nikakvih zamerki, ali ubuduće ću uvek kupovati najjeftinij model karte. Jedino ako je kojim slučajm to Asus, MSI ili GB, onda preskačem iz drugih razloga. Zato Sapphire, ASRock, XFX, Powercolor mogu u svakoj varijatni. I uopšte me ne zanimaju temperature, memorija, klokovi, potoršnja i slično. Ali opet, to je moj stav ;)
 
Poslednja izmena:
. I uopšte me ne zanimaju temperature, memorija, klokovi, potoršnja i slično. Ali opet, to je moj stav ;)

Kvalitet izrade, buka, OC potencijal :d?

Ne znam kako je kod Navi, ali Turing radi na višim klokovima (Gpu Boost) zbog same činjenice da su karte sa tri venta recimo.
Dakle bez ikakvog kloka, postoji razlika u frekvenciji koja se može lako proveriti kroz merenja uživo.
 
Eventualno buka, i to zato što mi je kućište na stolu, a ne ispod :D

OC me već odaveno ne zanima, a te razlike između modela se ne vide golim okom. Možda kvalitet izrade ako je stranica kućišta providna :d Jedino buka može praviti razliku, ali opet, mnogo je veća razlika između turbine i najlošijeg custom modela nego između najlošijeg i najboljeg custom modela. A i turbina je glasna samo pod opterećenjm, a ja ionako nosim slušalice u takvim situacijama

Ja kartu (kao i sve drugo) kupujem da bih je koristio za ono što mi treba. I računam da ako radi bar 3 godine, to je to, može i da crkne posle. Ona je sebe otplatitla (bilo za uživanje, bilo za posao). Naravno, ako neki proizvođač stalno nešto mulja, zavrće, nema dobro kontrolu kvaliteta, itd, zaobići ću ga (powercolor je znao da stavi lošiji PCB od referentnog, mada i preko toga bih verovatno prešao). Ali nema šanse da plaćam 2 dB tišu kartu 30€ više. O 3% većem FPS-u da i ne govorim.
 
Poslednja izmena:
@djoko
Ima u madjarskoj.
Totalno neisplativo kupiti 5700. Nabili su cene Sapphira, jer znaju da je odličan, ili je pak nestašica.
Cena za 5700xt je oko 450-460, dok je 5700 oko 420. To je krajnja cena naravno. Pulse ista cena kao i xfx, a on ima za 460e.
Evoke OC je bio(nema ga više) 452e juče, ja lično pitao na kp.

Cene sa Pulse skočile u Nemačkoj za 15e, a madjari nadrukali to na 50e više u odnosu na Nemce.
Oni naručuju iz Nemačke, koliko sam ja upoznat, tako da je ovo čista klempa jer je prva tura.
 
Poslednja izmena:
Dobro, sigurno necu kupiti u prvoj turi. Kao ni do sada sto nikad nisam :d
 
Iz HU je za turbine sa pola "afe" 5700 = 330e za non xt i 380e za xt

I onda dodati 60e-100e za "1 vent" ?
 
Realno 350e za non xt i 400e za xt za pulde model kad i ako bude.
 
Realna cena za Pulse 5700xt kod madjara bi trebalo da bude 430e.
30e vise u odnosu na ref model, a 400e mozda na nekoj akciji, ali to tesko da bude pre Nove godine.
Kada pogledas da je 2070s oko 540e, 100e manje je realno.
10% 2070s bolji, kosta 25% vise.
 
Za tih dodatnih 100e se jos dobija bolja podrska u Unreal enginu i bolje performanse u nekim igrama kao sto je witcher 3 (i pretpostavljam buduci Cyberpunk, moguce i novi Call of duty), manje problema sa drajverima (iako je sada mnogo bolja situacija nego kada je izasao Navi) i Ray tracing stvari koje su sve bolje i bolje. Navi je bas na ivici izmedju dobre kupovine i "ustedecu malo vise i uzeti 2070 super".

Bezveze je sto ima toliko malo karti i sto su cene vise nego sto su najavljene(u nekim slucajevima 10e/$, negde mnogo vise). Cekacu Novembar i popuste za Black friday ili Cyber monday. Trebalo bi tada da se stanje u magacinima poboljsa i mozda cene budu bas primamljive.
 
Necu da ulazim u raspravu, ali Ray Tracing je cist marketing. Kada bude imala karta do 500e ili kada Ray bude optimizovan, i da on na ultra radi 2k 60fps lock, onda mozemo da pricamo o njemu.
2080ti 4k karta na ultra Ray, ne moze da izbaci ni blizu 60fps lock.
Tako da, te marketing fore(imaju ih i jedni i drugi) mogu samo da prodju kod obozavalaca Nvidie.
 
Jel možda neko zna da li ovaj novi Radeon Image Shaprening za Navi radi kada je igra u HDR modu? Nigde ne mogu da nađem ovaj info. Nvidia ima neki Sharpen filter koji radi i u SDR-u i u HDR-u, ali uzima 5-15% performansi zavisno od igre. Reshade znam da ne radi u HDR-u.
 
Iz HU je za turbine sa pola "afe" 5700 = 330e za non xt i 380e za xt

I onda dodati 60e-100e za "1 vent" ?

Neki korisnici su to uradili, hladnjak je Arctic Accelero Xtreme IV

Prednost: veoma tiha grafička nakon prepravke, koja je u rangu najboljih custom modela.

Nedostaci: ne baš jednostavna montaža hladnjaka, nije preporučljivo za korisnike koji nisu iskusni u tome, u slučaju garancije mora se grafička vratiti u prvobitno stanje, tj. referentni hladnjak.
Takođe i na garantne uslove se mora obratiti pažnja, ASUS, PowerColor i Gigabyte dozvoljavaju zamenu, MSI takođe, uz uslov da novi hladnjak mora biti termički sposoban najmanje kao referentni (logično), što gore navedeni Arctic svakako ispunjava.
Sapphire i XFX "tolerišu" zamenu.

Nemački časopis PC Games Hardware je uradio zamenu, rekao bih ne baš najbolje, možda mi se samo čini, imam utisak da im se potkrala neka greška, kao da hladnjak ne naleže najbolje na GPU (oko 8:55 na video snimku).


 
Poslednja izmena:
Pretegli su srafove,nema potrebe za tolikim stezanjem.
Imam celu kolekciju Arctic kulera za graficku,trojku,cetvorku,L2 Plus i Accelero Hybrid ali se ovo nije dogadjalo.
Temperature odlicne,GTX 1080 sa cetvorkom oko 55c,MSI 6770 sa L2 Plus oko 59c posle pola sata u Furmarku,GTX 980 debelo klokovana sa Hybrid-om oko 45-50c.
Bolje je uzeti referentnu i Arctic.

100_7414.jpg MSI 6770
oc2.jpg MSI GTX 1080 Aero
4.jpg ASUS Strix GTX 980
 
Svakako je nestalo nereferentnih kod madjara.
 
ASUS Radeon RX 5700 XT TUF O8G 520e
ASUS Radeon RX 5700 XT ROG Strix O8G 590e
Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8G 470e
EVGA King Mod Service AMD Radeon RX 5700 + XT vodeni blok 600e
 
Pulse je pobednik, još jeftiniji od Gige, samo što ga nema.
 
Pojavile se evoke i mech kod nas 500 i 520e. Ne znam dal su ok one, vidim da nisu ljudi odusevljeni njima kako hlade i koliko su bucne
 
Evoke OC bio 452e kod madjara prosle sedmice.
Nesto je MSI zeznuo sa thermal padovima koliko se secam, ima Gamers Nexus video.
 
Mislim da je Gigabyte ovde apsolutni pobednik sto se tice cene a i karta izgleda dobro.

Meni grafa bas ne izgleda neponovljivo evo bas juce sam takav RTX 2060 super stavio u masinu nishta posebno.....Pogledaj AORUS 2060 super da vidis LEPU kartu :)
 
Da li vi zaista gledate kako vam izgledaju kartice kada igrate nesto?
 
Ja ništa ne igram, samo je gledam. :d
 
Ima li nekih novosti kad će te 5700 xt malo da prosvetle grafičku scenu sa cenama i performansama? :D
Kako vreme prolazi sve više naginjem na rtx 2060 super, pa se vratim nazad. Mnogo je veći izbor u suprotnom taboru. :smash:
 
Ja danas bas presekao i narucio rtx 2060 super, ne vredi ne verujem da ce cena ici mnogo dole barem kod nas, a od izbora modela trenutno samo najlosiji msi, zeleo sam ovaj put amd da uzmem al drajveri plus dostupnost i cene im ne idu u prilog

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja danas bas presekao i narucio rtx 2060 super, ne vredi ne verujem da ce cena ici mnogo dole barem kod nas, a od izbora modela trenutno samo najlosiji msi, zeleo sam ovaj put amd da uzmem al drajveri plus dostupnost i cene im ne idu u prilog

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Koliko para?
 
Nazad
Vrh Dno