Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Havarija. 7nm cip a karta ko kilo leba..

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
I dalje vuku isti problem sa arhitekturom, eksponencijalan rast napona za vece radne taktove, da bi pristigli Nvidia modele.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ista prica je svuda, svi nasviravaju def. klokove i napone da bi bili blizi/nesto bolji od konkurencije, umesto da o'lade malo i smanje klok za tih 4-5% i napon poprilicno, niko ne bi osetio razliku, a proizvod bi bio dosta bolji.

Isto vazi za vecinu procesora, chipsetova u telefonima, grafickih kartica..

Bitno je da su brojke na papiru sto vece, potrosnja u autu skroz..
 
Poslednja izmena:
Da, ponavlja se priča kao sa Polarisom...svaka iteracija je imala više taktove, napone i temperature, od RX 480 do 590, dok nije stiglo do plafona (za Polaris).
AMD je tek sad u drugoj polovini 2019. postigao performanse i efikasnost NVidia kartica iz 2016/2017. Jedini razlog što možemo kažemo da su te AMD-ove karte dobre je to što sama NVidia nije mrdnula od tih istih performansi (poboljšali su efikasnost, doduše) pa su konačno egal.
 
S obzirom na broj zaposlenih, broj trzista na kojima posluju i konkurenciju, slobodno se moze reci da se sjajno drze.

Kad bi smanjili def. klokove kao i napon, proizvodi bi bili kompletniji, ali ne bi se mogli hvaliti kako su X % bolji od konkurencije u cenovnom rangu.

Polaris je efikasna arhitektura, tu je bas kriminalno sta su uradili sa def. naponima i klokovima, sreca pa se odlicno undervoltuje. Koliko sam video, i Navi se solidno undervoltuje.

@nidzakv

Kvalitetan komentar, po obicaju.
 
Da li se zna kada aib partner karte dolaze u nase radnje? Svidja mi se Powercolor Red Dragon verzija i Sapphire Puls. Super je Red Devil ali mislim da ce bas imati visoku cenu kod nas.

Referentna karta trenutno drzi cenu oko 460e (kod nas), nadam se da ce ta cena biti i za AIB model....A man can dream...
 
Naravno da je kvalitet. Neutralan.

Kakve veze ima sto imaju manji br zaposlenih?

Kad kupim kartu i upalim komp i vidim da nesto nije bas kao sto su reklamirali, da kazem, ma nema veze imaju manje zaposlenih od konkirencije. To je samo jedna od kvalitetnijih tvojih izjava. Jednostavno ti samo vidis ono sto zelis da vidis i ako vidim da pratis dosta scenu hardware-a, poprilicno si subjektivan.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ne, nego imam realna ocekivanja i realno gledam na stvari, ne moze da se ocekuje npr. da nova arhitektura/serija kartica/procesora na danu izlaska ima idealno ispeglane drajvere, danas je takvo vreme da se izbacuju nespremni proizvodi (isto to vazi i za igre, pune bagova se izbacuju, samo da izadju sto ranije). Turing kartice su crkavale u pocetku npr. Polaris je znao da osteti slotove na maticnoj jer je vukao vise nego sto treba kad ne moze vise da povuce iz 6-pin.

Sto se tice tvog prethodnog komentara, nisam ga bio dobro shvatio, tj. nisam ga nikako bio shvatio :D

Ti generalno trubis po AMD-u sta god da urade jer si nezadovoljan kantom od FX-a koju koristis iz nekih svojih razloga, to je zasebna prica.
 
Poslednja izmena:
Pojavio se xfx rx5700 xt thicc boi kod madjara 500e za sad
Zanimljivo, model za koji jos nema review
 
Pojavio se xfx rx5700 xt thicc boi kod madjara 500e za sad
Zanimljivo, model za koji jos nema review

Ima test na ComputerBase (nemački):

Radeon RX 5700 XT THICC2 im Test

Po performansama i glasnoći je veoma slična sa Sapphire Pulse (silent BIOS).

Na testu se dobro pokazala Radeon RX 5700 XT Red Devil, za sada najtiša od XT modela, ako radi u modusu "Quiet-BIOS".

Testirane grafičke karte (za sada):

ASUS Radeon RX 5700 XT Strix OC

Sapphire Radeon RX 5700 (XT) Pulse

XFX Radeon RX 5700 XT THICC2

PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Devil

PowerColor Radeon RX 5700 Red Devil

Edit: cene custom modela 5700 / 5700XT na Geizhals (link)
 
Poslednja izmena:
Pulse izgleda kao allround best buy, s obzirom na cenu, veličinu i performanse...

Pravo pitanje je da li vredi doplatiti 60+ evra za XT umesto obične 5700...
 
Hm, mislim da je za 1080p 5700 puna kapa. Ja bih uzeo 5700 xt jer cu uskoro da uzmem 1440p monitor. Plus, ne uzimam graficku cesto (trenutno se igram na 7850 :D ), pa neka traje duze malo.
 
5700 i 5700XT su 1440p kartice.
 
Dobro, ima ljudi koji hoće 144 fps na 1080p, za to su odlične...
Mada, ako čovek nema 144Hz monitor i ne planira da ga kupi skoro, jeste overkill. RX 580 ili 1660(Ti) je dobra mera za 1080p 60fps...
 
Poslednja izmena:
Da, za celih 0,7% :D
 
Ima tu nekoliko modela koji bi trebalo da budu ispod 450e za krajnjeg kupca, jer koliko vidim, XFX je 10e skuplji kod madjara sa punim porezom.
Sapphire, Msi i Giga najjeftiniji.
Pulse je nekako favorit, posebno mi se svidja sto je pcb kraci od ostalih.
 
Poslednja izmena:
Thicc2 skoro 100e skuplji od referentnog modela....Mnogo je na ovu skupocu :)
 
Performanse 5700 XT su odlične, ponegde je bolja i od 2070s.
Ali cena mi nije jasna kao ni ponuda. Cene vrlo slične 2070s, umesto 399$ MSRP dođosmo preko 500e za ove premium modele.
Dok se je 2070 Super ponuda raznolika, pogotovo za modele sa tri venta, kod AMD-a su tu samo Asus i PowerColor.

Ne znam šta čeka Sapphire kao eksluzivni partner, tj gde je Nitro serija.?
 
Iskreno sam se radovao ovim kartama, al posle ovakvog launcha i odlaganja, uzecu 2060s ili 2070s verovatno
 
Iskreno sam se radovao ovim kartama, al posle ovakvog launcha i odlaganja, uzecu 2060s ili 2070s verovatno

Da ulažu u proizvodnju i distribuciju kao što ulažu u marketing ovo bi išlo ko alva, ovako snalazi se ili plaćaj porez na budale.
 
Poslednja izmena:
Po ostalim evropskim cenama svakako ne ocekujem cene kod nas ispod 500e da ce biti
 
I mene su cene razočarale. Ako ću da dajem 500e onda idem na 2070s.
 
MSI 5700XT Evoke:



TL;DW

Malo lošija od Sapphire Pulse termalno i zvučno (uprkos većem kuleru), za nijansu bolji OC (razlika od par fps, heh). S obzirom da je Pulse jeftiniji i manji, ima 2 BIOSa i bolje hlađenje a performanse su praktično iste, radije bih uzeo Pulse...
 
Evoke OC kod komšija 452e.
Izbačen je novi bios, baš zbog malo veće buke koju karta pravi.
A Pulse je def Bang for the Buck.
Ako je ova 452e, Pulse će da bude oko 430e.
 
Mene za 1080p zanima non XT model, definitivno je Pulse opcija najbolji deal. Cenima 370-380e da ce biti u pocetku, u US 360$, koliko vidim kod nas RTX 2060 Super krsten model ne ide ispod 430e, plus obicna RTX 2060 idu modeli oko 350e.
 
Performanse 5700 XT su odlične, ponegde je bolja i od 2070s.
Ali cena mi nije jasna kao ni ponuda. Cene vrlo slične 2070s, umesto 399$ MSRP dođosmo preko 500e za ove premium modele.
Dok se je 2070 Super ponuda raznolika, pogotovo za modele sa tri venta, kod AMD-a su tu samo Asus i PowerColor.

Ne znam šta čeka Sapphire kao eksluzivni partner, tj gde je Nitro serija.?

Iskreno sam se radovao ovim kartama, al posle ovakvog launcha i odlaganja, uzecu 2060s ili 2070s verovatno

Ne razumem? Custom modeli non-XT su ispod 2060S, dok su XT nešto iznad (kreću ~430). Custom 2070S kreću od 520€. Bar su to cene u DE/EU (geizhals.eu). A za bilo koju od njih su i (naj)jeftinije varijante sasvim ok. Ko kupuje premium modele, nikada nije ni gledao perf/price odnos
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno