Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Wattman je beskorisno djubre, svaki undervolt kao i podesavanje ventilatora je bolje preko Afterburnera.

Radeon Settings se koristi zbog Radeon Chilla, anti laga, ReLive i ostalih korisnih funkcija, ne zbog Wattmana.
 
Wattman je beskorisno djubre, svaki undervolt kao i podesavanje ventilatora je bolje preko Afterburnera.

Radeon Settings se koristi zbog Radeon Chilla, anti laga, ReLive i ostalih korisnih funkcija, ne zbog Wattmana.

Mali off:
U principu se slazem, ali je problem kod AB kada hoces da undervoltujes graficku (kao sto ja radim sa svakom - recimo ovaj moj RX 580 Nitro nema potrebe da radi na 1100 mV, kada sve regularno moze na 950 mV), problem je u tome kada snizis napon, recimo -150, u full loadu to radi lepo, ali on snizi za -150 i u leru, znaci recimo sa 700 mV kada radi na 300 MHz na 550 mV, i tu nastaje nestabilnost (tj, svaki State se podjednako snizava, sto nije dobro). E zato je Watmann dobar, ali ocigledno ima svoje bubice.
Ja u AB zakljucam napon, skinem ga u Watmann-u u svakom State koji mi odgovara, a iz AB podesavam klokove i fan curve. I to lepo radi.
 
@Stormbringer_bg
Na novijem afterburneru imas "tri crtice" ikonicu s leve strane koja otvara meni u kome se podesava napon po kloku (tj. po state-u), tako da tog problema vise nema.
 
Poslednja izmena:
E vidiš, to nisam znao :) koristim neku gerijatrija verziju 4.4 :) hvala!
 
Pa gde znam, imao GTX 1050 a on hladan ko smrt i sve radi out of box. Ovi drajveri tojest softver nisu kako treba. Ja nesto podesim a on ne moze da zapamti. Svaki put moram da podesavam. Sad cu da stavim Afterburner sto sam trebao odmah da uradim.
 
Moje iskustvo s Wattmanom je bilo kad se pojavio RX 580 pa sam našao jeftino RX480. Probao sam da je undervoltujem u Wattmanu ali nikako nije hteo da mi memoriše voltaže ili profile, čim resetujem komp, resetuje i sve postavke, ne samo voltaže...plus random brljotine.
Nije pomoglo ni to što sam imao Asusovu Dual verziju koja je bila bučna čim ventovi pređu 45%...prodao sam je minerima i kupio 1060, na moje zadovoljstvo.

Elem, to je bilo onda, cenim da su do sada dosta unapredili Wattman. Valjda.
 
Moje iskustvo s Wattmanom je bilo kad se pojavio RX 580 pa sam našao jeftino RX480. Probao sam da je undervoltujem u Wattmanu ali nikako nije hteo da mi memoriše voltaže ili profile, čim resetujem komp, resetuje i sve postavke, ne samo voltaže...plus random brljotine.
Nije pomoglo ni to što sam imao Asusovu Dual verziju koja je bila bučna čim ventovi pređu 45%...prodao sam je minerima i kupio 1060, na moje zadovoljstvo.

Elem, to je bilo onda, cenim da su do sada dosta unapredili Wattman. Valjda.
Jesu ali na svaki crash se resetuju podesavanja . Ni nvidia ni amd nije prioritet stabilnost njihovih programa tako da za twikovanje najbolje da nadjes neki 3th party.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Meni su gaming performanse bile najstabilnije kad sam instalirao drajver bez Radeon Settings-a.

Ima korisnih stvari u GUI-ju, ali za nekog koga podesavanja ne interesuju, nije potreban Radeon Settings.

Takodje , radeon settings je jedno veliko s...
RX570 ludovala... U meniju od igre ide na 100%, ventilatori luduju isto. Udjem da igram sve ok onda, samo u meniju ludovala gde nebi trebalo. U PES 2019, 2020 se javljao sstuttering, totalno ne igrivo. Od kad sam obrisao radeon settings ide kao podmazano.
 
Malo "sad" smajlija: :D

XFX Radeon RX 5700 non-reference card pictured

XFX-RX-5700-Double-Dissipation.jpg
 
ET.png
 
WTF...nadam se da je šala, koliko je visoko to čudo...? Ljudi s ITX kućištima mogu da zaborave na ovo.
 
Sto sala? Manje je nego npr. MSI Gaming X ili Sapphire Nitro+ RX 5xx modeli.
 
Poslednja izmena:
Gulftown je napisao(la):

Može biti da je ovo u pitanju, mada to može i da se odnosi na ventilator.

ASUS Dual Radeon RX 5700 EVO on August 30th

Ostatak:

ROG Strix Radeon RX 5700 XT and RX 5700 XT will start on August 16th. ASUS TUF Gaming X3 Radeon RX 5700 XT and RX 5700 will follow on August 23th. All clock speeds TBA.
 
PowerColor:
f52433fa828ba61edbb910fa4f34970a314e59a5.jpg


3ffd54e736d12f2efda576b541c2d56284356850.jpg
 
Kinesce sa slike dobijes uz kartu il sta li je?:p
 
Na tapatalku ili telefonu se ne vidi, na desktopu se vidi. :D
 
Uz one Yeston karte ide Kineskinja uz kartu, za ostale ne znam.
 
Ajde sklopi taj neki ryzen, pa pogledaj sliku. [emoji14]

Ok, prebacio na imgur za svaki slučaj:

2yZw1q2.jpg


hIFz67s.jpg
 
Poslednja izmena:
Hocu, cim se vratim sa odmora.
Pogledao na lapu, samo vidim malog kosookog kako se moli. Tvoji spoileri sa kung fu sajtova nikada ne rade. :d
 
Prebacio sam na imgur. :)

Do pre dva minuta su se videle obe slike na desktopu, na mobilnom nikako.
 
Poslednja izmena:
A Yeston si zaboravio? Em svetle kao bozicna jelka, em Kineskinja na poklon. Poceo si da favorizujes, nije u redu. :d


0803113942-740x493.jpg

Ja cu ovu sa roze ventovima, jer mi se najvise svidja Kineskinja sto ide uz nju. Smem da se kladim da je i najskuplja od ove 3.:d
 
Poslednja izmena:
Ako ih ova ne oladi ja ne znam [emoji16]
Izgleda masivnije nego za vegu

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Cenim da će nereferentni modeli biti pun pogodak za ovu seriju. Čeka se Sapphire. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno