Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Ne znam sta sad da radim...jedni kazu nema problema a drugi da ima :D

Mozda zavisi od proizvodjaca...
 
Planiram kupovinu 5700XT pa ako bi neko bio ljubazan da napise tacnu informaciju da li jos uvek postoji problem sa Afterburnerom ? Hvala unapred. :)

Tesko da ces sada igdje naci, mineri su odavno sve pokupovali, nestasica je...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Tesko da ces sada igdje naci, mineri su odavno sve pokupovali, nestasica je...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ja sam kupio jednu pre jedno dve nedelje ili tri u domaćoj radnji u BG u. Tada su imali još 3. A niko na kp a skoro ni u jednoj radnji nije bilo da se nađe.

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Ljudi dal je moguce da u jednoj nasoj prodavnici 5700xt je 103.000,00 din
 
Otišle cene u nebesa, a nigde nema kartica, svaki oglas koji vidiš nema na stanju, a oni koji imaju na stanju, cene su ludačke, ista priča Xbox SX / PS5 . [emoji16]

Sent from my Oneplus 7 Pro
 
Uzas uzas. Sta drugo reci. Da ce bolje biti sumnjam. Izgleda da Pc gejming otso po qrzu sve zbog majnera,covida,nestasice cipova i cele situacije generalno
 
Ja sam okačio 5600xt na oglase pre 2 dana, baš da vidim da li stvarno cene toliko. Lupio sam 440e, tj 100e više nego što sam platio u februaru. Imao sam za 15 min 2 ponude. Jedna 420, druga 410. U principu prodao bih je za 440. Igre svakako ne igram na PC-u već na laptopu i ps4ci (oba preko TV-a). A jurim neku 4k 60hz able grafiku sa dva slota za htpc...
 
Ja sam moju klepio za 800e pa ako prodam dobro ako ne opet nikom nista. :) Bataljujem Pc gejming def., ostajem na seriji S kao gamepass platformi za sve i svasta a sledece zime ciljam Ps5 ...ludilo je ovo sa cenama koju ne mogu da ispratim
 
Haha a ja hteo svoju 5700 xt da prodam za 35k pre 2-3 nedelje...

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ja sam okačio Pulse moju pre neki dan za 550e i za toliko je prodao, čoveku sam poslao poštom i stavio da je rezervisana, bar 10 njih se javilo u slučaju da skinem rezervaciju [emoji23] Uzeh Strix 1080ti i ostao lep kusur [emoji23]

Sent from my Oneplus 7 Pro
 
Hahaha koliko ludo vreme, neverovatno [emoji38]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Al smo zeznuli onog lika što je umesto 2070S dobio 5700XT na reklamaciji ..Mogao je da je menja za 3080 :)

A sta je tek Ewe razmišljao kada je umesto 2070s poslao najtrazeniju grafiku na tržištu.
 
Na KP cene oko 500 eur
 
Bokte al bi ja ovu moju 5700 xt Nitro + mogao da uvalim i da ostanem bas dobar gledajuci celu situaciji na trzistu [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
moja 5700xt vala tek sada ne ide nidje...... ne dam je za zivu glavu :D

neidenidje1.jpg
 
Kad se zbog ovoga ne onesvetsih...
 
Kako su krenuli uskoro ce da ih prodaju za 100k+
 
Juče sam video u jednoj radnji za 99k [emoji38]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Da ne bi otvarao novu temu..Dugo nisam bio na ovom forumu jer sam uglavnom na SK forumu...Cak mi ovde stoji i stara konfiguracija,a nova je ryzen 5 3600x,hyperx predator 2x8gb 3200mhz,rx 5700xt gaming x,corsair cx 750m v2 ......Uglavnom problem je sledeci..Ako neko zna i moze da pomogne,neka kaze jer ja vise zivaca nemam....Graficka kartica ponekad resetuje moj komp u igri ili recimo na internetu tokom pretrazivanja,a u shadow of the tomb raider se potpuno ugasi...Sto se tehnicke strane tice racunara,sve ostalo je 100% ispravno pa da ne gubimo vreme na mozda je procesor,mozda je ram,nije...Imam geil evo forzu cl 16 2x8gb u ladli i pre ove sadasnje memorije bila je ona i isto se ponasao komp.Stavljao rtx 2060s i testirao komp mesec dana i sve je super....Problem je uobicajen i malte ne cim ukucas shadow of the tomb raider i dodas da se komp gasi prilikom igranja,izlazi iznad gore na google rx 5700xt..Nisam jedini koji ima ovaj problem...Jos jedna stvar koju moram da naglasim i koja je vrlo bitna jer ce odmah da se javi velika kolicina kolega forumasa da kaze da je napajanje...Imao sam coolermaster mwe bronze 750w,kupio novo od fante,komp se isto ponasao i bio sam ubedjen da je do napajanja,promenio ga,stavio corsair cx 750m v2 i na prvi mah se cinilo okej,medjutim opet isto...Dakle i sumnju za napajanje sam otklonio...Probao sam undervolt,spustanje taktova u manjoj kolicini ali shadow of the tomb raider mi je opet ugasio racunar...Vise cu odlepiti zbog ove grafe...Od kad sam je kupio imam samo probleme sa njom....
 
Da dodam da recimo nijedan stres program mi nije gasio racunar....Sta god sam probao cak i klokovano nece da ga ugasi...Ostavljao ga po celu noc u Superposition Benchmark i furmarku i sve je bilo okej,ali tr ga ugasi....Temperature su savrsene,imam odlicno kuciste,cak i na def obrtajima venta,oko 73 stepena je gpu.
 
Da nemaš možda hdmi na vga adapter? Oni hoće da gase kompove sa novim grafikama. Takođe izgasi sve iz Radeon Control Panela (enhanced sync, anti lag, itd).
 
Ja prodah moju pred novu 450e i to AORUS koja se računa jedna od skupljih, užas. Mada isto tako uzeh i RTX 3070 za 640e... :)

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
@SAJEVAC moguće je da te bios zeza. Na matičnoj mi je bio beta bios i otkada sam stavio stabilan, tih problema nemam ili su retki. Takođe, instaliraj poslednje stabilne drajvere tako što ćeš uz pomoć DDU obrisati stare. Zatim obriši i folder gde su bili drajveri. Naravno, net je isključen da ne bi Win 10 sam probao da skine drajvere. Sada kreni sa instalacijom drajvera i kada ih instaliraš, program će pitati za šta koristiš PC. Ti selektuj "standard" da ne bi uključivalo one opcije tipa enchanced sync itd. Takođe, bilo bi dobro da proveriš HDMI kabal ako je njime sve to povezano. Što se tiče undervolta probaj da staviš core na 1950 ili 2000 Mhz, memory clock na 1800Mhz i core voltage 1.090v.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
@SAJEVAC imam par dana slicne bubice sa poslednjim drajverom. Cim izadjem iz igre Battlefield 1 meni se restartuje racunar a tokom igre sam imao mikro seckanja,ne uvek ali imao sam. Sinoc sam obrisao sa ddu i instalirao poslednje beta (pise da su whql)i sad je vec bolje jer nema trzanja u igri a nadam se da se nece ni restartovati komp vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Prvo da se zahvalim svima sto su se odazvali na poziv u pomoc...Onda da odgovorim...U prethodnom postu nisam previse detaljisao,ali sada cu odgovoriti...

1.Koristim samo trenutno adapter hdmi to vga jer je moj primarni monitor na reklamaciji...Danas su mi javili posto je tacno 30 dana otkada sam ga predao da cemi odraditi povrat novca pa cu uzeti drugi...Odmah da otklonimo sumnju adaptera,desava se i na onom monitoru na direktnoj digitalnoj vezi.
2.Probao sam vise komada kablova i nije pomoglo.Na kraju sam uzeo najskuplji hdmi hama kabal sa pozlacenim konektorima koje sam nasao u radnji i takodje mrka kapa...
3.Sto se drajvera tice,uvek koristim DDU i uvek iz safe moda,takodje uvek net gasim i pritom iz administrator moda instaliram stabilnu verziju drajvera.Trenutno koristim 20.11.2.To je koliko mi je poznatno zadnja stabilna verzija drajvera.
4.Sto se biosa tice i to sam pokusao,najnovija verzija biosa stavljena je na b450 ds3h gigabyte plocu...Ni to nije pomoglo.Sto se ostalih stvari tice,latencije i frekvencije rama,hladjenja,ako vas zanima mogu iskucati sve komponente koje imam,ali vas uveravam da je komp prilicno dobro skockan...Fine novce sam dao za njega.

Sve temperature su apsolutno dobre.Kuciste mi je cm mb520.Odlicno provetreno...Za procesor koristim lc cc-120...Prosto ne znam sta da radim...Poludecu od ove graficke...Toliko sam se zeznuo sto sam uzeo amd grafu da to ne mogu samom sebi da oprostim,a jos ne znam coveka da sa doticnom grafickom nije imao problema...Kompjuter koristim pretezno za igre i uzasavam se od pomisli da mi igra stara 2 godine ugasi komp i da mi tu i tamo ponekad se desi neki reset....I to gasenje nije slucajnost...Svaki put se ugasi posle recimo igranja od tipa pola sata...Na sk forumu smo pisali citave romane i nista nije donelo resenje...Ovde sam se javio jer kontam da cu mozda naleteti na nekog ko ima slicne anomalije kao ja...Ne reklamira mi se kartica da mi vrate istu i da kazu da je ispravna,a pogotovo sto znam da cu biti 2 meseca bez nje i jos je iz Madjarske...Ne znam sta da radim jer koliko vidim mnogi imaju slicnih njasra tako da mi ne izgleda kao da je felerican cip.....Mogu jos probati sto je u mojoj moci da podesim frekvencije onako kako je kolega iznad predlozio,ali sumnjam da ce to pomoci....Koje drajvera da stavim....Pre ovih sad,imao sam prethodne stabilne takodje...Ima li resenja...
 
Nazad
Vrh Dno