Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Treperenje, crni ekrani, krešovanje igara... kako koga zahvati. Overlay nešto tripuje ili je makar tripovao sa Navi kartama. Neko nije imao nikakvih problema, tako da je hit or miss situacija u principu. Navodno je sa novijim betama to sređeno.
 
Poslednja izmena:
Internet je pun prituzbi i problema sa rx 5700 karticama od koji je veci dio bio zbog AB.
Evo kopirano sa reddita

EXTREMELY IMPORTANT: DO NOT USE MSI AFTERBURNER. DONT LET IT RUN IN THE BACKGROUND. DONT EVEN OPEN IT! (Credits to reddit User zqz110110)

EXTREMELY IMPORTANT: DO NOT RUN ANY CPU, GPU MONITORING SOFTWARE IN THE BACKGROUND AT ALL! IF YOU WANT TO SEE FPS, USE STEAM, UPLAY, ORIGIN etc. They all conflict to the new RDNA architecture. (Credits to reddit User zqz110110)

Sa novim verzijama je vjerovatno ispravljeno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
onda mene izgleda nista nije zahvatilo, da kucnem o drvo...... sa AB ukljucenim , perfektno fluidno i sve klizi ko podmazano, bez ikakvih bagova za sada/////
 
Ja ga nikada nisam koristio, pogotovo nisam hteo od kada sam uzeo 5700XT, jer sam čitao na moru sajtova da pravi probleme sa AMD drajverima za NAVI kartice.

Pre par dana se zainatim i rešim da probam. Pregledao sam desetak YT videa sa savetima i korišćenjem, instalirao, podesio i nemam AMA BAŠ NIKAKVIH problema, sve, jednostavno, funkcioniše odlično.

Mada, pre nekoliko dana sam zamenio CPU i MB, te sam instalirao sveži Win10 2004, pa to može da znači nešto...
 
Znaci sigurno.

Meni je treperila slika fino cim ukljucim Afterburner sa 1709 Windowsom :)
 
I meni 5700XT radi kao sat. Ipak, trebalo mi je 2 meseca studiranja iste [emoji849]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Kad procitam sve vase muke ne uzima mi se a hteo sam da menjam Vegu 64. Imao sam pik na 5700xt Sapphire Nitro plus SE ali cu izgleda odustati [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Takođe nikakvih problema sa AB ni kod mene, radi odlično u kombinaciji sa Aorus 5700XT

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Kad procitam sve vase muke ne uzima mi se a hteo sam da menjam Vegu 64. Imao sam pik na 5700xt Sapphire Nitro plus SE ali cu izgleda odustati [emoji2]

Nikakvih problema nema. Adrenalin drajveri su lepo ispeglani i sve funkcioniše kako treba, istina ja, lično, imam "problema" sa pregrevanjem (sve radi normalno, samo su temperature veoma visoke) jer sam kupio onu "fabričku" verziju sa očajnim hlađenjem. A čisto da znaš, 5700XT je za malu nijansu sporija od 2070 Super (brža od obične 2070) a cena je, bar kod nas takva, da 2070 Super debelo nadmašuje 100€ više od 5700XT. Trenutno najbolja kupovina ako kupuješ u domaćoj radinosti.
 
Poslednja izmena:
Kad procitam sve vase muke ne uzima mi se a hteo sam da menjam Vegu 64. Imao sam pik na 5700xt Sapphire Nitro plus SE ali cu izgleda odustati [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Pa koje muke,kad vidis da ovde svi prijavljuju da im 5700xt radi kao sat,bez greske i ikakvih drugih problema....

To sto se na net-u,ponekada vide komentari i iskustva ljudi sirom sveta da im ne radi kako treba,to je njihov problem.....ovde u Srbiji (skoro) sve rx5700xt gartice rade fenomenalno (iz nekog razloga)....

Cudo smo ti mi u Srbiji.....Kao npr i sto je pre par meseci (pred izbore) ceo svet kubirio sa korona virusom,a mi u Srbiji smo ga pobedili,i nije bilo nikakvih problema.......(evo,ovih dana ga opet pobedjujemo,posto se blizi polazak u skole)
 
Nikakvih problema nema. Adrenalin drajveri su lepo ispeglani i sve funkcioniše kako treba, istina ja, lično, imam "problema" sa pregrevanjem (sve radi normalno, samo su temperature veoma visoke) jer sam kupio onu "fabričku" verziju sa očajnim hlađenjem. A čisto da znaš, 5700XT je za malu nijansu sporija od 2070 Super (brža od obične 2070) a cena je, bar kod nas takva, da 2070 Super debelo nadmašuje 100€ više od 5700XT. Trenutno najbolja kupovina ako kupuješ u domaćoj radinosti.
Isplati se dati 100e više nVidiji. Da li se neko uopšte i seća poslednjeg problematicnog nVidia drajvera? Ima već par godina.

Ryzen je divan, Radeon je katastrofa. nVidia je čisto zlo, ali alternativa ne postoji.
 
AMD kartice su dobre ako imaš vremena da se zezaš sa istim. Kao što rekoh, sada mi radi sve kako treba ali u jednom trenutku sam se pokajao što ne uzeh 2070 super

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Isplati se dati 100e više nVidiji. Da li se neko uopšte i seća poslednjeg problematicnog nVidia drajvera? Ima već par godina.

Ryzen je divan, Radeon je katastrofa. nVidia je čisto zlo, ali alternativa ne postoji.

Ja bih bez razmisljanja uzeo nvidiu da nemam freesynic monitor...
 
Većina freesync monitora podržava varijabilni sync na NVidia kaartama, već neko vreme...
 
Trolololujes iz dosade?

Zasto mislis da troluje?
Meni je u planu da uzimam nesto u klasi od 3070, ako bude do 100e razlike i performanse kao 2070s vs 5700xt (10%), uzecu Nvidiu samo da nemam glavobolju sa drajverima i zezanjem sa reinstalacijom sistema...
I onako ne planiram da menjam nista narednih 5 godina kada sklopim desk...

Meni dovoljno govori znanje o ljudima koji su se zalili na 5700xt jedno 5-6 meseci dok nisu ispeglali koliko-toliko drajvere. Sada pretpostvaljam da su manje vise ok...
Takodje i ona statistika od mindfactory.de, koja nema veze sa kvarovima, ali ima sa zakonskom 14 day return policy i koliko je ljudima dokhurcilo sa bagovima..
 
Poslednja izmena:
Ma ne to, nego zeleni covek bane u temu za AMD i odvali ovo: "Ryzen je divan, Radeon je katastrofa. nVidia je čisto zlo, ali alternativa ne postoji."
 
Nije da nije u pravu da je postao "feature"...
Cini mi se da je Radeon grafe bolje pazariti ~6-8 meseci kasnije, kada ispeglaju drajvere, tj prodje beta test faza i cene se stabilizuju.
Dobri custom 5700xt modeli su sada ~399-420/430e u EU, u odnosu na 2070s koje su 520-550e (retko idu na 480/490e), to je ok ali opet ne dolaze bez "bubica"...

Ako BN2, tj 6700xt izadje u startu bez vecih bubica, sa ~10% manje performansi i 100ak evra manje u odnosu na 3070, zeleni ce itekako imati razloga da se znoje.
U suprotnom ce opet dosta ljudi da digne ruke u startu (i vrati grafe) i doplati 100ak evra vise za Nv samo da ne mora da se zeza, dok ce Radeone opet da uzimaju "entuzijasti"...
 
Poslednja izmena:
Ma ne to, nego zeleni covek bane u temu za AMD i odvali ovo: "Ryzen je divan, Radeon je katastrofa. nVidia je čisto zlo, ali alternativa ne postoji."

Manje-više je u pravu, AMD-u je pala sekira u med sa Ryzenom ali je RTG (preciznije, softversko odeljenje) i dalje cirkus iz koga se neće skoro izvući. Radeon jeste katastrofa, ali softverski, hardver je ok. NVidia jeste zlo, alternativa postoji ali ti alternativa kida živce i troši vreme za troubleshooting...pa ko ceni svoje živce i vreme (i može da doplati), daće više para za NVidiu. Prosto...

@Yojimbo

Jedna od kritičnih komponenti sistema poput GPU drajvera ne sme da ima "beta test fazu" od 6-12 meseci nakon kupovine grafičke karte, treba u startu da radi kako treba. Navi je godinu dana star i još uvek se u ovoj temi najviše govori o zvrčkama i kako naterati karte da rade bez njih. Što li se farbamo, koga farbamo...
Anyway, delim tvoje gledište, ako dajem pare za nešto očekujem da radi kako treba kad počnem da ga koristim i sve ove zezancije sa AMD softverom su 50% razloga što sam radije dao pare za polovnu NVidiu nego nov Radeon (drugih 50% je što je dotična NVidia tada koštala 100€ manje nego pristojna 5700XT)...
 
Ma ne to, nego zeleni covek bane u temu za AMD i odvali ovo: "Ryzen je divan, Radeon je katastrofa. nVidia je čisto zlo, ali alternativa ne postoji."

Kakav zeleni čovek, vodio sam bitku protiv nVidie još od GTX 1000 serije i prvih povećanja cena grafičkih dok su me ubeđivali da GTX 1070 košta $379 pa sam detaljno pratio i Polaris i sve nastavke GCN-a. Takođe sam koristio ATI od 1998. do 2011. U tom periodu ne sećam se nijednog drajvera da je sve radilo kako treba, ali je moglo da prođe. Ovo sa RX 5000 serijom je prava katastrofa, a kao što sam komentarisao i ranije, zato nVidia i naplaćuje iste performanse 150 EUR više i može joj se i prolazi joj.

Harverski su Radeon karte oduvek bile super, GCN je prava vizionarska arhitektura, "old wine" i sve ali ja trenutno furam multimonitor setup sa GTX 760 Keplerom - it just works. Planiram da pređem na nešto sa hardverskim H265 enkoderom i naravno da bih voleo jeftiniju kartu pre svega, ali kad se čovek navikne na udobnost i produktivnost koja stabilnost drajvera donosi, naravno da treba ukazati i na veoma jasnu prednost suprotnog tabora.

Da više "crvenih ljudi" se buni, ne bi AMD-u ovo prolazilo. Drajver koji puca kada istovremeno radi Afterburner i to se proglašava za feature - ludilo.

Drago mi je, zbog ljudi koji ovu kartu imaju, ako sada radi malo bolje i stabilnije jer ni ovo nisu jeftine karte uopšte.
 
ludilo je da ti spočitavaš amd-u bubicu što msi nije u stanju da popravlja svoj program.
 
ludilo je da ti spočitavaš amd-u bubicu što msi nije u stanju da popravlja svoj program.

To stoji...neće valjda AMD da menja arhitekturu i drajvere da bi Afterburner bio u stanju da radi lepo s Radeonima, MSI je taj koji treba da ga prilagodi. Ili sklepa novi program.
 
AMD kartice su dobre ako imaš vremena da se zezaš sa istim. Kao što rekoh, sada mi radi sve kako treba ali u jednom trenutku sam se pokajao što ne uzeh 2070 super

I ja bi je uzeo da sam imao još 200€ na bacanje. Kad sam uzeo 5700XT za 50.000 najjeftinija 2070 super je bila debelo preko 70.000. A dati 200€ više za 5-10% bržu kartu je sumanuto.

I, da, istina je da se softverska divizija AMD-a sastoji od priučenih drvoseča, ali tako je uvek bilo. Kad sam imao 5850, pa posle i R9 270X (sve druge kartice su mi bile Nvidia) od pet igara bar dve nisu radile kako treba, a kad srede te dve, jedna od onih što su radile je postala polupana. Kakve sam muke preživljavao sa GTA V, prvom Mafijom, KotOR-om i još nekim igrama uz Radeone to je za udžbenike nerviranja.
Ma koliko čudno zvučalo 5700XT je prva ATI/AMD kartica sa kojom nisam imao NIJEDAN iole ozbiljniji softversko-drajverski problem. Čitao sam o tome, video na YT mnoge klipove, ali, lično, zaista nisam iskusio ništa od toga.
 
Razlika od 20k je bliža sumi od 150€ nego od 200€ hehehe [emoji16]

Inače, meni bi bila manja razlika, tipa oko 120€ jer sam naručivao preko Amazona ali svakako nisam imao taj ške u datom trenutku. Plus, hteo sam da ceo build bude AMD [emoji1783]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ma ne to, nego zeleni covek bane u temu za AMD i odvali ovo: "Ryzen je divan, Radeon je katastrofa. nVidia je čisto zlo, ali alternativa ne postoji."

Slazem se sa tom izjavom ali zavisi kako koristis kompjuter. AMD nema alternativu za DLSS 2.0 niti imaju raytracing a i kada ubace i jedno i drugo, bice kvalitativno kao i ostali AMD softver, losa izvedba.

DLSS 2.0 je narocito super jer omogucava priblizan kvalitet slike nativnoj 4K sa performansama koje su mnogo blize nativnom 1440p renderingu. RTX ima primenu u raznim modovima.

Po meni vredi dati 100-150 evra vise za nVidiju u ovom momentu, nije samo stabilnost drajvera nego njihove top karte nude mnogo vise. Nije sve u sirovim performansama.
 
RTX je neupotrebljiv u prvoj iteraciji, osim ako je neko nenormalan da koristi 2k 144Hz karticu na 1080p 60Hz.

AMD ima Radeon Image Sharpening koji je odlican svakako.
 
Porucio 5700xt Sapphire Nitro Plus SE kod Fante(458e),nek ide zivot :D
 
osim ako je neko nenormalan da koristi 2k 144Hz karticu na 1080p 60Hz.

vdTmzuR.jpg
 
Nazad
Vrh Dno