Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Sta kopas i na kojim podesavanjima?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

sad nicehash iako je to eth..al se ne zezam sa dve grafike mnogo. 5700xt nije zgodna za to. a 5700 asus dual mi daje 52 na minimalnom OC i malom undervolt.nisam testirao koliko moze da se undervoltuje i OC stabilno

5700xt prodajem jer sam je juce kupio i ustanovio da je za moje bezumnse standarde prebucna. :(
pa sad gledam koju da uzmem jos jer imam mesta za 2-3 grafike da mi ne smeta..

@ ivan i ostali sa 5700/5700xt nadam se da znate da veoma lako mozete da rudarite sa njima cak iako nikad niste (nicehash je super lak za pocetnika). 5700 moze da donese 2-3 hiljade sada mesecno :D donese vise nego sto joj je amortizacija..prakticno ko rudari sa 5700 grafika mu moze biti besplatna posle 2 godine recimo :) sad moze ne znaci da ce. ali verovatno hoce :)
 
Istina, ali reč je o najtišoj postojećoj varijanti, a to je bilo ono što je čovek pitao.

Ja nesto merkam mod u glavi da uzmem za cpu Arctic Freezer 34 eSports Duo, a sadasnji TRUEblack da metnem na buduci gpu :type: ....
 
sad nicehash iako je to eth..al se ne zezam sa dve grafike mnogo. 5700xt nije zgodna za to. a 5700 asus dual mi daje 52 na minimalnom OC i malom undervolt.nisam testirao koliko moze da se undervoltuje i OC stabilno

5700xt prodajem jer sam je juce kupio i ustanovio da je za moje bezumnse standarde prebucna. :(
pa sad gledam koju da uzmem jos jer imam mesta za 2-3 grafike da mi ne smeta..

@ ivan i ostali sa 5700/5700xt nadam se da znate da veoma lako mozete da rudarite sa njima cak iako nikad niste (nicehash je super lak za pocetnika). 5700 moze da donese 2-3 hiljade sada mesecno :D donese vise nego sto joj je amortizacija..prakticno ko rudari sa 5700 grafika mu moze biti besplatna posle 2 godine recimo :) sad moze ne znaci da ce. ali verovatno hoce :)

Upravo zbog ovoga sam i pitao. Da li si undervoltovao i underclock-ovao karticu ili samo pustio da radi?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Dodatni hladnjaci i jedan ventilator da duva po pcb-u.....
 
Ja nesto merkam mod u glavi da uzmem za cpu Arctic Freezer 34 eSports Duo, a sadasnji TRUEblack da metnem na buduci gpu :type: ....

Misliš da OVO staviš na GPU ??????

Za ovakav mod će ti trebati jedna daska da je staviš iza štampane ploče GPU-a da je ovo čudo ne razvali. :D :) ;)
 
Poslednja izmena:
Igrao sam malopre The Division 2, nekih sat i petnaest minuta. GPU temperatura je bila 67 a junction je bila 89 na najvišoj tački. Igra je bila sve na ultra, 2x postprocessing i 1440p. 95% sesije je bilo na 60fps. Fino se čuju ventilatori kada se GPU zagreje.
 
Inace jel se zna zasto 5700xt evoke ne moze da se konfigurise u afterburneru nista? Dok asus dual 5700 normalno sve moze?
 
Afterburner i Navi se ne mirisu, koristi MorePowerTool za podesavanja.
 
Ovi novi 20.2.2 su odlični izgleda. Grafika (RX 5700 Pulse) sada mnogo manje downlock-uje i generalno drži frekvenciju između 1600-1850mhz (ovo sam malo ja oc-ovao) bez dropova kao pre na 600-800mhz. Meni to nije generalno pravilo problem, ali sad kad razmislim bilo je momenata u Greedfall-u gde je gpu usage bio 70-80%, frejmovi se istripuju i budu 57-58fps, frekvencija na oko 1200mhz. Sada je to rešeno koliko vidim i usage je 90% lagano na problematičnim mestima, frekvencija 1600mhz+ i 60fps lock. Takođe ventilator sad bolje održava obrtaje i ne skače često između 700 i 1400rpm, već duže drži određeni rpm i samim tim temperature su solidnije.
Vidim na reddit-u prijavljuje dosta ljudi da je i njima downlock-ing rešen. Nije svima, ali po onom što se daje pročitati, minimum polovina problematičnih korisnika više nema problema.

Jedini "downside" koliko vidim jeste 2d klok koji je sada 200/800mhz (makar meni).
 
Poslednja izmena:
Kod mene ista prica kao i sa starim drajverima.
Imam black screen na WOT-u i World War Z.
Jedino sto je bolje to su frekvencije koje su sad stabilne i bez oscilacija.
 
Izgleda i da Linus Sebastijan misli o pojeftinjenjima kompjuterskih delova baš kao i ja...

 
@NastyB
Nazvati bilo koju igru smećem, pogotovo jednu tako genijalnu igru kao što je RDR2, govori samo o nedostatku kulture i umišljenoj samoživosti.
Nisam mogao ranije da ti odgovorim jer sam popio ban na 7 dana, gde moder cak ni razlog nije umeo da navede, nista cudno za doticnog, ali nebitno.
Yojinbo ti je objasnio sta znaci ''neoptimizovano smece'', ili blaze receno katastrofalan port. Igra koja sa grafikom od 400e ne moze da izbaci 1% min 75 fps-a je bas to, katastrofalan port. Igru sam igrao na PS4, nisam ljubitelj takvog tipa ali verujem da je zanimljiva. Nazvao sam je ''neoptimizovano smece'' jer nista revolucionarno ne donosi po pitanju grafike, cime bi moglo da se opravda nizak fps i sta vec. Za razliku od recimo Crysis-a, koji je bio neoptimizovan, ali je zato grafika za ono vreme bila nesto nevidjeno, makar sto se igara na PC-u tice, i bas zbog katastrofalnog porta, situacija sa drajverima ne treba da bude vezana za jednu igru, koju sve vreme spominjes.
Moj kum je slicnog misljenja kao i ti, ima PS4 a i odlican PC, i isto sam mu rekao, probao kod njega i rekao da je PC port neoptimizovano smece, a ima 2700x, 1070, sto bi za FHD trebalo da bude vise nego dovoljno, makar za 60fps-a, sto nije slucaj, ili da budem precizniji, nije bio slucaj u trenutku kada sam je probao. Sto se ostalih elemenata igre tice, verujem ti na rec da je genijalna.
Nijednom nisam uvredio tebe kao clana foruma, vec tvorce igre, koji su odradili los posao, samo kako bi sto pre zaradili novac, sto opet nije nista cudno. Nadam se da si iste podrzao kupovinom igre, i da svojim stavom hoces da opravdas utrosen novac na lose portovanu igru. ;)

Uzmeš najjeftiniju 5700 i Accelero Xtreme IV i imaš najtišu moguću kartu sa dobrim hlađenjem.
Nisi ni blizu, jer kako ti je jurodivi objasnio, Gaming X je najtisi, diskutabilno i najbolji 5700xt. Kupovina blower 5700xt ''ima'' smisla samo u dva slucaja, i to ako nameravas da je stavis pod vodu(gde te samo blok kosta ~110e), ili u slucaju da je bilo koja AIB karta toliko skuplja, da ne opravdava razliku u ceni, jer bi onda cena bila priblizna 2070S AIB modelima.

Zato sto je njemu bitno dal je fps ovoliki ili onoliko a ne igra kakva je. Fps benchmark boy.
Hahaha
Dobra ideja za nick: fps boiii

Nadam se da je sendvic bio sa prsutom.
 
Za tebe samo sendvic sa dobrim fps-om ...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Za tebe samo sendvic sa dobrim fps-om ...

Sent from my P10 lite using Tapatalk

Sendvici su rezervisani za botove i pristalice, a ja ne spadam ni u jednu kategoriju. ;)
A sto se tice FPS-a, sta da radim, navikao sam na fluidnost i uzivanje kada se igram, a ne da mucim muku sa 40fps-a kako bi mi grafika bila ''wow''.
Mozda ovako razumes, radije bih vozio Yuga koji nije stao nijednom, nego BMW-a koji staje na svakoj krivini, i koji me kosta zivaca.
 
zar politika nije zabranjena na forumu? :)
 
zar politika nije zabranjena na forumu? :)

Jeste, i ukoliko ne umes da prepoznas da moja poredjenja nemaju veze sa istom, onda ti i ja nemamo o cemu da pricamo.
Isto tako je flejmovanje, provociranje zabranjeno na forumu, ali to tebe ne sprecava da i dalje pokusavas.
 
Poslednja izmena:
Sto bi se reklo: opet Jovo nanovo... do sledece banane.
 
Sto bi se reklo: opet Jovo nanovo... do sledece banane.

Ja dobijam negativne poene, banane, a ti bambije za drukanje, prijavljivanje postova i izigravanje modera(a nisi moder, niti ces biti skorije po svoj prilici).
Ja zadovoljan, bolje buntovnik nego poltron.
 
Aha. Svima ovde nam je u cilju da ti nastavis po starom umesto da se smiris/oladis, pa da permanentno budes bananovan. Sigurno.
A ja necu nikada biti moderator na ovom forumu, odbio sam tu funkciju odavno. Ne brini. ;)

Dobro je da smo svi zadovoljni. Da. Samo nemoj da vredjas.


PS. Nikada nisam report-ovao niti jedan tvoj post.
 
Poslednja izmena:
Aha. Svima ovde nam je u cilju da ti nastavis po starom umesto da se smiris/oladis, pa da permanentno budes bananovan. Sigurno.
A ja necu nikada biti moderator na ovom forumu, odbio sam tu funkciju odavno. Ne brini. ;)

Dobro je da smo svi zadovoljni. Da. Samo nemoj da vredjas.


PS. Nikada nisam report-ovao niti jedan tvoj post.

Vec neko vreme se ponasas kao drveni advokat, a verujem da prava nisi zavrsio, za razliku od mene, i to ne samo prema meni, nego i prema drugim clanovima.
Tvoj post #679 nema svrhu, ili je ja ne vidim, kao i za neke ranije, na istu foru.
Mozda ja gresim, ali prozivanje na taj nacin me najvise podseca na osnovnu i srednju skolu, jer su slicno radile i tuzibabe, pa se kasnije pokajale.
Da si pratio ''diskusiju'', video bi da je doticni, koji je dobio svoj odgovor pokusavao da me isprovocira, i nije mu uspelo.
Sto se tice perma bana, Duke-u sam rekao da je slobodan sa moje strane, samo mora da obrazlozi taj isti perma, a ne kao poslednju bananu ''.....''.
Tu istu bananu sam dobio jer je doticni moder flejmovao momka, i ja sam na to prigovorio, jer bi pravila foruma trebalo da vaze za sve, sto ocigledno ne pije vodu. Najgore od svega, decku se nije ni izvinio, neko opet kroz redove pokusao da mu da do znanja ko je ko na ovom forumu.
Ne dolazim ja na forum da bih se svadjao sa ljudima, ali cu na provokacije odgovoriti, jer nisam od onih koji spustaju glavu, pogotovu ne onima koji to ne zasluzuju.
Ako ti se iskrenost ne svidja, ako bi radije da ti neko cuti i da ti ide uz dlaku, na pogresno drvo lajes.
 
Poslednja izmena:
Ma sve oke. Samo smireno i oladjeno. I nema banana nikome.


(evo nema ni ovaj svrhu, nikakav problem)
 
Yojinbo ti je objasnio sta znaci ''neoptimizovano smece'', ili blaze receno katastrofalan port. Igra koja sa grafikom od 400e ne moze da izbaci 1% min 75 fps-a je bas to, katastrofalan port. Igru sam igrao na PS4, nisam ljubitelj takvog tipa ali verujem da je zanimljiva. Nazvao sam je ''neoptimizovano smece'' jer nista revolucionarno ne donosi po pitanju grafike, cime bi moglo da se opravda nizak fps i sta vec. Za razliku od recimo Crysis-a, koji je bio neoptimizovan, ali je zato grafika za ono vreme bila nesto nevidjeno, makar sto se igara na PC-u tice, i bas zbog katastrofalnog porta, situacija sa drajverima ne treba da bude vezana za jednu igru, koju sve vreme spominjes.
Moj kum je slicnog misljenja kao i ti, ima PS4 a i odlican PC, i isto sam mu rekao, probao kod njega i rekao da je PC port neoptimizovano smece, a ima 2700x, 1070, sto bi za FHD trebalo da bude vise nego dovoljno, makar za 60fps-a, sto nije slucaj, ili da budem precizniji, nije bio slucaj u trenutku kada sam je probao. Sto se ostalih elemenata igre tice, verujem ti na rec da je genijalna.
Nijednom nisam uvredio tebe kao clana foruma, vec tvorce igre, koji su odradili los posao, samo kako bi sto pre zaradili novac, sto opet nije nista cudno. Nadam se da si iste podrzao kupovinom igre, i da svojim stavom hoces da opravdas utrosen novac na lose portovanu igru. ;)

Ja se nisam uvredio, samo sam napisao da je nekulturno bilo koju igru, a pogotovo ovakvu, nazivati smećem. Kažeš da je neoptimizovana i to je ok, ali nazvati je smećem je nešto na šta nemam reči.
Nema koji sajt ili YT kanal koji se bavi igrama da nije napisao/objasnio da je RDR2 jedna od najlepših, ako ne i najlepša igra koja trenutno postoji. Ništa revolucionarno?? Vidim postoji milion igara sa takvim detaljima, random događajima koji donekle utiču na priču i svet, dinamičke oblake i osvetljenje, zemljane puteve koji su drugačiji kada su suvi ili mokri od kiše, detalje na odeći i obući od kojih svaka igra može samo da se postidi, dinamički rast kose i brade (koji se samo blago nazirao u Witcher 3), Arturovo lice kada je zdrav ili bolestan ili kad je izgoreo na suncu Guarme, volumetrična priroda... mogao bih do sutra da nabrajam koliko je grafika bolja od bilo koje igre, da ne pominjem maestralni zvuk u igri, glasovnu glumu, AI životinja i ljudi, mali milion stvari koje su deset puta bolje nego u bilo kojoj drugoj igri.
I sve to odbaciš i kažeš da je smeće jer ne može da ide u 150 FPS na nekoj mašini???

Nisi ni blizu, jer kako ti je jurodivi objasnio, Gaming X je najtisi, diskutabilno i najbolji 5700xt. Kupovina blower 5700xt ''ima'' smisla samo u dva slucaja, i to ako nameravas da je stavis pod vodu(gde te samo blok kosta ~110e), ili u slucaju da je bilo koja AIB karta toliko skuplja, da ne opravdava razliku u ceni, jer bi onda cena bila priblizna 2070S AIB modelima.

Zašto niko ne čita ono što piše??? Reč je bila o NAJJEFTINIJEM i NAJTIŠEM 5700XT. Niko nije pominjao NAJBOLJE. Blower XT (51.000) + Accelero Xtreme IV (7.000) su ipak jeftiniji od Gaming X (65.000 za keš, 73.000 na rate)
 
Gde nadje Gaming X za te pare?
 
@NastyB
Nadam se da si takvu igru podrzao i kupio original, koji je oko 60e, ako se ne varam.
Nije potrebno 150fps-a, ali 75fps-a 1% min jeste, ipak je 5700xt karta od 400e, jer se mnogi SP igraci(makar kod nas) igraju na visoj dijagonali i 75hz.

Inace, Gaming X je oko 55-56 hiljada, naravno za kes kod komsija, sto je jeftinije od 5700xt blower+AX4.
Ako bas mora kod nas, za 61000 dinara ima Nitro, jos bolja karta.
3 hiljade dinara doplate, mirna glava, a ne da kupis AX4, izgubis garanciju zbog nalepnice na blower-u, i jos dobijes priliku da nesto ne odradis kako treba, i posle toga mozda i spalis kartu, pa da mozes samo da je bacis.
Blower je dobar samo za pod vodu, jer je najjeftiniji, a hladnjak ti ne treba.

MSI RX 5700 XT Gaming X 52°C Fan Stop 70°C 82°C 65°C 32 dBA
Sapphire RX 5700 XT Nitro+ 51°C Fan Stop 72°C 76°C 68°C 33 dBA
Sapphire RX 5700 XT Nitro+ (quiet BIOS) 51°C Fan Stop 76°C 82°C 73°C 32 dBA
 
Poslednja izmena:
Vec neko vreme se ponasas kao drveni advokat, a verujem da prava nisi zavrsio, za razliku od mene, i to ne samo prema meni, nego i prema drugim clanovima.
Tvoj post #679 nema svrhu, ili je ja ne vidim, kao i za neke ranije, na istu foru.
Mozda ja gresim, ali prozivanje na taj nacin me najvise podseca na osnovnu i srednju skolu, jer su slicno radile i tuzibabe, pa se kasnije pokajale.
Da si pratio ''diskusiju'', video bi da je doticni, koji je dobio svoj odgovor pokusavao da me isprovocira, i nije mu uspelo.
Sto se tice perma bana, Duke-u sam rekao da je slobodan sa moje strane, samo mora da obrazlozi taj isti perma, a ne kao poslednju bananu ''.....''.
Tu istu bananu sam dobio jer je doticni moder flejmovao momka, i ja sam na to prigovorio, jer bi pravila foruma trebalo da vaze za sve, sto ocigledno ne pije vodu. Najgore od svega, decku se nije ni izvinio, neko opet kroz redove pokusao da mu da do znanja ko je ko na ovom forumu.
Ne dolazim ja na forum da bih se svadjao sa ljudima, ali cu na provokacije odgovoriti, jer nisam od onih koji spustaju glavu, pogotovu ne onima koji to ne zasluzuju.
Ako ti se iskrenost ne svidja, ako bi radije da ti neko cuti i da ti ide uz dlaku, na pogresno drvo lajes.

Iskreno momci, svasta sam krenuo vise puta da pisem, ali to uvek vodi u dublju bespotrebnu raspravu koja nikoga ne zanima niti ikome koristi osim doticnom. Bese lepa i mirna tema dok je trajao ban, sada pljuste prijave... bese jos par tema sa slicnim simptomima.

Te sledi: posto je ovo privatan forum tj privatno vlasnistvo koji se odrzava iz privatnih sredstava, unutrasnje uredjenje kaze da modovi "odgovaraju" tj eventualno obrazlazu adminima, admini vlasniku. Ende.
Licno ne znam za moda koji je samovoljno harao po forumu bez posledica, tj uopste ne znam za takav slucaj. Ali znam da je obrazlozenje opomene/kazne cista dobra volja administracije, niko nikome nije duzan bilo sta da obrazlaze, osim u gore pomenutom slucaju.
Posto doticni uglavnom igra na provokaciju, konsultovao sam se sa visom administracijom da ne bude da povlacim subjektivne poteze, gde je instant odluceno - perma ban sa opaskom zasto vec nisam to odradio.
Eto, sve po ps-u, cak i obrazlozeno sve u detalje, da ne bude da nisam ili da nesto samovoljno radim bla bla i opet pisem po xyz put isto...

Sto se tice "decka", kojem je inace nik @Blizzardo i kojeg sam greskom prozvao za stvari koje nije ucinio,javno sam se izvinuo, i covek me odusevio pozitivnom reakcijom. Hvala mu jos jednom na tome.

I sada mozete nastavti sa temom, zahvaljujem.
 
Nasty, stvarno nema potrebe za rodbinskim i lokacijskim prozivkama, mozeci bez toga.

...riding on 720p...
 
U ponedeljak mi stiže sapphire 5700xt pulse pa javljam kako se ponaša.
 
Nazad
Vrh Dno