Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Ništa specijalno, AMD standardno zaj3bao izbacivanje nove generacije proizvoda. Nisu spremili BIOS i drajvere i očekuju da će kupci biti strpljivi i sačekati par meseci. Šteta što takvo ponašanje kupaca nije standard. Mada cenim da bi u tom slučaju sve ostalo isto, samo bi MSRP cene otišle gore da se pokriju gubici povraćaja
 
@Duke

Forum i youtube kanal nikada nece biti isto, jer ja kao ni ostali, od ovih porukica nemama nista, dok on od kanala zaradjuje ogromne pare.
To sto sam lupio, jesam, za neke stvari nisam dovoljno informisan, a nisam u obavezi ni da budem, za razliku od njega, JER NE ZARADJUJEM OD FORUMA.
Uzeo bi on drugi CPU da je mogao, nego ga nije bilo, tek posle mesec i kusur dana je obavio testove ponovo. Javno priznanje ne bi ni video, nego nije imao izbora, pa je morao da prizna da je spalio svoj primerak.
 
asrock_taichi.jpg


https://www.goldfries.com/tech-news/asrock-radeon-rx-5700-xt-taichi-x-series-graphics-cards-launched/
 
ASRock još nije dobio memo da RGB na svemu i svačemu počinje da izlazi iz mode...Red Dragon je ideal lepote za ovo.
 
@Anarki1302

Ne lupaj, kakve veze ima overklokovanje procesora i recenzija gde covek testira >30 igara i stavlja prosek od 3 testiranja za svaki primer, jos napravi idealno pregledne chartove i objasni sve do detalja, jedan je od boljih Tech kanala.

Greske se svima desavaju, nije realno otpisati ceo kanal zbog takve gluposti.
 
Poslednja izmena:
Bili su dobri do ove godine, dok nisu postali toliki AMD fanboyevi da mi se povraća od njih. Kad su napravili video i pseudoanketu za gledaoce za feedback, pola ljudi im je reklo da su suviše pristrasni i nisu više profesionalni kao ranije, druga polovina ih je hvalila jerbo Intel/NV=bad, AMD=good, i onda su bukvalno rekli prvima da nemaju pojma pošto su, je li, videli da imaju podršku za uvlačenje AMD-u...kad sam video da su bukvalno odjebali ljude koji su im dali feedback nakon što su sami tražili taj feedback zato što su ih kritikovali zbog neprofesionalnosti, pao je unsubscribe.

Oni GPU benchmarci su im dobri, mahom zato što testiraju toliko igara i imaju recap, ali mogu da ih gledam samo ako ugasim zvuk. Posle 5700XT vs. 2070S videa, kad su pola videa potencirali $/frame a ni reči o efikasnosti i problemima sa softverom gde je NVidia u prednosti, neću više ni da ih gledam...ima hrpe drugih, profesionalnijih testera.
 
@ivanbass
Ima veze, jer to pokazuje koliko zna, u ovo slucaju koliko ne zna. Bilo je minimum 5 testova pre njega, niko nije spalio cpu, samo on. To sam mjau moze da uradi, gde su problemi za idle napon prijavljeni. On nije ni domaci uradio kako treba, procitao druge testove kada vec nije prvi testirao, pa da vidi da li ima potencijalnih problema, nego kao june cackao nesto u sta se ne razume.
A ovo sto kaze Juro, to me ne zanima, jer dok on favorizuje amd, drugi favorizuju nv, tako da su jedino merodavni oni koji pljuju i jedne i druge kada naprave greske, a to je po meni GN, a moguce i Igor, samo sto ne razumem nemacki. Isto debauer pljuje i prica realno.

To sto su mu chartovi lepi i uredjeni, to nema nikakve veze, ima boljih 10 puta. Nemci to mnogo bolje rade nego on.

U principu, vise od polovine je placeno kanala, da li od strane zelenih,crvenih ili plavih. Ko da vise, taj se vise i promovise, sasvim normalna stvar. Vecina njih zivi od tih ''donacija''.
 
Poslednja izmena:
@Duke
Garantovano je tacno to u vezi softvera, meni RX570 bagovala zbog AMD softvera dok drajver radi ok. Pre neki dan sam skinuo softver i ostavio samo drajver, koji btw nije updateovan od Jun-a, onaj optional beta ne racunam da postoji. Stavio Afterburner i podesio Fan rucno i graficka peva do 60c dok je sa njihovim softverom isla i do 80c. Od bagova se desavalo da se podigne sistem i samo nestane slika i onda samo hard reset i Wattman je stalno resetovao rucno podesavanje FAN-a. I ponekad zelena slika. Tako da AMD opet ima problema sa softverom i dok to ne ispeglaju ja ne preporucujem nikom njihove graficke.
 
To je generalizacija koja nema mnogo veze sa ovim. Ja mogu da kažem da oko mene (u krugu od 10m^2), 5 AMD karti radi bez problema već 2-3 godine. A ako baciš pogled na nVidia drajver temu, videćeš da ljudi muku muče sa drajverima. Iako su pukli 500€ za grafičku, nisu dobili adekvatnu softversku podršku za istu. Ali nijedan od navedenih slučajeva nije osnov za savetovanje (ne)kupovine bilo čijeg proizvoda

Ovo sa RX 5700(XT) je sistemski problem. Koji se dešava jer se proizvod izbacuje na tržište da bi se udovoljilo investitorima, a ne kupcima. AMD je isto uradio sa Vega, Polaris... kartama, nVidia sa Turing... EA sa svakom igrom :d i tako dalje
 
Poslednja izmena:
 
ComputerBase test (na nemačkom): Sapphire RX 5700 XT Nitro+

Igorslab (na nemačkom): Sapphire RX 5700 XT Nitro Plus

Neki utisci sa testa: u fabričkom stanju, tj. prekidač za BIOS izbor na standardnoj poziciji: nešto tiša u odnosu na standardni BIOS od PowerColor Red Devil modela, silent BIOS je tiši na Red Devil, Sapphire ima dodatnog potencijala zbog bolje rešenog hlađenja (bolje temperature na Sapphire), tj. ko manuelno podesi brzine ventilatora, može dobiti tišu kartu.

BIOS prekidač ima tri pozicije, jedna od njih omogućava softversko prebacivanje između standardnog i silent BIOS-a (Sapphire Trixx softwer).

Tesna borba između oba modela, ComputerBase i Igorslab daju za nijansu prednost Sapphire karti u ukupnom utisku.
 
Divota :)
 
Poslednja izmena:
Dali propao. Mala karte po internetima.

 
 
Ima li nekih naznaka da će se ova PowerColor Red Dragon RX 5700 XT pojavljivati u radnjama zvanično kod nas?
 
Sta je ovo, otkrili su toplu vodu?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ali su zato nahvalili Nitro +.
 
Nitro i Red Devil su najbolje izvedbe.
 
Poslednja izmena:
Jel istina da postoji toliko problema sa RX 5700 serijom? Hteo sam da kupim 2070 super ali posto sam skoro uzeo monitor, 144hz, 1080p sa freesync 2 ajde reko 5700 je mozda bolji izbor (jeftinija, za 1080p dovoljna). Medjutim vidim da ima dosta problema pa ne znam sta sad da radim.
 
Postoje određeni problemi. Najviše se odnose na freesync gde igre stutter-uju (postoji neki fix iz registry-ja), slab gpu usage kad se sve stavi na low (to zeza radeon chill) i jure jaki frejmovi (csgo 500 fejmova i slično), tripovi sa dx9 igrama i gpu akceleraciju.
Moje iskustvo - freesync nemam, igre stavljam na max, dx9 igru ne znam ni koju bih igrao i gpu akceleracija radi kako treba.
Neko ima ove probleme, neko nema... pa treba i to imati na umu.

Ako se igraš na high/ultra 1080p i više/60Hz, verovatno se nećeš susreti sa njima.

To su sve drajver problemi koji se trebaju ispeglati. Kad će? Ko zna.
 
Poslednja izmena:
Postoje određeni problemi. Najviše se odnose na freesync gde igre stutter-uju (postoji neki fix iz registry-ja), slab gpu usage kad se sve stavi na low (to zeza radeon chill) i jure jaki frejmovi (csgo 500 fejmova i slično), tripovi sa dx9 igrama i gpu akceleraciju.
Moje iskustvo - freesync nemam, igre stavljam na max, dx9 igru ne znam ni koju bih igrao i gpu akceleracija radi kako treba.
Neko ima ove probleme, neko nema... pa treba i to imati na umu.

Ako se igraš na high/ultra 1080p i više/60Hz, verovatno se nećeš susreti sa njima.

To su sve drajver problemi koji se trebaju ispeglati. Kad će? Ko zna.


Koji model imas?
 
Pulse RX 5700. Imaš u profilu sa leve strane kad klikneš na konfu ili ako si u tapatalk-u, uđi u moj profil i pogledaj tačan naziv modela.
 
Nazad
Vrh Dno