Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Asus Rog Strix po ceni Msi Ventusa [emoji41]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ima li po kvalitetu i performansama razlike u referentnim modelima RX 5700XT?
 
Referentnim? Nema. Mada, ne preporučujem ti referentni 5700XT, osim ako ne planiraš da ga hladiš vodom...hlađenje je loše.
 
Jedino vodom mada i tu temperature nisu sjajne.
Gledajuci testove sa nereferentnim modelima tesko ce to bilo koji vazdusni kuler ohladiti.
 
Aftermarket modeli su sasvim ok, dosta su se približili NVidia kartama...
 
Pojavila se 5700xt pulse kod komšija, ali je za sad skupa.
 
Kad li će AMD da napravi nešto šta će raditi lepo out-of-the-box, plug & play, bez ikakvog petljanja...i kad imaju dobar proizvod, moraju da zeznu stvari sa softverske strane. I posle se ljudi čude što drugi ljudi kupuju NVidiu/Intel iako su skuplji i/ili inferiorniji...

Sviđa mi se sajt, BTW (Igor's Lab), baciću se malo u razgledanje.
 
Poslednja izmena:
@Juro
Evo ja cu da ti odgovorim.
To ce da se desi kada AMD bude imao duplo vise radnika nego sada, koji se bave razvojem tehnologija, cpu i gpu.

Laicki da podelimo, amd ima oko 6k radnika na cpu tehnologijama, 6k na gpu tehnologijama. Nv ima 13k samo gpu, Intel ima 110k zaposlenih, moze da radi sta hoce.


Znas li ti sta je 10 programera ili inzenjera vise, a kamoli stotine vise koje Nv i Intel imaju u odnosu na amd.
 
Poslednja izmena:
Ok je to, ali sta nas krajnje korisnike briga ko koliko ima radnika?
Hocu da proizvod koji sam masno platio radi kako je reklamiran/sertifikovan/naveden/biraj izraz, nebitno ciji je i sta je. Tacka

...über rimini 7
 
Sva sreća pa 90% korisnika AMD, nVidia, Intel, Microsoft, Apple, Google... proizvoda nema pojma o "problemima" koje imaju recezenti, testeri i entuzijasti. Inače bi koristili računaljku. Priđi običnom kupcu bilo koje grafiček karte, ispričaj mu o dual BIOS-u, fan curve-u, OC-u, itd. i budi srećan ako te ne otera u 3pm
 
Ok je to, ali sta nas krajnje korisnike briga ko koliko ima radnika?
Hocu da proizvod koji sam masno platio radi kako je reklamiran/sertifikovan/naveden/biraj izraz, nebitno ciji je i sta je. Tacka

...über rimini 7

Onda kupi Nv i plati 100e vise za iste performanse, tj. 25% vise. Problem resen.
Hocu i ja Duke mnogo stvari, ali sam realan i znam da je to nemoguce u ovom trenutku.
Evo koristim 3700x vec 5-6 dana, ja prezadovoljan. Undervolt, klok 4.1 1.2v dok ne stigne AIO, box hladi u igrama do 65c po ovim vrucinama.
Imas Nv, imas Intel, i ako neces da se bakces sa namestanjem AMD-a, onda lepo kupi zelene i plave, plati 200-250e vise za iste performanse.
Mnogo ti hoces, da bude jeftinije, bolje, i jos da samo ubacis. Ima i toga kod AMD-a, ali mora da se kupi tacna proverena kombinacija, i mora da se ima strpljenja da rese problem.
I jedni i drugi imaju svojih bubica, ili su imali.
U pravu si da nas krajnje kupce ne zanima broj radnika niti bilo sta drugo, ali TEBE NITI BILO KOGA DRUGOG amd ne tera da kupis njihov proizvod. Problem je sto smo mi skrti, a hocemo Smederevo, e to tesko. Koliko para toliko muzike, otvori novcanik pa onda neces kukati, dok meni nijedan ''problem'' koji AMD ima, niti je neresiv, niti je bitan. Problem sa memorijom??? Koji to, pali na Tomahawku sve, jos sa 2 klika Patriot 3600c17 na 3600c16, cak i Predator radi out of the box.
Da li boostovao proc na 4350 ili 4400, meni to ne zanima, bitno mi je da sam dobio za 350e cpu od 500e, koliko Intel naplacuje svoj 9900k. Ovaj 3700x mogu da hladim sa 50e, dok 9900k na 5ghz ne mogu bez 150e. Tolika razlika u ceni zbog mizernih 5%, nema sanse, toliko nisam blesam.
Isto vazi i za 5700xt i 2070s. Da je 2070s skuplji onoliko koliko je bolji, to je ok, isto vazi i za 9900k naspram 3700x.


On topic

Sto se tice MSI thermal traka:

Manufacturer Response:
Dear Jordan,

Thank you for sharing your experience with the RX 5700 XT EVOKE. We are working on a solution at the factory level to resolve concerns about the thermal pads on the card. If you have any further questions regarding this product or have any suggestions for improvement for us, please do not hesitate to contact us directly at [email protected] and we will be more than happy to assist you. If you would like further technical assistance, please feel free to contact our technical support department directly at 626.271.1004 from M to F, 9am to 6pm Pacific Standard Time.

Thanks for choosing MSI!

Best Regards,
MSI Review Team | JM09032019005 | [email protected]
 
Poslednja izmena:
Boze Anarki, ja ne prozivam tebe vec AMD, tj sve koji to rade, cak sam naglasio da nije bitno koja firma.
Izvini za trigerovanje.

...über rimini 7
 
Nije trigger uopste.
Samo sam ti rekao da tebe niko ne moze da natera da kupis proizvod, ako ti se nesto ne svidja kod njega.
Ukoliko ne srede boost klokove, AMD-u opet sledi tuzba i najverovatnije poravnanje. Ukoliko nisi dobio ono sto si platio, mozes da vratis u zakonskom roku, ili pak da tuzis, biraj.
 
Poslednja izmena:
Raja nikad ne zna, ni sad ni pre,samo sam demantovao da se nvidija i dalje vise prodaje,nista drugo.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
@Fingon82: to što si postavio je podatak za ukupan shipment svega što ima grafički procesor, dakle uključuje AMD APU-ue i Intel pricesore tako da taj podatak ne znači puno.
Računajući samo diskretne grafike, nVidia i dalje ima daleko veći market share.
 
A to li je...to je već drugo. Bilo mi je čudno kako je AMD odjednom prešišao NVidiu kad je Navi tek izašao i zalihe su slabe...
 
To su podaci zakljucno sa drugim kvartalom ove godine.
 
70 je doplata od najjeftinije dualfan (msi) rtx 5700 do 2070 super najjeftinije dualfan (msi) u hungariji...Vredi li mirnog sna?
 
Ako je to MSI Evoke, je bih je zaobisao zbog pregrevanja memorije.
 
Za tu doplatu dobiješ 10% bržu kartu, više feature-a (RTX, DLSS, VRS) i bolju podršku.
Po meni vredi.
Ja imam g-sync monitor i zezao bih se sa RTX-om tako da bih uzeo RTX 2070 Super. Ko nema g-sync monitor i ne zanima ga RTX, 5700 XT je verovatno bolji izbor..
 
Poslednja izmena:
Za doplatu dobijes losiju podrsku, beskoristan DLSS koji je vec sada mrtav i prakticno beskoristan hardverski RTX prve generacije.

I da, dobijes 5% brzu kartu :)

U najbolju ruku, kartice moraju da kostaju isto da bi RTX bio vredan razmatranja.

Edit:

Radeon svakako ima svoje feature-e, RIS, Radeon Chill, prava FreeSync podrska, a Navi ce se tek peglati kroz drajvere, no-brainer je kupovina, bukvalno.
 
Poslednja izmena:
Doplati 70e bez razmisljanja. Ne kupuje se gpu svaki dan. Ako imas odredjene modele oko kojih se dvoumis, veoma lako na netu nadjes detaljne testove istih.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ne doplaćuj više od 10-20€. 5-10% brža karta ne znači ništa. Kad jedna buda slaba za tvoje potrebe biće i druga. Ostavi tih 70€ za budući upgrade. Sve fensi opcije koje nude i jedni i drugi su za par dana/nedelja zaj3bancije i nakon toga sve po starom (daj mi dobar FPS i framerate sa standardnim opcijama kvaliteta i vozi)
 
Jedino miran san / za rtx se zna da sve radi a na netu brdo problema sa RX 5700 ?
 
Moje misljenje je da ko oce sad da uzima graficku definitivno nvidia, bolji izbor hladjenja i ispeglani drajveri, platice malo vise al ne visi po forumima da trazi resenje za crasheve i bagove.
Kome se ne zuri nek ceka definitivno da amd ispegla sve i da se pojavi jos koji krsteni model
 
Ne znam kakve su cene kod nas, ali u EU je RTX 2070S 100€ (25%) skuplja od 5700XT (custom). Mislim da tri meseca peglanja drajvera ne vredi te razlike, posebno ako je to proizvod koji planiraš da koristiš 3 godine. Malo je bolja situacija u odnosu 5700/2060S, ali ni tu lično ne bih doplatio 20-30€ više. Zapravo ne bih kupio ni custom kartu za 30€ više (imao sam Quadro turbinu i mogu da podnesem zvuk avionskog motora ispod stola :D) . Ali dobro, savako ima druge prioritete.

Inače, nije mi jasno zašto se svaki put prilikom izbacivanja novog proizvoda diže buka oko istih stvari (drajvera i loše podrške novih tehnologija u aktuelnim igrama). Isto je bilo i sa RTX-om na izlasku, mislim da je tek od 2060 (5 meseci kasnije) sve bilo na mestu (kao i sa Polaris, Vega, Pascal... kartama). Isto će biti i sa narednom generacijom bilo kog proizvođača hardvera/softvera. Ako kupuješ/koristiš nove tehnolohije, očekuj probleme. Uvek bilo i biće. Kod svih proizvođača u svakoj industriji. Samo što neko izbaci poluproizvod (Batman Arkham Knight), a neko skoro savršen proizvod (Shadow Tactics) ;)

Jedini način da se proizvođači nateraju da na tržište puste dobro testiran proizvod jeste da se loši ne kupuju prvog dana. Gejming industrija je više puta pokazala da se to neće desiti
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno