Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

 
70 je doplata od najjeftinije dualfan (msi) rtx 5700 do 2070 super najjeftinije dualfan (msi) u hungariji...Vredi li mirnog sna?

Ako su ovo validni rezultati, onda ne vredi:



Untitled.png

Da sada sebi kupujem, samo referentna 5700 XT(~400e) + vodeni blok + MorePowerTool for Navi(Igor'sLAB) = klanje sa 2080 za manje od 550e. :)
 
Ceo klip grafikoni... okej...
 
Evo malo bolje analize

 
Sad gledam komšijske cene, bez 550e ne može da se kupi 2070S model sa dva ventilatora(Zotac i MSI Ventus), 580e su modeli sa tri ventilatora(Zotac AMP Extreme i Gigabyte Windforce).

To je skuplje od referentne Sapphire 5700 XT i EK vodenog bloka zajedno(530-540e). I dalje ne mogu da poverujem. :zgran:

Na stranu mod i overklok, radiće nečujno na max 45°C za manje para.
 
Deluje ok :)
 
jghe58h41ql31.jpg
 
Meni je Red Dragon prelepa karta, kao i Pulse. Skracene verzije su mnogo lepse nego budzevine, makar meni.
 
Neko na redditu je okacio lep grafikon uporedjujuci sve custom karte.
U prevodu sve su generalno ok karte sem msi, ali glavni problem je sto se sve sem red devila vrte na oko 2000rpm da bi dzale kartu oko 70c, sto je po mom misljenju previse, tako da obratite paznju i na taj segment
 
Naleteo na Redditu, lik uzeo Challenger:

Issues:

-Timespy benchmark crashes on me. After a couple more tries it works fine now.

-Radeon overlay is super buggy, it was with my rx580, bit it's far worse now. Only sometimes works, or just randomly dissappears. Also if i open up wattman or radeon overlay, tooltips and other things will freeze and stay on my screen over EVERYTHING until I open it back up. Seems like every setting causes some weird issue or freezes it up. Really annoying, and I am not impressed with the radeon settings menus at all.

-Grindyish/clickyish noises comping from the GPU when playing a game sometimes. Not sure what this is. Doesn't sound like the fan, maybe some coil whine? The videos I've found of coil whine are more high pitched and "electronic" sounding, where this is a deeper tone. Any ideas? - suggested it was coil whine

-War thunder black screened on me for about ten seconds when I first joined a match, then came back and never happened again.

-Fan RPM while idling is 0, as in the fans don't spin at all, which is cool, but Wattman and Afterburner both show the idle fan RPM as 1543 for some reason. - sounds like the pulse has the same issue

-CSGO wont open. says it failed to create a D3D device or something.

-Artifacting in corner of screen during assassins creed odyssey benchmarks.

-Turned on VSR and RIS, and had black screen flickering every ~5 seconds or so, I turned it back off, didn't fix it. So I restarted my computer, and it kept flickering. After multiple restarts, getting extremely pissed off, and turning off freesync it finally stopped. wtf? come on AMD



...riding on 720p...
 
Eto zašto ljudi uzimaju 2070 Super, iako je dosta skuplja...i ja bih, da imam odakle :)
 
Pa sad... sa 1080 nikada problem nisam imao, samo experience i driver update i cepaj.
Ali je kostala 500e momenat pre rudarskog ludila tj regularna cena.
Sad gledam, 5700xt krece od 370e.
Verujem da ce ispeglati ove bubice, moraju.
Bice ovo super pre ili kasnije i definitivno uzimam u razmatranje.

...riding on 720p...
 
Zašto bi prelazio sa 1080 na to? Tebi se jedino isplati 2080 Super...

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Mhm

@Exo: sin radi upgrade, zamolio me da resim, uzimam za njega, mada se nigde ne zuri

...riding on 720p...
 
Poslednja izmena:
EELnQd-XkAYLMle.jpg:large
 
Ako su ovo validni rezultati, onda ne vredi:



Pogledajte prilog 274530

Da sada sebi kupujem, samo referentna 5700 XT(~400e) + vodeni blok + MorePowerTool for Navi(Igor'sLAB) = klanje sa 2080 za manje od 550e. :)


Što nisi našao gori sajt :)

Nemoj mnogo da se nadaš sa overklokom 5700 XT, ne dobija se mnogo. Praktično 1-3% na već blago klookobanu nereferentnu kartu.

Izvukao sam OC rezultate sa TPU svih testiranih 5700 XT i RTX 2070 Super karti. Ovo su rezultati u Unigine Heaven u odnosu na referentne karte:

5700XT vs RTX 2070 Super OC.jpg

Kao što vidiš normalnim OC-om za 5700 XT dobijaš ~5,5% dok za RTX 2070 Super ~11% u odnosu na referentne karte.
Što se tiče ekstermnijeg OC-a, imaš test HardwareUnboxed gde su 5700XT kloknuli na ~2100Mhz:

https://www.youtube.com/watch?v=xYFB3Z0RpLU&t=240s

Dobijeni rezultati takođe nisu spektakularni (6-7%) i ne bi prebacio 2070S a kamoli 2080 pa vidi da li se isplati.

Inače razlika referentnih karti u 4K kod Hardware Unboxed je 10% a kod TPU je 14%. Dodaj na to OC i razlika se penje na 15-20% u 4K.
 

Prilozi

  • 5700XT vs RTX 2070 Super OC.jpg
    5700XT vs RTX 2070 Super OC.jpg
    104.8 KB · Pregleda: 87
Poslednja izmena:
 
Onaj sto daje najveci dekalaz Nevidiji, a da nisu bas otvoreno oni sami, taj je najtacniji. Da se Vlasi ne sete. ;)
 
@Space Beer: Ne određujem koji sajt/recezent je merodavan već pratim samo poznate i proverene.
I nigde nisam rekao da su Computerbase i Anadtech loši, naprotiv mislim da Anand radi najbolje opise hardware-a.
 
@Space Beer: Ne određujem koji sajt/recezent je merodavan već pratim samo poznate i proverene.
I nigde nisam rekao da su Computerbase i Anadtech loši, naprotiv mislim da Anand radi najbolje opise hardware-a.

Taj isti Anand koji koristi razlicite masine za testiranje? Za amd 6700k, za nv 7700k, ili tako nesto je bilo.
HU? Jedini koji je uspeo da spali 3900x od svih tjubera. Smesan kanal, nista drugo.

Jedini proveren je onaj koji pljuje i jedne i druge kada naprave glupost, a mislim da to jedino radi GN.
 
Pa sta ako je spalio 3900x, kakve veze ima to sa kvalitetom recenzija?
 
Spaljivanjem je makar potvrdio da radi nesto :)

...riding on 720p...
 
Pa sta ako je spalio 3900x, kakve veze ima to sa kvalitetom recenzija?

Dovoljno govori o umecu podesavanja biosa i ostalih stvari, a samim tim i kvalitetu recenzija. Iskreno, malo je bolji od cuvenog Verge-a.
https://www.youtube.com/watch?v=0vmQOO4WLI4&t=
''Znalac'' overklokovao cpu, ostavio napon na auto, zveknuo 3900x na 4.5ghz ili slicno. To samo ''veliki poznavalac'' moze da uradi, niko drugo,i to nekoliko dana nakon izlaska procesora, gde je poznato da je bios bagovit.
Ako je idle 1.45v na def bio jer je bios bagovit, sta mozes da ocekujes od 4.5 all core??? Pa jedno 1.6v minimala, nije ni cudo sto je cpu zveknuo.




Spaljivanjem je makar potvrdio da radi nesto :)

...riding on 720p...

Dobraaaaaaa :D
 
Poslednja izmena:
Strasno preterujes. Nije to ni upola los kanal koliko si ga ti naruzio.
 
Strasno preterujes. Nije to ni upola los kanal koliko si ga ti naruzio.

Meni je dovoljna jedna velika greska i da ga vise nikada ne shvatim ozbiljno, isto kao Anand.
Medju poslednjima je odradio test r3000, i opet je uspeo da ga spali svojim ''umecem''.
Sa druge strane, sa gpu-om je dosta lakse rukovati. Ubacis, instaliras drajver i testiras, oc do tacke pucanja testa, i to je to, cak i klinac od 10 godina moze to da odradi.
Inace, poceo je da krade VRM fore od malog buildzoida, kao i neke stvari od GN-a, kao npr problem sa termalnim trakama na MSI modelima.
 
Nema tu nista lose, makar znamo sta ne treba raditi + da je hteo, ne bi ni objavio video, uzeo drugi cpu i cao.
Vise cenim javno priznavanje greske sto je retkost danas od lepih grafikona i prazne price.
I ti si vise puta lupio glupost na forumu, to znaci da vise ne treba ozbiljno da te shvatamo?

Da se vratimo na temu:
Kolega amd prodavac mi kaze da su poceli da mu vracaju 5700 seriju, koristeci pravo povracaja bez pitanja od 30 dana i to samo zbog tesko bagovitog sw.
Ima li iko ovde 5700 da potvrdi/da uvid sta je sa sw?

...riding on 720p...
 
Nazad
Vrh Dno