Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Recimo, igrao sam Rage 2, na 1440p sve ultra i junction temperature su bile 83 stepeni. Mislim da je to malo mnogo s obzirom da mi je stranica bila otvorena i da imam vodeno hlađenje na CPU tako da ne bije vruć vazduh. Koliko sam video, metal tj hladnjak uopšte ne pravi dobar kontakt sa grafičkim čipom.

Što se tiče G12, to sam odmah hteo, međutim nisam mogao da nađem na netu da li odgovara. Na NZXT sajtu su rekli da nije kompatabilno sa Powercolor Rx 5700xt.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Video sam komentar na netu gde je neko imao prepisku sa NZXT i rekli su mu da pasuje na referentni PCB. Za nereferentne, partnerske, nisu sigurni...verovatno može uz manje budževine, treba češljati po netu.

Inače, to je bila preporuka na Nastyja jer on ima referentnu...
 
Možda bih zapravo i mogao da kupim G12 pa ako pasuje - super, ako ne pasuje onda kp [emoji1783]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Kolike su ti temperature bile kad si rešio da menjaš pastu?? I kolike na VRM-ovima??

Inače, moja "fabrička" XT greje kao furuna (ali radi bez problema) i razmišljam se o OVOME , ali ne bih, ipak, da gubim garanciju, za svaki slučaj. Mada, kad je otplatim, onda...

O tome razmisljas i pricas od kako si je kupio
 
Sada ima sansu da to ispravi, onosno da predje na 6700xt :D ...
 
Kad je isplatim, onda ću. Ovako dok je još otplaćujem na rate ne bih da gubim garanciju.



I ja sam hteo, ali su sve nereferentne bile 10-15.000 skuplje...

Znaci nereferentne su oko 1000 din mesecno skuplje. Za tu razliku imao bi karticu u koju vise ne moras da ulazes, kojoj ne bi izgubio garanciju stavljanjem 3rd party coolera i koju bi lakse i za vece novce eventualno prodao.
 
Probaj da je undervoltujes, mani se budzenja aftermarket kulera
 
Znaci nereferentne su oko 1000 din mesecno skuplje. Za tu razliku imao bi karticu u koju vise ne moras da ulazes, kojoj ne bi izgubio garanciju stavljanjem 3rd party coolera i koju bi lakse i za vece novce eventualno prodao.

Da, ali sam stavio granicu od 500€ na Mastercard-u, a za neku koja nije referentna mi nije bilo dovoljno. Tada nisam imao drugi način kupovine.

Probaj da je undervoltujes, mani se budzenja aftermarket kulera

Jesam. I ne pomaže previše. Jednostavno, hlađenje je užasno, ali sve dok imam garanciju ne opterećujem se time. Mada, VRM-ovi i memorija ne prelaze 80 stepeni. Mada je i to mnogo.
 
Poslednja izmena:
Da, ali sam stavio granicu od 500€ na Mastercard-u, a za neku koja nije referentna mi nije bilo dovoljno. Tada nisam imao drugi način kupovine.

Platis razliku u kesu?

Ja sam za manje para uzeo Red Dragon (nista specijalno, ali svakako bolje nego referentna) za 425e
 
Poslednja izmena:
Kolike su ti temperature bile kad si rešio da menjaš pastu?? I kolike na VRM-ovima??

Inače, moja "fabrička" XT greje kao furuna (ali radi bez problema) i razmišljam se o OVOME , ali ne bih, ipak, da gubim garanciju, za svaki slučaj. Mada, kad je otplatim, onda...

Ja imam twin turbo za moju staru quadro kartu, zaista odlicni kuleri,meni karica u renderovanju nije silazila ispod 100 stepeni, sad je plafon 55 i besumna je.
Obrati paznju pri ugradnji, ako kupis:
https://www.youtube.com/watch?v=yQlhv-e7KO4&t=2s
 
šta je 15 hiljada za čoveka mladog, a visprenog...
 
šta je 15 hiljada za čoveka mladog, a visprenog...

Shejm on ju kokane...

Kolega Nasty ima 50 godina, tako da nije u redu zezati seniore na forumu.
Skapirao sam da zato udara caps lock i retoriku "ja sam PC gejmer od '96". ;)

Ono, jeste da je samo 2 godine ranije poceo sa PC gejminog od mene, ako ne racunam konzole pocevsi od Atarija 2600, ali ga trebamo tretirati kao senpai i ne zezati dalje... :)
 
Platis razliku u kesu?

Hteo sam, ali nije bilo firme koja bi pristala na to. Ne živim u Beogradu pa nemam takve mogućnosti.

šta je 15 hiljada za čoveka mladog, a visprenog...

Hvala na tome "mladog", vispren odavno nisam, a kad imaš još neke prioritete pored kompjutera onda tih 15000 sa mojom platom je planina neprelazna... :)

Shejm on ju kokane...
Kolega Nasty ima 50 godina, tako da nije u redu zezati seniore na forumu.
Skapirao sam da zato udara caps lock i retoriku "ja sam PC gejmer od '96". ;)

Ih, ti kad se ne bi "sa visine" bacio da blagosloviš nas smrtnike, gde bi nam bio kraj? Šta da se radi, neki od nas imaju male plate, porodice, prijatelje, društvo i izlaske, pa nemamo da trošimo na sve što hoćemo. I hvala ti što nas prosvećuješ svojim visokoumnim postovima, jer da nije njih ne bih znao ovo što znam. Pogotovo to da sam "hardcore PC gejmer" od 1996 sa Cyrix procesorom i S3 Virge, da ne pominjem ostali krš koji sam imao. I da, često koristim CAPS LOCK, što, eto, nisam imao pojma do sada, hvala ti što si mi omogućio da progledam. :Klanjanje
 
Da li neko zna u cemu je u praksi razlika izmedju Saphire Pulse 5700xt i Saphire Nitro 5700xt?......znam da ova prva ima dva kulera a druga tri,ali da li to znaci da je ova druga u loadu (primetno) tisa i hladnija?........takodje,vidim da Nitro ima nesto vece klokove,ali nesto minorno

Da li se isplati kupovati Nitro ako je za 20,30,40 eura skuplja od Pulse?

Hvala
 
Upravo to, bolji kuler i veći klokovi (nebitno). Da li se isplati, zavisi od tebe, Pulse je dobra karta...ako je baš 20-30e razlike, dodao bih za Nitro, više ne bih. Ali to je moje lično mišljenje...
 
Ali da li tri ventilatora na Nitro grafi cine tu karticu hladnijom i (jos vaznje) tisom npr prilikom igranja igara,tj kada je kartica u loadu?........ako Nitro daje vise tisine i hladniju kartu,onda itekako vredi tih par desetina eura vise....
 
pa naravno da je tisa i hladnija :)
Mislim da su i ovde pisali o tome...
 
Da li je neko uspeo da klokne/undervoltuje 5700xt Devilku ili Safirku Nitro a da bude stabilno i koje su vam vrednosti? Nikako da uspem se otarasiti black screena i da bude stabilno

PS> vratio sam na default, nije vredno nerviranja XD
 
Poslednja izmena:
Ja sam uspeo MSI Gaming X Da UV na 1104 sa 2100 Mhz da radi stabilno. Te 2 bi trebalo da mogu isto ili bolje. Mada opet zavisi od čipa do čipa.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Šta kažete za Gigabyte 5700xt Gaming OC?
Hteo sam da sačekam novu generaciju ali sticajem okolnosti treba mi grafika odmah, da li je ovaj model ok?
 
Dobra je karta, samo gledaj verziju 2.

Aorus je bolji izbor.
 
Da li je neko uspeo da klokne/undervoltuje 5700xt Devilku ili Safirku Nitro a da bude stabilno i koje su vam vrednosti? Nikako da uspem se otarasiti black screena i da bude stabilno

PS> vratio sam na default, nije vredno nerviranja XD

Ja sam moju Sapphire Nitro+ UV na 2050Mhz i voltazu na 1070. Pri tom sam spustio potrosnju za oko 60w, a ukupan rezultat u Unigine Heaven-u je bio dosta veci. Nazalost nemam rezultate jer sam to testirao pre nekoliko meseci, pa sam obrisao. Za sve to vreme sam se naigrao svega i svacega bez ijednog problema. Trenutno igram RDR 2, PES 2021 i MK11, sve radi super.

Jesi podesavao krivu za ventilator kad si cackao?

Ja sam se vodio ovim klipom, kad sam cackao, samo sam malu razliku napravio.

https://www.youtube.com/watch?v=jfjSTROkBKs
 
Poslednja izmena:
Ja sam moju Sapphire Nitro+ UV na 2050Mhz i voltazu na 1070. Pri tom sam spustio potrosnju za oko 60w, a ukupan rezultat u Unigine Heaven-u je bio dosta veci. Nazalost nemam rezultate jer sam to testirao pre nekoliko meseci, pa sam obrisao. Za sve to vreme sam se naigrao svega i svacega bez ijednog problema. Trenutno igram RDR 2, PES 2021 i MK11, sve radi super.

Jesi podesavao krivu za ventilator kad si cackao?

Ja sam se vodio ovim klipom, kad sam cackao, samo sam malu razliku napravio.

https://www.youtube.com/watch?v=jfjSTROkBKs

Nisam cackao oko krive venta. 99% sam siguran da kod mene puca zbog kloka memorije, po defaultu je 1750mhz, citam po netu i na opisima domet joj je 1850mhz. Probao sam tih 1850 nema sanse, spustao sve do 1810 i opet pucanje i black screen-ovi i resio da vratim default 2084/1750 1.2 v.. eventualno da uradim tako kao ti, smanjim voltazu i malo klok jezgra a memoriju ne diram. Mada i ovako na defaultu je tiha i ne prelazi 70 stepeni
 
Sapphire 5700XT SE
Score na def i sa spustenim naponom na 1070mv
9e9aed08be1e41a40a990de6673abd99.jpg
9ff40140aae1603da8b94ee617b32b53.jpg
ea95117a149e6a50481ca730f25737b4.jpg
774699667ad7dbdfdfda805868f0d4e4.jpg

59a9ee3f81595c81e16bbb8c39abe125.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Probacu tvoj setup Apple
 
Pogledaj jos jednom jer sam radio edit i dodao sliku tj zamenio poslednju [emoji2]
Razlika nije neka 111.5 score 2810 vs 113 fps score 2846...
Evo i rez kad je bila max klokovana dakle svi slideri do kraja samo tako nije stabilna u BF 1 a prolazi test. Ako se ne varam to je bilo 2150/1900
477d27f552f7ebda355762d96cadb325.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Pogledaj jos jednom jer sam radio edit i dodao sliku tj zamenio poslednju [emoji2]
Razlika nije neka 111.5 score 2810 vs 113 fps score 2846...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Da vidim, razlika je mala sto se tice frejmova ali temperatura moze biti niza dosta sa undervoltom. Mada i da ostavim na default i ako je tu oko 70 stepeni, radi ona purom parom i dostize nekih 2030mhz boost za core.. bolje da ne diram nista.. probacu jos jednom memoriju na 1800 a sve ostalo po defaultu.

Meni je pucala 100% zbog memory clocka, vrlo moguce da ovaj moj primerak Nitra se lose klokuje i da memorija nece preko 1800
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno