Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

@Yoji
Ako prate holdere i tako izbace, morace 5700xt dole, jer ce 5800xt na njegovo mesto.
Slazem se da to nece biti ove godine.
Sa druge strane, mislim da je Nv spremna kao zapeta puska na sve sto amd izbaci, jer Nv nije Intel.
 
Poslednja izmena:
@Yojinbo

Ako kupuješ za keš u inostranstvu onda je tih 50€ razlike sasvim OK. Ali kod nas su 2070S skuplje od 5700XT za skoro 200€. Ali, to nije ništa neuobičajeno za ovdašnji mulj.

Ali, iskreno, ja sam očekivao MNOOOOOGOOOOO više problema sa drajverima i igrama. Imam instaliran RDR2, Witcher 3, AC:Odyssey, Shadow of Tomb Raider, GTA V i Jedi : Fallen Order i APSOLUTNO JEDINI problem koji imam jeste crn ekran pri pokretanju RDR2 (uvodni deo - RS logo i ona upozorenja pre ekrana za odabir igre) za koji je potrebno par Alt+Tab da bi se sve vratilo u normalu, jer izgleda da ima problem sa RS Lancher-om. I ni u jednoj od ovih igara nisam video ni najmanji problem. Ma kako to čudno zvučalo, kada sam imao R9 270X imao sam pravi džumbus sa teksturama, pojedinim efektima i mačevanjima sa endžinima igara u nekoliko igara, ali sada me iznenađuje da u ovim igrama imam samo jedan, minoran, problem.
Naravno, kod Nvidije NIKADA nisam imao ni pokušaj problema sa drajverima i znam da mnogi muku muče sa "Adrenalinom", ali čista instalacija Win10 1909 i poslednjih Adrenalina 20.2.1 rešava svaki softverski problem.
 
Poslednja izmena:
@Nasty
Dosadni ste vise sa pricom o drajverima i RDR2(neoptimizovano smece). Svi su svesni toga da Nv ima bolje, nema razloga ponavljati 1000000 puta.
 
Poslednja izmena:
Nazvati bilo koju igru smećem, pogotovo jednu tako genijalnu igru kao što je RDR2, govori samo o nedostatku kulture i umišljenoj samoživosti.
Postoji dosta igara koje nikada ne bih odigrao i igara koje uopšte ne shvatam šta je to zbog čega se ljudima dopadaju. Ali nikada takve igre ne nazivam "igricama" ili "smećem" jer bih time uvredio ljude koji ih vole, kao i nipodoštavao trud i rad nekih ljudi. To što se meni lično ne sviđaju nikad nisam uzimao kao referentnu stvar za ocenjivanje. Kao mlađi sam silno uživao u Doom 2 i provodio silne sate uz to, a sada mi je Doom Eternals nešto što ne bih odigrao ni da mi plate. I opet ne mislim da je to loša igra, svideće se milionima, igraće se naveliko, ali to što se meni ne sviđa ne znači da je smeće. Jednostavno, upotrebim mozak, znam da nisam merodavan za mnoge stvari, iskoristim svoje vaspitanje da ne uvredim druge, iznesem svoje mišljenje, totalno nesrpski budem iskren da nisam najpametniji i najsposobniji na svetu i pokušam da ukažem ljudima da nije u redu pisati neke stvari.
 
Zato sto je njemu bitno dal je fps ovoliki ili onoliko a ne igra kakva je. Fps benchmark boy.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
@Yoji
Ako prate holdere i tako izbace, morace 5700xt dole, jer ce 5800xt na njegovo mesto.
Slazem se da to nece biti ove godine.
Sa druge strane, mislim da je Nv spremna kao zapeta puska na sve sto amd izbaci, jer Nv nije Intel.

Ja se kladim u April ove godine :D. Mislim da neće čekati Computex ili E3.
Naime karte su prošle RRA certifikaciju 19.02. što znači da promjene u dizajnu više nema. Nakon certifikacije obično ide fizičko lansiranje u narednih 30-50 dana. Barem je tako bilo svaki put do sada.
05.03. povodom "Financial analyst day-a" je gotovo sigurno "papirno lansiranje".

Drugi pokazatelj je da PS5 i Xbox idu van u četvrtom kvartalu. Arhitekture na kojima se baziraju konzolni čipovi obično idu na tržište kojih pola godine ranije u obliku grafičkih čipova na kartama.

E sad, šta očekivati ? Najava je da će gadno zakuhati u 4K gaming segmentu. Te da će veliki naglasak biti na efikasnosti arhitekture.
Od 2018. voditelj Radeon grupe je Susan Plummer koja je prethodno vodila Zen team. Navodno se Radeon grupi pridružilo dosta ljudi koji su radili na Zen-u. 2018. je Navi 10 već debelo bio u tape-out fazi, tako da nova organizacija s tim nije mogla imati puno veze. No, ako je suditi po Ryzen 4000 grafici (60% efikasnija Vega), ili po najavama za Arcturus (samo 200W TDP !!) ... moglo bi biti iznenađenja ... pozitivnih.
 
^
Ne znam da li je ona u pitanju (Susan Plummer) ali bilo je price da su uzeli jednog (tj jednu) od vodecih inzinjera Nvidie zaduzenih za optimizaciju potrosnje, sto se i odrazilo na Zen arhitekturu. (cudio sam se sto je nisu "stisli" i za GPU arhitekturu)
Ako je zaista istina da su sada fokus usmerili na GPU to su odlicne vesti, mozda nece imati da ponude ekvivalent Nvidiji u najvisem segmentu (barem ne jos za 2 godine) ali ako im se priblize a cenovno budu ispod (kao sto su uradili sa 5700 serijom) itekako ce biti za razmatranje a cene i kod zelenih moraju da idu dole u tom slucaju (sto je za nas kupce opet odlicno)
Za 4k da bi postao mainstream mislim da smo udaljeni jos koju godinu, bas zbog trenutne cene kartica. Mislim da ce sa obaranjem cena trenutne generacije 5700xt/2070s (kao i cene monitora) od sledece godine biti lakse uvesti 1440p 144hz gaming setup za siroke narodne mase, nego ocekivati 4k koji ce i dalje biti rezervisan za entuzijaste...

I ne razumem post tj kontekst za konzole - jer je vec delimicno poznato sta ce se naci u PS5-ici a to je modifikovana 5700ica, dok bi Xbox trebao imati nesto jaci cip. U svakom slucaju ne bi trebale da budu bazirane na novoj RDNA arhitekturi i u svakom slucaju bi konzole trebale da iskoce krajem ove/pocetkom sledece godine (u razlicitim delovima sveta) - tradicionalno za katolicke praznike.



@NastyB

Ne vidim sta je anarki lose rekao, RDR2 ima problema sa optimizacijom na PC platformi trenutno i bolje je bilo da su odlozili launch za jos pola godine.
DF kanal je potvrdio svojevremeno u svojoj analazi igre da optimizacija nije najsjajnija. Covek je mislio na optimizaciju ne i na sadrzaj tj celokupni kvalitet igre...

Takodje je neminovno da postoji odredjena mera "gimnastike" sa drajverima za 5700 seriju sto je vise clanova i ovde na forumu potvrdilo (ako vec necemo da verujemo online zajednici ili vecim yt tech kanalima).
Jedan od meni bitnijih faktora sa sledecim deskom je da izbegavam ucestala zezanja oko reinstalacije sistema i zezanje oko gpu drajvera svaki put kada izbace novu verziju, sto je slucaj sa AMD-om koja je vise za entuzijaste...
Koja god kartica u odredjenom cenovnom segmentu nudi bolji "bang for buck" + "user friendly" iskustvo, odnosno kvalitetniji finalni proizvod, uzecu je nebitno od proizvodjaca (AMD/Nv, Palit/KFA whatever...)

Kapiram da postoji odredjena doza euforije (ima ona stara "Svaki ciga svog konja hvali...") koju imas zbog novog parceta hw-a (sto se i dalo videti iz tvojih postova pre i nakon kupovine) ali spusti loptu...
 
Poslednja izmena:
Monitori takođe još nisu spremni za 4K gaming...mislim da na prste mogu da se nabroje 4K monitori sa 100+ Hz i koštaju mnogo.

I naravno kartice...čak se i top tier grafike muče da izbace 120+ fps i na 1080/1440p u novijim i AAA igrama, plus njihova cena.

Sačekaćemo još koju godinu da to postane mainstream, mogu Sony i Microsoft da prodaju maglu neukima kol'ko hoće...
 
Poslednja izmena:
Ne vidim sta je anarki lose rekao, RDR2 ima problema sa optimizacijom na PC platformi trenutno i bolje je bilo da su odlozili launch za jos pola godine.

Da je bila bagovita to sam i sam osetio. I može da se se kaže da je neoptimizovana, a ne neoptimizovano SMEĆE. Da li je optimizovana ili ne, to ne mogu da sudim, ali se sećam kakav je GTA V bio u početku. Jednostavno, RAGE engine je takav kakav je i kao u slučaju GTA V tek za dve generacije će kartice iz višeg srednjeg segmenta moći da guraju sve na maksimumu.

Takodje je neminovno da postoji odredjena mera "gimnastike" sa drajverima za 5700 seriju sto je vise clanova i ovde na forumu potvrdilo (ako vec necemo da verujemo online zajednici ili vecim yt tech kanalima).
Jedan od meni bitnijih faktora sa sledecim deskom je da izbegavam ucestala zezanja oko reinstalacije sistema i zezanje oko gpu drajvera svaki put kada izbace novu verziju, sto je slucaj sa AMD-om koja je vise za entuzijaste...

Pa, ako si neko ko koristi kompjuter za igranje ili rad i razumeš se u materiju, onda znaš da sistem treba da ide na SSD. Danas je to ono što se naziva podrazumevano. Dakle sistem i par programa držim na SSD-u, a Launchere, igre i druge fajlove na klasičnim diskovima. U tom slučaju reinstalacija sistema (uz solidan internet) traje maksimalno sat ipo. Još ako koristiš neki a la "Acronis True image" program - reinstalacija sistema je završena za 15 minuta. Tako da je to nešto što danas ne bi trebalo da predstavlja izgovor.

Kapiram da postoji odredjena doza euforije (ima ona stara "Svaki ciga svog konja hvali...") koju imas zbog novog parceta hw-a (sto se i dalo videti iz tvojih postova pre i nakon kupovine) ali spusti loptu...

Iskreno, ja sam želeo da uzmem neku Nvidiu, uvek sam preferirao Intel+Nvidia kombinaciju, recimo 2060 ili 2070 super, nisam dugo pratio cene na tržištu i bio sam ZAPANJEN kada sam video koliko koštaju kod nas (gotovo duplo nego na zapadu). Naravno, da sam imao keša ne bih ni pomislio na kupovinu ovde, ali kad si u situaciji u kojoj sam ja, pronaći za relativno razumnu cifru grafiku koja je vrlo blizu 2070 super po ceni od 300€ manje je nešto što me je oduševilo. I, naravno, kako RDR2 izgleda sad.
Naravno, sa temperaturama sam mnogo manje oduševljen, ali baš me briga sve dok imam garanciju...
 
Poslednja izmena:
Ja sam hteo da probam da idem na 1080ti ali cena me je odvratila od toga
 
GTX 1080Ti drži dobru cenu i danas zbog jednog razloga koji je ovde baš lepo i zanimljivo objašnjen, uz mali istorijat cena grafičkih karti:



Ali da se vratimo na temu o 5700XT. I probleme sa temperaturom.
Jedan od par poznavalaca tematike hardvera sa YT kojima verujem, Stiv sa Gamers Nexus kanala, je objašnjavao temperature novih čipova. Znam da mnogi neće razumeti, baš kao i oni kojima je engleski maternji jezik, te je zato prvi komentar ono što je bitno. Koga zanima može da pogleda.



Dakle, čitava priča o temperaturama se svodi na ovo - REFERENTNE 5700(XT) kartice imaju užasno rešeno hlađenje. U to sam se i lično uverio. Po izjavama iz AMD-a, kada temperatura dostigne 110 stepeni, NAVI čip automatski obara klok, potrošnju i sve što je potrebno da sve funkcioniše kako treba. Dakle, ne postoji mogućnost da čip "pregori", ali tako nešto ne bi smelo da se dešava, jer to znači da hlađenje nije dobro rešeno. Što je i uporedio sa Pulse 5700XT i mnogo nižim temperaturama.
Druga bojazan je bila koliko ta temperatura utiče na VRM-ove i memoriju. Začudo, na referentnim karticama to i nije toliko loše rešeno, jer mogu da potvrdim da su temperature identične ili malo niže kao na mojoj staroj blower kartici 1060. Koja i posle dve godine teškog maltretiranja radi bez trunke problema.
Treće, reč je SAMO o REFERENTNIM kartama, sa lošim hlađenjem i da je u normalnim državama (TO NE VAŽI ZA NAŠE TRŽIŠTE) bolje sačekati neka "custom" rešenja drugih proizvođača (ovaj video je napravljen u Avgustu prošle godine). Dakle, to je normalna preporuka, ali kod nas je razlika između referentne i "custom" karte 80€ pa naviše. A i izbor je više nego diskutabilan.
Četvrto, na istom kanalu, kao i na YT mogu da se nađu snimci nekih "custom" grafičkih koje su urađene užasno loše i to od karti kao što je ASUSOVA ili od XFX koju su mi neki predlagali. Pa počevši od toga da i neki domaći poznavaoci mogu da urade nešto glupo i LOŠE, pa da se posle toga PREDOMISLE, jer je učinio nešto krajnje nesvojstveno Srbima - priznao je da nije najpametniji i najsposobniji na svetu. Koristio je Accelero Xtreme III kuler za grafiku koji nije kompatibilan sa novim Radeonima za razliku od Xtreme IV verzije.
Naravno, ovo pišem i gledam na cene kao neko ko nije iz republike Beograd, jer nama u ostatku ove bede od države predstavlja poveći problem iskeširati 500-600 evrića.
 
Ko daje 500-600e da bi igrao "grice a pri tom nema para, nikad ih nece ni imati. Nevezano za zemlju u kojoj je. A na steamu koliko vidim, i po zapadu, vecina se igra na integrusama, jer da daju 600e za grafiku za igrice, ne bi ni oni dugo imali
 
Poslednja izmena:
^nastyb
Predlagali su ti Tik 3, ne Tik 2, čak ti je mislim Kokan, napomenuo ne 2 nego 3.

I prestani sa tim emo istupima. Da ne citiram Krležu koji je lepo priznao odakle ta mržnja prema Beogradu.
 
Nije Krleza vise aktuelan po tom pitanju :)

sorry svima za off
 
GTX 1080Ti drži dobru cenu i danas zbog jednog razloga koji je ovde baš lepo i zanimljivo objašnjen, uz mali istorijat cena grafičkih karti:



Ali da se vratimo na temu o 5700XT. I probleme sa temperaturom.
Jedan od par poznavalaca tematike hardvera sa YT kojima verujem, Stiv sa Gamers Nexus kanala, je objašnjavao temperature novih čipova. Znam da mnogi neće razumeti, baš kao i oni kojima je engleski maternji jezik, te je zato prvi komentar ono što je bitno. Koga zanima može da pogleda.



Dakle, čitava priča o temperaturama se svodi na ovo - REFERENTNE 5700(XT) kartice imaju užasno rešeno hlađenje. U to sam se i lično uverio. Po izjavama iz AMD-a, kada temperatura dostigne 110 stepeni, NAVI čip automatski obara klok, potrošnju i sve što je potrebno da sve funkcioniše kako treba. Dakle, ne postoji mogućnost da čip "pregori", ali tako nešto ne bi smelo da se dešava, jer to znači da hlađenje nije dobro rešeno. Što je i uporedio sa Pulse 5700XT i mnogo nižim temperaturama.
Druga bojazan je bila koliko ta temperatura utiče na VRM-ove i memoriju. Začudo, na referentnim karticama to i nije toliko loše rešeno, jer mogu da potvrdim da su temperature identične ili malo niže kao na mojoj staroj blower kartici 1060. Koja i posle dve godine teškog maltretiranja radi bez trunke problema.
Treće, reč je SAMO o REFERENTNIM kartama, sa lošim hlađenjem i da je u normalnim državama (TO NE VAŽI ZA NAŠE TRŽIŠTE) bolje sačekati neka "custom" rešenja drugih proizvođača (ovaj video je napravljen u Avgustu prošle godine). Dakle, to je normalna preporuka, ali kod nas je razlika između referentne i "custom" karte 80€ pa naviše. A i izbor je više nego diskutabilan.
Četvrto, na istom kanalu, kao i na YT mogu da se nađu snimci nekih "custom" grafičkih koje su urađene užasno loše i to od karti kao što je ASUSOVA ili od XFX koju su mi neki predlagali. Pa počevši od toga da i neki domaći poznavaoci mogu da urade nešto glupo i LOŠE, pa da se posle toga PREDOMISLE, jer je učinio nešto krajnje nesvojstveno Srbima - priznao je da nije najpametniji i najsposobniji na svetu. Koristio je Accelero Xtreme III kuler za grafiku koji nije kompatibilan sa novim Radeonima za razliku od Xtreme IV verzije.
Naravno, ovo pišem i gledam na cene kao neko ko nije iz republike Beograd, jer nama u ostatku ove bede od države predstavlja poveći problem iskeširati 500-600 evrića.


Koliko se secam prica je bila da je po default-u amd overvolt-ovao karte..smanji voltazu i karta ce i dalje dostizati fabricke frekvencije sa nizim temperaturama.. Druga prica je da su karte overengineered i da imaju odlicno reseno napajanje strujom i sl. Buildzoid je pricao o tim referentnim kartama..naravno predlagao je da se na njih stavi custom hladjenje i dobijas ekstra kartu
 
^nastyb
Predlagali su ti Tik 3, ne Tik 2, čak ti je mislim Kokan, napomenuo ne 2 nego 3.
I prestani sa tim emo istupima. Da ne citiram Krležu koji je lepo priznao odakle ta mržnja prema Beogradu.

Thicc III tada nije bilo kod nas, nisam siguran ni da ih i sada ima.
A što se tiče Beograda, to nema nikakve veze sa mržnjom, već sa prostom istinom - državni službenici u Beogradu imaju MNOGO veće plate od ljudi koji rade iste poslove u unutrašnjosti. Da ne pišem i o mnogim drugim stvarima, jer tome ovde nije mesto. Dakle, ne živimo u istoj državi i to je jednostavno tako.
 
Hoce, samo ne ove godine.
Ako mogu izbacice konkurenciju za high-end Nv karte krajem ove, pa tek onda 5800 seriju pocetkom sledece godine.
Ako imaju grafu hipoteticki ~10/15% slabiju i 100$ jeftiniju od ponude zelenih (3070 pre svega, ne znam da li je jos uvek realno i za 3080), bice bolje za nas kupce jer cene moraju biti nize. Naravno i da imaju u startu stabilnije drajvere.
Nadam se da se podrazumeva da pricamo o raw power, sumnjam da mogu sa rtx-om da isprate zelene. (mada meni isti ne igra veliku ulogu, barem ne jos 3-4 godine dok)

Cene za sva 5700xt i 2070s u svakom slucaju moraju ici dole, jer su realno 350$ karte.
Primera radi
2070s asus dual evo oc model je par puta bio na flash sale-u u MM-u (at/de) za 420/430e sto je odlicna cena uzevsi u obzir trenutno stanje.
Jos jedan primer 1660s (zotac) ide trenutno u MM-u (at) za 209e sto je smesna cena za takvu 1080p kartu.
Ako AMD zabode cene/performanse (kao sa 5700xt vs 2070s) sa novim modelima cene sigurno idu dole jer zeleni tabor mora da odreaguje, nerealno je da cene vestacki odrzavaju toliko.
 
Cene za sva 5700xt i 2070s u svakom slucaju moraju ici dole, jer su realno 350$ karte.
Primera radi
2070s asus dual evo oc model je par puta bio na flash sale-u u MM-u (at/de) za 420/430e sto je odlicna cena uzevsi u obzir trenutno stanje.
Jos jedan primer 1660s (zotac) ide trenutno u MM-u (at) za 209e sto je smesna cena za takvu 1080p kartu.
Ako AMD zabode cene/performanse (kao sa 5700xt vs 2070s) sa novim modelima cene sigurno idu dole jer zeleni tabor mora da odreaguje, nerealno je da cene vestacki odrzavaju toliko.

Lepo je videti cene na zapadnom tržištu, evo na Newegg najjeftinija 2070S košta manje od 55.000 dinara (da li samo ja ovde vidim cene u dinarima ili mi se priviđa??? :) ). Ali to što se dešava u normalnom svetu nema nikakve veze sa našim tržištem, jer ovde imaš GTX1060 za te iste pare.
I da opet ponovim da ogromna većina ljudi nema para da iskešira 500-tinjak evrića i nekoga da mu to donosi iz inostranstva tako da smo prisiljeni da se snalazimo ovde u ovom mulju monopolskih lopurda koji nema dodira sa tržištem i tržišnim ponašanjem.

A kako će se cene kretati, to sada niko živi ne sme da prognozira. Da, čipovi za grafičke karte se prave na Tajvanu, ali se sve grafičke sklapaju u Kini. Ukoliko se Korona virus proširi i na Tajvan, pa i tamo budu zastoji, cene ima da polete u nebo, a ne da pojeftinjuju. Nadam se da grešim, ali ne verujem da će cene i bez Korona virusa padati pre kraja leta/početka jeseni kada će Nvidia (bar tako sam čuo) tada izbaciti nove kartice sa Ampere arhitekturom.
Koja bar na papiru deluje moćno, baš kao i ono što je Ace Rimmer postavio za navodnu 5950 karticu.
I druga stvar, da se ove kartice sa ovako naduvanim ciframa zbog bitcoin loodila ne prodaju dobro davno bi oni spustili cene. Što se može videti i u onom klipu za 1080ti koji sam postavio.
 
pa svakako i da rudarenje utice na to. 1080ti a i 5700 su lepe rudarske kartice sada.iako je rudarenje sad mnogo manje nego ranije (po kupovini novih kartica)

ono sto me zanima gde mogu videti ili ako neko ima iskustva koje su najtise kartice 5700/ 5700xt pod opterecenjem? pitam jer mi treba jedna do dve kartice za gaming i rudarenje usput..evo sta mi je iskustvo(naravno svi referentni modeli su uzas bucni to svi znamo)
ja sam probao asus dual 5700 i msi 5700xt evoke. e sad asus je skoro besuman pod opterecenjem dok je msi ipak solidno bucan :( jel to asus strix modeli i dalje najbolji po pitanju tisine kod serija 5700/5700xt...ovaj msi je na granici po buci da mi smeta...nije to previse da se ne lazemo, ali racunar mi je bez kucista, otvoren, a volim tisinu-posebno nocu :)

ili je razlog da je 5700xt generalno bucniji zbog mozda veceg grejanja? nemam msi 5700 obicnu da bih testirao to
 
Poslednja izmena:
Gaming X je necujna pod opterecenjem.
 
e dakle uzeo sam pogresan model msi :(
nije ono previse bucno. ali je bucnije od asus dual koji je u otvorenom kucistu pod opterecenjem prakticno necujan. dok se evoke msi u otvorenom kucistu maksimalno opterecen ipak cuje... malo vise od recimo nitro 470/480 kartica...iako je nitro solidno tih...

drugar mi bas kaze da se to toliko slabo cuje da bi on bez problema spavao pored toga :) ali eto meni malo smeta

dakle msi gaming x je tih..a eto da dodam i moj iskustvo sa asus dual da je tih, ako nekom bude trebalo..verujem i da je asus strix tih pod optecenjem. kako vidim gaming x nesto i nema u ponudi

ps. kad sam vec tu , mozda znate i ovo. 5700 dual asus normalno moze da se OC iz afterburner. dok 570xt msi evoke ne moze (sve zakljucano). dva racunara su sa po jednom grafikom. oba sam ja podesavao. nisam promenio da zamenim mesta karticama. ali mi bas ovo cudno.sem aako msi evoke ima neku zezanciju sa OC iz AB? jel na gaming X normalno moze OC?
 
Poslednja izmena:
Uzmeš najjeftiniju 5700 i Accelero Xtreme IV i imaš najtišu moguću kartu sa dobrim hlađenjem.
 
Taj kombo bi te koštao isto ili više nego da u startu uzmeš dobru kartu, a mlatiš se sa instalacijom, gubiš garanciju ako je imaš, zauzima poprilično mesta u kućištu i nateže PCI slot jer je cela skalamerija debela i teška...
 
prodacu moju XT kao polovnu, a uzecu gaming X ili neki asus jer su i oni tihi kako vidim. ne znam dal jos nesto moze. gaming X valjda nema sada..

zaista taj Evoke nije mnogo bucan. al kad radi bez kucista i nocu rudari ipak se malo cuje u stanu. a ja volim apsolutnu tisinu..bas steta sto ga uzeh juce a da nisam proverio da li je apsolutni silent ili nije :)ali dobro

ps.nikako to ekstedni kuler i gubitak garancija. duga vazeca garancija je mozda i na*mjau**mjau**mjau*inija stavka uz tisinu za mene (zato uzimam modele sa 3 godine a ne sa 2 godine garancije)
 
Poslednja izmena:
Pulse u ne-XT varijanti je tih. 1350rpm i ne čuje se. 1450rpm već kreće da se čuje i ima neki specifičan zvuk (nije samo zvuk protoka vazduha).

Kada odradim powertable kombinacije na 1950mhz, mogu da forsiram 1350rpm i Pulse ne-XT model onda udara u 80C za gpu i 90C za junction (sa 1.1mv). Iako AMD kaže sve je to ok, ja ipak volim da ne preterujem sa temperaturama i gledam da tempiram 70C za gpu i max 80C za junction (1850mhz sa 1.04mv).

XT varijanta ima jedan heatpipe više, pa cenim da će tu biti to kako treba.
 
Poslednja izmena:
Taj kombo bi te koštao isto ili više nego da u startu uzmeš dobru kartu, a mlatiš se sa instalacijom, gubiš garanciju ako je imaš, zauzima poprilično mesta u kućištu i nateže PCI slot jer je cela skalamerija debela i teška...

Istina, ali reč je o najtišoj postojećoj varijanti, a to je bilo ono što je čovek pitao.
 
prodacu moju XT kao polovnu, a uzecu gaming X ili neki asus jer su i oni tihi kako vidim. ne znam dal jos nesto moze. gaming X valjda nema sada..

zaista taj Evoke nije mnogo bucan. al kad radi bez kucista i nocu rudari ipak se malo cuje u stanu. a ja volim apsolutnu tisinu..bas steta sto ga uzeh juce a da nisam proverio da li je apsolutni silent ili nije :)ali dobro

ps.nikako to ekstedni kuler i gubitak garancija. duga vazeca garancija je mozda i na*mjau**mjau**mjau*inija stavka uz tisinu za mene (zato uzimam modele sa 3 godine a ne sa 2 godine garancije)

Sta kopas i na kojim podesavanjima?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno