Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Pulse RX 5700. Imaš u profilu sa leve strane kad klikneš na konfu ili ako si u tapatalk-u, uđi u moj profil i pogledaj tačan naziv modela.

5700 imam za 380 eur a XT 430. Sa XT dolazi Borderlands ili GHost Recon + 3 meseca XBox game pass. Kakve su temperature?
 
Zadovoljan jesam. Trenutno igram Control (malo po malo, kako stignem) i sve odvrnuto do maksimuma na 1080/60, grafika u većini momenata radi na 80% sa 1500mhz, dok ventilator ne prelazi 1300rpm. Mahom je oko 1000rpm i uopšte ga ne čujem.

Što se temperatura tiče. Probao sam testove u Heaven-u i Superposition-u.

Boost-uje oko 1725Mhz, gpu je oko 67C, hotspot oko 75C, vrm oko 60C i vram oko 75C. Vcore je 1.050mv.

Sve ovo sam malo korigovao sa MorePowerTool alatom, gde sam undervoltovao na 1.000mv, smanjio akustični limit ventilatora na 1350rpm (sa prethodnih 1450rpm) i gornje temperature su spale oko 2 do 3 stepena.

Ventilator dok nisam malo korigovao sa MorePowerTool-om je generalno gurao oko 1500rpm, ali sad retko dolazi do te cifre.

AMD je sa Navi-jem uradio kao sa novim Ryzenom. Sve dok ima termalnog lufta, karta će sama da boost-uje koliko može.
Ventilator čak i od starta ima svoju neku foru da krene jače, shvati koliko će grafika biti jako korišćena (kroz 5-10 min), pa posle sve dok se grafika ne pregreva, drži onaj setovani akustični limit ventilatora.

Custom krive ventilatora ne rade (ni iz Afterburnera, a ni Wattman-a) jer onda posle ventilator neće da se zaustavlja ispod 60C (tj. prestane da radi fan stop opcija).

U globalu sam zadovoljan, najviše odnosom jačine i tišine.
 
Poslednja izmena:
Zadovoljan jesam. Trenutno igram Control (malo po malo, kako stignem) i sve odvrnuto do maksimuma na 1080/60, grafika u većini momenata radi na 80% sa 1500mhz, dok ventilator ne prelazi 1300rpm. Mahom je oko 1000rpm i uopšte ga ne čujem.

Što se temperatura tiče. Probao sam testove u Heaven-u i Superposition-u.

Boost-uje oko 1725Mhz, gpu je oko 67C, hotspot oko 75C, vrm oko 60C i vram oko 75C. Vcore je 1.050mv.

Sve ovo sam malo korigovao sa MorePowerTool alatom, gde sam undervoltovao na 1.000mv, smanjio akustični limit ventilatora na 1350rpm (sa prethodnih 1450rpm) i gornje temperature su spale oko 2 do 3 stepena.

Ventilator dok nisam malo korigovao sa MorePowerTool-om je generalno gurao oko 1500rpm, ali sad retko dolazi do te cifre.

AMD je sa Navi-jem uradio kao sa novim Ryzenom. Sve dok ima termalnog lufta, karta će sama da boost-uje koliko može.
Ventilator čak i od starta ima svoju neku foru da krene jače, shvati koliko će grafika biti jako korišćena (kroz 5-10 min), pa posle sve dok se grafika ne pregreva, drži onaj setovani akustični limit ventilatora.

Custom krive ventilatora ne rade (ni iz Afterburnera, a ni Wattman-a) jer onda posle ventilator neće da se zaustavlja ispod 60C (tj. prestane da radi fan stop opcija).

U globalu sam zadovoljan, najviše odnosom jačine i tišine.

Hvala za info. Znaci u globalu necu da se prevarim ako uzmem XT. Dvoumim se izmedju MSI Gaming X, Nitro+ i Gigabyte-a. Cini mi se da se sve svodi na temp, potrosnju i dizajn dok su perf uglavnom slicne.
 
Nema na čemu.

Generalno ne bi pogrešio.

Ja imam RX 5700, bez XT-a kojoj je TDP oko 150-160W (sa undervoltom ide oko 130W) i Pulse kuler odrađuje posao. Pulse kuler radi posao i za XT (ima 2 heatpipe-a više), ali slabije zbog većeg TDP-a, pa bi temperature zasigurno bile nešto veće. Nisam pratio review-eve za XT Pulse, pa nisam mnogo ni zagledao tačno stanje.

Tu bi ti svakako najbolja opcija bila Nitro+, ali cena je i veća, pa kako god se uklopiš. :)
 
Poslednja izmena:
Ajde da i ja jednom budem early adopter.
Uzeo sam danas 5700XT Red Dragon. Veceras je ukljucujem pa da vidim kako radi ;)
 
Ajde da i ja jednom budem early adopter.
Uzeo sam danas 5700XT Red Dragon. Veceras je ukljucujem pa da vidim kako radi ;)

Какви су утисци?
Да ли је гласнија од осталих вентилатора у кућишту када се оптерети? По којој цени си је набавио и где, ако смем да питам?
 
Preporuka za Xfx Rx 5700 XT Thiic II, odlicna kartica, skoro necujna... jedino sto je zaista ogromna.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Zasto coveku preporuciti najgoru izvedbu 5700 XT?

Kupio sam Sapphire Pulse pre nekako, ali da ponovo kupujem, uzeo bih ili Gigabyte OC ili PowerColor Red Devil posto je ozbiljno pojeftinila.
 
Poslednja izmena:
Thick II je bukvalno jedna od najlošijih izvedbi RX 5700 XT - uz MSI Evoke. Čuje se kao turbina (iznad 50dB u opterećenju), plus je hlađenje memorije/vrm-a loše odrađeno. Doduše, XFX nudi zamenu za bakarni deo hladnjaka memorije (umesto čeličnog), ali ko zna kako bi to kod nas išlo uopšte.
 
I Asus je shit.

Zaboravi na referentne 5700XT, pogotovo u Node 202, kuler je loš.

Preporučio bih ti što manju i poželjno 2 slota debelu, dakle Powercolor Red Dragon ili Sapphire Pulse. Onda ćeš možda imati mesta za ventilatore da duvaju u grafiku (ili da izvlače vazduh, experimentiši) i malo više prostora za kablove...a i dobre su karte.
 
@Milan
Node
GPU max dimensions (LxHxD)
310x145x47 mm


Pulse
Dimension: 254 x 135 x 46.5 (mm)

Red Dragon
240mm*132mm*41mm

Red Devil ne moze da stane.
 
Ja se razmisljam da kupim referentnu 5700 XT, da joj hladnjak zamenim sa Accelero Xtreme III i da postavim one malo pasivne hladnjake na VRM i mem cipove. Jel moze neko da mi izmeri raspon rupa za kacenje hladnjaka na kartici?
 
@anarki1302 bukvalno sam te dve grafičke gledao juče i spao je izbor između njih. Gledah i 2070 super, ali je skuplja. Dakle uzeti Sapphire ili Red Dragon?
 
@anarki1302 bukvalno sam te dve grafičke gledao juče i spao je izbor između njih. Gledah i 2070 super, ali je skuplja. Dakle uzeti Sapphire ili Red Dragon?

Bukvalno je svejedno.

Evo, moja neka iskustva za sada su veoma pozitivna sa Red Dragonom. Nije preterano glasna, posebno ne posle moje prethodne Asus 1070Ti Turbo. Nije glasnija od ventilatora u kucistu. Temperature su mozda malo vece od ocekivanih (oko 80 stepeni u RDR 2 1440p), ali to je verovatno zbog kucista, posto mi je intake na Metropolis Pro kucistu zaista los (planiram mozda da zamenim uskoro sa nekim Meshify kucistem). U 1080p su nize temperature zbog manjeg opterecenja graficke.
 
@Milan
Dva najveća partnera AMD-a su Powercolor i Sapphire.
Pogledaj neke testove, pa odluči koja ti više odgovara, ne verujem da ima neke značajne razlike. Nisam čitao testove za Red Dragon, a Sapphire je hvaljen, ponajviše od svih.
 
@MilanNBA23

Red Dragon je takođe dobar. Čak mi je draži od Pulse jer je lepši (ne naročito bitno) i tanji, 2 slota, dok je Pulse nešto deblji što može da zeza ako se nekad pravi downsize mašine (ili u tvom slučaju, ako će biti u Node 202)...performanse i hlađenje su im maltene isti, razlike od par frejmova i stepeni.
Mislim da Powercolor ima i 3 godine garancije, Sapphire 2, nisam siguran...

Ne znam da li si stigao da vidiš preporuku da pitanje za Node 202 mašinu premestiš u drugi podforum (Šta da kupim), modovi su obrisali postove...napraviću mali off-topic samo da ti preporučim kuler.
Najbolji je Scythe Big Shuriken 2 ali se više ne pravi, sumnjam da ćeš ga naći. Thermalright AXP 100A je dobar ali se jako teško nalazi. Moja preporuka je ID Cooling IS-60V2 (uz zamenu ventilatora sa Noctua NF-A12x15), imaš ga za manje od 40$ na Aliexpressu, samo proveri da li pasuje na Strix B450. Low profile RAM poput Corsair Vengeance LPX je obavezan.


@solesoslav

Ako se ide na zamenu kulera sa aftermarket, uzmi slobodno referentnu. PCB je dobar, uštedi se neki evro, i manje šanse da bude zvrčki zbog nestandardne ploče.
Umesto Accelero, uzeo bih Raijintek Morpheus 2, kažu da je malo bolji i zgodniji za instalaciju.

Ceo kombo je dosta debeo, trebaće mesta ispod.

Lično, mislim da nema potrebe za tim, (nereferentni) 5700XT nije naroćito vrela grafika, na ovakvu zamenu kulera bih išao na nečem poput 2080/2080Ti, i to ako je neko malo i loše provetreno kućište...
Postoji i varijanta da se uzme NZXT Kraken G12 bracket i neko vodeno hlađenje, efikasno je i jeftinije od vodenog bloka i cele skalamerije.
 
Poslednja izmena:
@jurodivi

Hvala na odgovoru. Što se tiče *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*jine, nije mi toliko ni bitno to, samo da stane u kućište. Za sada nisam planirao nikakvo hlađenje dok ne vidim kako će se temperature zapravo kretati.
GPU najverovatnije poručujem za Black Friday i biće uparen sa RAM-om koji si pomenuo i Ryzen 5 3600
 
Ne bih ti preporučio stock kuler u Node 202.

Tanja karta = više mesta za intake ventilatore i manje turbulencije...
 
Pozdrav drugari.Nije me mnogo bilo na sajtu tj.dugo...Pa sam malo ispao
Vidim da sad oko Bozica u Decembu mnogi daju popust na kupovinu serije 5700-XT ovde u DE
Ja sam trenutno na Titan X,4790k jeste staro ali sluzi.Nisam nesto zahtevan,igram na 1080p tako da ovo jos sluzi ok i oko polsla i oko igranja.
Moze neko da mi objasni kakva je ova serija 5700 vidim da se greje to..ja nemam vodeno u sadasnjoj konfiguraciji imam CM stryker-a kucisste..

Vidim da 5700xt moze da se uzeme za oko cc 300e cak i ispod pa nzm koliko bi se to isplatilo...
 
Poslednja izmena:
Greju se jer su referentne karte. To se može malo neutralisati sa pravljenjem krive ventilatora (za obrtaje) i undervolt-om. Nije teško, ali zahteva malo isčitavanja informacija sa interneta i par sati vremena da se to našteluje.

Ako želiš što veću tišinu i bolje temperature out-of-the-box onda ideš sledećim redom: Sapphire Nitro+, PowerColor Red Devil, Gigabyte Gaming OC, MSI Gaming X (ova je inače i najtiša karta od svih), PowerColor Red Dragon ili Sapphire Pulse (mada su ove 2 pri kraju slične, a i manje su fizički - ako imaš manje kućište pa ti takva grafika znači).
 
Poslednja izmena:
jel neko menjao pastu i stavljao nesto zapravo dobro na referentnim?do sad bi to dovelo da bar odrzi klokove,iako turbina ostale na 50+ posto...moze da se nadje neki balans pa da bude koliko toliko izvodljivo.

naravno ovo vredi jedino za node i sl kucista,za bilo sta drugo kupis safir i zavrsis pricu.
 
Nazad
Vrh Dno