Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

@dzonihsv

Ja vise volim nize temperature od manjka buke (sto se graficke tice), tweakovao sam pomocu MorePowerTool-a, oko 7-8 stepeni manje u Spyro Reignited, sada je max temp bila 64C, juce 71C, ali se ventilatori brze podizu do 1200RPM.

1060mV postavio za max napon.
 
Poslednja izmena:
Na oko 1900MHz boostuje, mislim da Chill obara klok, fps je zakucan na 71-73 koliko je i podeseno za Chill.

Probacu sutra bez undervolta pa cu videti, ako joj je manji klok zbog napona, vraticemo napon :D

Edit:

Probao na brzinu, 30-40MHz je veci boost klok bez undervolta i bez cap-a, u Overwatchu sam testirao, fps je isti, 90-150 sve na maksimumu.
 
Poslednja izmena:
Taj fps je na 1440?

...riding on 720p...
 
Da, u Overwatchu.

U ovim drugim nisam sklanjao cap od 73, Gears 5 sam probao sinoc 15ak minuta, sve na max sa ultra texture pack-om, onaj pocetni nivo je skoro uvek zakucan na 73fps, par puta je palo na 65.
 
Kakva je situacija u Shadow of the TR, AC Origins/Odyssey, RDR2, TW3, Metro Exodus? :D

U principu tu bi trebalo malo vise da se "oznoji", posebno u Metrou i RDR2, mada ova potonja ce biti optimizovana tek za koji mesec...


But can it run Crysis?!
 
Poslednja izmena:
Metro posteno oznoji karticu u 1440p. Najveca temperatura mi je upravo sa Metro-om bila (mada ja moju nisam "ustrojio" a i nije bas top end serija)
 
Da, u Overwatchu.

U ovim drugim nisam sklanjao cap od 73, Gears 5 sam probao sinoc 15ak minuta, sve na max sa ultra texture pack-om, onaj pocetni nivo je skoro uvek zakucan na 73fps, par puta je palo na 65.

Podesavanja su ti ovakva?

Overwatch_2019_11_27_19_57_01_717.jpg
 
Ne, jos veca, svako podesavanje individualno sam odvrnuo na maksikum, kad podesis globalno na ultra ne odu sva na max.

Edit:

Zapravo jedina razlika je u Texture Filtering, kod mene je na 16X, ostalo je isto.
 
Poslednja izmena:
Kakva je situacija u Shadow of the TR, AC Origins/Odyssey, RDR2, TW3, Metro Exodus? :D

U principu tu bi trebalo malo vise da se "oznoji", posebno u Metrou i RDR2, mada ova potonja ce biti optimizovana tek za koji mesec...


But can it run Crysis?!
Ne igram trenutno nista od toga, RDR2 mi je u planu.

Probao Anthem, isto rade pocetni nivoi sve na maximumu uz blage dropove u gradu. Ovo mi je prva (relativno) high-end kartica, nisam navikao navikao na ovaj kvalitet igranja i cudno mi je sto ne trosi vise i sto se ne greje vise (hladnija je od prethodne, RX 470), mislio sam da ce mi faliti ventilatori u kucistu, trenutno rade samo 2xP14 i 1xF12.
 
Poslednja izmena:
Kul, hvala za info.

Kako se cega dohvatis slobodno prenesi utiske/perfomanse ovde.

Meni je u planu jedna od 5700xt kartica (RD, MSI Gaming X, Nitro), u zavisnosti koja bude najpristupacnija. Trenutno je MSI GX ~30-40e jeftinija od konkurencije u AT, a koliko vidim po perfomansama (barem sto se hladjenja tice) je bolja opcija od Sapphire i PC . Jedino sto je mrcina od karte 500gr teza od RD ako se ne varam a samo 2-4 stepeni hladnija
 
Da se upisem u klub :)

Jel undervoltujete i koliko? [emoji16]
e7020171ad8e62b6f33ba1f3017fbb87.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pa sto bas taj blower i referentnu? :trust:
 
do sad bi uvek prvi i najveci apgrejd bio menjanje paste na referentnim na neku high end,i onda karta radi zapravo kako je dizajnirana.
 
Poslednja izmena:
Pa sto bas taj blower i referentnu? :trust:
Imam Thermaltake P3 kuciste i pravi mi lep protok vazduha na jednu stranu zajedno sa cpu kulerom.
Pre toga isto 470 referentna, undervoltovana dve godine radila nije se cula u igrama

Uspeo sam 1050mv najnizena XT. Igracu se sutra malo jos.
Jedna fina komparacija ovde

https://www.techpowerup.com/forums/threads/testing-undervolting-with-my-5700xt.258313/

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Kod mene na ploci je link speed 16 GT/s, radi PCIe 4.0.
 
Stigla RedDragon 5700XT, sutra stiže i CPU pa javljam utiske kako se ponaša [emoji16]
6d9d1fa884a9a86961a211bd39bf35b9.jpg
 
Sta ces da joj uradis ako se ne bude ponasala? :S:


Btw.

 
Poslednja izmena:
5700 XT je bas krmaca od kartice. Jedva moze da se ukroti blower i temperatura na 1900mhz i 1000mv, onda je kulturica. Nisu normalni u AMD koji bespotreban overvolt rokaju

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Mora tako zbog binovanja, ima losih primeraka kojima je potreban taj napon, a velika vecina kartica trpi undervolt.
 
@Yojinbo verovatno ću je vratiti i dići ruke od AMD [emoji849]
 
Upravo je pobezao na build. CPU fan radi, matična svetli ali ništa od grafičke. Napajanje je 600w
 
Pitanje je koje je napajanje ne koliko je W.

Sta je problem konkretno?
 
Poslednja izmena:
Napajanje je Corsair premium standard, SFX. Malopre je ušao u bios i sada kada sam ga sastavio opet ništa


Edit: rešio sam problem! Morao sam prvo da isključim napajanje, pa da ubacim naponski kabal pa onda da uključim ponovo.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, tražim GPU već duže vreme ( za render 95% vremena i obradu fotografija FHD, 2.7/ 4K ), prvo sam hteo Vega 64 elem matora je, pa sam gledao neke nvidia modele 1080(ti) pa rx590 i na kraju došao do 5700XT koja eto mi nekako najviše zapala za oko zbog buduće podrške itd.

Monitor mi inače FHD IPS al ću 99% prelaziti na 4k sledeće godine.

Izbor se sveo bar prema onome što sam našao na netu:
- Nitro+
- Red devil

P.s. zimi imam tu i tamo vremena za neki lagan Gaming poput assasin creed-a posle Black flag ništa nisam igrao pa sam dodatno motivisan za 5700XT [emoji85]

Ako neko ima neki predlog za 5700XT slobodno jer ovu nitro+ nmg da nadjem nigde po radnjama a vala nema ni ove red devil ...kako god zalepio sam se za nitro+ svakako [emoji28]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
5700 xt je zverina or graficke.
Ja imam referentnu, kostala me 350eur, kad je undervoltujes blower je podnosljiv medjutim kartica je i dalje topla tokom gejminga.

Nereferentne su poprilicno skupe (450eur +...) i ulaze u zonu 2070 super, koja je po meni mozda bolja kupovina.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno