Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Au yebote koja mrcina od karte, jes' malo ukoso ali mi ne deluje da je ozbiljno.
 
Ne, pci-e slotovi su skoro na većini novih ploča oklopljeni baš zbog toga (da grafike ne izvale plastiku pci-e slota sa ploče). To (sagging) je inače krivljenje cele štampane ploče grafičke karte pod uticajem (težine) kulera grafike. Dosta proizvođača umanjuje krivljenje sa jačim i boljim backplate-om, ali ima grafika kojima ni to ne pomaže (jer su maksimalno masivne), pa uz njih dolaze i držači, ili ljudi sami stavljaju podupirače da se grafika baš ne krivi toliko. Idealno bi bilo kada bi držač držao aluminijimski deo kulera, a ne plastični deo shroud-a (kao što je zimbre postavio) jer se tako više "gnječi" plastika koja posredno gura alu hladnjak, ali tako je kako je.
 
Poslednja izmena:
Dakle, kucista postaviti horizontalno za buduce grafike :D
 


Možda pomogne. Ima solidnih saveta ali nije univerzalno primenljivo.
 
da li je ovde jos neko slicnog misljenja da je mozda ryzen 2600 preslab za 5700xt, i da bi mozda bilo bolje uzeti bar ryzen 3600 za nju?

desava mi se nesto slicno kao ovo sto sam nasao na netu, vise njih sa slicnim simptomima:
"Hello, ive been running into some fps drops in League of Legends and CSGO.
Befoere upgrading from rx 580 4gb to rx 5700 xt i was getting constant 144 fps on both games, not rly any drops. Now with the aforementioned upgrade, Fps drops from 144 to 139-98 from time to time atleast in league, mostly to 120 in csgo."

doduse, ne igram iste igre, ali slican efekat imam u ovim sto igram.... i primetio sam da gpu load varira od 60% pa do 99%, dok na primer dok sam na istoj ovoj konfiguraciji imao rx580/8gb, gpu load je uvek bio zakucan na 99% i fps je bio konstantan.
ovi fps dropovi se desavaju kad padne gpu load na nekoliko trenutaka, tako i fps opadne....

a i jedna slika sa neta, poredjenje u metro exodus kako 2600 tera 5700xt protiv 3600, pogledajte gpu load:

gpu1.jpg
 
Imas na vom videu sve pojasnjeno
[YOUTUBE]PbfHGJ64uH0[/YOUTUBE]
 
kupio danas ryzen 3600xt, ovo je sad drugi kompjuter, bukvalno....... 5700xt je sad u svakoj, ali svakoj igri nakucana na 99% load, sve leti u 2K rezoluciji, cak su i cod warzone i HLL prodisali (HLL posle zadnje updatea postao neigriv, stuttering do stutteringa, sad leti, klizi(!), warzone od kad sam presao na 5700xt, stalno sam imao neka mikro seckanja i trzanja na delic sekunde, cak i posle fixa sa neta, sad nijedan jedini trzaj ceo dan) , nemam vise ni trunku seckanja, stutteringa, bukvalno drugi komp sada....

prezadovoljan!
 
A sta si imao pre 3600xt


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sorry nesto mi se izbagovao Tapatalk pa nisam video taj post...
 
Jel ima negde da se nabavi ova kartica? zvao radnje, nigde nema, eventualno neke od 500 evra sto me ne zanima. Jurim nesto do 450 evra maks.
 
^ imaš za te pare kod Mađara, javi se poznatom trgovcu sa kp i nabavće ti. Za 450€ ima Asus dual 5700xt

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
^ imaš za te pare kod Mađara, javi se poznatom trgovcu sa kp i nabavće ti. Za 450€ ima Asus dual 5700xt

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Ne znam koji je to poznati trgovac :shrug Asus Dual mi ne odgovara jer mi ne staje u kuciste. Znaci nesto sto je sirine maks 50mm. Slao sam poruke na kp, svi mi nude neke kartice od 500evra +
 
Juče sam rešio malo da "sredim" pregrevanje svoje 5700 XT. Podešavanja su bila sledeća; 2050Mhz na 1.140v i memorija na 1850Mhz. To je uzrokovalo da se grafa nenormalno greje. U toku Witchera 3, junction je bio do 100 C°!

Rešio sam da smanjim klok na 2000Mhz i na 1.090v (difoltno je na 1.200v). Memorija je smamjena na 1800Mhz. Sada je u Witcheru 3 junction oko 87 C° što je odlično.

Zanimljivo je da kada klok stavim na 2000Mhz, mogu da spustim napon čak na 1.070v i da prođe test mada video sam neke artifekte tako da nisam hteo da se igram više. Čak i na 1.080v radi stabilno i značajnije manje troši.
Na 1.140v vuklo je 218w i više, dok je sada 145-185w

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
memoriju nisam cackao, valjda je na 1750.
core smanjio na 1950
voltaza na 1050mV
power limit povecao za 50

kida kako stabilno radi u ovom rezimu, trosi najvise 185W u BF5 koliko sam primetio, u warzone ide na 145W, sve klizi, stabilan FPS, a temperature oko 65-70C, junction u proseku veci za 10C od temperature GPU....
 
Juče sam rešio malo da "sredim" pregrevanje svoje 5700 XT. Podešavanja su bila sledeća; 2050Mhz na 1.140v i memorija na 1850Mhz. To je uzrokovalo da se grafa nenormalno greje. U toku Witchera 3, junction je bio do 100 C°!

Rešio sam da smanjim klok na 2000Mhz i na 1.090v (difoltno je na 1.200v). Memorija je smamjena na 1800Mhz. Sada je u Witcheru 3 junction oko 87 C° što je odlično.

Zanimljivo je da kada klok stavim na 2000Mhz, mogu da spustim napon čak na 1.070v i da prođe test mada video sam neke artifekte tako da nisam hteo da se igram više. Čak i na 1.080v radi stabilno i značajnije manje troši.
Na 1.140v vuklo je 218w i više, dok je sada 145-185w

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Jesi podesavao krivu ventilatora?
 
Nisam jer se ne čuje. Sada radi sve super. Problem je dosta pravila memorija koja je dosta grejala ranije jer je bila na 1850Mhz

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Pa to što se je čuje je i uzrok pregrijavanja. Taj auto mode ne radi kako treba, obavezno manual mode i podesiti krivu.

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
 
Pa to što se je čuje je i uzrok pregrijavanja. Taj auto mode ne radi kako treba, obavezno manual mode i podesiti krivu.

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk

da, u auto modu se pali vent tek na 60C kad dostigne......
napravio sam rucno, vrti mi na neki 650-700 obrtaja u leru, sto je tiho, a grafa je u leru, tojest youtube i normalna upotreba bez gejmanja, onda konstantno na 32-34C, sto je mislim prilicno bolje za samu kartu.....
 
Nisam jer se ne čuje. Sada radi sve super. Problem je dosta pravila memorija koja je dosta grejala ranije jer je bila na 1850Mhz

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Upravo ono sto ti je Bitrate odgovorio, a to je da mora kriva da se podesi ako se karta cacka, tj.overklokuje.
 
memoriju nisam cackao, valjda je na 1750.
core smanjio na 1950
voltaza na 1050mV
power limit povecao za 50

kida kako stabilno radi u ovom rezimu, trosi najvise 185W u BF5 koliko sam primetio, u warzone ide na 145W, sve klizi, stabilan FPS, a temperature oko 65-70C, junction u proseku veci za 10C od temperature GPU....

iscitavanja iz warzone prva slika, i bf5, druga slika, na ovim undervolt podesavanjima:

wz1.jpgbf51.jpg
 
Planiram kupovinu 5700XT pa ako bi neko bio ljubazan da napise tacnu informaciju da li jos uvek postoji problem sa Afterburnerom ? Hvala unapred. :)
 
Planiram kupovinu 5700XT pa ako bi neko bio ljubazan da napise tacnu informaciju da li jos uvek postoji problem sa Afterburnerom ? Hvala unapred. :)

Ja imam vec neko vreme 5700xt nitro+ i pravo da ti kazem stvarno nisam primetio nikakav problem


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postoji problem sa klokovanjem i regulacijom brzine ventilatora,bar je tako bilo kad se ta graficka pojavila...ne znam da li je taj problem i dalje prisutan ili su ispravili
 
juce zavrsio ceo build unutar kompa sa vodenim hladjenjem, evo jedan shot iz BF5 u full loadu na 2K rezi sve na ultra, power limit pojacan za 50, pogledajte temperature sad na 5700xt :)

wb temp.jpg
 
Nazad
Vrh Dno