Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Isto se ponasa i sa jednim kablom i sa kombinacijom 2,na svim konektorima.Sve sam to isprobao.U stabili testu onom sto je predlozen,drzi bez problema.
 
MSI Kombustor - probaj onda jos i ovo, ako ti tu radi OK, nema sta da brines, do igre je.....
 
Njega i vrtim.Radi stabilno.Ima vise tastova,koji pravi najvece opterecenje na grafi?
 
U igri ti nije opterecena samo graficka kartica...
 
Ali druze,po svim zivim testovima,sve ostalo je okej.Kazem ti da sam probao i drugo napajanje i drugu grafu.Sve bude okej.Rx 5700xt pravi problem,a da li je softverska tj drajverska anomalija ili hardverska to pokusavam da utvrdim.Vidis koliko ljudi ima isti problem,a resenje ne znam.Samo da stigne novi monitor i da se oslobodim adaptera pa cu cuti sta dzonihsv ima da predlozi.
 
Probaj driver novi...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa jedino betu najnoviju,ali ko zna kakvih tu anomalija sve ima kad je jos beta....
 
Koliko sam razumeo, koristio si nvidia grafičku pre 5700xt?? A onda si probao i 2060S, pa si zatim stavio 5700XT. I nijednom nisi reinstalirao Windows?

Zar je potrebno pitati šta je problem??
 
Ali sam uvek drajvere uninstalirao na propisan nacim iz safe moda preko DDU.
 
Ali sam uvek drajvere uninstalirao na propisan nacim iz safe moda preko DDU.

To nikada ne pomaže, veruj mi. Uvek ostane neki registry ili neko dll đubre koje brlja funkcionalnost. Sad da kupim, na primer, 6800 prva stvar koju bi uradio je reinstalacija sistema. Kad sam sebi uzeo 5700XT momentalno sam reinstalirao sistem, to je danas bar dečja igra i ne traje dugo kao nekada. I onda čitam kako ljudi imaju more problema sa drajverima, a kod mene sve radi bez ikakve trzavice. Na poslu sam pre nekoliko meseci stavio GTX 1060 umesto GT 650 i imao par dana noćne more dok nisam reinstalirao sistem ponovo.

Jednostavno, šta god novo da staviš od hardvera, pogotovo grafiku, OBAVEZNO je reinstalirati sistem ako ne želiš probleme.
 
Poslednja izmena:
Ako si oc memoriju ili cpu imaces iste simptome.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ali druze,po svim zivim testovima,sve ostalo je okej.Kazem ti da sam probao i drugo napajanje i drugu grafu.Sve bude okej.Rx 5700xt pravi problem,a da li je softverska tj drajverska anomalija ili hardverska to pokusavam da utvrdim.Vidis koliko ljudi ima isti problem,a resenje ne znam.Samo da stigne novi monitor i da se oslobodim adaptera pa cu cuti sta dzonihsv ima da predlozi.
Ispravna ti je kartica, jednostavno to su AMD drajveri. Prodaj karticu dok još možeš, sada će biti ovakva cena u nikad vise. Možeš i za 700 EUR da je prodaš.
 
Da,ali prosto ne mogu da poverujem da tako neko cudo moze da ugasi komp...
 
Poslednja izmena:
Ispravna ti je kartica, jednostavno to su AMD drajveri. Prodaj karticu dok još možeš, sada će biti ovakva cena u nikad vise. Možeš i za 700 EUR da je prodaš.

Može da je proda i da kupi 1650, jer jedino to još ima da se nađe... :)
 
Da,ponovo sam instalirao.U to ne sumnjaj.Samo da napomenem da je upitanju narodnjak...Inace evo i slika testa...Kada sam krenuo na posao upalio stabili test i evo...Sve okej,nista se ne desava,kao sto sam i ocekivao da ce biti.Da se ne cudite rezoluciji u kojoj sam testirao jer jos jednom cu napomenuti..Monitor mi je na reklamaciji,za koji dan stize novi.
 

Prilozi

  • TEST.jpg
    TEST.jpg
    294.4 KB · Pregleda: 45
Da,ponovo sam instalirao.U to ne sumnjaj.Samo da napomenem da je upitanju narodnjak...Inace evo i slika testa...Kada sam krenuo na posao upalio stabili test i evo...Sve okej,nista se ne desava,kao sto sam i ocekivao da ce biti.Da se ne cudite rezoluciji u kojoj sam testirao jer jos jednom cu napomenuti..Monitor mi je na reklamaciji,za koji dan stize novi.

Dal je moguce da se toliko mucis i da si toliko tvrdoglav da neces da reinstaliras win?
 
Ma nisam je kupio da bi je prodao.Nije mi to cilj...Hocu da igram igre..Sto se wina tice.Nije to problem nego imam neke igre koje sam zapoceo,pa ne bi da mi odu sa winom...
 
Nije meni ljudi cilj uopste da zaradim na grafi,nego da mi koliko toliko radi normalno....Ja da sam hteo da hocu da uzmem jacu grafu za ono za cega je meni potrebno,prodao bi je i da nema nikakav problem....Meni samo zivce iskida to sto pravi probleme.Win cu svakako uninstalirati,ali nmg stvarno da sada izgubim neke igre koje sam poceo da igram zbog wina....Sad skidam najnovije drajvere pa cu da vidim kako se ponasaju.Ne znam samo da li da ih instaliram direktno ili da idem iz safe moda pa korak po korak sa DDU ...
 
Ma nisam je kupio da bi je prodao.Nije mi to cilj...Hocu da igram igre..Sto se wina tice.Nije to problem nego imam neke igre koje sam zapoceo,pa ne bi da mi odu sa winom...
Pa onda si pogrešio u startu. Ako hoćeš da igraš igre i samo to radiš - kupuje se nVidia, nikako Radeon.

Nikad nećeš rešiti probleme, uvek će se pojaviti nesto drugo sve i da rešiš ovo sa Tomb Raiderom.
 
Da,ponovo sam instalirao.U to ne sumnjaj.Samo da napomenem da je upitanju narodnjak...Inace evo i slika testa...Kada sam krenuo na posao upalio stabili test i evo...Sve okej,nista se ne desava,kao sto sam i ocekivao da ce biti.Da se ne cudite rezoluciji u kojoj sam testirao jer jos jednom cu napomenuti..Monitor mi je na reklamaciji,za koji dan stize novi.

Skoro 10 sati si cepao kombustor!? Isto si joj uradio kao kada bi auto vozio iz Beograda do Novog Sada u prvoj brzini.
 
Ljudi koji koriste kuvane i/ili starije Windows verzije nemaju prava da se zale na probleme sa hardverom.

6-7 godina koristim Radeon i nisam imao nikada probleme. Recept je prost, uvek poslednji i zvanican Windows sa OEM licencom (uglavnom bez kreka, nije bitna licenca), pogasene sve *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stine u drajverima (Image Sharpening, Anti Lag i ostale izmisljotine), drajveri kada se menjaju prethodni se brisu sa DDU-om.
 
Poslednja izmena:
Ja nikakve anomalije nisam imao sa kompom i sa winom do kupovine ove grafe.Moji svi problemi su poceli sa kupovinom iste,a da sam pogresio sto nisam uzeo zelene,jesam...To mi je najtragicnija investicija kada je komp u pitanju do sada,ali nista od toga ne mora da znaci ako se problem resi jer kartica je odlican komad hardvera,ako radi...Sad sam stavio najnovije drajvere i igrao laru 35 minuta...NIje bilo gasenja,ali ja i dalje ne verujem da se problem resio....Mislim da ce se ugasiti koliko sutra.Nego ima li neke veze sto drzim metric ukljucen uvek i pratim stanje hardvera dok se igram?Jel bilo slucajeva da je on pravio problem....Sad ga prvi put nisam ukljucio otkad sam igrao igru...Win ce svakako da dodje nov cim zavrsim rdr2,ali to ne mogu dok mi ne dodje monitor sa reklamacije...
 
Ljudi koji koriste kuvane i/ili starije Windows verzije nemaju prava da se zale na probleme sa hardverom.

6-7 godina koristim Radeon i nisam imao nikada probleme. Recept je prost, uvek poslednji i zvanican Windows sa OEM licencom (uglavnom bez kreka, nije bitna licenca), pogasene sve *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stine u drajverima (Image Sharpening, Anti Lag i ostale izmisljotine), drajveri kada se menjaju prethodni se brisu sa DDU-om.
Ne postoji "krek" za Windows već običan aktivator koji samo zavara sistem na period od 180 dana.

I u ovom slučaju se slažem, cena OEM licence je takva da je van pameti baviti se tim stvarima.

Elem, sjajno što tebi radi. Barem 50% vlasnika 5700XT ima problema zbog drajvera. Eto, on u samo jednoj igri, sve ostalo mu radi. Još je dobro i prošao.

Probao je na istom sistemu i 2060 Super i nije imao nijedan problem.

Sve jasno ovde.
 
Bilo bi dobro kada bi mogao da testiras kartu i drugom racunaru cisto da otklonis mogucnost da je karta defektna. Ako imas neki oc tool obavezno obrisi i odradi reinstall drajvera. Takodje ako imas avast ukloni ga sa racunara jer i on zna da pravi probleme.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pa onda si pogrešio u startu. Ako hoćeš da igraš igre i samo to radiš - kupuje se nVidia, nikako Radeon.

Nikad nećeš rešiti probleme, uvek će se pojaviti nesto drugo sve i da rešiš ovo sa Tomb Raiderom.

kakve ti traume vuces od Radeona, da nam je samo znati.....

neznam o cemu lupetas, preguglaj malo, YT postoji, sve sto je zezalo 5700xt, je od aprila prosle godine reseno sa drajverima.......

nisam pobornik proizvodjaca nijednog, uzimam uvek ono sto mi u trenutku kupovine odgovara vise, a sa ovom 5700xt sam i vise nego prezadovoljan...... pre nje sam imao 1080Ti i rx580/8gb, sa obe isto prezadovoljan...
 
Ma nisam je kupio da bi je prodao.Nije mi to cilj...Hocu da igram igre..Sto se wina tice.Nije to problem nego imam neke igre koje sam zapoceo,pa ne bi da mi odu sa winom...

Au druže... Napraviš bekap, reinstaliraš win, ponovo instaliraš igru... To ti nije palo na pamet?

EDIT:I posle ovog posta se ponovo vratim na tvoj post gde tvrdiš da si napredni korisnik... Ne znam šta bih rekao...
 
Poslednja izmena:
Ma nisam je kupio da bi je prodao.Nije mi to cilj...Hocu da igram igre..Sto se wina tice.Nije to problem nego imam neke igre koje sam zapoceo,pa ne bi da mi odu sa winom...

Sve te krekovane igre imaju sva podešavanja i sejvove u My Documents folderu ili, u najgorem slučaju, AppData/Roaming. Reinstalira se Win, vrati se tamo gde su bile i to je to.

Originalne igre ionako imaju sejvove "u oblaku".
 
Nazad
Vrh Dno