Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

oko 75-85c memorija i oko 55c core

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Hvala.
Pretpostavio sam, jer su na non XT modelu takve temp, ali je dobra potvrda.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poredio malo 5700xt i 1080Ti, dobra je karta ova 5700xt za te novce...iste perf.kao ova 1080Ti koja je ipak svincuga po arhitekturi za ovu. Ostavio sam u kompu 5700Xt pa sluzice dok se ne skupe pare za neku rtx3080 tamo za god god i po
 
Poredio malo 5700xt i 1080Ti, dobra je karta ova 5700xt za te novce...iste perf.kao ova 1080Ti koja je ipak svincuga po arhitekturi za ovu. Ostavio sam u kompu 5700Xt pa sluzice dok se ne skupe pare za neku rtx3080 tamo za god god i po

Posto vidim da si uzeo red devil karticu, jel mozes da kazes svoje utiske o njoj? Kakve su temerature u igrama, koliko je bucna, kvalitet izrade, da li ima coil whine mozda?

Hvala
 
Sto znači da nisu ni blizu nVidiji. Ovako su i na Fury kartama zaradjivali $50.

Igorslab rece juce da imaju konkurenta za 3070 (potrosnja na 275w) i konkurentan model za 3080 ( cenim onih famoznih 10-15% sproije), 3090 moze da se zaboravi.
Takodje dolaze sa vise vrama... Mada opet moze da bude scenario da budu "sklepane" tj odrede spec u zadnjem momentu, prakticno 4-6 nedelja pred pred proizvodnju, launch se ocekuje krajem godine.

Ako uspeju da srede drajvere i budu povoljniji mozda i bude nesto. Naravno to je uvek veliko "ako" kod njih... Ako nista drugo makar konkuretni sa cenom da budu i unormalizuju cene i zalihu Nv pocetkom 2021. koja ce sigurno da najavi ti/super modele cim iskoce Radeoni...
Zeleni sa ovim trenutnim lineupom su po meni za preskociti, osim 3080 ali ni tu custom modeli nece biti povoljni do proleca...
 
Posto vidim da si uzeo red devil karticu, jel mozes da kazes svoje utiske o njoj? Kakve su temerature u igrama, koliko je bucna, kvalitet izrade, da li ima coil whine mozda?

Hvala

Coil whine odmah da kazem nema. Kvalitet izrade vrhunski, bas teska i glomazna karta, tipa kao Asus Rog Strix je kvalitet... nije nesto bucna, ventilator stoji na auto, nisam je OC, ima dva biosa OC/Silent, na Silent je jos tisa i jedva se cuje. Temp u igrama tu do 73-74 sam video da max dodje i ne ide gore. Nisam je nesto puno testirao, eno je kopa :D
Veceras cu se igrati vise. Probao sam Hell Let Loose i radi isto kao na 1080Ti, mozda cak i malo bolje jer je ta igra AMD grafikama naklonjenija.

Edit: Primetio sam da mi MSI Afterburner puca posle nekog vremena, samo se ugasi..
 
Poslednja izmena:
Takodje dolaze sa vise vrama... Mada opet moze da bude scenario da budu "sklepane" tj odrede spec u zadnjem momentu, prakticno 4-6 nedelja pred pred proizvodnju, launch se ocekuje krajem godine.
Kad bi tako nešto bilo moguće u industriji

Juče razmišljam, najbolje za korisnike bi bilo kada bi izbacili kartu sa čipom iz nove Xbox konzole. To bi trebalo da bude 30% brža od 5700XT, tj. negde u rangu sa RTX 2080 Super. A čip je te veličine da bi mogla da se prodaje za ~350€. Iskreno, ja bih najviše voleo da vidim rebrand postojećih Navi karti po nižim cenama (5600XT ispod 200€)

AMD u poslednja 3 meseca ove godine treba da kupi od TSMC-a nekoliko miliona 7nm čipova koji su praktično već prodati (PS, Xbox, Zen3 consumer, Zen2 server) i još na sve to da ubace i nove Navi čipove koji su veći od bilo kog od njih (najveći škart, najmanja zarada). Ako je TSMC ograničen kapacitetom, prioritet je jasan.

Inače, AMD je uvek imao konkurentan proizvod u segmentu do ~500€, ali je high-end njihov problem. Tako da ko želi da potroši 700+€ na grafiku, nema potrebe da čeka big Navi. Ali ko traži nešto u tom rangu, verovatno će imati dobar izbor.
 
Najnovije poređenje 5700XT sa 2070 i 2070 Super.

 
Ah, redovno dvonedeljno poređenje 5700XT i 2070S...lol. Čovek zaista nema pametnija posla.
 
Ako se obistine najave da će 3060ti biti u rangu 2080 super za 300-350 $, AMD će morati dooobro da zasuče rukave i ponudi nešto konkurentno.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ah, redovno dvonedeljno poređenje 5700XT i 2070S...lol. Čovek zaista nema pametnija posla.

Priprema se za testiranje 3080, pa ponavlja testove svih "bitnijih" grafičkih karti sa najnovijim drajverima i Windows update-ima.
 
Priprema se za testiranje 3080, pa ponavlja testove svih "bitnijih" grafičkih karti sa najnovijim drajverima i Windows update-ima.

Ma jok, bre...to mu je ritual, radi to svaki mesec kako bi se ukakio od sreće ako 5700XT dobije par frejmova više nego prošli mesec u igrama gde je ionako AMD bio bolji...žalosno.
Fazon "gledajte, 5700XT je mnogo bolja kupovina! Staro vino!"...bukvalno svaki mesec, čoveče. Aman. Bolesno...
 
Moguće. Mada je u nekom videu pomenuo da pred svaki izlazak neke generacije grafičkih ponovo testira one stare koje imaju kod sebe, pa će tako uraditi i ovaj put. No, dobro, to im je posao i zato su i gledani...
 
Zna li neko valja li ova graficka PowerColor AXRX 5700XT 8GBD6-3DHR/OC Red Dragon?U smislu hladjenja itd.
 
Imam ja navedeni model. Grafička je odlična, hlađenje ne znam kakvo je, tj ne mogu realno da kažem jer sam je držao u Node 202. Sviđa mi se što je sposobna da održi visok klok bez obaranja. Ovih dana ću je rasturiti da joj stavim novu termalnu pastu pa ćemo videti rezultate

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Uzeo 5600xt, posle par dana zamenio sa gigabajtovom 5700xt nezadovoljan performansama.

Jesam skrtica i slab kad treba ovoliko para dati, ali kad sam je pokrenuo, jednog trenutka nisam zazalio vise. Da skromno kazem, ali gejmerski snovi su mi se ostvarili za trenutak.

Ostaje samo nada da je ovo moderno vreme nece pregaziti tako brzo i da ce san ziveti malo duze.

Trenutno gazi svaku igru u 2k rezoluciji (osim par smecarskih ubisoft ostvarenja), sumnjam da ce to potrajati, niti se nesto previse nadam, ali u 1080p se nadam bar 3 godine 60fps na high/ultra da ne brinem i proveravam zahtevnost igara.

Temperatura ne prelazi 60 stepeni nijednog trenutka. (probano na RDR2, Horizon, Odyseyy AC i Control).





Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Cisto me interesuje kako je ovo moguće ovoliko VRM kad 5700XT nema ovoliko [emoji2957]

Horizon je u pitanju sve na max:

e2fdf2bc2d4207d2ff011b8d4e53f4a2.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Meni je pokazivalo i do 12gb
Igra ima vram memory leak koji je ispravljen sa v1.05 i onda pokazuje ok

Послато са Mi 9 помоћу Тапатока
 
[emoji3516] Dešavalo mi se na određenim mestima i 16gb da pokazuje xD

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Upravo sam rasturio RedDragon Powercolor RX 5700 XT da bih zamenio termalnu pastu i termalne padove. Koliko sam uspeo da izmerim debljinu termalnih padova, *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*jina je 2mm svuda. Sada sam u dilemi da li staviti od 1.5mm ili opet od 2mm. Sa 1.5mm bih verovatno imao bolji prenos toplote, ali nisam siguran da li bi onda slučajno neki kondezator ili šta već udarilo u metal i izazvalo kratak spoj. Na internetu nisam mogao naći preterano korisne informacije... Evo slika ako nekog interesuje kako sve izgleda.

Inače, termalna pasta je bila sasušena na čipu i delovala je nekvalitetno
3505fe6c820d794a99e1577c654bae43.jpg
05443a5b91780cb3b02f867d1dfcea16.jpg
40d13c47ddf53f54f28ac7463343b771.jpg


Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Pa stede na pasti, stavljaju neku uzas losu. Sto se tice padova treba ista debljina ali ako stavis 1,5mm ne verujem da ce moci nize da ode od GPU cipa. Padovi inace deluju ok i mislim da ne moras sad da ih menjas.
 
Nisam našao nigde malo bolje termalne padove da su 2 mm, naručih 1.5mm. svakako se utisnu i oni od 2mm... Ja sam poskidao sve, i pastu i termalne padove, taman ću i da pričvrstim šrafove da napravim što bolji kontakt. Očekujem pad temperature

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Da skromno kazem, ali gejmerski snovi su mi se ostvarili za trenutak.

Razumem te u potpunosti. 5700XT mi je prva grafička karta (imao sam GTX1060) koja SVE tera na maksimalnim podešavanjima bez problema. A onda sam uzeo i 32 inča monitor i podigao uživanje na nivo za koji nisam ni znao da postoji. :D

Pa, koliko traje neka traje! Konačno vidim da je šešir Artura Morgana skroz izgreban! :D
 
Inače, termalna pasta je bila sasušena na čipu i delovala je nekvalitetno

Kolike su ti temperature bile kad si rešio da menjaš pastu?? I kolike na VRM-ovima??

Inače, moja "fabrička" XT greje kao furuna (ali radi bez problema) i razmišljam se o OVOME , ali ne bih, ipak, da gubim garanciju, za svaki slučaj. Mada, kad je otplatim, onda...
 
Nazad
Vrh Dno