Šta je novo?

jel moguce da mi komp blokira zbog ove toplote?

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
do juce, nikad nije blokirao u toku igranja, juce dva puta (samo u igranju....)..... uvek mi je ukljucen afterburner, CPU nije presao 62C, ali je grafa skocila sa uobcijaneih 65-66C, na oko 76C, ali opet, to po meni i nije nesto previsoka temperatura (u leru, kad nista sem YT i neta ne radim, grafa je sad otisla sa 29C na 39-40C)..... e sad, od prekjuce, kako je konancno otoplilo, kod mene u stanu je stvarno pakao, oko 28C mi je u dnevnoj sobi...
i ajde, predvece upalim klimu, i drzao sam je ukljucenu celo vece do kasno u noc, svo vreme sam se gejmao, grafa je drzala na oko 65-66C u full loadu, i NIJEDNOM nije blokirao.......
jel moguce da je ovo malo otopljenje razlog tim blokiranjima?
 
76 stepeni ne bi trebalo da bude rizično toliko, ne verujem da je do grafe. Pusti neki test, najbolje FurMark, optereti je, pa vidi kako se ponasa.
 
MSI Kombust, oko 45 minuta, nije presla 76-77C, sve normalno..... ali naravno sa ukljucenom klimom....... ugasio bi je, ali mi je u stanu pakao, bez obzira na komp, poludecu ako nije ukljucena....
 
I te kako je moguće, na kućištu imam sve moguće ventilatore i, bez obzira, kad ovako otopli moram da podesim krivu ventilatora grafičke, malo i undervoltujem, i onda ne ide preko 70c, ali kad bih ostavio stock podešavanja prešla bi 75c u roku od 6-7 minuta igranja, a na 75c "throttluje", u pitanju je asus strix rx 470
Pored toga sve je maženo i paženo, čisto kao suza, ni kvalitetna termalna pasta ne menja situaciju puno
 
Klimatizacija se podrazumeva danas. Do 25c je ok, preko toga drasticno rastu radne temperature komponenti. Ako ventilatori mogu da se ubrzaju moze se kompenzovati ali bolje klima jer je i vama prijatnije.
 
evo, da potvrdim, sinoc iskljucio klimu cisto da se uverim, i posle jedno 45-50min igranja, naravno zakucao.....
pre toga sam, ceo dan skoro, izuzev jednog odgledanog filma, gejmao bf1 i bf5, uz ukljucenu klimu, i nista, sve radilo normalno....
 
Koje kućište? Ako je neki stari Cheiftec, ne čudi. Bolje kućište, sa otovorom i ventilatorom na stranici kućišta i/ili dole, da grafa dobije direktan vazduh može rešiti problem, naravno bar 2 gore i nazad da izbacuju.
 
ma staro chieftec, mada, nema stranicu montiranu, ali sam ga prilicno priljubio stranici od stola pa je maltene i zatvoreno, jer imam malu kucu bishona od dva i po meseca, koju bas mnogo interesuje sta svetli tamo unutra, pa da ne bi ona malo majstorisala dok ne gledam, zato sam ga priblizio....
 
Ja sinoc bacim pogled na temperature i gpu mi radi na 90c , cpu 66c nemam nikakvih problema u igri osim sto skracujem zivot komponentama. Moj problem je prasina i resicu a tvoja temoeratura cpu i gpu mi zvuci ok , mozda je problem napajanje.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
neznam, i meni deluju Ok temperature, napajanje je novo, 3 meseca, drugo, nijednom do ovih toplota se nista nije desavalo, ne desava se ni sad kad radi klima, a radice, jer ja disem na skrge ako ne radi.....
mozda je i u afterburneru problem, on mi je stalno upaljen, a tamo je max gpu temp podeseno na 83C
 
Poslednja izmena:
Znas po sebi da je vreme za klimu, ja i nocu ne gasim jer nocu jeste hladnije napolju ali je vlaga veca pa dzabe hladim celu noc kad posle kad opece sunce vlaga preko 70% i ne moze da se dise vec na 24c unutra. Poteraj malo fan preko After B.
 
poteram ga ja na 80% u afterburneru, jer ova moja 1070Ti nema dual fan, nego samo jedan (aero verzija), pa da ne bi razmisljao, uvek ga manuelno stavim na 80%..... sreca je sto nije nesto bucan, pa mi ne smeta.... a i zvuk mi ide preko NAD pojacala i nekih azdaja zvucnika, pa i da hocu, ne bi ga cuo :D :D :D
 
Jedino probaj sa strane ili dole nakoko namontirati jedan 12/14cm ventilator da duva direktno na ventilator grafe. Može i pod uglom.

Probaj grafu malo produvati od prašine, ako već nisi, jer u takvim grafama zna da se nakupi prašine i prašine.
 
Ili da uzme krsteno kuciste...

TuturuTu on RN7
 
pa planiram ja da uzmem normalno kuciste, tojest, imam cooler master stacker, ali mi je u Zrenjaninu, a ja nikako da odem po njega, u stvari, i kad odem, zaboravim.... :(
a grafu i celo kuciste cu svakako malo izduvati od prasine
 
pa planiram ja da uzmem normalno kuciste, tojest, imam cooler master stacker, ali mi je u Zrenjaninu, a ja nikako da odem po njega, u stvari, i kad odem, zaboravim.... :(
a grafu i celo kuciste cu svakako malo izduvati od prasine
Ja sam izduvao i ocistio kuciste , temp je sada 65c na gpu (palo sa 90c). Nisam ga cistio vec 7 meseci.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
ocistio sam grafu, jako malo prasine je bilo u njoj, skoro nista, ali aj, relativno je i nova, nema ni tri meseca....
uglavnom, klima mi radi nonstop, sad joj je temp u full loadu oko 65-66C, i nista ne blokira niti zapucava vise.... sobna temp je oko 23C....
 
Nazad
Vrh Dno