Šta je novo?

B450i msi nebutuje vise

  • Začetnik teme poopBot
  • Datum pokretanja
P

poopBot

Guest
dosao danas kuci posle trcanja i da upalim komp kad ono banana, zavrti kulere al ne daje post, tj samo na LED debug zabode na upaljrnim cpu gpu, ovo gpu predpostavlajm zbog toga sto imam 2400g apu.. Da li je moguce da mi tek tako overio APU ili mozda zato sto zadnjih 2 meseca furam ovaj novi bios, e moze bios da odlepi ili tako nesto, pakao smorio sam se ko zmaj, nema drugo napajanje sa 8 pin da probam da mozda nije napajanje izdalo mada ne verujem... brobo sam csmos da restarujem preko ona 2 pina al nista nije pomoglo, sutra cu probam fleshnem bios drugi preko usbe ako to uopste moze bez boota ako ne moze moracu u neki servis sem ako neko ne zna neku magicnu foru
 
Moze da bude napajanje. Ocisti kontakte na RAM modulima. Reset BIOS-a 10 minuta vadjenjem baterije. Raskaci sve sa ploce pa prespoj samo Power Switch pinove srafcigerom da eliminises kuciste i prekidace. Probaj drugo napajanje a ako nemas, servis.
 
Ne mozes ni u bios? Probaj ubacis diskretnu grafu cisto sa njom mozda bootuje u bios pa da vidis dal prepoznaje integrusu i sl... Bar ces znati na cemu si i da bi i fleahovao moras imati monitor i bios...ps za reset ne moz samo 2 pina bec pre njih bakterija napolje...
 
iscupo sam bateriju na pola sata nije pomboglo, morace neki servirs da radi, e za neko neki dobar u bg tu oko centra?
 
U servisu su mi samo komp spoji na drugo i sve je radilio :)
Narucio i stiglo mi novo napajanje , chieftec csn-550c, imam jedno pitanje za CPU 8pin kako da znam koji je od ovih
napjanje.png
1, 2, 3?
bas su retardirano obelezili po meni moze da bude ili ovo drugo ili ono na dnu, ili je ovo fazon mogu u bilo koja od ta 3?
 
Dvojka ti je za CPU.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
pa uokvirena su 3 konektora a gore 6+2 and 4+4, sto po meni znaci prva dva konektra mogu da budu gpu i treci ispod cpu ili prvi i treci su gpu a drugi cpu. Sad da sprzim plocu zbog tako glupe greske ne zelim, jedino sto mi ksraje da multimetrom proverim mada mi i to nije sigurno jer pinout je slican
 
Sve ti lepo pise, a ti sad kako hoces. Pravis naukunod jednog napajanja. I Djalf ti je napisao isto sto i ja.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
4+4 je CPU, 6+2 je PCIe. Nema šta da se filozofira, oustalom nebi ne uspe da ih utakneš na pogrešno mesto bez velikog čekića.
 
Koliko sam sazno na PSU konektorima je svejdno gde utakenes to su mi rekli na discordu, a za polcu znam da ne bi mogao da utaknem cpu 8pin u gpu, inace rizikovo sam i uspelo je :)
 
Svejedno je, sva 3 konektora su i za cpu i za gpu, kao sto i pise na napajanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno