Šta je novo?

Radoznao: Šta ako promenim operatera i ne platim poslednji račun kod starog?

pajser92

Poštovan
Učlanjen(a)
20.06.2017
Poruke
18
Poena
54
Pozdrav,

Pre neki dan sam prešao u Vip posle 15 godina u mts-u i nije mi jasno zašto to nisam ranije uradio. Pre neki dan mi je stigao poslednji račun koji ću platiti ovim našim lopinama.

Međutim, to me je navelo da se zapitam: Šta mts može uraditi ako odlučim da ne platim taj račun?

Koliko znam, operateri obično sankcionišu neplatiše time što im ukinu mogućnosti zvanja, slanja poruka, interneta, a posle nekog vremena stave rampu i na dolazne pozive/poruke i onda ugase karticu ako treba, ali budući da sam ja prešao kod drugog operatera, oni više ne bi trebali da imaju moć da to urade (ili možda ipak imaju..?)
Ne nameravam to uraditi naravno, biću korektan i izmiriti sve svoje obaveze, ali me čisto iz radoznalosti interesuje "šta ako".

Unapred hvala,
pajser

TL;DR: Kao što naslov kaže: kad pređem kod drugog operatera, ako ne platim poslednji račun kod starog operatera, na koji način me stari operater može sankcionisati kako bi me naterali da platim taj račun (budući da više nisam njihov korisnik i ne bi trebalo da mogu da mi ukidaju dolazni/odlazni saobraćaj ili gase karticu)?
 
Tuzba za neplaceni racun, prodaja duga agenciji za uterivanje dugova, zaplena imovine, zatvor... Sve zavisi od iznosa i "(ne)srece". Npr. Moju majku su tuzili za 2400 din (doduse oni su taj racun i izmislili, navodnim prekoracenjem minuta i pozivima u inostranstvo) i zaplenili joj platu pre par godina, a ukupno su uzeli oko 10000 din jer ima i sudski troskovi, kamate, itd.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Продаће потраживање агенцијама за наплату потраживања. Они ће те сматрати да платиш, зваће те, слати обавештења, смс-ове, можда те туже или дају извршитељима. Ја пре 8 година нисам Випу пратио рачун због повећане потрошње интерната, још увек ме зову, задњи пут смс пре месец дана да су послали опомену прете извршитељима, још ништа није стигло, тако већ годинама.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Pitanje je da li ti daju da pređeš ako ne izmiriš sve obaveze.
Kod fiksne sam morao prvo da platim račun za prošli mesec dostavim scan.
E sada razliku od prvog do dana prelaza ne seećam se ko ti fakturiše stari operater ili novi po fakturi starog.
Znam osobu koja nije tako platila račun za mobilni pa je bilo negde uneto i kod drugog nije mogao pod ugovor?!
E detalje ne znam.
Da li upisuju u KB ili ne.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
@akole Daju, već sam prešao pre neke dve nedelje, a račun mi je stigao juče. Dođem im nekih 550 dinara, tako da neću propasti svakako za te pare xD a i interesuje me do koje mere bi me gonili zbog tolikog iznosa. Bilo bi drugačije da sam u momentu podnošenja zahteva za prenos imao neizmirenih računa, u Vip-u su mi rekli da je jedan od uslova za prenos broja taj da su kod starog operatera svi računi izmireni.
Koliko vidim čak ni svaki operater ne radi isto, @faca kaže da njemu u Vip-u šalju opomene, ali još uvek ništa konkretno nisu preduzeli, dok je @MilanKragujevac (u mts-u valjda) doživeo to da je bilo i zaplenjivanja plate.
 
Plati tu sicu jer ce ti ugasiti odlazni saobracaj za pocetak ako ne platis.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iskljucice ti VIP odlazni saobracaj zbog dugovanja prema MTS.

Ja sam vec 10 godina partner sa VIP mobile, pa ako treba savet ili neka pomoc tu sam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da li si realan da bi se ciganisao za 500 din. Treba da te je sramota ovakvim stavom, kao koristio sam njihove usluge pa sada hocu da ih zeznem da im ne platim 500 dinara jer ja sam mangup.
Bravo Smekeru, sad si ispao mangup, kraljuuuu ne daj 500 din. ima da se zna ko je glavna Mafija u selu.

A i tvoj Nic sve govori, mafijooo leGendro.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Mislim da može lock
 
Poslednja izmena:
Svi operatori rade isto u ovoj situaciji a to je blokada odlaznog saobracaja a posle i deaktivacija broja.
 
Da li si realan da bi se ciganisao za 500 din. Treba da te je sramota ovakvim stavom, kao koristio sam njihove usluge pa sada hocu da ih zeznem da im ne platim 500 dinara jer ja sam mangup.
Bravo Smekeru, sad si ispao mangup, kraljuuuu ne daj 500 din. ima da se zna ko je glavna Mafija u selu.

A i tvoj Nic sve govori, mafijooo leGendro.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Nisam siguran čemu ovakav odgovor, al dobro.
scr.PNG
Kao što sam naveo u originalnom postu, nikad se nisam mislio ciganiti i naravno da sam mislio izmiriti obaveze. Uvek sam to radio odmah čim mi stigne račun i nikad mi nije kartica nije bila gašena, blokirana niti šta slično. Pitanje sam postavio iz čiste radoznalosti, jer se prema mojem, prilično ograničenom, poznavanju sankcionisanja i metodici kojoj pribegavaju operateri, mislio da se načini na koji te teraju da platiš račun uglavnom svode na sankcije unutar mreže, međutim verovao sam da mora postojati nešto, inače bi svi živi menjali operatere i ne plaćali račune.

Bilo kako bilo, saznao sam šta sam hteo, hvala svima na konstruktivnim odgovorima. Nisam toliko često na ovim forumima, pa sam se naprosto iznenadio koliko je aktivan, nakon što sam udario refresh već je stiglo 3 odgovora. :D
 
Postoji dogovor između operatera ili je možda to uređeno nekim propisom da novi operater uskrati uslugu ako nisu izmirena dugovanja prema starom. Trebalo bi da to piše i u Zahtevu za prenos koji si potpisao. Upozorenja rade poprilično nasrtljivo, bar za moj ukus.

Ja kad sam prešao iz Mts-a u Vip, stigla mi je poruka početkom meseca da je poslednji račun u Mts-u formiran i da ga platim što pre. Račun još nije stigao, stigla mi je još jedna poruka upozorenja da ako ne platim račun biću isključen. Čim je stigao posle 10-og, ja sam ga platio, tako da nisam testirao koliko bi me još puta upozorili. Ok je da jednom stave do znanja da su moguće konsekvence, ali rok za plaćenje je 20. u mesecu i svako smaranje pre toga je bezobrazno.
 
Neki zadnji racun salju postom... pa obrati paznju, jer ce novi operater da te iskljuci


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Све је већ речено,без везе разглабате.

Da li imam neke obaveze prema prethodnom operateru kada pređem u Vip?

Ukoliko ste bili prepaid korisnik kod prethodnog operatora, prelaskom u Vip prestaju vaše obaveze prema mreži iz koje dolazite.

Ukoliko ste u prethodnoj mreži bili postpaid korisnik, potrebno je da izmirite sve dospele obaveze prema prethodnom operatoru, u protivnom vam broj može biti ugašen. Ukoliko ne platite račun MTS-u ili Telenoru (do poslednjeg roka za plaćanje računa), odlazni saobraćaj na vašem broju biće suspendovan, iako ste prešli u Vip mrežu. U slučaju da u roku od 30 dana od dana dospeća računa prethodnog operatora ne regulišete obaveze, broj će vam biti ugašen.
 
Kada sam ja prelazio sa Telenora na VIP, nisu mi prebacili broj dok nisu dobili potvrdu od Telenora da je poslednji račun plaćen (neka glupa doplata od 55 dinara) a to je trajalo 10ak dana mada sam ja to uplatio telenoru odmah i to electronski. Očigledno me je Telenor "kažnjavao" zbog napuštanja posle 15ak godina.
 
А шта би мени Теленор могао да уради? Пре месецак дана сам пребацио број на припејд, звали су ме да ме убеђују и на крају рекли да ће да стигне рачун за неколико дана маја па пребацили број на припејд. Неки дан стигао рачун, нешто типа <300 кинте (што ћу наравно да платим) али ако то не урадим, ко ће да ми обустави одлазни саобраћај?
Наравно, питање је само због теме, теоретски могу да смарају и пребаце оним давежима али чисто онако питам.
 
Ako si zaposlen, bilo kakav dug ce pre ili posle (nakon sudske/izvrsiteljske procedure) da se zavrsi blokadom racuna u banci za iznos duga + sudskih troskova. Firma za koju radis ce biti u obavezi da ti umanji platu za taj iznos, a ostatak uplati na ime duga i troskova.

Tako da se ne isplati nikako zezati se s tim, jer sudski troskovi su obicno oko 150-200 evra, a ljudi najcesce pokusavaju da izbegnu sitan dug u odnosu na to :)
 
Poslednja izmena:
Ма само информативно питам, колико да се надовежем на тему, код првог питања постоји опција да нови провајдер блокира одлазни саобраћај, код мене то не може. Наравно да ћу да платим тих неколико дана, пакет је био у функцији и нема разлога да нешто изводим. Мада јесте питање зашто су чекали пар недеља од како сам најавио да хоћу да прелазим на припејд и свесно ми додали трошак који нисам тражио. Да су звали сутрадан, рачун би имао десетак дана мање.
 
Naplatiće ti izvršitelji od tih 500 sve sa troškovima od više desetina hiljada.

Послато са Nexus 5X помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno