Šta je novo?

FIFA 20

Vecina zna, al za one koji ne znaju. Razlika prethodnih par dana i ovog jutra gde sam igrao 8 sati bez prestanka, je slicna onome kada je SB bio previse lak zbog legacy defendinga.

Konacno sam nasao moju formaciju.

4-2-2-2 (iz 4-2-1-2 wide na startu).
Instrukcije za ST auto, za CAM auto, za oba CDM-a stay back i cut pass. Ostalo auto isto. Pull back za defending i Posession za offensive obavezno.

Imam 5 igraca u odbrani koji zajedno ne vrede 5k, odigrao sam 24 utakmice, sto SB na Legendary, sto Diviziju, dobio 21.
Nema vise onih rupa u odbrani, igraci uvek na mestu, kontre razbijaju, CAM-ovi se ponasaju i kao CAM i kao Wingeri. Meni je tolko bilo zabavno da igram, od 5 jutros kad sam zenu ispratio na posao, nisam stao do sada :)

Pogotovo sa Bundes timom ko igra zbog manjka CAM-ova a dobrih i jeftinih Perisica/Gnabryja koji se odlicno ponasaju na CAM i CDM. Gnabrija sam stavio na CDM, u odbrani mi se ponasao kao i svaki drugi, a kontre, iznosenje lopte sa njegovim pace-om i svaka odbijena iz kornera zavrsi kod njega. I da imam coinsa ne bih stavio pravog CDM-a umesto njega.

https://www.futbin.com/20/squad/9450610

Od nas koji igramo ovo casual i target je SB Elite 2/1, obavezno da se proba :)

Hocu Witsela umesto Martineza, Kimmicha, Alabu, i 2 CB-a uz Nojera u planu, pa onda prva ikona i eventualno CAM Coutinho IF.
 
^
Jel ovo što si sve napisao za formaciju i Gnabry-a kao DMF, znači da normalne formacije 4-3-3 ili 4-4-2 niko (ko hoće da pobeđuje) ne koristi?

Prosto mi je neverovatno (a slično je u Pesu u myClub) da 4-3-3 sa normalnim krilima i CF-om ispada najgora formacija, neigriva..
 
^
Jel ovo što si sve napisao za formaciju i Gnabry-a kao DMF, znači da normalne formacije 4-3-3 ili 4-4-2 niko (ko hoće da pobeđuje) ne koristi?

Prosto mi je neverovatno (a slično je u Pesu u myClub) da 4-3-3 sa normalnim krilima i CF-om ispada najgora formacija, neigriva..

Pa generalno ispada da je tako. Eto gledam godinama ove streamere koji imaju u WL uglavnom skor od 27/28:3/2 ili bez izgubljenih, to su uglavnom na CM-u Ronaldo, Eusebio, Ronaldinho pa po pocetku sve to promene gde neki i ostanu na standardnom CM-u ali sve zavisi kako ih igrac koristi. Zasto bih stavio tu Witsela na desnom CDM-u ako sam "prosecan" u odbrani i mogu da radim tackle i sa Gnabrijem, a pritom ima ogroman doprinos u igri sa njegovim sprintom i po nekad sutevima. A dosta se lopti odbija na CDM sto iz kornera sto pri povlacenju napada sa boka.

Ovi bolji se uglavnom fokusiraju na napad, gol za gol i slicne taktike, ovo je samo moje iskustvo s obzirom da se ne fokusiram na WL niti se trudim da je pocnem, a opet pomalo sam zgotivio division. A tu mi je najvise merak za Gnabrija (konkretno), sto ovi prosecni u diviziji 4-5 na PC-u, uglavnom ne napadaju agresivno igraca sa loptom oko sredine terena, i kad pocnem sprint uglavnom predjem par igraca i dosta je lakse sa 2 ST-a i 2 CAM-a na strani.
 
Poslednja izmena:
Ja sam isto iz 4-1-2-1-2 narrow preso u 4-2-2-2, i mogu vam reci da je dosta bolje. Igram sa englezima kao glavna ekipa i francuzi kao fitnes, tj. PL i L1. Slicne instrukcije kao kod kolege iz posta iznad, samo sto mi CDM-ovi nisu na cut pass i pull back i balanced. Za oba ST stay forward i run behind. E sad ekipa nije nista posebno, uglavno budget igraci, jedino sto imam POTM Pukkija koji je bio dosta jeftin za razliku od Obamejanga sad i izvuko sam Gabriela Jesusa. CDM po meni najbitnija pozicija i tu su Ndidi i Fernandinjo koji dosta dobro rade posao. Ako je neko za friendly, slobodno me dodajte na Originu: DarkoT994
 
Napokon sam skockao solidan tim. Do juce su me kantali skoro svi redom, jer mi je odbrana bila jako suplja, svako lopta je prolazila kroz njih. Sta bih trebao ovde da promenim? Da li nesto od taktika promeniti, sve mi je default?
529a061d5929a509456d3f101fdacfdb.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Obavezno drop back i posession. Kolko sam skontao to se mora zbog odbrane i kontri, a isto tako i u napadu da uvek imas slobodnog igraca. Ostalo je vec stvar navike, zelje i stila igranja.
 
Meni je to napravilo osetnu razliku i bilo duplo bolje u odbrani. S tim da ja igram gore pomenutu 4-2-2-2 sa 6 na Width i Depth, a 2 crte na Corners i Free Kicks zbog kontra napada.

Reci ce i neko iskusniji ako merkas vec WL takmicarski.
 
Hvala na savetima [emoji120] Skupljam pare, kupujem i prodajem, kako bih napravio dobar Bundes tim, a tu bez 300k, nema sanse.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam na posletlu skockao ovo.
24f161985f88d656f98fdcba6d2f6c8f.jpg


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Au koliko mi je znacilo drop back i possession. Nevo i zemlja u odnosu na default. Hvala jos jednom [emoji3526]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ova wl ce se igrati u jos jacem sastavu

fut.png


Mozda Vilijamsa zamijenim De Jongom pa to bude jos defanzivnija varijanta. Inace od icon swapsa cu uzeti Gigsa i Kina tako da ce se brzo doci do CR7, a onda napad na Zidana.
Ko igra sa Spancima Bejl je obavezan, bas je op, zvijer.
 
Poslednja izmena:
Kako dolazite do tolikoih coin-ova? [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa sati igranja, sati na marketu, uz malo srece...
I eto ti coinsa.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja iskljucivo na marketu, zaradilo se nesto i kroz igru ali ni blizu kao preko marketa, bas se ne cimam uopste, kupim obicno ponedeljkom i cetvrtkom, spucam 200-300k, kad se proda bude to duplirano, sad je vec sporije dosta zbog ovih objektiva kapiram ali i dalje ide. Nista nisam spakovao jos uvijek, Mendi iz Reala najbolje do sad sto se coina tice, spakovao sam Imobilea kao pp i Alkantaru ut, tog Mendija sam prodao 57k.
 
Poslednja izmena:
Moze neki tip za trgovinu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze neki tip za trgovinu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Niko nema pametnog tipa osim "target jednog igraca", zato nikad nisam ni ulazio u to a opet do NG imam zadovoljavajuci tim cak i za WL, samo kad bih bolje igrao taj WL, ali nemam motivacije.
 
Ja igram i defanzivu i ofanzivu balans...Width i depth na 5 ...4 2 3 1 narrow i sa tim udjoh u prvu diviziju i eo zadrzah se 4 sezone. Ne moze se igrati odbrana bez desnog analoga za prebacanje igraca, zadnji vezni su najbitniji igraci, kad oni ispanu iz igre, sansa da primis gol je 90%. Kad coek nauci da bez greske prebaca na desni analog, to ce biti prava stvar.

https://youtu.be/RupvA881sb0
Meni se svidjela ova formacija, mozda nekom jks bude pasovala:)
 
Meni juce istekao Origins jer sam ga slucajno otkazao a iz podrske ne mogu renew dok ne istekne. Izgubio preorder bonus, samim tim i neku zelju posto ove godine nema puno prostora za coinse osim rewardsa, a Diviziju uvek odaberem untradable zbog klinke da otvara paketice. Tako da gg za sada :)
 
Haha.

Ja ubudzio bosanski dijamant u prvi tim, grindao danas ko lud ceo dan... :whip:

QEQsJfH.png
 
Poslednja izmena:
Trecu godinu igram wl i nikad ovako lose stanje bilo sa serverima i skriptom. Ovo je zastrasujuce koliko sve uspori, koliko ima izbacivanja, you changed focus wtf i igraci se ponasaju kao da su jbn bronze iako je prije 10 minuta sve bilo smooth i letjeli su po terenu. Ni Fifa 18 nije ovoliko problema imala, Fifa 19 je bila ocajna igra ali je mnogo bolje stanje bilo sa tehnicke strane.
 
Poslednja izmena:
Ja sam je igrao malo juce. DV. I mislio sam da je problem do mene, ali vidim da se zale mnogi. Utakmica bude sve usporena sa netacnim pasovima, i posle sledeca, sve leti po terenu. Kao da je na pocetku vec odluceno ko ce pobediti. Ne znam, ali gameplay je jako los bar meni. Sa druge strane i Pes ispoljava svoje ludosti. Videcemo u cetvrtak je taj veliki patch. Ali nedostak sadrzaja ostaje mana. Mozda se i tu nesto popravi u cetvrtak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bas je lose stanje sa serverima ili skritpom sta je u pitanju niko ne zna, ali je bas usporeno maksimalno, pritom me izbacilo na sedam meceva cak, vjerujem da imam u sebi 22-23 pobjede ali kad sedam meceva ode tako ne moze se nista. Gp je bas dobar ove sezone i bas sam zadovoljan kako igram ali sa tehnicke strane nikad gora situacija. Pritom je pack weight nikad gori. Ipak svaka cast za icon swaps, samo su mogli odma sve da izbace, sve odradio za dva dana i onda 20 cekas na novih 12 objektiva.
 
Bas je lose stanje sa serverima ili skritpom sta je u pitanju niko ne zna, ali je bas usporeno maksimalno, pritom me izbacilo na sedam meceva cak, vjerujem da imam u sebi 22-23 pobjede ali kad sedam meceva ode tako ne moze se nista. Gp je bas dobar ove sezone i bas sam zadovoljan kako igram ali sa tehnicke strane nikad gora situacija. Pritom je pack weight nikad gori. Ipak svaka cast za icon swaps, samo su mogli odma sve da izbace, sve odradio za dva dana i onda 20 cekas na novih 12 objektiva.

Sta juris od ikona?

Vidim da je Rio OP.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Rio i Zaneti izgledaju kao jedine end game karte ali imam Varana i Ramosa koji su na nekom slicnom nivou tako da cu ici po prime Kina i base Gigsa, prodam Azara 600k, uzecu Kristijana ili Mesija, mozda i obojicu posto nenormalno dobro mi ide trejdovanje, u cetvrtak sam imao 120k, sad imam 400k. No coini su najsigurniji kod Ronalda, uvijek mogu da se vrate do nekih par mjeseci pred kraj maltene. Taj Gigs je problematican doduse ali odradice posao vjerujem, Kina sam koristio maltene cijele prosle sezone i odlican mi je bio, tek sam ga na kraju sklonio iz prvog tima kad sam odradio Vjeiru i Gulita. Kin i mid Peti su mi odigrali preko 1000 utakmica sigurno.
 
Poslednja izmena:
Jos fali LB Alaba i mislim da sam kompletirao. Naravno, trenera takodje moram da promenim.
c62d396bede7c37b9ec53ddffdd95837.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno