Šta je novo?

FIFA 20

Uzeo Klose-a 87, odigrao 3 sa njim, kao da nije tu. Posle trece ga peodam i uzmem Lewandowskog 91 Hunter chemistry, ubica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam zavrsio tim, ne menjam nista do daljnjeg. Ceka se sledeci icon swaps i neka potencijalna promena.

Treca nedelja elite rank u wl, valjda ce naredne nedelje dati nesto. Bice fin totw izgleda.

Imao sam srece sa totw sbcom, dobio Mbapea IF, pa prodao njegovu obicnu karticu koju sam koristio.
d5149e91ccaf3a491b1771acddde75ba.jpg
 
Poslednja izmena:
Svaka cast za Mbappea!

Kako si zadovoljan Gatuzom, posto bi mi odlicno legao da za Romagnolija imam full chem, a da pri tom promenim Donarumu i stavim Alissona?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja za sada igram sa untradable karticama, toliko ih je da sam napravio i fitness tim (a mogao bih i treci, ima ih jos 10 u klubu koje su visak)... Gameplay je u raspadu, pack luck fakticki ne postoji, WL vise i ne igram, tako da za sada samo akumuliram coine dok se nesto bitno ne promeni, ili u mojoj igri ili u igri uopste.

7uQG0OD.png


Dj9AAYV.png
 
Poslednja izmena:
Svaka cast za Mbappea!

Kako si zadovoljan Gatuzom, posto bi mi odlicno legao da za Romagnolija imam full chem, a da pri tom promenim Donarumu i stavim Alissona?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odigrao sam tek 5-6 utakmica, pa jos uvek nemam kristalnu sliku o njemu, ali iz onoga sto sam do sada odigrao sa njim mogu ti reci da je FENOMENALAN! Gde drugi prave faul pri pokusaju da odrade standing tackle Gatuzo uzima loptu bez problema. Oseca se razlika u kvalitetu. Sta vise bolje mi se pokazao nego Kante iz ovih par utakmica, ali ajde da kazemo da je jos uvek rano suditi. Stay tuned... :)

@padawan Moj neki predlog ti je da, s obzirom da imas brdo coinsa, napravis neki mega tim i uzivas u igri. Svake dve nedelje bice neki mega promo gde ce cene varirati, ali generalno padati, nema svrhe cekati "povoljniju" priliku. U plusu ne mozes biti nikako. I druga, mnogo bitnija stvar, svi znamo da je gameplay uzasan i kad na to dodas uzasne servere tokom vikenda i WL tu do izrazaja dolazi taj mega tim koji bi imao. Ono sto ce Sterling poslati preko tribina Mesi ce bez muke pretvoriti u gol. U situaciji gde Toliso ne moze da stigne Mesija npr Kante ce mu uzeti loptu bez faula itd itd.

Seti se koliko sam ja puta failovao i nisam uspeo da uzmem 23. pobedu vec uvek ostanem na 22 pobede i bez elite ranka. Od kako sve coinse gruvam u pojacavanje tima tih problema sve manje imam. Osetna je razlika izmedju Varana i Lenglea, Tolisa i Kantea, Grizmana i Mbapea i slicno. Pa bre do juce nisam mogao da zamislim sebe kako kupujem jednog Gatuza za 500k, a vidi me sad. Imam celih 4500 coinsa i uzivam u igri (koliko mi EA dozvoli). :)
 
Sta ja znam, ima tu i za i protiv.

Pitanje je koliko se uopste moze uzivati u igri sa ovakvim lagom, to je i prvenstveni razlog zasto ne vidim poentu u trosenju ali s druge strane, isto tako nema ni svrhe cuvati ih.

Mozda cu sacekati TOTY crash, koji ce verovatno uskoro, mada me generalno NIF kartice ne zanimaju toliko koliko ikone.

U prilog tvom predlogu ide i to da se ne bavim investiranjem i sve jedno mi je da li imam 100k ili 4 miliona za nastavak trejdovanja.

Mada secam da si ti dolazio do Elite-a i sa Insigneom i Dembeleom. Iako su tada i ostali imali slabije timove, nekako mislim da je vise do skilla. Ti ocigledno mozes da iskoristis top kartice, za sebe vec nisam siguran i bojim se da bi me samo frustriralo da ne mogu da dodjem ni do 11 pobeda sa Mesijem i Ronaldom...
 
Ma market je ove godine nemoguce procitati, do crasha dolazi na svakih 20ak dana, evo i ovaj crash sad koji se desio posle TOTGSa je neocekivan i ogroman realno, a tek idu FUTMAS i TOTY, a TOTY je trebao da bude maltene prvi veci crash posle BF. Suludo je cuvati coine ove sezone, vise nisu sigurni ni kod end karti, mozda kod Zidana i R9, ovo ostalo tesko. Ja imam ludacki tim da se ne lazemo, banka 1.2, kad se prodaju igraci koje sam jutros kupio 1.6 ali izlazi sad POTM mesi kojeg cu skoro sigurno da radim. Di Marija i Benzema su vrhunski value, dzabe je i Kvadrado, Di Mariji je problem wf2. Ipak Mesi ce biti papren, ne bi me cudilo kad bi trazili gold Mesija za POTM verziju koja je svakako TOTY i TOTS nivo. Ja bih dao Mesija btw, spreman sam do 2.5 miliona da dam, dok god generisem ovoliko coina nema problema.

Inace sad je cilj Nejmar i Embape pored Ronalda i Mesija, pa onda napad na Zizua. Svake nedelje zavrsim u gold 1 i svake nedelje izgubim na produzetke ili penale 4-5 utakmica u kojima imam totalnu dominaciju.
 
Poslednja izmena:
Ubjedljivo najveci crash, potpuno neocekivano, uzeo sam Rasa ponovo, 300k manje nego prije nekoliko nedelja, posto do sad nisam koristio igraca koji bukvalno sve pretvara u gol nisam mogao da odolim. Mislim da je zesca kradja za 400k. Uzecu onda Nedveda vjerovatno za lijevo krilo pa da mi igra kao CAM ili CM. Mada me i Stoickov 90 privlaci ali Nedved ima 5wf

Ulozio sam i 100k u gold rare UCL, ako bude nesto zaradice se zestoko, ako ne bude nista vraticu coine i to je to. Razmisljam da ulozim 500k u IF karte, kapiram da ce trebati za Mesija, ali je rizik jer to svi ocekuju pa da EA ne posalje curve ball
 
Poslednja izmena:
Planiram kupim fifu i vidim da je na dvd disku,kako se instalira preko origina ili se dobija vise diskova?
 
Kako ide futmas? :D Ja izvukao najveci pull ove godine iz ultimate packa za 300 rivals pobeda.

ySl2SuZ.jpg


Generalno, svi se slazu da je uzasan promo, mozda je samo De Gea malo izvukao stvar.
 
Kako ide futmas? :D Ja izvukao najveci pull ove godine iz ultimate packa za 300 rivals pobeda.

ySl2SuZ.jpg


Generalno, svi se slazu da je uzasan promo, mozda je samo De Gea malo izvukao stvar.

Za mene su Simon iz prvog dana i kasnije Atal full, Cavani je bio 35.000 povoljno za 89 karticu.
 
@padawan svaka cast za Figa, deluje brutalno! :)

Od celog futmasa odradio sam samo Mendija jer je jedina kartica koja bi doprinela poboljsanju tima. Lomio sam se i za Sisoka, ali ga trenutno nemam gde, a nemam toliko coinsa da trosim na nekoga ko ce u skorije vreme mozda uci u tim. Iz mog nekog ugla Mendi je kartica koja ne treba da se propusti. Jeste skup, ali je cena realna s obzirom da je meta bek i trenutno mozda najbolji u igri ili u top 3 ako ukljucimo i ikone u pricu. Obicna kartica je 80, a ova je 85 sto znaci da izmedju 80 i 85 su potencijalno dve, a mozda i tri IF kartice, pa je cena za SBC, po mom misljenju, skroz realna. Npr IF Semedo je jos uvek preko 100k, a u pitanju je samo prva IF kartica. I razlika u igri izmedju 80 i 85 Mendija se bas primeti.

U ovonedeljnoj WL trenutno sam na 17-1 i gledam da je zavrsim danas ako mogu. Legao mi je ovaj produzetak WL samo tako. :)

Tim i dalje isti, samo je Mendi dobio upgrade. Za sledeci upgrade ceka se na Icon Swaps 2, pa cemo da vidimo.


31243739a1322ffbc8daa7059f9c8175.jpg
 
Poslednja izmena:
Padawan svaka cast, neka bude jos nekoliko takvih do kraja sezone :D

Odradio sam Vicela, De Heu i Mendija, Mendi me ispao malo preko 200k, svakako ima linkove i tu je do TOTSa, ali generalno uzasan je FUTMAS i upgradi su minorni, Sisoka ne bih odradio trika nema, kante je jeftiniji od njega, a Mendi ima brutalan upghrade i Alba koji je slicna karta kosta 650+ mada dodje li Mendi u future stars sjebace nas EA ali sta da se radi.

Opasno me vuce da odradim Agiregaraja, pa da igra na sedam hemiji.

Ramos mi je i dalje neprikosnoven kao CDM. Inace dosao mi je 12. na svijetu, klali smo se ali me ipak na kraju slomio :D
 
Poslednja izmena:
Ja sam maltene promenio ceo tim.

Od Futmasa zavrsio Mendesa, Simona i obavezno Acunu.

Acuna mi je sub, a ima ingame stats bolje od mid Gullita.

Ne moze da igra u startnih 11 zbog chema, jer ga je tesko uklopiti, ali u drugom poluvremenu je definitivno game changer.

Cekam da zamenim rb, a mozda puste Futmas Florenzija.

b41aae52ea718a70e5d36cde46e231cc.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Acunu sam ja uklopio uz malo zrtvovanja chemistry-ja, ali mora na 10 sa ovakvim statsima.

s6N1vzu.jpg


Inace sam odradio previse Futmas kartica, Murilo mi je na klupi za sada, a nisam srecan ni sa Sancezom, bas je bedan upgrade, i jos cekam da padne cena za shadow, a bacio sam u SBC jacu NIF karticu sa shadow-om, samo da bih imao crvenu karticu... Mada, necu da se zalim, ceo ovaj tim me je izasao nesto oko 150k, mozda.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ovako nesto planirao.

Svi ce imati full chem osim Mendija i Nejmara (po 7).

Kada bi sada u totw ubacili Nejmara na CAM to bi bio pun pogodak.

28baf906f0b75253a948cba4e87cbd76.jpg
 
Poslednja izmena:
Nesto se cudno desava ili sa Fifom, ili sa mnom. Sve zive vodim po 2:0, 3:0, cak i 4:0 i na kraju me samelju ljudi. Imam odlican tim, Lewandowski 91, Reus, Vardy special, Neuer..... top. Me vredi, ljudi mi bukvalno masakriraju. Cak sam spao na 48 skill rate i div 10.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nesto se cudno desava ili sa Fifom, ili sa mnom. Sve zive vodim po 2:0, 3:0, cak i 4:0 i na kraju me samelju ljudi. Imam odlican tim, Lewandowski 91, Reus, Vardy special, Neuer..... top. Me vredi, ljudi mi bukvalno masakriraju. Cak sam spao na 48 skill rate i div 10.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To ti je skripta. Ja DR igram samo neparnim danima, a WL u subotu i nedelju poslepodne. Nikad petak i nedelja ujutro. Tu gubim od prosek igrača. I to je ta priča. Vodim 3-0 ili 4-0,protivnik ne prelazi centar, a onda u drugom poluvremenu brodolom. Ne mogu 2 pasa da vežem,a igrači se vuku. Dešavalo se ovo i u moju koristi protiv drugih, mada ređe.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ja sam fifu prestao igrati sa random likovima radi "lag switcha". A znam da skripte postoje za udarce na gol. Igraci fulaju nesto sto je "nemoguce" profulati. Golman ne reaguje da brani itd.
 
Odlucio sam da okitim tim kao novogodisnju jelku :D Inace totalno ludilo sa specijalnim karticama, imam ih 38 do sada, ne racunajuci UCL verzije i low rated IF. A cak sam preskakao vecinu SBC-ova i pokusavam da igram sa svim karticama koliko toliko. :S:

r3dZbTO.jpg
 
Tebe bas drma praznicna euforija. [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo malo promjena pred TOTY, banka 3.1 milion, Mesi, Ramos i Semedo su tradeable jedino.

fut.png
 
I evo ga Neymar u novom totw na CAM-u!


To mi je trebalo.

Extra!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako je neko dokon da mi malo pojasni ovaj FUT, u globalu (igrao sam ranije nešto malo fut 17, do sada samo Pes i myClub)

1. Gledam sad ove Squad Building čelindže.
Treba da kupim ceo squad igrača, (11?) da prosek bude oko 86 - i da ih zamenim za Timo Wernera koji je ovr 87???

Dakle na samom početku igre, sa 0 coinsa, može se zaboraviti na bilo koji SBC. Ako sastavim iole normalan tim, ne ostaje mi ništa za te egzibicije.
Pa čak ni tutorijal oko sbc-a ne može da se ispuni bez problema :)

2. Kako je igra finansijski održiva? Ne vidim način da igram bez kupovine fitnes kartica.. Igrači se odmaraju samo ako su u rezervama (čak ne ni na klupi)? Što znači da mogu da u jednoj utakmici sa "fitnes" timom odmorim samo 5 igrača i to delimično? A onda svejedno moram imati i ugovore i za taj "fitnes" tim, pa opet plaćam?

Kako tu postoji način da mi ostane uopšte za igru, a kamoli za kupovinu boljih igrača?

Mislio sam da samim igranjem, nekih singl plejer utakmica (a i to više ne znam koje su, ranije je bilo seasons u fut-u, sad je to valjda samo "Squad čelindž"?), može da se polako skuplja neka količina coinsa i nadograđuje tim. Čini mi se da ako za jednu utakmicu dobijam npr 500 coinsa, da tako idem ili u minus, ili imam tipa JEDAN coin zarade :)

3. Koliko sam čitao na ovom forumu, vidim da su neke max cifre oko milion coinsa, koje ljudi imaju. I da je to uz svakodnevni trud. A pojedine ikone koštaju i 15 miliona?
Ovo mi je baš jak kontrast u odnosu na myClub, jer tamo za nedelju, dve, ili uloženih npr 30 evra, može se imati tim koji ovde košta 50 miliona coinsa.

4. Nisam planirao da trgujem, već samo da igram. Znači to bi morao biti tim na nižem nivou, možda poneki jači igrač od "nagradnih" packova i to je to...A ja sad ne vidim ni kako bih skupio npr bednih 20.000 coinsa, a da mi je barem zabavan taj grind (igranje). Da li je jedini način kliktanje na kartice i kupovina istih, pa prodaja za 100 coinsa više i tako stalno?

5. Ako i postoji način za finansijsko održavanje "normalnog" tima (nek je prosek oko 82 ovr), da li ima neki filter gde me spaja sa timovima slične jačine ili ne?
 
Poslednja izmena:
Hajde da ja probam bar ponešto da odgovorim a da ima smisla:

1. Da, menjaš ceo tim (obično) za reward pack ili jednog igrača. Takođe, obično, što veći OVR odnosno rating, to je skuplji tim potreban da bi ga dobio. Npr, ako pogledaš šta je trenutno potrebno za Manea, to su 3 ili 4 cela tima, pa mu je cena oko 900k (na PCju) Ipak, kada prođe vreme, dešava se da možeš da uradiš tu zamenu za igrače koje već imaš u svom klubu.

Na početku igre, sa 0 coina relativno brzo, samo igrajući i otvarajući reward package dobijaš igrače u klubu i takođe coine. Npr. Basic zadatke iz sekcije SBC sigurno možeš da završiš za nedelju dana, pa onda polako ostale.

2. Fitnes kartice su bile malo problem u početku, međutim brzo počnu da stižu kroz reward packove. Ja npr.imam oko 60-ak fitnes kartica u svakom trenutku, ali ih doduše ne koristim uvek, već imam rotacije na pojedinim pozicijama. Prosečnim igranjem na Squad battles dobijaš oko 400-700 coina po utakmici, dakle ako odigraš 4 meča u tom modu, to je do 3.000 dnevno, ako igraš i Divizion rivals, to je još oko 400-700 po utakmici (iznos zavisi od rezultata i divizije), weekend liga je 30 mečeva puta opet oko 600-700 coina. Takođe, kroz sistem "objectives" I ispunjavanje zadataka dobijaš XP poene odnosno kada se oni nakupe i packove i igrače

3. Ja trenutno imam najveću sumu coina od kad igram - 2,3 miliona, a nisam trejdovao bog zna šta, preprodao sam nekoliko kartica, sve ostalo je prodaja kartica iz packova. Trenutno su (na PC-ju a na PS i XBOX su cene uvek malo niže) igrači do OVR 85 uglavnom ispod 15.000. Najbolje kartice su, tačno je, jako skupe. Ja sam npr. krenuo u "lov" na Aguera koji je ("scream" verzija) bio oko 2.000.000 a sada je oko 1.600.000, preko in-form ili IF kartica koje su bile oko 100-200.000 pa preko skupljih kartica koje su bile oko 300-400 hiljada i naravno štednjom (nisam radio svaki SBC). Na netu se može naći mnogo ideja oko prodaje i ostvarivanja većih zarada, neki su vremenski zahtevniji, neki nisu. Ja pratim cene kartica i trudim se da ulovim trendove odnosno cikluse pada i rasta cene pojedinih kartica i da, naravno, ostvarujem razliku, s tim da treba uvek imati u vidu 5% provizije koju uzima EA.

4. Ni ja ne volim da trgujem i žao mi je što "mora". 20.000 coina se lako skupi. Pored prodaje igrača, dobijaju se coini nedeljno za Squad battles (oko 10-15 hiljada, ili 30 za dobre rezultate), kao i za division rivals (okvirno oko 30-40 hiljada - s tim da za DR mogu da se biraju nagrade, npr. 40.000 coina ili tri packa ili 6 packova sa untradeable karticama). Takođe za weekend league se dobijaju packovi, coini (malo više nego za DR) i posebni igrači (tzv player picks). Na pojedinačnim karticama veće vrednosti nije tako retko zaraditi i 10.000 pa i više po transakciji, ali to ipak zahteva vreme (prateći market)

5. Ako sam dobro razumeo pitanje, odgovor je neizvestan. Postoji matchmaking sistem, međutim on ne funkcioniše pravolinijski - na osnovu ukupnog ratinga tima, već zavisi npr. i od divizije, blizine igrača (udaljenosti od servera), neki tvrde i na osnovu player skills. Shodno tome, dešava se da sa timom koji je 82-83 naletiš i na tim prepun ikona. Naravno, dešava se i obrnuto. Moj utisak je da, naravno, bolje kartice znače, ali ne toliko kao skill. Drugim rečima, dva slična igrača - pre će pobediti onaj koji ima bolji tim, dva igrača sa većom razlikom u kvalitetu - kvalitet tima nije presudan. Umeli su da me ispraše i sa 82 timom ali umeo sam i da pobedim mnogo jače timove od svog, a sasvim sam prosečan igrač (E1-2 u Squad battles, Div 6 a weekend liga mi je Gold 3 najbolji rezultat). Tim mi je trenutno 87-88, PL.

Jasno mi je da će oni koji su upućeni u FUT naći nedostatke u ovom odgovoru, ali se nadam da sam bar malo od pomoći. Ukratko, zabavno je sve to ali traži dosta vremena.

Pozdrav

Sent from my SM-T590 using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru. Tako je kako i sam vidim sada - treba znatno više vremena nego što bih posvetio svemu ovome :)

Nekako su mi jako slabe nagrade za potrošeno vreme, oko ovih sbc pogotovo.

I ne znam kako mi se squad pretvara u Concept, svako malo. Sad sam bio u meniju za sbc, kad sam se vratio, regularni squad postao concept..šta sam kliknuo nemam pojma...isto i kad sam igrača iz loan prebacio u concept (nisam dirao squad, samo tog igrača).
 
Concept igrači "sami" nastaju kada se proda ili zameni igrač kroz SBC. Tada taj tim postaje concept I tako je sve dok se ne stavi zamena. Šta više, ako samo staviš igrača na transfer listu, on postaje concept

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
A nagrade su baš lošije ove godine u odnosu na prošlu

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nagrade su bolje (iz godine u godinu) a ima i mnogo vise objective-a, ukljucujuci i ikone.

1. Ne mozes da gledas samo overall ocenu, POTM Werner je daleko bolji od npr Cavanija a ovaj je bolje ocenjen. Retko ko te challenge resava kupovinom high rated kartica, cesce "zrtvuju" one bolje ocenjene iz nagrada (koje su untradable i beskorisne za igru ionako) - to se zove u FUT zargonu SBC "fodder".
2. Sastavi 2 jednaka tima i rotiraj ih.
3. Ne, zarade su daleko vece, i ne bas uz svakodnevni trud, ali uz veliki broj utakmica Ja imam npr 4.6 miliona, bez fifa poena, samo od igranja i trejdovanja, za ova 3 meseca. Ali ima tu, ne znam, oko 1500 utakmica do sada mozda. Znaci, puno, puno vremena...
4. Greska, planiraj da trgujes. Ne postoji nacin da bez toga budes "u igri", osim ako ne zelis da dajes brdo para na Fifa poene ili bas ne rasturas Fifu i bez po muke mozes da budes Elite u vikend ligi svake nedelje sto ti sigurno ne mozes kao totalni pocetnik. I nije jedini nacin kliktanje kartica i prodaja za 150 vise, ali je jedini koji ja koristim. Ostale tehnike su profitabilnije, ali neizvesnije...

Savetujem ti da pokusas da osvojis ove "objective" kartice, sto nece biti lako. Od single player-a, igraj SB, iskljucivo protiv low rated i low chemistry timova.

A my club zato niko i ne igra, izmedju ostalog. PES ima djubre od modela ako za nedelju-dve mozes da skupis najjaci tim u igri.

Squad ti se promeni u koncept kada imas ubacenog koncept igraca, makar i na klupi.

pitanje za ostale: koje ikone (ikonu) planirate za swap 2? Mene bas nesto vuce Del Piero... mada, ima da se nacekamo, ali nije tolika zurba kao za swap 1, makar meni sa 40 specijalnih kartica i zbog grindanja objective-a ionako moram cesto da rotiram igrace.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno