Šta je novo?

Monitor tastatura i mis ne reaguju

mihailo998

Poštovan
Učlanjen(a)
09.08.2014
Poruke
570
Poena
70
Pozdrav svima

Kad upalim racunar rade ventilatori i 3 led diode na maticnoj ali mis tastatura i monitor ne reaguju, probao sam da restartujem bios preko dugmeta vadio sam bateriju menjao pozicije rama iskljucivao iz struje ali nista ne pomaze

Kada se pritisne power cuje se klasicni bipbip i krenu da vrte ventilatori i tjt.

Pomagajte hitno je u ponedeljak imam vazan projekat koji se nalazi na racunari za fakultet.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedno bip ili vise njih? Dugacko, kratko? Kratki bip (jedan) je znak da je sve ok. Duzi bip vise puta ukazuje na RAM memoriju a jedan duzi i dva kraca na grafiku. Uvek moze da bude i ploca.
 
Izvadi hard disk i odnesi kod nekog drugara da prekopirate podatke. Troubleshoot kasnije.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Uspeo sam da ga upalim tako sto sam svicovao bio prebacio na secondary, pre toga smo probali grafiku, napajanje, opet ram vadili, nista nije davalo znake zivota za mis tast i monitor. A sasvim slucajno sam oktrio da imam dva biosa na ploci. Sad me zanima koji je dalji proces kako da sredim stari bios ili mu nema spasa da koristim ovaj?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Uspeo sam da ga upalim tako sto sam svicovao bio prebacio na secondary, pre toga smo probali grafiku, napajanje, opet ram vadili, nista nije davalo znake zivota za mis tast i monitor. A sasvim slucajno sam oktrio da imam dva biosa na ploci. Sad me zanima koji je dalji proces kako da sredim stari bios ili mu nema spasa da koristim ovaj?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Jedino da flešuješ isti ili noviji.
 
A koliko je opasno da to diram sam ili jednostavno da nekom platim?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno