Šta je novo?

Newegg i Srbija

Paket u BG stigao u sredu uvece, u cetvrtak im poslao dokumentaciju. Naredni cetvrtak jos nema paketa, nazovem, kaze da da sutra stize kod vas u NS. Nazovem sutradan, u petak, kaze druga da da evo na putu je za Novi Pazar...

Ubedjuje me pola sata da je newegg pogresio i da je po trackingu paket za Novi Pazar ali eto preusmerice za NS. Na trackingu vidim da pise destinacija NS. Ja pitam ih kako meni pise NS a njima NP i kaze mi riba “dobro pitanje”.

Stize paket u ponedeljak. Newegg nalepnica destinacija Novi Sad, Aks kad je preuzeo pise destinacija Novi Sad.

Oni poslali za NP.

*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i totalni.
Dobro nije strašno :) U drugoj temi su čoveku paket poslali u Španiju (country code: ES) umesto u Srbiju (country code: RS). Doduše ne NewEgg/UPS...

Da li ti i dalje kada se to sve dešavalo sa NS/NP pratiš paket preko trackinga koji je dao NewEgg?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Paket u BG stigao u sredu uvece, u cetvrtak im poslao dokumentaciju. Naredni cetvrtak jos nema paketa, nazovem, kaze da da sutra stize kod vas u NS. Nazovem sutradan, u petak, kaze druga da da evo na putu je za Novi Pazar...

Ubedjuje me pola sata da je newegg pogresio i da je po trackingu paket za Novi Pazar ali eto preusmerice za NS. Na trackingu vidim da pise destinacija NS. Ja pitam ih kako meni pise NS a njima NP i kaze mi riba “dobro pitanje”.

Stize paket u ponedeljak. Newegg nalepnica destinacija Novi Sad, Aks kad je preuzeo pise destinacija Novi Sad.

Oni poslali za NP.

*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i totalni.

Jedno pitanje, pošto mi je stigla pošiljka u Beograd... Šta ti je UPS tačno tražio da im dostaviš? Verovatno će mi tražiti danas.

Inače, paket je poslat 08.07. iz Kalifornije, a na carini u Beogradu je već jutros.
 
Jedno pitanje, pošto mi je stigla pošiljka u Beograd... Šta ti je UPS tačno tražio da im dostaviš? Verovatno će mi tražiti danas.

Inače, paket je poslat 08.07. iz Kalifornije, a na carini u Beogradu je već jutros.

Tražiće ti račun gde se vidi koliko je plaćeno, skenirane prva i druga strana lične karte, ili ako imaš čipovanu da je odštampaš i skeniraš, izjavu da je naručeno za ličnu upotrebu i ovlašćenje da oni mogu u tvoje ime da urade carinski postupak.
 
Tražiće ti račun gde se vidi koliko je plaćeno, skenirane prva i druga strana lične karte, ili ako imaš čipovanu da je odštampaš i skeniraš, izjavu da je naručeno za ličnu upotrebu i ovlašćenje da oni mogu u tvoje ime da urade carinski postupak.
Pitam zato sto je ovde DDP paritet, pa ono sto je placeno nije samo proizvod vec proizvod + carina + PDV.

Tebi su to trazili?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pokusao sam da nadjem/shvatim ko placa povrat u slucaju da stigne neispravno ili se pokvari u toku koriscenja i nisam uspeo. Moze li neko da prokomentarise povrat robe u slucaju kvara?
 
Pitam zato sto je ovde DDP paritet, pa ono sto je placeno nije samo proizvod vec proizvod + carina + PDV.

Tebi su to trazili?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
kakve to ima veze? njima treba račun zbog carine a sve troškove oko carinjenja i pdva oni plaćaju tako da je to njihova briga odnosno oni su sve to ukalkulisali u cenu !!!

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
kakve to ima veze? njima treba račun zbog carine a sve troškove oko carinjenja i pdva oni plaćaju tako da je to njihova briga odnosno oni su sve to ukalkulisali u cenu !!!

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Pitam zbog osnovice, znam da oni placaju, ali ne vidim sta im znaci moja faktura. Po fakturi koju ja imam placeni iznos (a po nasoj carini vrlo verovatno i sama carinska osnovica) je cena + pdv + duty, jer sam toliko platio. Spediter bi trebalo da koristi ino fakturu koja je stigla uz posiljku, a koja bi trebalo da na sebi ima samo cenu proizvoda (bez PDV-a i carine)

Jasno mi je da to nije moja briga, ali me zanima informativno iz prve ruke kako funksionise proces.

Imao sam situaciju da mi ino partner obracuna rabat na fakturu od npr. 10%. Roba stigne na carinjenje, traze mi ugovor o popustu. Ako ga ne dostavim, onda mi obracunaju carinu i PDV na iznos bez popusta, iako im dostavimo SWIFT na kome se vidi da je placen taj umanjeni iznos.
 
ne možeš da znaš iz prve ruke jer je to neki interni dogovor/ugovor između newegga i UPSa a uključuje poslove naše carine

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Stigao je i laptop... 4 dana transporta i scheduled for delivery 15.07.

Belgrade RS Friday, July 12, 2019 8:39 AM Destination Scan
Belgrade RS Friday, July 12, 2019 8:39 AM Import Scan
Belgrade RS Friday, July 12, 2019 8:10 AM Arrival Scan
Velika Gorica HR Friday, July 12, 2019 7:37 AM Arrival Scan
Velika Gorica HR Friday, July 12, 2019 7:15 AM Departure Scan
Koeln DE Friday, July 12, 2019 4:30 AM Departure Scan
Koeln DE Thursday, July 11, 2019 7:56 PM Arrival Scan
Louisville KY US Thursday, July 11, 2019 6:06 AM Departure Scan
Louisville KY US Wednesday, July 10, 2019 10:41 PM Export Scan
Louisville KY US Wednesday, July 10, 2019 4:17 PM Arrival Scan
Ontario CA US Wednesday, July 10, 2019 9:28 AM Departure Scan
Ontario CA US Wednesday, July 10, 2019 3:40 AM Arrival Scan
Baldwin Park CA US Wednesday, July 10, 2019 2:52 AM Departure Scan
Baldwin Park CA US Tuesday, July 9, 2019 11:11 PM Origin Scan
US Tuesday, July 9, 2019 12:32 PM Order Processed: Ready for UPS
City of Industry, CA, USA Tuesday, July 9, 2019 11:37 AM Arrived at Newegg Shipping Center
 
Poslednja izmena:
I da li si nesto (do)platio?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I da li si nesto (do)platio?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne ništa. Bio je problem sa fakturom, ali su valjda dobavili novu. Zvali su me nakon toga da im standardno popunim ovlašćenje, izjavu da nije za dalju prodaju, dostavim sken LK i pošaljem order PDF koji sam skinuo sa NewEgg-ovog sajta. Slično kao i kada se poruči sa Amazona.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ja npr jos cekam. 9tog je poslan paket a 11tog stigao u bg. Strucnjaci iz newegg-a su zaboravili (kako kazu) da posalju fakture sa cenama itd pa su prvo poslali dve fakture a za treci paket nisu, pa onda cekaj fakturu za treci paket. Posto imam tri paketa i u medjuvremenu mi je stigao jos jedan paket sa amazona, koji je naravno ima sve papire za razliku od ovih sa newegg-a. Juce su dobiki sve fakture, sad cekam ove strucnjake ovde da mi to rascarine i posalju. Ne znam da li ce zakaciti vikend ili ne?
Te posiljke je mj mentor kupio iz amerike i ooslao meni, pa ih je zvao za te fakture sto nedostaju, to je trajalo 7 dana i ko zna koliko bi jos trajalo da im on nije rekao, ako se to ne zavrsi danas, obustavicu posiljku. Na kraju su mu ovi iz newegg-a vratili na racun preko 100$ kao zbog problema oni ce da plate transport itd.
 
Narucio sam Intel 660p Series M.2 2280. Da li ce mi carina obavezno traziti neku dokumentaciju ili moze da prodje i bez toga?
 
Narucio sam Intel 660p Series M.2 2280. Da li ce mi carina obavezno traziti neku dokumentaciju ili moze da prodje i bez toga?

Obavezno će ti špediter tražiti neka dokumenta, ali to su dva dokumenta da potpišeš i sl. Ništa specijalno - prelistaj temu, imaš detalje ovde.
 
Ja npr jos cekam. 9tog je poslan paket a 11tog stigao u bg. Strucnjaci iz newegg-a su zaboravili (kako kazu) da posalju fakture sa cenama itd pa su prvo poslali dve fakture a za treci paket nisu, pa onda cekaj fakturu za treci paket. Posto imam tri paketa i u medjuvremenu mi je stigao jos jedan paket sa amazona, koji je naravno ima sve papire za razliku od ovih sa newegg-a. Juce su dobiki sve fakture, sad cekam ove strucnjake ovde da mi to rascarine i posalju. Ne znam da li ce zakaciti vikend ili ne?
Te posiljke je mj mentor kupio iz amerike i ooslao meni, pa ih je zvao za te fakture sto nedostaju, to je trajalo 7 dana i ko zna koliko bi jos trajalo da im on nije rekao, ako se to ne zavrsi danas, obustavicu posiljku. Na kraju su mu ovi iz newegg-a vratili na racun preko 100$ kao zbog problema oni ce da plate transport itd.
Zovi UPS na aerodromu da ih oni kontaktiraju, ako nisu (proveri na statusu). Nema previše smisla da ti pišeš NewEgg-u detalje oko fakture, jer ne znaš tačno koji detalj traži carina i samo ih zamajavaš tako i gubite vreme. To zna lokalni UPS predstavnik.

Ja sam samo napisao NewEgg supportu, nakon što sam video status, da neka prateća dokumenta nisu OK i da što pre stupe u kontakt sa UPS-om oko toga i reše to. Odgovorili su mi da će rešiti. UPS ih je svakako kontaktirao i sutradan su me iz UPS-a zvali da im dostavim ovlašćenje, što znači da je ispravna faktura stigla dan posle.

Ne treba ih zamajavati i dodatno zbunjivati, već ima ko je stručan da im to objasni, a ti kao korisnik i ne treba da znaš puno oko toga osim da "fali neki papir" i najbitnije da još uvek zbog toga nisi dobio pošiljku.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne bi bilo loše kad nađete nešto povoljno na Neww Egg da podelite i ovde.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Znaci nema dodatnih troskova za bilo koju vrednost posiljke - i preko 50 eur...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci nema dodatnih troskova za bilo koju vrednost posiljke - i preko 50 eur...?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja nisam platio ništa dodatno za Surface Laptop - dečko iz UPS-a je samo doneo na vrata da potpišem i preuzmem.
Dobiješ svakako i carinsku deklaraciju na kojoj piše šta je plaćeno i to se uglavnom poklapa sa onim što je obračunato na sajtu kao VAT/GST/DUTY... Tu ti je navedeno koliko je PDV, a koliko carina.
 
Ne bi bilo loše kad nađete nešto povoljno na Neww Egg da podelite i ovde.
Изгледа да ће морати тако, редовне цене уопште нису конкурентне. Сад сам погледао неки процесор и плочу, први је тамо скупљи око 3к док плоча (у оба случаја апсолутно исти модели) овде кошта мало преко 9к а код ових у старту скоро 11к па кад се додају трошкови, плоча изађе око 19к. Више него дупло скупље.
 
Do sada sam našao razliku jedino u eksternim ssd u odnosu na ove naše radnje.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Laptopovi, pojačala, desktop - u principu isplati se da se poručuju skuplje stvari. Nije im cilj da budu drugi AliExpress...
 
Skupi laptopovi su oko 25-30% jeftiniji. Isto tako, high end komponente su jeftinije (npr. 2080ti je za 20k jeftiniji nego kod nas).

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Da ali nemate garanciju kao kod nas.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Изгледа да немам среће или не тражим праве ствари. Малопре сам погледао пар случајних примера, грамофон који овде кошта 51к, тамо изађе (са царином, порезом и транспортом) око 69к. Неки лаптоп, овде кошта 104к, тамо би изашло око 108к. Тек за неке јефтине компоненте нема везе јер често транспорт кошта колико и сам производ.
 
Isplati se kupovati ako možeš da naručiš na neku adresu koja nije srbija :).
 
Kako je stanje ako naručim za Republiku Srpsku?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ne mozes naruciti jer Bosna i Hercegovina nisu na listi zemalja za slanje.
 
"We've detected the time on your computer is out of sync with your time zone. Please update your clock settings to match with www.time.gov for optimum performance. "

Da li jos nekome izlazi ovo obavestenje, vreme mi je inace tacno podeseno.

Placanje je moguce samo u RSD? Nema da se promeni valuta kao na AE?

U CART mi stoji Grand Total: RSD25,255.45, i kad sam nastavio da platim Estimated Total: RSD25,845.51, edit: nije se promenila cena proizvoda proverio sam ali cena koju treba da platim se povecala.
 
Poslednja izmena:
Kurs dinara...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno