Šta je novo?

Newegg i Srbija

Tako je. Moguce da je u postu koji si citirao covek misli da je carina = city express spediter
 
111.000 sa shippingom :)
 
Znam, znam, video sam. Jedno 40k jeftinije nego što ovdde koštaju, možda i malo više.
 
Možemo da kačimo do sutra linkove kao npr. ovaj
https://www.newegg.com/global/rs-en...cm_re=Thinkpad_X1_Yoga-_-34-850-973-_-Product

To je kod nas oko 250-260k din sa "popustom" od 25% :D Nije prevelika razlika, ali te fore sa "popustima"... Inače treba tražiti ono što im je na akcijama, jer kod njih su prave akcije, ne ove kod nas gde u softveru linearno podignu, pa spuste sve cene, jer kod nas je sve "na popustu".
 
Poslednja izmena:
Čekam novi XPS, živo me zanima koliko će biti.

9570 je "samo" 70k jeftiniji na Neweggu, i to sa dažbinama.
 
^mislis OLED XPS? Pa vec imas cene na Dell sajtu i u prodaji je. 1950$ najjeftinija OLED varijanta.
Te fore sa popustima su nasi prepisali iz UK, i slicnih zemalja, gde je consumer - uvek za shishanje.

Sve je OK sa tim linkovima, ali ovo i nisu neke dobre cene za laptopove tog ranga. U oglasima ima i neotvorenih sa boljim cenama.
 
Misliš na onu varijantu što se naručuje na KP pa čeka 45-60 dana da stigne iz SAD? Neka fala... :smash:
 
A meni u mediamarkt u Solunu covek proveravao cene online da mi da tu (bolju) cenu.

Od sada cu sve sa newegg, samo da nasa carina ne smori oko te uvozne procedure.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A meni u mediamarkt u Solunu covek proveravao cene online da mi da tu (bolju) cenu.

Od sada cu sve sa newegg, samo da nasa carina ne smori oko te uvozne procedure.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Napisaću ovde iskustva sa ovim Surface Laptopom i carinom kada stigne. U petak sam ga poručio, utovaraili su ga, ali piše da ne updateuju status na portalu tokom vikenda.
 
Slanje nazad bi ispalo preskupo.
Neki od lapova na KP su uz EU, ja sam nosio u MediaMarkt lap koji je sa KPa, po serijskom su cak popravili.

A neki mogu i ovde da se poprave. Lenovo, pod medjunarodnom garancijom recimo, samo po serijskom.
Mozda mogu i Dell sa Newegga?

Za Scan, nisam na njih mislio konkretno. Vec da je cela fora iz UK.
 
Anazon nema free RMA shipping unutar EU, sem za posebne uslove.

Za KP, mozes EU laptop poneti u EU i popraviti u nekim slucajevima.
Za NewEgg ne. Skup shipping do USA, sem ako ne a inational waranty.

Just sayin'. Ne kazem da se kupi u nasoj derionici :D
 
Evo isečka iz policy-ja koji se tiče carina, poreza itd...

About Estimated VAT/GST & Duty

Newegg offers customers customs duties, taxes and fees (“VAT/GST & Duty”) estimation during checkout and customs clearance on your behalf for certain eligible countries.

When Newegg products are shipped to eligible countries, an estimate of the estimated VAT/GST & Duty will be levied on the items in your order for shipment to countries outside of the U.S. With your authorization, these funds are used by the carrier or another agent to pay the Import Fees on your behalf (or the recipient’s behalf) to the appropriate authorities of the destination country. The payment of import fees is the responsibility of the importer and is levied based on the laws of the country into which the products are being shipped.

The Estimated VAT/GST & Duty is an estimation of the taxes and duties that may apply and isn’t an actual calculation. Customs regulations and tax rates applicable to certain goods may change between the date the taxes and duties were estimated and the applicable taxes and duties on the date of import into the destination country. The duty or tax rate is often determined by the classification of a good, which varies by country and region.

Duties and taxes are calculated based on the market value (actual price before any promotions) of the product and not the price after Newegg promotions. This allows destination country customs authorities to obtain the accurate import duties and taxes owed to them based on the actual value of the goods.

You won’t be charged additional fees if the actual Import Fees exceed the VAT/GST & Duty we estimated.

U mom slučaju su obračunali dodatnih 22% i još 3605din za shipping. Nisam siguran da li je to ispravna računica (IT oprema po 1%?), ali možda se nisu uhodali, a možda nisam u pravu. Videćemo, nadam se, uskoro.
 
Poslednja izmena:
U mom slucaju faktura koja je pratila robu (tj bila u kutiji) je bila bez naseg pdv i carine (~20 usd).

A to su mi naplatili sa kartice:
Subtotal:RSD2,157.99
Tax:RSD457.21
Shipping and Handling:RSD0.00
Total Amount:RSD2,615.20

Tako da i ako su nesto obracunali na carini to je pokrio newegg via UPS.

Da li su tebi na tu ili cenu iz ordera dodali opet PDV&carinu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, platio sam cenu proizvoda sa sajta Subtotal, dodatno Duty & VAT/GST i Shipping and Handling

Znači imam ove stavke:

Subtotal - cena proizvoda
Duty & VAT/GST - depozit za carinu i PDV
Handling - isporuka

Faktura za carinu je verovatno bez Duty & VAT/GST, jer bi ukoliko je na fakturi i to iskazano osnovica bila pogresno iskazana kao subtotal + Duty & VAT/GST.

Kod tebe nema Duty jer je vrednost pošiljke ispod 50 eur.

Uglavnom, sve si platio prilikom kupovine i posle su ti samo doneli pošiljku? Nisu ti dodatni zaduživali karticu?
 
Poslednja izmena:
Da, samo su dostavili i bez dodatnih troskova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Yamaha receiveri... Sinoć sam gledao kod nas skoro 180k kod njih 120k sa duty/VAT (RX-A1080).
 
Napisaću ovde iskustva sa ovim Surface Laptopom i carinom kada stigne. U petak sam ga poručio, utovaraili su ga, ali piše da ne updateuju status na portalu tokom vikenda.

Kako ide? Vidi na UPS trackingu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako ide? Vidi na UPS trackingu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo je poručeno u petak popodne od sellera koji prodaje preko NewEgg-a. Prvo mora da stigne u NewEgg shipping center, pa onda na UPS. Trebalo bi danas da dobijem UPS broj, tako kaže support.

PS: Mene više od vremena isporuke zanima carina i ova pošiljka :D
 
Poslednja izmena:
I mene, zato pitam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vidim na izvodu za jun da je za porudzbinu od 2615 din sa deviznog naplaceno 22.35 eur... iako je faktura i rezervacija od newegg bila u dinarima. Kartica Intesa/Inspire uz HIT.

Kapiram da za sve transakcije u inostranstvu skidaju sa deviznog... u ovom slucaju Intesa po kursu ~117.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cimni Intesu, mislim da je bug. Samo ta kartica im tako cudno funkcionise ponekad.

Sta ti pise za iznos u originalnoj valuti na eBankingu?
 
Vidim na izvodu za jun da je za porudzbinu od 2615 din sa deviznog naplaceno 22.35 eur... iako je faktura i rezervacija od newegg bila u dinarima. Kartica Intesa/Inspire uz HIT.

Kapiram da za sve transakcije u inostranstvu skidaju sa deviznog... u ovom slucaju Intesa po kursu ~117.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Meni je to dospelo na rezervaciju u EUR/RSD (više nije razdvojeno, već se vidi u obe valute). Pokrio sam ceo iznos sa deviznog računa. Poruka je stigla na iznos u RSD. Kartica je VISA Gold kreditna isto Intesa.
 
Meni stiglo sa newegg sve regularno, nista dodatno naplaceno posle onog sto sam platio na sajtu...

E sad za lokalnu podruznicu UPS o tome bih imao da pricam... i ne bas lepo
 
Meni je to dospelo na rezervaciju u EUR/RSD (više nije razdvojeno, već se vidi u obe valute). Pokrio sam ceo iznos sa deviznog računa. Poruka je stigla na iznos u RSD. Kartica je VISA Gold kreditna isto Intesa.
Kako mislis dospelo u EUR/RSD?
 
Uopste ne kapiram sta zelis reci :) ne moze u EURRSD da se vidi zaduzenje kada to nije valuta.
Moze u jednoj da bude rezervacija a u drugoj knjizenje jedino.
 
Pa napisi sta se desilo, nekom ce koristiti :)

Paket u BG stigao u sredu uvece, u cetvrtak im poslao dokumentaciju. Naredni cetvrtak jos nema paketa, nazovem, kaze da da sutra stize kod vas u NS. Nazovem sutradan, u petak, kaze druga da da evo na putu je za Novi Pazar...

Ubedjuje me pola sata da je newegg pogresio i da je po trackingu paket za Novi Pazar ali eto preusmerice za NS. Na trackingu vidim da pise destinacija NS. Ja pitam ih kako meni pise NS a njima NP i kaze mi riba “dobro pitanje”.

Stize paket u ponedeljak. Newegg nalepnica destinacija Novi Sad, Aks kad je preuzeo pise destinacija Novi Sad.

Oni poslali za NP.

*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i totalni.
 
Nazad
Vrh Dno