Šta je novo?

Newegg i Srbija

Bilo je za skoro sve free shipping. Sada polako izbacuju.
 
Да, погледао SSD који је био реда 4к6, сада је преко 5к. Ионако је био један од ретких повољних, све остало је солидно скупо код ових. Па онда на то 1к7 за испоруку, испада прескупо. Такође УСБ3 хаб, око 1к2, сада плус 1к7. Мислим да нећу много да наручујем.
 
Noctua low profile hladnjak mi je u korpi. Sigurno je bio free shipping pre par dana, a sad vidim oko 2k din.

Kako god, znatno jeftinije od Amazona, pa je ok za stvari koje se tesko nalaze kod nas.
 
Nazad na KP...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
7a4fd0b1af1e361dea0e8579d7a37c82.jpg


Kapiram da oni imaju neke posebne ugovore... a bas juce gledam da im je za DE i SLO 20/30 eur shipping. Ovo je definitivno bila neka greska, pa i sve da je bio standard shipping, a ne ovaj expedite:

2019-06-13 10:22 Belgrade, Serbia, Destination Scan
2019-06-13 10:22 Belgrade, Serbia, Import Scan
2019-06-13 08:28 Belgrade, Serbia, Arrival Scan
2019-06-13 07:47 Velika Gorica, Croatia, Arrival Scan
2019-06-13 07:20 Velika Gorica, Croatia, Departure Scan
2019-06-13 05:00 Koeln, Germany, Departure Scan
2019-06-12 19:24 Koeln, Germany, Arrival Scan
2019-06-12 05:17 Louisville, KY, United States, Departure Scan
2019-06-12 00:56 Louisville, KY, United States, Export Scan
2019-06-11 00:27 Ontario, CA, United States, Arrival Scan
2019-06-10 23:49 Baldwin Park, CA, United States, Departure Scan
2019-06-10 23:10 Baldwin Park, CA, United States, Origin Scan
2019-06-08 10:09 United States, Order Processed: Ready for UPS


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
možda greška a možda i marketing tj promocija. da li bi uopšte pominjali egg da je šiping pune cene?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Jedina nepoznata je UPS. Generlno su mi rekli da oni ne naplacuju uslugu uvoza ako je vec sve placeno. Ali da ce mi tacno reci kada stigne posiljka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigao jutros paket, aks ga doneo, nista dodatno nije naplaceno.
d7840e30edc589fd43ab9a9b1054ab9b.jpg


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
I meni je dostavio UPS bez dodatnih troskova. Odlicno upakovano u veliki karton sa jastucicima :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bilo je 2600 din... ali to je sa carinom i pdv. Sada to isto kosta samo 4800 za dostavu.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bilo je lepo dok je bio promo FS, ali i tada je jedva neko nasao nesto da poruci :)
 
Bio sam oprezan samo zbog tretmana kod nas. Inace ako ponude i neki “sporiji” tj. povoljniji shipping... eto opet prilike za porucivanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
registrovao sam se samo da ispisem svoje iskustvo. Meni su 6. juna u zemlju stigli maticna i procesor, oba su bila po 20.000, sa taxom + besplatan shipping. U nasoj zemlji su trazili neke stvari za carinjenje, fotokopija moje licne karte, izjava sta je stiglo i za sta se koristi, da popunim neki obrazac i fotokopija fakture (order).
Posle svega dostavljenog, trazena mi je nova faktura sa izrazenim paritetom, posto je besplatno slanje, potrebno je da se na fakturi nalazi DAP broj, sto ljudima sa newegga nije jasno zasto se trazi i sta se tacno trazi, a nasi nece da puste da prodje.... tako da do sada nije proslo, a ne zna se zasto.
 
1. porudzbina:
ASRock Z390 Extreme4 LGA 1151 (300 Series) Intel Z390 HDMI SATA 6Gb/s USB 3.1 ATX Intel Motherboard
Order Total: RSD18,317.98

LOCATION DATE / TIME ACTIVITY
Belgrade RS Thursday, June 6, 2019 10:30 AM Documentation required for import is incomplete or missing. We are working to obtain this information. / We'll contact the sender or receiver about this delivery.
Belgrade RS Thursday, June 6, 2019 10:20 AM Destination Scan
Belgrade RS Thursday, June 6, 2019 10:20 AM Import Scan
Belgrade RS Thursday, June 6, 2019 8:50 AM Arrival Scan
Velika Gorica HR Thursday, June 6, 2019 7:45 AM Departure Scan
Velika Gorica HR Thursday, June 6, 2019 6:55 AM Arrival Scan
Koeln DE Thursday, June 6, 2019 5:00 AM Departure Scan
Koeln DE Wednesday, June 5, 2019 7:36 PM Arrival Scan
Louisville KY US Wednesday, June 5, 2019 5:20 AM Departure Scan
Louisville KY US Wednesday, June 5, 2019 3:32 AM Export Scan
Louisville KY US Wednesday, June 5, 2019 2:15 AM Arrival Scan
Ontario CA US Tuesday, June 4, 2019 7:33 PM Departure Scan
Ontario CA US Tuesday, June 4, 2019 6:36 PM Arrival Scan
Baldwin Park CA US Tuesday, June 4, 2019 5:29 PM Departure Scan
Baldwin Park CA US Tuesday, June 4, 2019 4:34 PM Origin Scan
Baldwin Park CA US Monday, June 3, 2019 7:38 PM Due to operating conditions, your package may be delayed.
US Saturday, June 1, 2019 9:38 AM Order Processed: Ready for UPS


2. Porudzbina:

Intel Core i5-9400F Coffee Lake 6-Core 2.9 GHz (4.10 GHz Turbo) LGA 1151 (300 Series) 65W BX80684I59400F Desktop Processor Without Graphics
Order Total: RSD20,935.13

LOCATION DATE / TIME ACTIVITY
Belgrade RS Thursday, June 6, 2019 10:30 AM Documentation required for import is incomplete or missing. We are working to obtain this information. / We'll contact the sender or receiver about this delivery.
BEOGRAD RS Monday, June 3, 2019 3:06 PM Delivered
Belgrade RS Monday, June 3, 2019 1:37 PM Documentation required for import is incomplete or missing. We are working to obtain this information. / We're unable to contact the receiver.
Belgrade RS Monday, June 3, 2019 10:26 AM Destination Scan
Belgrade RS Monday, June 3, 2019 10:26 AM Import Scan
Belgrade RS Monday, June 3, 2019 8:26 AM Arrival Scan
Velika Gorica HR Monday, June 3, 2019 7:33 AM Departure Scan
Velika Gorica HR Monday, June 3, 2019 6:35 AM Arrival Scan
Koeln DE Monday, June 3, 2019 4:10 AM Departure Scan
Koeln DE Friday, May 31, 2019 7:09 PM Arrival Scan
Louisville KY US Friday, May 31, 2019 5:44 AM Departure Scan
Louisville KY US Thursday, May 30, 2019 11:34 PM Export Scan
Louisville KY US Thursday, May 30, 2019 10:35 AM Export Scan
Louisville KY US Thursday, May 30, 2019 3:19 AM Arrival Scan
Thursday, May 30, 2019 3:15 AM Severe weather conditions have delayed delivery. / Delivery will be delayed by one business day.
Ontario CA US Wednesday, May 29, 2019 8:49 PM Departure Scan
Ontario CA US Wednesday, May 29, 2019 6:58 PM Arrival Scan
Baldwin Park CA US Wednesday, May 29, 2019 5:59 PM Departure Scan
Baldwin Park CA US Wednesday, May 29, 2019 5:17 PM Origin Scan
US Wednesday, May 29, 2019 12:59 PM Order Processed: Ready for UPS

Kao sto se vidi, porudzbine jos uvek nisu isporucene, posto je shipping 0, na carini traze fakturu sa paritetom, da im posaljete, pored neke druge dokumentacije (fotokopija licne karte, popunjen formular, izjava, sta je stiglo i za sta se koristi ,kao i racun na kojem je izrazena cena sljanja). Pored toga, na carini traze fakturu na kojoj je izrazen paritet, u ovom slucaju DAP paritet, jer prodavac placa troskove slanja.... a Newegg nema takvu fakturu, pored 4 razlicite fakture koje su mi poslali, nijedna ne odgovara, jer nema izrazen DAP broj... i newegg je kontaktirao UPS, tako da je meni ostalo samo da cekam odgovor, pre nego sto otkazem sve. Inace, newegg garantuje da ce paket proci, da je samo potrebno neko vreme.
 
Ja sam poručio Surface Laptop sa Core i7. Videćemo za koliko i kako će stići.

Puno je jeftiniji od uobičajenog Mediamarkt/Saturn-a gde inače kupujem te skuplje stvari kada odem na put u Nemačku.
 
Poslednja izmena:
I koliko si platio shipping za lap?

Kapiram da sve to treba da obavi UPS, jer im je placeno. Molim vas da javite kako je proslo.

A vidim neki su jos 29. maja znali za free shipping i nisu okacili. Bravo.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zato sto greske koje se objave kratko traju.
 
I koliko si platio shipping za lap?

Kapiram da sve to treba da obavi UPS, jer im je placeno. Molim vas da javite kako je proslo.

A vidim neki su jos 29. maja znali za free shipping i nisu okacili. Bravo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Shipping je 3605 RSD. Na cenu laptopa, to i nije puno.

Pisalo se ovde u temi da je shipping bio free i od kada više nije...
 
Poslednja izmena:
1. porudzbina:


2. Porudzbina:

Kao sto se vidi, porudzbine jos uvek nisu isporucene, posto je shipping 0, na carini traze fakturu sa paritetom, da im posaljete, pored neke druge dokumentacije (fotokopija licne karte, popunjen formular, izjava, sta je stiglo i za sta se koristi ,kao i racun na kojem je izrazena cena sljanja). Pored toga, na carini traze fakturu na kojoj je izrazen paritet, u ovom slucaju DAP paritet, jer prodavac placa troskove slanja.... a Newegg nema takvu fakturu, pored 4 razlicite fakture koje su mi poslali, nijedna ne odgovara, jer nema izrazen DAP broj... i newegg je kontaktirao UPS, tako da je meni ostalo samo da cekam odgovor, pre nego sto otkazem sve. Inace, newegg garantuje da ce paket proci, da je samo potrebno neko vreme.

Ne razumem - zašto ti imaš da šalješ fakturu ili da uopšte pričaš sa carinom? Amazon npr. to sve rešava preko svog delivery servisa i špeditera (mislim da je bio ovaj što ih je kupio Austrian Post - City Express), slično bi trebalo da je i sa NewEgg-om. Ne pada mi napamet da ja gubim vreme sa carinom. Ni za svoju firmu kada radim uvoz, nemam kontakte sa carinom već mi ista firma preuzme pošiljku u inostranstvu, ocarini i donese u magacin.

Ne znam kako bi ti mogao da pomogneš i zašto tebe zovu, jedino ako carina nije pročitala tvoj broj telefona na pošiljci, pa te zvala.
 
Poslednja izmena:
Netacno, kupovina preko amazona kad placas carinu direktno amazonu je u potpunosti ista kao za newegg. Kad ti stigne posiljka dobijes mejl:

Potrebni papiri za carinjenje su:

1. Ovlascenje - popunjavate samo treci pasus I potpis(jmbg,ime I prezime),
2. Izjavu -sta ste dobili I cemu sluzi I potpis(da je za licnu potrebu I da nije za dalju prodaju),
3. Kopiju licne karte obe strane(ako je sa cipom onda ocitanu)
4. Dokaz o placanju robe ili fakturu sa izrazenom cenom transporta(order,nalog).

Popunjenu dokumentaciju (sa svojerucnim potpisom) skenirajte I prosledite na ovaj mail.

Tako je bilo od prvog dana od momenta kad je Amazon omogucio to placanje carine preko njih, tako je i za newegg.
 
Poslednja izmena:
Netacno, kupovina preko amazona kad placas carinu direktno amazonu je u potpunosti ista kao za newegg. Kad ti stigne posiljka dobijes mejl:



Tako je bilo od prvog dana od momenta kad je Amazon omogucio to placanje carine preko njih, tako je i za newegg.

To je jasno, ali ne radiš ti proces carinjenja. Svakako da ti treba da daš ovlašćenje da špediter to uradi umesto tebe i to si platio.
 
Nazad
Vrh Dno