Šta je novo?

Epson L382,printanje obostrano 2 strane knjige na jednu stranu lista

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,054
Poena
115
Ako neko ima ovaj printer i zna kako se ovo radi neka mi objasni.
Majstor mi je objasnio kako se printaju 2 stranice knjige na jednu stranu lista,ali kako da recimo isprintam knjigu ili dio knjige da budu 2 strane knjige i sa druge strane lista?
 
Napraviš pdf sa dve strane na jednoj, pa onda odštampaš neparne strane, vratiš listove u kasetu, pa odštampaš parne strane. Naravno, prvo na manjem uzorku vežbaj kako se okreću listovi za drugi prolaz.
 
kako misliš da odštampam neparne strane knjige od preko 1200 stranica??
Ja sam odštampao prvi put ali mi je napravio zbrku haos odnosno nije mi rasporedio stranice kao u knjizi recimo stavio je prvu i 65-tu stranicu na jednom listu papira...
tako da ne znam šta se dešava.Dokument je imao 65 stranica tj knjiga.
 
HP ima opciju koja se zove booklet pa to potrazi na epsonu.

Ta opcija štampa strane kao za knjigu dva lista na jedan i onda traži da odštampane listove vratiš za štampu na drugu stranu.
Posle to iseces i ukoricis.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako štampaš iz Worda, možeš da napišeš makro koji će da otštampa kako iz jednog prolaza, bez vraćanja papira.
Pozdrav
 
Ne znam kako je na L382, ja imam L365 i verujem da je isto. Papir moraš da vraćaš na L365 jer nema opciju automatskog dvostranog štampanja, nego moraš ručno to da radiš.

U jednom prolazu štampaš samo neparne strane, pri tom se misli na listove a ne na stranice knjige koji su ko znakako numerisani. Nakon toga okreneš, paziš kako okrećeš, kod L365 se okrenu listovi naopako (gornja strana dole) i pustiš da se štampaju samo parni listovi.

2019-06-12_115243.png

Ovo je slika iz Worda, za PDF isto važi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno