Šta je novo?

Nova grafika

-[ExcorCist]-

Slavan
Učlanjen(a)
09.10.2005
Poruke
335
Poena
319
Pozdrav Benchmark

Imam grafičku iz potpisa već godinama pa razmišljam da menjam imam zainteresovanog kupca. Mašina je iz potpisa.

Dvoumim se između Vega 56 /64 ili 2060/70. Više volim AMD ali ne bih da napravim grešku i da ispustim Ray tracing jer generalno ne menjam grafike na kraće periode od 3 - 4 i volim da sve radi dobro out of the box.

Hvala unapred

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
pa taj ray tracing sto sad imas nesto i nije upotrebljiv .... a AMD driveri su svetlosnim godinama ispred onih Nvidia drivera iz ere Windowsa XP ..... bar meni tako izgleda imam i jedno i drugo :) lol
 
OK ali gledao sam nešto poput atomic heart i vidim da tu baš potenciraju Nvidia grafike a znam da su i pre bile fore sa physics kada su silovali sa dying light pa ne znam da li se isplati da se ide sa AMD pošto Nvidia ima takav položaj da mogu da guraju proprietary stvari do besvesti

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Trenutno imam Vegu 56(referentnu), pre nje sam imao gtx 1070ti i Vegu 64 Strix. Realno gledano razlike u upotrebi nema, meni je svaka od te 3 karte odradjivala 2k bez vecih problema. Vege uz undervolt mogu da se utegnu u 200w potrosnje sa istim performansama kao na default, tako da ni to nije vise velika mana(mogu i da se odvale na 400+ W, sta ko voli:)) Trenutno uz njih idu i dve igre, koje mozes da prodas ako ti se ne svidjaju.
Nvidia je sasvim ok, Ray tracing i DLSS nisu nista posebno, kartice rade kako treba, nema cackenja i nekad nestabilnog Wattmena...

U principu savet bi bio da sacekas, uskoro AMD treba da izbaci Navi kartice, koje ciljaju bas segment koji tebe interesuje, najavljeno je snizenje cena, a cisto sumnjam da je 290x toliko los da ne moze da izdrzi jos 2 meseca, pa izaberi sta bude pruzalo najvise za ulozen novac:)
 
Poslednja izmena:
OK hvala na ideji. Znači najbolje bi bilo sačekati Navi pa kom opanci kom obojci?

Iskreno sada me najviše brine raytracing i da ne zezne Nvidia :)

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno