Šta je novo?

Graficka Zotac

limontus

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2018
Poruke
727
Poena
115
Hocu da pitam kakve su ovo graficke kartice Zotac, kako stoje sa drajverima?
Kakve su po kvalitetu Zotac prema asusu,msi i ostalima proizvodjacima?
Ko je proizvodjac Zotac ?
 
Kinezi. Kao i svi ostali proizvođači, ima boljih i lošijih modela.
 
sta mislis za ovaj model
GeForce RTX 2060 Zotac AMP 6GB DDR6 ovu bi pre uzeo
ili ovaj
GeForce RTX 2070 Zotac AMP 8GB DDR6
da li vredi uzeti ovaj Zotac ili da uzmem asus
 
Kupio ja graficku
GeForce RTX 2060 Zotac AMP 6GB DDR6
Sad da pitam do sad sam koristio HDM kabli povezivanje graficke i monitora,e sad imam na grafickoj 1xHDM i 3xDP zasta je taj DP jel bolja slika preko njega i mora kupim taj kabli za DP ili da ostanem na HDM?
MOJA konfiguracija je novog kompa
procesor ryzen 5 2600x
maticna asus ROG STRIX B350-F GAMING
ram kinstong predator 2x8gb na 3200 ddr4
ssd samnsung 250gb i hdd wd terabajt
napajanje ciftek modularno 750w
COOLER MASTER kuler za procesor Hyper 212 LED Turbo Black - RR-212TK-16PR-R1 CPU
GeForce RTX 2060 Zotac AMP 6GB DDR6
monitor LG ips led 22MP55-na tamo i njega cu zameniti za noviji monitor
 
Poslednja izmena:
Ista je slika, ne moraš da prelaziš na display port radi reda.
 
Trebaće ti DP kabl ukoliko želiš adaptive sync na novom monitoru...
 
sta je adaptive sync? nisam gledao monitore 5 godina niti znam koi su izasli niti cene niti novine pratio
 
Ne znam da li si cuo za AMDov FreeSync (tehnologija njihovih kartica da ti omoguci sinhronizaciju refreshrate-a monitora sa FPS u igrama da ne bi dobijao poznati screentearing-''cepanje ekrana'', nesto kao vSync samo bez lag penala) i monitor to mora da ima naglaseno da poseduje. E sad, ako to hoces da iskoristis sa nVidia karticama (i to oni nazivaju Adaptive Sync), taj monitor mora da poseduje DP jer preko HDMI neces moci da ga aktiviras. U principu, to obavezno gledaj kad kupujes monitor jer je stvarno korisna i must have stvarcica danas, a cene takvih monitora su veoma pristupacne. Ne znam koliko si me skapirao, svakako malo progooglaj o tome. Kad budes dosao do kupovine monitora, onda ce ti Duke reci vise o mogucnostima :)
 
Hvala ti puno skapirao sam,cuo sam za FreeSync ali nisam bio cuo za adaptive sync ili nisam obracao paznju.
Uzeo bi neki monitor LG sa tim adaptive sync od 24 do 25 inca sa IPS panelom ili novijim panelom malo bolji ako ima pristupacniji.ili neko drugi monitor LG sam naveo do sad sam kupovao samo LG monitore i nisam imao nikakav problem sa njima.
 
Sad gledao monitore i samo malo ima sa tim G-Sync i skupisu ko djavi a vise ima sa FreeSync,ne znam gde da gledam i sta, ako znas daj link neki sta da gledam?
Da pitam stari hdm mi se polomio i gledam da kupim neki da li je bitan koj hdm kabli uzimam ili ne ili je sve jedno koj uzmem?
Evo dva linka kabla koja odvoio da povezem graficku i monitor
1. https://www.gigatron.rs/hdmi_kablovi/vention_pvc_ultra_hdmi_kabl_15m_crni__aacbg-217163
i link proizvodjaca
https://www.vention.cn/product/ultra-hdmi-cable/
2. https://www.gigatron.rs/hdmi_kablovi/vention_ultra_hdmi_kabl_4k_flat_15m_crni__vaab05b150-217151
i link proizvodjaca
https://www.vention.cn/product/nylon-braided-low-profile-hdmi-cable/
E sad pise tamo hdmi 1.4 i hdmi 2.0 to bitno da se gleda ili nije jel isti ulaz svih hdmi kablova na graficke i monitore pitam da neni uzeo pogresno i koje bolji za graficku i monitor od ta dva kabla?
 
Poslednja izmena:
Ma svi rade istu stvar, isti su kontakti i priključuju se us svaki HDMI proključak. Razlika je samo u kvalitetu kako kontakta tako i načina EM zaštite, materijala i otpora žice i fizičke zaštite samog kabla. Što je viša rezolucija, to treba kvalitetniji kabl.
 
Adaptive sync je "krovni" naziv za tehnologije sa promenljivim refresh ratom i pod to spadaju i G-Sync i FreeSync.
Sad ako planiraš da kačiš FreeSync monitor na tu nVidia karticu trebaće ti, kao što ti je weedman984 rekao, DP kabal.
Tako da ako već menjaš kabal za monitor bolje uzmi DP.
 
Da, i ne trazis G-Sync monitor, vec FreeSync koji ima Display port! G-Sync je skup k'o djavo! Moj ti je savet da ides na 24''/27''/29'' , ne bih ti preporucio taj 25''. DP kablovi su jeftini a ima i monitora uz koje dolazi kao podrazumevan. Znaci da se razumemo, NE TRAZIS G-SYNC monitor, vec Freesync koji ima DISPLAY PORT!!! Preko display porta Freesync radi sa nVidia kartama. Mislim da vec od 200+ evra imas takve monitore. Svakako postavi pitanje u temi ''Sta da kupim'' za monitore jer ovde prelazi u off...
 
Nazad
Vrh Dno