Šta je novo?

neki problem u vezi instalacije OS X

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
e ovako, macbook pro star 10 godina, 13", core2duo, 4gb rama, nvidia 9400/256 u njemu...
instaliran Yosemite. imam usb flesku na kom je high sierra, i koji sam vec na dva mac-a sa tog flesa instalirao. kad zabodem fles u ovaj mac pro, i udjem u boot menu, i odaberem high sierra, izbaci mi install ikonu kao onaj saobracajni znak "zabranjen smer", stoji tako 10tak sekundi, i ugasi se, nece da pokrene install, nema sanse. sa istog flesa sam jedan stari mac pro apgrejdovao sa Liona na tu high sierru, bez problema, pa neznam sta se desava, ili gde gresim na ovom?
takodje, nudi mi da direkt sa storea pokrenem apgrejd na Mojave, ali kad kliknem na get, kaze da nemoze na ovom macu da se instalira?

druga stvar, facetime i skype, mi na njemu prijavljuju da nema instaliranu kameru, iako mac ima ugradjenu kameru (mikrofon radi, ako nesto znaci). na netu sam nasao da postoje ponekad problemi sa kamerom, i da pokretanje dve komande iz terminala "sudo killall - cameraassistant i VCDA" i posle toga pokretanje facetimea ponovo, resava problem, ali na ovom macu, kad pokrenem to u terminalu , kaze no running matches??

ima li ko predlog kako da resim da instaliram highsierru i da resim ovo sa kamerom?

hvala
 
Taj model ne podržava high sierra najverovatnije
 
Imam takav komp u firmi tacnije tri komada, i najvise sto sam na njih metio je Kapetan ;)
Nema sanse Sierru da ubacis, mislim imaju neke fore kako da na starije mac-ove da ubacis novije ali racunaj da ce da rade kao....
 
OK, aj skinucu onda Kapetana pa cu da probam njega da instaliram. :)

a ovo sa kamerom, ima li ko pojma sta mu je?
 
Restartuješ komp, držiš alt+shift+restore i učitaće se recovery particija koja bi trebalo da ti ponudi poslednju aktuelnu verziju za taj model.
 
mislim da tu nece proci sa tim, na onom drugom gde sam stavio high sierru, sa tim posle restarta mi je davao 10.8 Lion kao zadnji, a ipak je prosla high sierra sa usb bez problema na njega
 
Restartuješ komp, držiš alt+shift+restore i učitaće se recovery particija koja bi trebalo da ti ponudi poslednju aktuelnu verziju za taj model.
Ti bi bar trebao da znaš da je poslednji online restore Lion, posle toga ništa.
 
Postoji više opcija i sve su opisane ovde:

https://support.apple.com/en-us/HT204904

Command (⌘)-R
Reinstalacija aktuelne verzije koja je na računaru.

Option-⌘-R

Instalacija poslednje aktuelne/podržane verzije

Shift-Option-⌘-R

Instalacija originalne verzije sistema sa kojom je računar isporučen prodavnici ako je dostupna i dalje.

Ovo je stariji model pa je pitanje šta će bitkidostupni kroz poslednju opciju.
 
Ajd da pitam ovde, vec drugi put mi se desava da Internet Recovery ne radi, izbacuje random greske. Ove gore navedene komande sam sve probao i uvek isto. Instalacija sa USB je prosla.
Razmisljajuci dosao sam do zakljucka da je nemoguce da na dve masine, jedna iMac a druga MacBook Pro, razmak vise od mesec dana i isti simptomi i greske. Ja mislim da je do Kopernikus interneta i CGNAT-a jer sam ranije citao da to moze da smeta kao i Firewall ako je podesen na ruteru. Da li je neko imao takve probleme?
 
Potreban mi je bootabilan USB. Da li ima nekog sa Novog Beograda ko koristi osx, izgleda je je jedini nacin da napravim boorable usb sa osx sistema?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno