Šta je novo?

Najbolja Banka za primanje plate

Nova aplikacija Intese za mbanking ne radi na rootovanim telefonima a uz to su uveli provizije na placanje e/mbankingom, poceli da skidaju evric sa racuna za internet karticu, podigli i pretplatu za hit racun... efektivno kad preracunam poskupeli su za 100%. :/

Treba mi preporuka za novu banku, primam platu, placam elektronski racune i kupim nesto povremeno preko neta, to su prioriteti. Cuo sam dosta dobrih stvari za Mobi, kakva su vasa iskustva?
Iz svog iskustva, iRačun Rajfajzen banke i Računplus MTS banke (PŠ). Mobi je sada gori u odnosu na ove dve, a do pre tri godine bio je bolji izbor.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Suštinski, iRačun je odlično rešenje za dinarski i na njemu može da se prima plata. Plaćanje u inostranstvu za veće iznose (provizija 1%) i menjačnica nisu na strani Raiffeisen-a. Tu su ipak bolje varijante Račun Plus bivše mts banke, Mobi Progresiv+ radi dizanja sa drugih bankomata pa i AIK Start u kombinaciji sa Flexi štednjom (zbog devizne Master kartice). To je otprilike to što se tiče računa na kojima nema provizije za naloge.
 
Doci ce generalno kod svih do promena. Digitalizacija uzima maha, s obzirom da sve vise koristi neki vid elektronskog bankarstva, logicno je da te usluge pocnu da naplacaju, veci prihod.

Sa druge strane zbog prethodno navedenog i proporcionalno smanjenog broja odlaska u ekspoziture, broj radnika i samih ekspozitura se smanjuje, manji rashodi.

Ja sam u rajfu i zadovoljan sam za sada, ali i oni su poceli sa naplatom usluga, za pocetak sms poruke....i pored toga preporucujem ih svima, mislim da su najjaci na trzistu nasem
Naprotiv, nema logike da naplaćuju, pogotovo sto se odlično sećam marketinga kada su krenule banke masovno da uvode e/m banking. Cifra za održavanje računa, i molim lepo. Drugi je problem sto su se dogovorile da sve krenu da naplaćuju, i sto šibicare naplatom raznih gluposti, kao spomenuto kod Rajf-a (pretpostavljam da je kolega u banking sektoru). Oni barem imaju jasnu viziju, okrenuli su se "premijum" klijentima, i shodno tome se ponasaju. Intesa je bila za široke mase, ovo sto sad radi, ne vidim da ce da ispadne ok...
 
Zasto je mobi osnovni gori od iracuna za primanje plate?
 
Nije gori, no samo po sebi ograničenje je što osim Računa na klik (besplatnih trajnih naloga) za Telenor, SBB/Total, Info (BG, NS, Niš) i struju svaki eksterni nalog košta po 50 dinara, ali iovako završava dosta toga (Dinom platim Telekomu/Supernovi račune karticom, itd), s obzirom da su im bankomati uplatni.
 
Ja imam iracun zbog paypala i alija i racun u komercijalnoj koji cu ugasiti kad se raskantam s firmom.
Da li otvoriti racun u mobi za novu firmu ili korisititi iracun?Mobi bi odgovara zbog podizanja sa bilo kog bankomata ali treba gledati i placanje racuna,mada to mi i nije neki prioritet s obzirom da placam uglavnom internet i u aplikaciji komercijalne sam uplacivao kredit za a1.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Komercijalna je stvarno bila sveobuhvatno rešenje i imali su priliku da dovuku mnoge Intezine klijente, ali desila su se poskupljenja+provizije za naloge i čisto sumnjam da će posle nove godine kad joj pripoje NLB, ukinuti 2% proviziju za ino plaćanja u ostalim valutama osim evra. Jedino što me veže za njih je PayPal.
 
Meni deluje najbolje resenje mobi za platu+iracun za paypal,ali...
 
  • Like
Reagovanja: uji
Za platu/placanja u zemlji iRacun kod RF. Ne isplati se za placanja u ino (kurs i provizija 1%), osim za nesto sitno. A dodatni devizni im je 600 din, pa treba gledati drugu banku za vece iznose placanja karticom u ino
 
Ljudi, zamolio bih vas za savet, u kojoj banci da otvorim dinarski racun? Do sada sam bio u unicredit banci medjutim izvozali su me nesto oko isteka kartice kad mi je bila bas neophodna, pa sam se cimao do ekspoziture vise puta itd.

Vidim da raiffaisen naplacuje proviziju za uplatu novca na bankomatu korisnicima iracun-a, sto je bas bezobrazno po meni, tako da ne bi kod njih otvarao, bar ne iracun. Takodje, procitao sam da hvale ljudi erste banku, s obzirom da nema njihove ekspoziture u Leskovcu i oni otpadaju :).

Bitno mi je da dosta stvari mogu da zavrsim bez odlaska u banku (tipa nove kartice i sl.) i da je podska banke dobra kad se pozove operater.

Jel i dalje preporuka za devizni postanska ili postoji neko bolje resenje trenutno?

Hvala unapred na pomoci :)
 
@Marrko ne naplaćuju uplatu ni na bankomatu, niti na šalteru. Isto sam iz Leskovca pa ti iz prve ruke to potvrđujem. NFC tag na novom bankomatu za isplatu radi i može da se menja pin (za 150 dinara, skinu i proknjiže sutradan). E sad, problem je što od 6. više nema plastike za Visu i Dinu, nego ko hoće, plaća 1000 godišnje+40 mesečno, ko neće, koristi digitalne iz Moja mBanka za internet ili preko RaiPay. Za Halk nisam siguran je l' može uplata na bankomatu, al znam da od skoro otvaraju paket račun na daljinu i šalju kartice na kućnu adresu. Jedino još Poštanska odn. Račun plus bivše mts banke ti preostaje pa da uplaćuješ na protočni račun u pošticu kod rupu, tamo je slaba gužva.
Edit: AIK i Eurobanka imaju uplatne bankomate, al kartice uzimaš kod njih. U Euro slabo viđam ljude, AIK pun ko oko.
 

Prilozi

  • LvBGvqg.png
    LvBGvqg.png
    157.1 KB · Pregleda: 28
Poslednja izmena:
Vidim da raiffaisen naplacuje proviziju za uplatu novca na bankomatu korisnicima iracun-a, sto je bas bezobrazno po meni, tako da ne bi kod njih otvarao, bar ne iracun.
Edit: moja greska, ne naplacuje se, u pravu je @uji
Hvala na preporuci, uzecu aik u razmatranje, mobi isto deluje vise nego okej ali mislim da ce ipak biti iracun na kraju, kad vec ne naplacuju pomenutu proviziju.
Sto se tice ovog za izdavanje kartice, opet je povoljno (oko 150din mesecno, sve ukupno).
 
  • Like
Reagovanja: uji
@Marrko ako se odlučiš za AIK, Start paket od 250 dinara možeš da otvoriš online kao u Rajfajzenu, plus imaš pravo na Fleksi štednju gde te sleduje i devizna Master kartica. U suštini, oni su ok s te strane da MasterCard kurs ide i sa dinarske i sa devizne, a da nema provizija.
Rajfajzen eto ima tu manu da ne može Visa iRačuna da se veže na devizni. To sam probao i ne daju. Jedino da se uzme posebna za klasičan devizni (isto 1000 dinara godišnje) ili Visa Virtuon samo za internet (1200 na dve godine). Dobri su za platu, kreditna na rate se deli svuda, nema to da l' je neko na ugovor sa njima, OTP, Intezu, Komercijalnu, UniCredit, nego to održavanje od 230 dinara je za to.
Ako ti je bitna samo kartica za inostranstvo ili PayPal, Poštanska ima Visa Internet, samo što ostaju 20€ i plus 5 troškovi (plastika 100+150 godišnje, 3 godine), al zato joj radi instant transfer i može da se uzme samo lib za Homebanking da se gleda stanje i potrošnja.
 
Hvala puno na detaljnom odgovoru @uji
Ipak ce biti raiffaisen za primanje plate, ovo za kreditnu je bas top.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ja koristim Mobi za platu.
Bankomat u Leskovcu me nije izneverio, ni za uplatu, ni za isplatu.
Karticu uglavnom koristim za sitna plaćanja po marketima.
Žena ima račun u Rai. Moje mišljenje je da su najpouzdaniji, što ne znači i najjeftiniji.
 
Jos par ljudi mi je reklo da su zadovoljni mobi bankom. Meni je znacila informacija da raiffaisen ne naplacuje proviziju prilikom placanja racuna iz aplikacije ili preko e-bankinga, pored toga im je i ponuda raznovrsnija. U sustini jedna banka daje jedno, druga daje drugo a mi biramo sta bi hteli da platimo ili ne :)

Realno moraju da naplate tu pouzdanost, svi mi bi radili isto :)
 
Vrati se unazad, pisao sam o Eurobanci, ima sve sto ti je potrebno, za manje pare. Razmisli i o njoj...Svakako RF ima ozbiljniju ponudu, ali i za ozbiljnije pare
 
Čak i osnovni u Mobi je zgodan što ovlašćenje za prenos plate nije obavezno, a i ako zatreba, ne potpisuje ga poslodavac. Dan danas mi je koristan za račune na klik i tu pustim struju, platim Dinom račune za Supernovu, Telekom, tako da i on ostaje kao opcija. Caka je da se pogase sms obaveštenja ili uključe da stižu na mail i nema greške.
 
Tako je. Mogu da kažem da u 99% slučajeva, mail stiže u roku od nekoliko sekundi.
 
Nazad
Vrh Dno