Šta je novo?

Najbolja Banka za primanje plate

ahaa.... da da onda mora u ekspozituru :)
ne znam, gledam i ja intesu i samo master karticu na rate koja je 200, a racun sa vizom, masterom, amexom, cekovima, mbankom, ebankom itd 300...
vise se isplati uzeti ceo paket, naročito ko ima veći promet/potrošnju. :)
 
Poslednja izmena:
+jedan od najboljih kurseva, u rangu TB Progresiv+.
Amex uz Hit iskreno ne razumem.. ne vidim korist od njega. Sem ako MC ima limit 3 plate, a Amex moze dodatne 3 plate (da MC ne moze 6) - tako je bilo kada sam pitao "cemu sluzi Amex?", fora je bila samo u mogucnosti vecem zaduzenja :D
 
Uz neke Amex kartice ide i "besplatno" putno osiguranje. Ko je zainteresovan, može izračunati da li mu se isplati da ima Amex samo zbog toga.
Pozdrav

Sent from my F5122 using Tapatalk
 
Uz neke Amex kartice ide i "besplatno" putno osiguranje. Ko je zainteresovan, može izračunati da li mu se isplati da ima Amex samo zbog toga.
Pozdrav
Zato sam pomenuo da ona uz racun meni nema logike (ne ide osiguranje, i ne dobijaju se nikakvi Gold perks koji idu uz Amex Gold za kupovinu, a koji ponegde i znace - dok ovi za Blue/Green ne vrede nicemu, obicna su reklama).

Za osiguranje proverite da li i dalje vazi, posto je bilo price da ce Amex biti izbacen iz ponude u celoj EU, pa verovatno i kod nas.
Ta kartica vise nije free!
 
Moja amex je green i imam osiguranje uz nju. I moja žena koja ima ovlašćenje i sin mi je osiguran preko tog osiguranja. Nama to znači s obzirom da nas troje imamo godišnje bar 30 dana van zemlje i uvek bih išao sa osiguranjem napolje pa nam ovo dođe i neka sitna ušteda.
Inače, amex sam uzeo još pre 13-14 godina, kad je Intesa počela da je radi (nakon pauze od rata amex nije bio 15 godina kod nas) i nije moralo da se prebacuje plata kod njih. Bila je zgodna jer je prva kartica koja je omogućavala plaćanje na rate (diners ne računam, nije moglo tek tako da se upadne tamo) bez kamate i jer sam mogao da otvorim cro PayPal nalog i da je povežem sa tim nalogom (sa internet visom iz RF kao ni sa kreditnom visom iz RF niti iz Soge) još pre desetak godina (možda i više ima) kada u PayPal nisu razmišljali o Srbiji ni kad je vide na mapi.
Sad već razmišljam da je se rešim. Od pre mesec dana prestali su da je primaju u maxi/tempu. Samo da vidim sta cu sa tim osiguranjem da radim ako je ugasim (a i treba da otplatim još neki dug po njoj).

E. Da, osiguranje je od prošle godine prešlo na ddor sa Europe asistence.
Drugačija je kartica ali je pokriće (u iznosu) isto.
 
Poslednja izmena:
Ta se placa ako se ne varam (sem ako od ranije nemas neku privilegiju). Trenutno su i skuplje od proseka.
Mozes uzeti i MC van paketa, dobijas osiguranje, jedino sto je uz Amex islo za ceo svet.
 
Ne plaća se ili je bar ja ne plaćam. Kao što rekoh, imam amex od 2006. godine i u nekom trenutku su počeli da daju to osiguranje. Bez ikakve naknade. Da li je sad za nove /novije korisnike uz plaćanje, to ne znam.

BTW, pogrešio sam: ranije je bilo osiguranje preko Generali osiguranja. Od prošle godine je preko ddor-a. I dalje je teritorija pokrića ceo svet.
 
Bila je neka Zelena Amex, koja se zaista nije plaćala, u startu, možda 2006-2007, i imala je neke smešne kamate tipa 0.5% rsd, 0.25% EUR, ali i ja sam mislio da je to bila promocija koja je trajala određeni period...(i sam sam je imao tada i ugasio posle nekog vremena)

N960F
 
Ne plaća se ili je bar ja ne plaćam. Kao što rekoh, imam amex od 2006. godine i u nekom trenutku su počeli da daju to osiguranje. Bez ikakve naknade. Da li je sad za nove /novije korisnike uz plaćanje, to ne znam.

BTW, pogrešio sam: ranije je bilo osiguranje preko Generali osiguranja. Od prošle godine je preko ddor-a. I dalje je teritorija pokrića ceo svet.
Pogledaj ceo listing jos jednom za celu proslu godinu. 200/300 mesecno ili 2400/3600 godisnje.
Bila je free Green sa depozitom, i naravno Blue uz tekuci (ali bez osiguranja). Imao sam ih i ja.
Ali nisam ni na pocetku video opciju (ni 2005. cca kada su ih uveli) da ima opcija bez doplate trajno, samo prva godina. A pratim te stvari :)

Javi nam cisto da znamo da li da zavidimo :p
 
Pogledao sam malopre prethodnih 15 računa (stižu mi na email). Jedino što naplaćuju je 200 za osnovnu i 100 za dodatnu karticu. Dodatna je zenina amex koja je povezana na moj račun. To je ono što sam i potpisao pre 13 godina i to se nije menjalo do danas. Prve ili prvih nekoliko godina nije bilo tog putnog osiguranja. To su uveli tamo negde 2009. ili 2010 (ne sećam se tačno da li u vreme kad smo stavljeni na belu šengen listu) ali mi nikad ništa mimo ovih 200+100 nije naplaceno što je od početka tu svakog meseca. I 2006. nije trebao depozit za Green, čak ni prebacivanje plate u intesu.

Što se tiče osiguranja, kad sam poslednji put gledao preko sajta Generali osiguranja za taštu, pre neku godinu, 15 dana evrope je bilo nešto preko eur dnevno. To znači da za potrebe moje porodice (ja, žena i sin) i nasih 20-30 dana godišnje, iz nekoliko puta, bi mi trebalo 30 x 3 x 1eur=90 eur.
 
Pa to je to 200 mesecno, nije besplatna znaci.
 
Čekaj, ovde je došlo do nesporazuma .
Ja kažem da je kartica osiguranja dodata besplatno. Amex se plaća od početka.
 
Aaaaa, da, da, da :) Kartice osiguranja su skoro svugde free, barem ove uz kartice nisam video da se dodatno placaju.
Ali kartice nisu free, to treba imati u vidu.
 
I koja je najbolja za primanje plate?
Koja ima najbolje kredite?
A koja ima najbolje auto kredite?
Jel societe i dalje nudi 100 000 za nove klijente bez kamate?
 
Niko da mi da savet,inace sam kod OTP banke od 2008,uzimao dva kredita,i to su me lepo odrali,svake godine obnavljam dozvoljeni minus...nikad nisam ostao duzan.
Elem,ove godine mi nije dozvoljen minus zbog jedne plate koju sam primio 5 000 jer nisam radio iako se gleda zadnji mesec a ne zadnja tri kao ranije.
I uz to sam dvaput nosio papire i po drugi put mi je receno da se javim u septembru,tj po treci put da trazim papire od firme...
Prave me na majmuna a ja potrazivanjem istih papira od firme po treci put isto radim coveku u firmi koji je uvek bio korektan prema meni.
S druge strane e-banking im je katastrofa a i sama android aplikacija nista bolja,po resetovanju telefona morate ici u banku po kod,veoma primitivno.
 
Poslednja izmena:
Covek koji bi mogao da ti odgovori je na "hladjenju" izgleda, moraces da sacekas :)
 
Nema nikog drugog ko je upucen u bankarske zavrzlame?
 
Najbolje ti je da razmotris ponude banaka pa kad izdvojis njih par da postavis pitanja u temama banaka, npr Intesa ima svoju ogromnu temu, Telenor banka itd itd, te teme mnogo vise osoba prati :)
 
I koji daju katicu koju mogu da vezem za paypal?

Za sad su mi u oci upale NLB,Addiko i Pro Credit banka ali podataka na sajtovima ima malo i nisam strucan.
Takodje mi je bitno da se novac moze podici sa bilo kog bankomata i da se prelazak moze srediti online,posto sve tri su dalje od mene.

U mojoj blizini imam
OTP tj Vojvodjansku
Komercijalnu
AIK
Intesa
Credit Agricole
Direktnu
Eurobank
Opportunity
Postanska
Raiffeisen
Societe Generale
UniCredit
 
Poslednja izmena:
SoGe na sinhro paketu od septembra počeo da naplaćuje proviziju za naloge 19din.
 
Kakva su iskustva sa Postanskom Stedionicom? Da li se placa nesto dodatno? Odrzavanje je oko 100 dinara. Ove kartice sto daju da li mogu za online?
 
90 din održavanje
50 din mobilno bankarstvo


Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Gledam naslov i odma pomislim da je najbolja banka za primanje plate Credit Suisse Group AG u Ženevi...
A vi? :D
 
Meni bliža ova u Luganu, zbog bankomata

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Koja banka ima najpovoljniji keš kredit (preneo bih zaradu)? Trenutno sam u Kom Bank i ništa posebno ne nude.
 
Kombank online kes kredit imas...
Najpovoljnije kes kredite ima halk banka :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Komercijalna. Start set 0 din održavanje do 27g

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Mislim da mu je za studenta bolja opcija mts i pored toga što placa 100 din mesečno posle 6 meseci. Bio sam student pa znam da je većina stvari oko faksa plaća kešom. Dakle najbitnije je podići novac sa bankomata. A ako to stalno radiš sa mts karticom nisi na gubitku. Sa drugima jesi svaki put min.100 din.
Koristio sam Erste kao student, tan tablice, naplata mobi bankinga, naplata provizije za podizanje sa drugih bankomata, na šalteru uvek 2 radnika uvek po 10 ljudi čeka.... Kad se Telenor banka pojavila, to je bila revolucija :D

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno