Šta je novo?

Najbolja Banka za primanje plate

Моје схватање је да ми није проблем банка,већ висина прихода:D
Све је релативно.
 
+100
Probao telenor i dalje je koristim, ali bih je preporucio samo najgorem neprijatelju.

Sta je problem sa Telenor bankom? 10 godina je ispred svega, zaboravio sam kako izgledaju banke, redovi, uplate, isplate, podizem i uplacujem pare u 3h nocu i odmah ih trosim. Jurenje radnog vremena filijala kojih ima sve manje i manje, uplate ljudima u zemlji, a da ne pricam o transakcijama sa inostranstvom, kupovini u inostranstvu (kurs), kontroli svega preko aplikacije, pa cak i call centra koji sve resava brzo i efikasno. Sve ostale banke su u 1999. godini u odnosu na njih, imam pet kartica najvecih banaka i ne koristim ih godinama uopste otkad imam Telenor.
 
Poslednja izmena:
Nisi ti skoro zvao njihov call centar, često se ne mogu dobiti preko dana.
 
Sta je problem sa Telenor bankom? 10 godina je ispred svega, zaboravio sam kako izgledaju banke, redovi, uplate, isplate, podizem i uplacujem pare u 3h nocu i odmah ih trosim. Jurenje radnog vremena filijala kojih ima sve manje i manje, uplate ljudima u zemlji, a da ne pricam o transakcijama sa inostranstvom, kupovini u inostranstvu (kurs), kontroli svega preko aplikacije, pa cak i call centra koji sve resava brzo i efikasno. Sve ostale banke su u 1999. godini u odnosu na njih, imam pet kartica najvecih banaka i ne koristim ih godinama uopste otkad imam Telenor.
Starter: Trenutno medju losijim kursevima od banaka (imam u 7+ banaka racune, samo u RF je losiji kurs, a u dve je samo javni losiji, a de facto je bolji).
Starter: Provizija u inostranstvu (cak i za placanja u dinarima na skoro svim sajtovima, pa i svih aviokompanija, sem mozda AirSerbia)
Progresiv: Medju najskupljim racunima za ono sto nudi. MB, KB i Intesa imaju bolji kurs, AIK delimicno, SoGe za neke kljente ima bolji.
Mada ko prima platu, i drzi na dinarskoj a-vista stednji, anulira te troskove.

Ali to je za osnovne stvari. Cim zatreba nesto bitno - cao. Placanja preko 150.000, valute koje nisu EUR/RSD (samo u jednoj jedinoj poslovnici ili kurs los kao u RF), podizanja do max. 2.600.000 mesecno max. podizanja na ATMovima (od cega se 600.000 racuna i za uplate preko mCasha) i to samo ako se koriste i MC i Dina i mCash. Nije cesto - ali dovoljno da nije ozbiljna banka.

Bankomati dovoljno cesto prazni na nekim lokacijama (u Nisu sestra cesto koristi moju KB karticu jer dva TB ATMa kod nje su cesto prazna). Ne isplati joj se da placa Progresiv+, slippery slope.. pogotovu kad joj bata ima 20+ racuna/kartica i samo jedan placa trenutno (RF... shvatio koliko znaci nakon svega 3 meseca nekoriscenja istog od 2001. od kada su ovde).

Super je TB kada ti samo trebaju uplate/isplate i kada i to ne mora da radi uvek... moji koriste TB Starter, prilicno im je zgodna sto se ne placa, ali nista posebno nije vise.
Kurs nije ni medju 5 najboljih znaci, vec 3 banke imaju app sa slicnim mogucnostima (neke plus, neke minus, ali tu su negde), call centar koji stvarno radi (cak i MTSB), filijale koje nisu samo u AC-u kada treba nesto (a zatreba ako stvarno koristis banku)...
TB nije za jedino resenje.
 
Poslednja izmena:
Ima TB svojih prednosti ali call centar im je u nekom rasulu, ova tranzicija u PPF ih je izgleda skroz poremetila pa se jos sastavljaju sa sobom.
 
Ja imam TB od pocetka i previse cesto mi se desilo da imam problem sa njima da bih mogao da ih svrstam kao ozbiljnu banku... Kao jedna od opcija da svakako, zbog prednosti koje je driver naveo, ali kao osnovna banka nikako...

A ne znam sta im se desava sa kursom u poslednje vreme, bukvalno je sve gori i gori...
 
Ili sam ja corav ili je kurs na slikama za kupovinu deviza? U tom slucaju kurs u KB je dosta bolji nego u TB.
 
Ja jesam corav, ali jeste bolji kurs u KB, i to za 35 para/EUR :)

VIP Klijenti nemaju svugde super kurs, nego ga imaju tamo gde obican kurs ne vredi ni za sta (RF :p).
 
Bolja KomBank sa 35 para. Eto, je
Koji je kurs u MTS za kupovinu 100e ?
 
Imas na sajtu kursnu listu. TO je taj kurs. Mali slabiji od KB, ali bolji od TB.
EUR 1 117.6173 117.9121 118.03
 
Oko 12 centi iznad srednjeg kursa, i tako je vec minimum godinu dana. Konkretno danas - 118.03.
35 para nije malo kada menjas vece svote novca.

Edit: Pretekao me alfa.
 
Poslednja izmena:
Koristio sam uoredo TB, RF i Mts. Sve imaju mane i prednosti.
U TB sam 2017. ostao bez plaćanja /podizanja/prebacivanja novca jednom na 24h,njihovom greškom. Kao *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* išao po gradu od atm-a do atm-a pokušavajući da skinem novac. Pos plaćanje ne radi. Izvinjenje je usledilo nakon 30+ dana a kao poklon sam dobio progresiv koji generalno ne znam ni šta će mi.
TB je zgodna meni korektno u slučajevima da mogu odmah na bankomatu ubaciti novac i odmah nekom poslati ako treba (a treba za USA i zbog vremenske razlike ponekad i ovako kasno u 2, 3 noću). Imam potrebu za tim a ne vidim lakši način od toga.
Tb podrška loša, da ne kažem neiskusna. 400 000 korisnika na 6,7 operatera u smeni bez ijedne filijale - pakao.
Mts u svemu o bolja. Čak i kada sam imao premium nalog na TB kurs u mts mi je bio bolji. Bolja u smislu isplate novca svuda i uvek. I u smislu ako ti zatreba filijala, imaš je,makar u Beogradu.
Podrška mi je odgovarala do sada u roku, i na najteži zahtev sam čekao zakonski 14 dana. Zatim odmah nakon tog odgovora odgovaraju na svako sledeće pitanje u roku od 10 minuta.
To u TB nisam doživeo za 4 godine. Ostala lakša pitanja su dobijala odgovor za maksimalno 24h.

RF - za sve ono što možeš u TB i MTB preko neta u RF je tada (2016.) moralo da se ide u filijalu. Od raznoraznih potpisa, do toga da ne dozvoljavaju da se skine sa Master kartice sa ATM-a poslednjih 2000. Bezobraluk. Pisao sam već jednom da sam želeo da platim nešto i imao taman toliko a da su mi odbili transakciju. Pa čekaj treba da sipam gorivo, da sve ostavim na bezninskoj, odem do filijale uzmem i tih 2000 i da se vratim da platim. Od tada sam rekao pa pa.

Erste koristio davno kao student, besplatno održavanje do 25.godine. Net banking free, provizija 15 din na svakoj transakciji bila. Tada(2013, 2014) su naplaćivali mobilnu aplikaciju pa je dolaskom TB većina tamoni otišla. Načekao se redova, i redova i redova.


Trenutno mi kombinacija tb+ mts završava posao. Tj.nikad nije bolja stvar postojala od hitnih naloga bez obzira na radno vreme banke.

E sada, ja u banci nikada nisam koristio kredite, minuse, prekoračenja i slično ali se sećam lepog vremena i dinarske štednje u Vojvođanskoj i Alfa banci sa kamatama od 12% u nedeljama štednje. Šteta što tada nisam to mogao u tolikoj meri da iskoristim,sada se štednja u RSD spustila na baš male kamate.


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Kad si već pomenuo, gde je sada najbolja štednja RSD? Ili u EUR?
 
RF - za sve ono što možeš u TB i MTB preko neta u RF je tada (2016.) moralo da se ide u filijalu. Od raznoraznih potpisa, do toga da ne dozvoljavaju da se skine sa Master kartice sa ATM-a poslednjih 2000. Bezobraluk. Pisao sam već jednom da sam želeo da platim nešto i imao taman toliko a da su mi odbili transakciju. Pa čekaj treba da sipam gorivo, da sve ostavim na bezninskoj, odem do filijale uzmem i tih 2000 i da se vratim da platim. Od tada sam rekao pa pa.

Koristim RF preko deceniju i nikada nisam imao slican problem. U RF ne mozes podici poslednjih 250 rsd (odnosno onoliko dinara koliko kosta paket koji imas u banci) i to je jedino ogranicenje, jer je to rezervacija za odrzavanje racuna koju skidaju svakog prvog u mesecu. Ako pokusas da skines poslednjih 2000 rsd to ne prolazi iz razloga sto moras ostaviti ovih 250 rsd. Recimo ako na racunu imas 2000 rsd, 1500 mozes skinuti bez problema.
 
Koristim RF preko deceniju i nikada nisam imao slican problem. U RF ne mozes podici poslednjih 250 rsd (odnosno onoliko dinara koliko kosta paket koji imas u banci) i to je jedino ogranicenje, jer je to rezervacija za odrzavanje racuna koju skidaju svakog prvog u mesecu. Ako pokusas da skines poslednjih 2000 rsd to ne prolazi iz razloga sto moras ostaviti ovih 250 rsd. Recimo ako na racunu imas 2000 rsd, 1500 mozes skinuti bez problema.

Isto tako, ne možeš da iskoristiš poslednjih 20e na deviznom računu koji su uvek mrtav depozit. Primera radi, imaš dva devizna i oba povezana sa karticama, koje koristiš za plaćanje na netu. Oba računa u svakom trenutku moraju imati po 20e koji se ne mogu iskoristiti već samo preko toga. Kada korisnik poželi da recimo prebaci 20e sa jednog na drugi to ne može online već na šalteru banke ili na ATM koji podržava evre.
 
Tako je, za virtuon devizne racune uvek moras imati bar 20 evra na racunu, ali meni su to jasno naglasili kada sam otvarao devizni racun: tih 20 evra depozita mozes da iskoristis samo kada ti ih vrate nazad prilikom zatvaranja racuna.

Poslednju recenicu nisam razumeo sto si napisao. Da li mislis na prebacivanje poslednjih 20 evra (depozit) sa racuna na racun? Ako mislis na to, ja nisam znao da je to moguce uraditi ni na salteru banke. Ako mislis na prebacivanje evra (koji nisu depozit) sa jednog deviznog racuna na drugi, to moze da se uradi online (radim to svakih par dana).
 
Tacno je za RF, samo posto nisam nikada hteo njihove kartice da koristim (provizija za ino placanja plus ove rezervacije), ne secam se tacno koje kartice i kada ne moze sve da se iskoristi.
Sa dinarskog racuna Visom moze, moguce da ne moze za placanje vani da ima ispod 2000 posle transakcije, a za kartice vezane za devizni def. mora 20e da ostane posle transakcije.

E, da, TB i ATMs..... koliko nam se puta desilo da ne radi isplata, ali se novac rezervise i po 2 nedelj.
Meni se desi da ATM drugih banaka nema novac i ponisti transakciju odmah, novac je momentalno nazad na racunu. A kod TBa to nijednom nije bio slucaj kada je isplata neuspesna.
I obratno - da dobijem novac od uplate, iako je uplata bila neuspesna (vracen novac).
Zamislite da neko dobije platu, pokusa da je podigne, neuspelo, i novac im je zarobljen 2 nedelje??? A nemaju drugi novac.
 
Poslednja izmena:
Tek sad sam skapirao da miki92 prica za Mastercard u RF banci. Moj post se odnosio na Visa kartice, za Mastercard stvarno nemam pojma da li blokiraju poslednjih 2000 rsd, jer nikada nisam koristio MC u RF.
 
Tako je, za virtuon devizne racune uvek moras imati bar 20 evra na racunu, ali meni su to jasno naglasili kada sam otvarao devizni racun: tih 20 evra depozita mozes da iskoristis samo kada ti ih vrate nazad prilikom zatvaranja racuna.

Poslednju recenicu nisam razumeo sto si napisao. Da li mislis na prebacivanje poslednjih 20 evra (depozit) sa racuna na racun? Ako mislis na to, ja nisam znao da je to moguce uraditi ni na salteru banke. Ako mislis na prebacivanje evra (koji nisu depozit) sa jednog deviznog racuna na drugi, to moze da se uradi online (radim to svakih par dana).

Tako je, moguće je prebaciti na šalteru ili na ATM koji podržava evre, bes problema devizni može da ostane na nuli. Ukratko ti ne moraš čekati zatvaranje računa, možeš u svakom trenutku povući novac ili prebaciti na drugi račun, ali ako poželiš ponovo da ga koristiš moraš ponovo uplatiti taj depozit, zato je nabolje zaboraviti na tih 20e kao da ne postoje :)

Inače je to ne samo za Virtuon već i za Mastercard Club karticu (mislim da svi devizni koji su povezani sa karticama imaju tu obavezu od 20e depozita). Ne možeš ni sa jednog deviznog povući odnule, već se računa od 20e + iznos koji treba da se uplati.
 
Meni je Visa povzana i sa dinarskim i deviznim, a tih 20eur moram da imam samo kada placam u inostranstvu inace morze da buda na nuli.
 
I sada kada sve to pročitaš i znaš ti zaobiđe# TB ili mts i odeš u RF da se zezaš sa tim, ma ajde...
Trenutno najbolja za štednju u dinarima NLB sa kamatom od 4%.
Znači 4000 din na uloženih 100 000 na 12 meseci.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Svako koristi ono sto mu odgovara. Meni RF + MTSB savrseno odradjuju posao za sve sto mi treba i nikad nisam imao ni najmanji problem ni sa jednima ni sa drugima.
 
Koja banka od trenutno dostupnih na srpskom tržištu ima najbolji i najefikasniji mbanking/e-banking. Ja sam u UniCredit banci i imaju odličan UI na obe platforme ali ukoliko naiđe neka bolja banka sa boljom ponudom, prešao bih
 
Šta je bolje između Komercijalne banke i Poštanske štedionice? Te dve su mi najbliže. Već imam devizni račun kod banke Inteze.
 
Da li neko ima iskustvo sa AIK bankom? e/m-banking?

Ja sam u aikbanci i moram priznati da sam zadovoljan. "skoro" su menjali izgled ebankinga. Bolji je nego prosli, ali nikako da mi uvaze kritiku i povecaju font. Sto se tice mbankinga, zaboravi. Najvece smece koje sam ikada video. Svi kazu da je bolje radila starija verzija. Ova nova je tesko sra*e
Ja imam paket od 250 dinara i tu imas dinarski i devizni racun. Master card ili Visa za oba racuna. Dakle biras (ako nisu menjali) jednu od te dve posebno za dinarski, pa opet biras za devizni (sto znaci ukupno dve kartice). Naravno uvalice ti i dinu koju moraju zbog zakona, koju mozes posle i odjaviti. Na sajtu imas sve pogodnosti ali istakao bih da ti stize sms za svaki priliv i odliv i za svako placanje karticom (bez obzira na iznos. tako da ako platis 60dinara stigne ti sms). I nema kao kod drugih banaka, prvih X besplatno a posle naplacuju po ceni sms-a. Ovde su sva obavestenja besplatna. I u ebankingu nemas provizije. Dok si kod drugih oslobodjen prvih X transakcija, ovde nema ogranicenje.
Ne koristim, ali Izdavanje čekova je uracunato u cenu paketa.

Nemaju bankomate i filijale u svakom cosku grada kao inteza. Ako to zanemaris i smece od mbankiga. Onda su super. Bar za moje potrebe
 
@Difermo, hvala na iscrpnom odgovoru.

Vec imam tekuci racun kod AIK banke, jos od studentskih dana kada je bilo besplatno. Unazad par godina bilo je odrzavanje 100 rsd, a sada 150 rsd za ovaj paket (mislim da i nemaju u zvanicnoj ponudi, to je samo zato sto nisam nove uslove potpisivao godinama). Veoma su korisna SMS obavestenja, za sve prilive/odlive. Sada bih presao na "regularan" paket od 250rsd zbog objedinjena dinarskog i deviznog racuna kao i koriscenja e-bankinga.

Jos jedno pitanje, da li je moguce preko ebankinga u AIK banci prebaciti (konvertovati) sa dinarskog na devizni racun i odamh imati sredstva za placanje online?
 
Nazad
Vrh Dno