Šta je novo?

Najbolja Banka za primanje plate

To znam, skapirao sam, banku najblizu imam u Jagodini.. Ali mogu da odradim konverziju dinara sa racuna na evre, i da na taj nacin imam i evre za internet kupovinu.. Sad samo da kurs bude ok, da mi ne kradu previse..

Takodje da li uzima banka proviziju pri kupovini preko MasterCard na netu, znam da visa uzme nesto sitno preko samog iznosa placanja pa mi vrate posle nekog vremena...?
 
@alfaunits

Kada ce te vise da prihvatite cinjenicu da ne zive svi u centru grada i da nemaju bankomat "iza coska" ???

mts ima povoljniji kurs i od menjacnica

mk.jpg
 
Zavisi kojih menjacnica. U Beogradu postoje menjacnice koje daju bolji kurs od MTS banke. Ali da ne cepidlacim - MTS banka stvarno ima vrhunski kurs.
 
^svejedno je gde im je bankomat, ne moze biti blizi od bankomata MTS Banke - koji je SVAKI bankomat :) Ne znaci to da je blizu, ali je najblizi.
Takodje da li uzima banka proviziju pri kupovini preko MasterCard na netu, znam da visa uzme nesto sitno preko samog iznosa placanja pa mi vrate posle nekog vremena...?
Uzima Telenor 1% na besplatnom Starter racunu, MB ne.
Telenor uzima za priliv (preko kartice) u svim racunima (ako sa PayPala radis withdraw recimo).
 
Super, a ako bih hteo da uplatim pare na PP ili da skinem na MB MasterCard, da li nesto uzimaju?
 
Ja i dalje stojim iza toga da je Telenor banka (Progresiv+ za 300 dinara) vrhunsko resenje za zaposlenog koji trenutno nema potrebu za zaduzivanjima i za sada pokriva sve moje potrebe, od racuna za klik (neopisiv je osecaj kad ne moras da buljis u pozive na broj ili da sanjas da li je Telekom promenio svoj tekuci racun), a jos lepsi osecaj je kada je svaki bankomat tvoj bez provizije. Nemas potrebu da lutas i tumaras po gradu ne bi li nasao najblizi bankomat tvoje banke, a u mom slucaju NIKAD nije bio u blizini iako Kombank ima milion bankomata na svakom koraku, uvek se tako zadesilo.

Velika mana je (opet moje iskustvo) sto im je podrska katastrofalna, uvek su ljubazni ali na svaki vid odgovora se ceka do sudnjeg dana, ako im odes na cet pozovu te da im pises, ljudi koji odgovaraju putem mejla/mobilne aplikacije kao da polupospani citaju tvoje zahteve pa se vrtite tako u krug i prebacuju vas sa jednog kanala na drugi.

Sa druge strane, moram da ukazem ovim putem na vrhunske elektronske servise Komercijalne banke, njihov racun sam imao dok sam bio student, sve mi je bilo besplatno. Njihova IT sluzba je efikasna, brza, imao sam cak 3 glupa problema, izmedju ostalog sa SMS servisom i bez previse pametovanja su mi telefonskim pozivom resili problem i zaista se zauzeli, dok u drugim bankama smatraju sebe Rimskim kurijama. Opet ima i tu slabih tacaka, njihova mobilna i web aplikacija je za mene i dalje enigma, pomalo komplikovana i imaju taj koncept cudne navigacije samo njima poznat, nekakvim saltanjem levo-desno, mada mozda nekome to odgovara, ali i takva kakva jeste vrlo je stabilna i ne baguje. Uveli su i cet podrsku i smatram da ljudi koji odgovaraju sa druge strane ekrana zaista znaju sta pisu.

Pa udjite samo na cet Rajfajzen bajke koji stoji na njihovom sajtu, ono je da vristis od smeha a i places od muke istovremeno, odgovaraju vam (cast izuzecima) kao klinke koje se dopisuju na DM sat hot cetu - NEZNAM, MORALA BI PROVERITI i ostale smejurije.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
Ne slazem se s ovim gore za RF. RF banka je, po mom misljenju, za klasu iznad bilo koje druge banke po kvalitetu usluga i podrsci koju nude. Svaki problem koji sam imao su resili u roku od odmah (nisam koristio chat nikada, sve obavljam ili pozivom ili preko maila). Ako postoji potreba da se obavi nesto u ekspozituri imam svog licnog bankara, ne cekam ni minut. Zapravo, za svaki problem ili nedoumicu na koju naidjem pisem mail svom bankaru, a on mi obavi sve. Ako je potrebno da se nesto uradi u banci on vec sve pripremi, a ja samo svratim i potpisem/pokupim sta treba. E-banking i mobile banking resenja su im vrhunska.

Jedini problem sa RF bankom je to sto su im cene (pre svega kursna razlika) za dve klase vece nego kod ostalih, a kvalitet samo za klasu veci :d
 
Poslednja izmena:
Najbolja ne postoji.


Evo i primera: U drugom postu iznad ovog čovek je baš zadovoljan Telenor bankom. Ja sam svoj račun tamo ugasio i lično ih smatram totalno neozbiljnim. Slično mišljenje imam i za Mts banku. Ali to je samo moje mišljenje...

Treba sagledati više ponuda i onda da se odluči, u zavisnosti šta je bitno. Da li je održavanje računa skuplje ili jeftinije za npr. 100 ili 200 din ne mora mnogo da znači i razlika može biti "nadoknađena" drugim uslugama.
Ono što bih ja razmatrao je Intesa ili Komercijalna. Ali za Komercijalnu se mora ponekad imati baš mnogo živaca (gotovo svaki put kada se ide u ekspozituru). Za Intesu malo manje :)
 
Poslednja izmena:
OPu je specifican slucaj, jer je u malom mestu. Pa Tln Starter nije dobra opcija, kao ni vecina banaka.
Intesa, MB ili Tln Progresiv znaci.

Tln te nece kostati manje od MB, pogotovu ako i sa PPala imas priliv. I da ga uvede MB.
Jedino ces u MB vise p***eti dok popunis obrazac za otvaranje racuna! Meni je bez sale trebalo 45 minuta!
 
Evo moje iskustvo. Ja sam trenutno rob Erste banke. Imam kod njih preduzetnicki racun. To je deranje koze. Znaci odrzavanje racuna kosta 400 dinara, i svaki mesec imam obavezne 4 uplate (porezi i doprinosi) i prebacivanje novca na fizicki racun. Tih 5 transakcija zajedno izadje 240 dinara, dakle minimalni meseceni iznos za preduzetnicki racun je 640 dinara. I samo cu naglasiti da je ako transakcije vrsim do 14 casova, posle toga je skuplje. Jos jedna mana je i ako mi je i fizicki racun u istoj banci, pare ne legnu tipa vikendom i posle podne/uvece.

Fizicki racun imam gold. Imam gold master karticu kojom mogu da dizem novac na bilo kom bankomatu bez provizije, imam e-banking, m-banking, putno osiguranje za godinu dana i mogucnost da ne cekam u redu, znaci provucem karticu kroz terminal za brojeve i dobijem prvi sledeci broj. I svaka transakcija se naplacuje mislim 0.25%, ili 15 dinara minimum. To kosta 595 dinara mesecno.

I poslednja stvar po meni najbolja stvar kod njih, je mogucnost da uzmes gift karticu. Znaci dobije se visa electron kartica i i racun, gde je odrzavanje dzabe, moze da se placa tom karticom preko interneta na terminalima, ali ne moze da se dize sa bankomata.

Ja nju koristim za pacanje preko interneta, znaci prebacim koliko mi treba i platim. Volim da koristim to za placanje preko interneta, radi vece sigurnosti, znaci da ne placam preko neta sa racunom gde drzim sav novac. Mozda je malo paranoicno, ali radim u sovtverskoj industriji i znam kakva se sranja mogu napraviti :)

Za IT pauslce ima odlican paket - Sinhro u SoGe, ali mana mi je sto u Kacu gde zivim nema bankomat, a i u Novom Sadu ima samo 3 bankomata i od toga mi nijedan nije usput.
 
Nije tema o radnjama :)
 
Dobro, zanemarite taj prvi deo, ostalo je o redovnim racunima. :)
 
Sad ispade da svako hvali svoga konja, nemoj pogresno da me shvatite... :)

Kako banka moze da bude neozbiljna? Mogu ljudi koji nisu dovoljno skolovani koji rade u njoj ili nisu toliko nastrojeni da zadovolje potrebe potrosaca. Smatram da svaki problem treba, ako je nesto vece i ozbiljnije, da se resi licno, a nesto sitnije sto nije hitno preko emaila i natezivanja preko chata.

Chat znamo da kod nasih sajtova nije bas ni skolovan niti zna zanat, cast izuzetcima stvarno.. Tako da shvatam frustraciju..

Ni jedna banka nije svetinja i da cini ljudima i pomaze, nego uvek gleda da zamaze, iskoristi i zaradi, to je za vek i vekova..

Sto se mene tice, usluga jeste bitna, i da te ne tretiraju kao otirac..

Ali JA posto sam neki prosecan korisnik, dajte mi racun, sto manje novca mi uzimajte, uzimacu/uplaticu kad i koliko mi treba i to je to.. Za ovako nesto, mislim da ne treba da zalazim u crevca svake banke. Uostalom uvek mozes da predjes u neku drugu, pa trecu i u krug, sve mu dodje na isto..
 
Izvadis vise kartica i koristis po potrebi sta ti treba.

Najvise poverenja imam u Intezu svakako, uvek su mi izasli brzo u susret. Odmah zovu kad imas neki problem.

Telenor Banka koju i dalje koristim moze da se svede u rang manje organizovanih, imao sam esej o peripetijama sa njima u temi te banke (isterao svoje na kraju).

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Po onome sto si pisao a koliko vidim po netu nijedna banka neradi subotom i nedeljom u Svilajncu osim poste eventualno, ako ti za to treba da ubacis eure kad nesto iskrsne da platis ako hoces to jedino ti pije vodu telenor kao sto rekoh jagodina je mislim najblize jel imam prijatelja gastoza koji je iz tog kraja(bobovo :)) kad dodje sve vece stvari sto nema tu ide u Jagodinu.
Ako hoces najmanje odrzavanje a ebanking mbanking da imas onjline kurs dobar i on onih para sa racuna (od plate recimo) ona mts banka, sve ostalo po meni nema potrebe ako neces da uzimas neke kredite i slicno jer rade po istom principu kao inteza kod koje si sad i nerade vikendom.
Sto se tice tehnicke podrske sa mb nije losa mada realno nebi trebalo da imas neke probleme ali kao sto rece Lanikor testiras vise njih pa vidis sta tebi najvise odgovara.

@alfa to ako koristi pare od plate ali ako hoce da ubaci druge neke pare nema realno nekog izbora koliko vidim osim Jagodine jer kao sto neko rece mi Beogradjani smo navikli na svakom cosku bankomat :)
 
Poslednja izmena:
Mozda SoGe, UCB ili RF ima pametne bankomate blize njemu
 
Moguce mada po guglu nema ucb i rf soge da ima a da li je pametna mora da proveri, nadam se da smo pomogli sad slatke muke koja ce banka da uzima mesecni reket :D
 
Rf i Unicredit nema u Svilajncu, a SoGe ima jos uvek "glupi" bankomat.
@Labello, otkud u Sv dve poste?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Imam postu u selu, i u gradu, zato sam rekao dve koje su mi tu da kazem. Posta u Svilajncu radi subotom do 12h. Bankomata ima, ali to podrazumeva da odem do grada, sto je najmanji problem. Ako sam tipa u Kg-u, Bg-u, tek tamo ih ima svuda, posebno po Plazi/Uscu ako sam u nekoj kupovini i slicno.

Banke ne rade vikendom. Ako se odlucim za MTS, vikend problem ce nestati, jer cu uvek imati dinare na racunu, i uvek cu moci da konvertujem koliko mi treba u evre za kupovinu. Isti slucaj i da ostanem u Intesi, i otvaranjem platnog racuna, NADAM se da mogu da povezem i prebacujem pare sa tog na ovaj devizni gde mi je vezana Electron..tako da mislim da je taj problem resen.

Sve u svemu vise tezim ka MTS nego Intesi trenutno.
 
Aha,misio sam da si bas iz Sv. Da, kod nas subotom samo Postanska stedionica radi,ne znam za Intesu,ostalo ne radi...

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
I mene ovo zanima, pa da ne otvaram novu temu.
Jel mts banka ne uzima proviziju za prijem novca iz inostranstva u evrima? Piše im tako na sajtu, ali da proverim da li je tačno. Trenutno sam u Unicredit banci i skinuli su mi od plate 24e za provizuju. Do sada sam sve primala na paypal, pa nisam ni znala da ovi toliko deru. Sad bih da pređem u drugu banku, pošto očekujem još uplata na račun.
 
Evo moje iskustvo. Ja sam trenutno rob Erste banke. Imam kod njih preduzetnicki racun. To je deranje koze. Znaci odrzavanje racuna kosta 400 dinara, i svaki mesec imam obavezne 4 uplate (porezi i doprinosi) i prebacivanje novca na fizicki racun. Tih 5 transakcija zajedno izadje 240 dinara, dakle minimalni meseceni iznos za preduzetnicki racun je 640 dinara. I samo cu naglasiti da je ako transakcije vrsim do 14 casova, posle toga je skuplje. Jos jedna mana je i ako mi je i fizicki racun u istoj banci, pare ne legnu tipa vikendom i posle podne/uvece.

Fizicki racun imam gold. Imam gold master karticu kojom mogu da dizem novac na bilo kom bankomatu bez provizije, imam e-banking, m-banking, putno osiguranje za godinu dana i mogucnost da ne cekam u redu, znaci provucem karticu kroz terminal za brojeve i dobijem prvi sledeci broj. I svaka transakcija se naplacuje mislim 0.25%, ili 15 dinara minimum. To kosta 595 dinara mesecno.

I poslednja stvar po meni najbolja stvar kod njih, je mogucnost da uzmes gift karticu. Znaci dobije se visa electron kartica i i racun, gde je odrzavanje dzabe, moze da se placa tom karticom preko interneta na terminalima, ali ne moze da se dize sa bankomata.

Ja nju koristim za pacanje preko interneta, znaci prebacim koliko mi treba i platim. Volim da koristim to za placanje preko interneta, radi vece sigurnosti, znaci da ne placam preko neta sa racunom gde drzim sav novac. Mozda je malo paranoicno, ali radim u sovtverskoj industriji i znam kakva se sranja mogu napraviti :)

Za IT pauslce ima odlican paket - Sinhro u SoGe, ali mana mi je sto u Kacu gde zivim nema bankomat, a i u Novom Sadu ima samo 3 bankomata i od toga mi nijedan nije usput.
Koliko sam obavešten podigli su proviziju za plaćanje preko mbankinga na 70 din minimalno. Svaka im čast!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Moj rezon biranja banke je bio drugačiji, treba mi banka bez čekanja u redovima, i zato Inteza i Komercijalna otpada u startu (bar u mom kraju).
Npr. Intezina filijala na Fontana-Nbg je redovno puna ljudi. Takođe mi je trebala banka čije je filijala dežurna vikendom, zato sam kod Rajfa.
Nisu najpovoljnija banka, ali što platiš to i dobiješ, bar u odnosu na KomBank i Intezu.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam obavešten podigli su proviziju za plaćanje preko mbankinga na 70 din minimalno. Svaka im čast!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Za fizički racun? Aj nemoj zezati, pa koja svrha online bankinga?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Erste
f672460d71ab47b3cf15ca2e54f1e4ed.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Verovatno van "paketa" usluga

I minut razgovora u mobilnoj telefoniji je oko 10-12 din, pa svi imaju neke "svoje" minute

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Ja sam u Raiffeisenu i zadovoljan sam. Imao sam racun u Intesi najvise zbog placanja u inostranstvu i online zato sto je Raiffeisen naplacivala 2% (1% za ino transakcije + 1% ako nije u evrima.). Sada naplaciju sam 1% i to je to. Nije strasno, toliko me dodje i ako koristim TB tako da mi je lakse da sve bude u jednoj banci.
 
Moja greška, 15 dinara je minimalna provizija. Ovo su bezgotovinske transakcije a sledeće poglavlje u cenovniku su provizije za plaćanje preko mbankinga.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Neke banke su oduvek imale i jos uvek imaju minimalne provizije cak i u paketu za eBanking placanja :(
Verovatno opstaju tako sto daju nize kamate na kredite, jer nista drugo mi ne pada na pamet.

Nemojte gledati zholinho-ovu poruku, on je opisivao iskustvo kao preduzetnik/firma, pogresio je temu.
 
Sta je najbolja banka zavisi od X parametara koji nemaju veze jedan sa drugim. Npr. ako je potrebno da je blizu ekspozitura to onda ne moze da pobije nijedan drugi parametar.

Sa Rajfom imam najbolje iskustvo jer su to bankarski ziloti.
 
Nazad
Vrh Dno