Šta je novo?

Najbolja Banka za primanje plate

Labello

Slavan
Učlanjen(a)
25.02.2017
Poruke
4,443
Poena
455
Moja oprema  
Zvuk
Samsung Q800C
Ostale periferije
LG OLED C2 55" & PS5
Mobilni telefon
iPhone 13 Mini
Kao sto naslov kaze? Da li treba samo da gledam onu koja najmanje uzima za odrzavanje racuna ili ne? Sve su uglavnom slicne sa onim sta nude...
 
Zavisi šta tražiš i očekuješ.
Prva stvar je verovatno cena usluge, tj. najniža cena održavanja računa. Sad ako hoćeš i e-banking i još neke stvari - to svuda košta dodatno ili je u samom startu skuplje od drugih koji to ne nude.
 
Pa sto manje odrzavanje ne skodi, cilj mi je da mogu da placam racune online ponekad, i da mogu da kupujem na netu..

Ubi me da svaki put moram do banke da uplatim na Visu Electron (Intesa) pa onda kupuj i tako u krug..
 
Ja sam pogledao kad sam prešao u mts banku. Održavanje posle 6 meseci 100din, besplatan ebank I mbank, podizanje novca na bilo kom bankomatu bez provizije, odličan kurs deviza skoro kao kod nbs-a.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Osim cene odrzavanja, bitno je i koliko filijala-bankomata ima u tvojoj blizini i do kad rade. Mucenje je izlaziti sa posla da bi zavrsio nesto u banci ili ici na drugi kraj grada.

Intesa za 195 dinara nudi debitnu vizu (kreditne se placaju dodatno) besplatano on-line i mobilno bankarstvo (samo tri naloga mesecno bez provizije posle 45 din po nalogu)
a za 300 sve je ukljuceno (kreditne, neogranicen broj placanja on line bez provizije) ima solidan broj poslovnica po srbiji i ugovore sa poznatim prodavnicama
za placanje bez kamate na rate i dodatne popuste za placanje njihovim karticama. Ja je dugo koristim i zadovoljan sam.
Ono sto me nervira je sto kad placas vizom debitnom nema sms-a o potrosnji dok sa kreditnom ima.

Sto se tice drugih banaka obrati paznju na dodatne troskove tipa sms sevis, mobilno bankarstvo i slicno koje nude ali se dodatno naplacuje.
 
Intesa bi mi odgovarala jer je imam u gradu, i vec kao sto rekoh imam Visu Electron tipa 10 godina za kupovinu preko neta koju koristim samo..

MTS Banku nemam, ali vidim da im je ponuda sasvim ok.. Samo ne znam da li mogu sa njihovom Dina Karticom da kupujem na netu, uglavnom Visa i MC se trazi...

Nisam zahtevan korisnik, kredite ne planiram, kao sto rekoh bitna mi je internet kupovina i placanje, kako kod nas, tako i preko sajtova van zemlje, a online placanjem racuna bih izbegao guzve, ali to nije odlucujuci faktor, ali je ok plus.
 
Ako imas telenor bankomat onda kada prebacis platu kao progresiv+ korisnik imas sve za 300 din i bez provizije u inostranstvu (ako polozis/kupis eur). Ili intesa i hit za 300 din. Visa debit besplatno otvaranje i odrzavanje (za sada).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@salecg

Sto bi TB placao 300 kad u mtsB ima za 100 dinara ?
Plus TB bankomate nemas u svakom gradu , o selima da ne govorimo.


@ Labello

Gotovo sve je vec napisano u temi mts banka

ukratko

mts - racun Plus ( multivalutni racun + MC i Dina )

Prvih 6 meseci je odrzavanje besplatno , posle placas 100 dinara odrzavanje.
Kurs Eura je veoma povoljan , nema provizije na placanja u inostranstvu putem Master kartice.
Nema provizije ni na placanja preko e ili m bankinga.
Novac mozes da podizes na svim ( vecini ) bankomatima bez provizije.
 
Ne na većini, već na svim bankomatima bez provizije. Naplaćuje se samo kada se podiže preko post terminala.

Čak ima obcija uplata novca na tekući bez provizije u svim poštama.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Osim cene odrzavanja, bitno je i koliko filijala-bankomata ima u tvojoj blizini i do kad rade. Mucenje je izlaziti sa posla da bi zavrsio nesto u banci ili ici na drugi kraj grada.

Intesa za 195 dinara nudi debitnu vizu (kreditne se placaju dodatno) besplatano on-line i mobilno bankarstvo (samo tri naloga mesecno bez provizije posle 45 din po nalogu)
a za 300 sve je ukljuceno (kreditne, neogranicen broj placanja on line bez provizije) ima solidan broj poslovnica po srbiji i ugovore sa poznatim prodavnicama
za placanje bez kamate na rate i dodatne popuste za placanje njihovim karticama. Ja je dugo koristim i zadovoljan sam.
Ono sto me nervira je sto kad placas vizom debitnom nema sms-a o potrosnji dok sa kreditnom ima.

Sto se tice drugih banaka obrati paznju na dodatne troskove tipa sms sevis, mobilno bankarstvo i slicno koje nude ali se dodatno naplacuje.
+100


Samo Inteza za ozbiljnije stvari. Probao telenor i dalje je koristim, ali bih je preporucio samo najgorem neprijatelju. Jedino sto ih vadi u mojim ocima je sto imas uplate na bankomatima i sto mozes da blokiras određene kanale placanja.


Inace i raiff je dobra, ali dere kozu sq ledja....



Sent from my 6037Y using Tapatalk
 
Mts banka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@sasa022 zato sto ne volim da koristim te kopernikuse ni za mob/tv, pa ni za banku.

Sa Progresiv+ moze da podize novac na svim bankomatima u zemlji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najbliza mts banka mi je u Kg-u.. Telenor nemam nista osim poslovnice..

Intesa je tu. Takodje da li cu moci da koristim PayPal ako se odlucim za MTS banku? Da li neko zna?
 
Kada vec imas intesu onda za paypal visa electron i devizni racun. Dobices eBank i sms. Sve besplatno za sada


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve zavisi zasta ti treba kartica ako ti treba da dizes pare sa paypal-a mb i telenor odpadaju jer nemaju visu, ako ces samo da placas onda mts jer mozes u posti uplatiti bez provizije na svoj racun pa konvertovati online menjacnica kurs je kao sto neko rece kao nbs a tu spada mbanking i ebanking.
Neznam zasta ti treba poslovnica ali kod mts banke konkretno za kredit netreba ti poslovnica sve moze online jedino stednje i slicno.
Sve zavisi od tvojih potreba ali za 100 dinara mesecno mts daje najvise jedino ako ti treba nesto naprednije pa moras da ides u poslovnicu onda inteza rf itd.
 
Pa rekoh da mi ne treba nista napredno, jedini problem je za net, ako na primer ostanem na Visi Electron za placanje preko neta, a ovamo otvorim u MTSu racun za platu, kad god mi zatreba nesto moram da odem do banke i da uplatim novac, a desavalo se da je neka akcija, a intesa ne radi vikendom, i propadne mi kupovina..
 
Najbliza mts banka mi je u Kg-u.. Telenor nemam nista osim poslovnice..
Nebitno je da li imas Dunav (sada MTS) banku, dovoljna je obicna MTS poslovnica za ugovor (mada ni to ti ne treba, moze kurir da donese ugovor).
A posle toga ti je svejedno - uplate u bilo kojoj Posti su besplatne, a isplate na svim bankomatima, placanja van zemlje besplatna (a ne +200din naspram cene MB kao kod Telenora ili 1% ako nije pRogresiv korisnik), bolji kurs od skoro svih banaka (sem KomBank trenutno).
I stalno imas neki promo za prenos plate kod njih inace :) Da se dobije nesto tipa 5000, kako kada, tu je negde. Sacekaj taj trenutak, isplatice se.
Obe (MB i TB) su doduse samo za osnovne korisnike. Ko prima platu i podize je ili trosi preko kartice, i eventualno placa van zemlje karticom, kao i osonovni kes krediti.
Van toga - sto neko rece ni najgorem neprijatelju ih ne bi predlozio!

Intesa je tu. Takodje da li cu moci da koristim PayPal ako se odlucim za MTS banku? Da li neko zna?
Naravno. Sada jos moze i povlacenje na MC sa PPala, tako da je to pokriveno.


Jedini veci minus te dve osnove, koji bi pomenuo, je da su racuni multivalutni, i sve partije su medjusobno vezane! Moze se desiti da ti povuce dinare za placanje van zemlje (ako nemas dovoljno EUR, a mislis da imas po Raspolozivom stanju! a moze i biti bug kao sto se desilo kod TB).
I moze se desiti da zaboravis da samo EUR mogu da se koriste direktno za placanje van zemlje - sve ostale valute se menjaju u EUR za ta placanja (karticom)! Po kursu banke naravno - i dinar takodje.
 
Sve zavisi zasta ti treba kartica ako ti treba da dizes pare sa paypal-a mb i telenor odpadaju jer nemaju visu

Paypal je od pre nekoliko dana uveo povlacenje novca na Mastercard, pise u Paypal i Telenor banka temama sve lepo.
 
To je onda super.

Za MTS svraticu do poslovnice, tamo mi drug radi, pa cu da vidim..
 
Paypal je od pre nekoliko dana uveo povlacenje novca na Mastercard, pise u Paypal i Telenor banka temama sve lepo.

Nisam stigao da ispratim ovih dana odlicno ako moze :) @Labello kako vidim tebi treba vikendom da mozes uplatiti to je onda najbolje telenor Jagodina je najblize ako ti to odgovara jer radi 24h svaki dan i tu mozes direkt eure staviti e sad odrzavanje mesecno nije najidealnije ali nemoze i jedno i drugo :) znaj da mts banka vikendom nemozes uplatiti novac kad uplatis u posti legne tek u ponedeljak na racun.
 
Poslednja izmena:
Ma to nije cest slucaj ali desavalo mi se da na primer bude akcija za vikend necega i meni zafali nesto novca za kupovinu, a na Visu Electron uplacujem manje iznose, kad koliko odvojim, da mogu da priustim da bacim 1k evra pa neka stoji i onda problema bez, nego kao sto rekoh zadesio se slucaj i nisam uspeo da uzmem nesto, jer banka ne radi.. Kapiram da imam drugi racun tamo, da bih mogao da prebacim sredstva kad mi zatreba ali nemam.. Zato sam u nedoumici..
 
Jel ja propuštam poentu priče...naslov je "najbolja banka za primanje plate", ako prima platu u mts-u zašto bi išao u poslovnicu/bankomat/poštu ili gde god da uplati keš? Osim toga i ako ima račun u intesi a želi da koristi mts karticu za plaćanje preko neta zar ne može online da prebaci pare u mts/telenor i to skoro istog trenutka bez obzira da li je vikend?
 
Jos nisam odlucio za mts, zato je tema i postavljena, gde je najbolje i gde su uslovi najbolji..

Ovo za vikend i intesu, imam visu electron, devizni racun vezan za nju, i ne znam da li mogu sredstva da se salju tako kao sto ti kazes.. Rekao sam verovatno moze ako otvorim racun za platu u Intesi, jer kapiram da ista banka, isti covek, pa moze da se povezu racuni, ali ako bih otisao u MTS, ili bi koristio njih za sve, a Visu E. vratio intesi..
 
Pa to, ako pređeš u mts onda koristi njih i za net. A ako hoćeš njih za net onda možeš da prebaciš online iz banke u kojoj imaš tekući, na to sam mislio. Sa štednog mislim da ne može ni iz jedne banke, a takođe ne možeš ni sa tekućeg bilo koje druge banke na taj štedni...
U suštini, kako ti ljudi već rekoše, pošto nisi zahtevan korisnik gledaj onu banku čiji bankomat ti je najbliži. Sigurno ti se ne isplati ušteda od par stotina dinara mesečno ako moraš na bankomat udaljen kilometrima - ovo u slučaju da dodješ u situaciju da ti iznenada zatreba keš, kao što si bio u situaciji da ti je zatrebao novac na kartici.
Ako ćeš se baviti uštedama onda ćeš morati dobro da prostudiraš ponude svake banke, jer nešto je u jednoj skuplje (recimo održavanje) a online bankarstvo besplatno, a u drugoj obrnuto - pa onda moraš dobro da izvagaš, da vidiš koji prosek tebi više odgovara tj. kako ćeš bolje proći... Ali kao što rekoh, da sam na tvom mestu 80% odluke bi se svelo na to čiji bankomat mi je najbliži.
 
Jos uvek ne moze van radnog vremena iz/u Intesu da se placa/salje.
Ako vec ima racun u MTS ili TLn, nema smisla da se cima sa VE - tu primi platu, tu je koristi.

Koja je fora da mu je Tln "blizu", kad je cak u Jagodini? 41km da bi uplatio na bankomat???


BTW, SVIMA je najblizi bankomat MTS banke :)
 
Tako je za mts bankomat:)
a to za intesu nisam znao da ne može van radnog vremena:zgran:
pa to može i u socijalnoj poštanskoj štedionici gde nisu još čuli za internet:D
 
@ salecg

Ja ako mogu da dobijem nesto za 100 dinara i to funkcionise , necu da placam 300

@ Labello


Pise da si iz Svilajnca , a u Svilajncu imas mts poslovnicu i tamo mozes da otvoris racun.
Master i Dina kartice ce ti stici za 15-20 dana.

Novac mozes da podizes na smim bankomatima bez provizije.
Uplate na tvoj racun mogu da se vrse u svakoj posti bez provizije.
 
Imam dve poste blizu mene, najblizi bankomat Eurobanke, Intese.. Tu su jos par banaka, u principu to nije problem.

Sve mi se znaci svodi na MTS ili Intesu. Razlike znamo, naveli ste, ostalo je na meni.. :)

Sale da, imam druga tamo radi, culi smo se vec..

Visa Electron mi istice krajem avgusta, tako da ako odem u MTS, nju cu da vratim, pored MasterCarda sta ce mi..
 
Poslednja izmena:
^jedino sto u MB ne mozes uplacivati EUR, ako nemas bas poslovnicu BANKE (bivse Dunav Banke), a ne MTS poslovnice (tu moze sa otvaranje racuna).
 
Nazad
Vrh Dno