Šta je novo?

Mac Pro 2019

Morali su da rese hladjenje ekrana a inace ima i svoj ventilator, dakle morace da se pazi na prasinu tj izduvava ali to je mala komplikacija ako stvarno bude u rangu sa daleko skupljim ekranima.

Mene ne nervira stalak ko hoce perverziju nek izdvoji pare mene nervira sto imaju svoj VESA adapter pogotovo ako se zna da je VESA adapter za iMac Pro uzas:
https://www.youtube.com/watch?v=MG_NRcy5mxU&vl=en

Valjda su kod ovog vise nego duplo skupljeg se potrudili da ne bude tako lose smisljen ali mi se javlja da namerno nisu jer hoce da uvale svoj stalak od 1000$.
 
Sigurno ce se pojaviti aftermarket resenja za dosta manju cenu, mislim na postolje.
 
ovaj stalak ne deluje uopste ubedljivo obzirom na velicinu i tezinu ovolikog monitora. meni je mehanizam u standu na iMac late 2013 27" modelu pukao jednog dana iz cista mira i tada sam izgubio poverenja u njihove standove za svagda.
takodje mi se ne svidja aktivan fan u samom monitoru a bice zanimljivo videti i kako se novi Mac Pro nosi sa starim dobrim prijateljem zvanim prasina... kako monitor tako i kuciste koje koliko vidim nema uopste nikakvih filtera...
 
Ne bi me cudilo da izbace i filtere za prasinu, $100 po komadu. :D

Salu na stranu, mogu oni da cene svoju robu koliko god hoce, svaki put im uspe i samo neka nastave tako.
 
Neko je rekao zašto nisu stavili monitor sa stalkom od 7k. Nego ga prodaju odvojeno, pa baš zato da bi se pričalo. Evo sami kažete svi se uhvatili stalka. Digli su prašinu i to im je bio cilj. Hteo neko to da prizna ili ne doktori su za marketing.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Neko je rekao zašto nisu stavili monitor sa stalkom od 7k. Nego ga prodaju odvojeno, pa baš zato da bi se pričalo. Evo sami kažete svi se uhvatili stalka. Digli su prašinu i to im je bio cilj. Hteo neko to da prizna ili ne doktori su za marketing.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk

I Mengele je bio doktor !!!

I kakav je pro sa strujom?!
Jel sisa ko i G4 serverske stanice ili je u nivou Pc-a?
 
Neko je rekao zašto nisu stavili monitor sa stalkom od 7k. Nego ga prodaju odvojeno, pa baš zato da bi se pričalo. Evo sami kažete svi se uhvatili stalka. Digli su prašinu i to im je bio cilj. Hteo neko to da prizna ili ne doktori su za marketing.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk

Ma to su gluposti. Napravili su veoma negativan PR sa time sebi, nažalost nije prvi put za poslednjih nekoliko godina. Čak i tokom WWDC-a kada su objavili da je stand 999$ cela publika se smejala i negodovala. U toj publici sede profesionalci koji su dosta platili da budu tu i njima je to takođe neprihvatljivo.

Stvar je prosta - niko ne želi da bude tretiran na taj način i to je nemoguće opravdati.

https://youtu.be/PPiEpSMkzoo?t=608

Inače čovek je s obzirom na raspoložive informacije veoma lepo objasnio prednosti Mac Pro-a i Pro Displeja, ali stand jednostavno nije moguće objasniti nikako i to kvari celu priču. Takođe se osvrnuo i na besmisao osnovne konfiguracije u kojoj je svakako highlight SSD od 256GB...

https://youtu.be/PPiEpSMkzoo?t=697
 
Poslednja izmena:
Neko je rekao zašto nisu stavili monitor sa stalkom od 7k. Nego ga prodaju odvojeno, pa baš zato da bi se pričalo. Evo sami kažete svi se uhvatili stalka. Digli su prašinu i to im je bio cilj. Hteo neko to da prizna ili ne doktori su za marketing.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk

Ispali su magarci sto se tice nosaca monitora, da su ponudili u startu ekran i nosac za 6000dolara niko ne bi rekao a, cak bi pored kako izgleda fenomenalnog profi monitora novinari i youtuberi hvalili i nosac. Ovako imamo gomilu tekstova i videa gde se samo prica o nosacu umesto o ekranu koji bi mogao da donese pravu revoluciju medju profi ekrane a bogme i obicne ekrane jer ce konkurencija morati ozbiljno da krese cene, a resenje koje je Apple primenuo ce sigurno biti kopirano (aktivno hladjenje ekrana).
 
ispratio sam ovo i pitam se jel samo meni ovo sve deluje da će biti za ku*čenje ili možda grešim? mislio sam da je vrhunac ajfon ali ovo...12k $ ... wtf! verziju od 40k $ ipak moj mozak to ne može da pojmi.
 
Ma to su gluposti. Napravili su veoma negativan PR sa time sebi, nažalost nije prvi put za poslednjih nekoliko godina. Čak i tokom WWDC-a kada su objavili da je stand 999$ cela publika se smejala i negodovala. U toj publici sede profesionalci koji su dosta platili da budu tu i njima je to takođe neprihvatljivo.

Stvar je prosta - niko ne želi da bude tretiran na taj način i to je nemoguće opravdati.

https://youtu.be/PPiEpSMkzoo?t=608

Inače čovek je s obzirom na raspoložive informacije veoma lepo objasnio prednosti Mac Pro-a i Pro Displeja, ali stand jednostavno nije moguće objasniti nikako i to kvari celu priču. Takođe se osvrnuo i na besmisao osnovne konfiguracije u kojoj je svakako highlight SSD od 256GB...

https://youtu.be/PPiEpSMkzoo?t=697

Ni jedan potencijalni kupac kome stvarno treba monitor te klase nije se smejao, u publici nisu sve top profesionalci koji rade 4k/8k raw video i 3D, polovini ne treba nista jace od Air-a za rad. Zato svuda po netu, pa eto i u ovom threadu neki ljudi jednostavno ne kapiraju sta je to i cude se za cenu, a u realnosti taj monitor je dzabe za to sto nudi, bukvalno ne postoji slican, a losiji od njega u ovom trenutku kostaju 30-50.000 dolara. Sta mislis kako tek te monitore neko kupi a bogami svaki ozbiljniji studio ih ima? Tako sto ih ne kupuje neko kao ti da igra GTA, nego profesionalci, na zapadu. Pa cak i u Srbiji ljudi koji ozbiljnije rade mogu to da kupe i kupovace, u USA small business-i ce kupiti Mac Pro i Monitor i otplatice ih za nekoliko dana. Treba da shvatis da ti nisi prosecan svetski kupac, niti potencijalni kupac, zivis u najsiromasnijoj zemlji u Evropi, zato imas kinesku kopiju IBMa iz 80ih :) To je isto kao kad bi rekao "Bezobrazluk koliko je skup ovaj Ferrari, mogu da kupim 10 Fiata za te pare". Izguglaj malo koliko kosta set plocica za Ferrarija, ili felne.

I jos nesto, anti-glare je takav da ne postoji nigde, ovo je proces koji se radi na staklu, ne plasticna folija od 3 dolara koju ima svaki PC monitor. Razlika izmedju non-glare i glare je potpuno neprimetna sve do trenutka kada izvor svetla udari u monitor, zato to kosta $1000.

I naravno da gledas Linusa, tipicnog PC beda mentaliteta, nije dovoljno samo imati pare, treba ih znati potrositi, a on kupi najskuplji PC na svetu, to kao da si kupio najskuplji *Fiat :)

* - Pretpostavljam da kapiras da je Fiat dno, mada ne verujem :)
 
Poslednja izmena:
I Mengele je bio doktor !!!

I kakav je pro sa strujom?!
Jel sisa ko i G4 serverske stanice ili je u nivou Pc-a?

Nesto si ti izmesao to, Mac slicnog hardvera uvek manje trosi od PCa, pa gde ti je logika da neoptimizovani kupus trosi manje :) Ili ti ne kapiras da je PC neoptimizovani kupus iz 80-ih? :)
 
Pa cak i u Srbiji ljudi koji ozbiljnije rade mogu to da kupe i kupovace, u USA small business-i ce kupiti Mac Pro i Monitor i otplatice ih za nekoliko dana. Treba da shvatis da ti nisi prosecan svetski kupac, niti potencijalni kupac, zivis u najsiromasnijoj zemlji u Evropi, zato imas kinesku kopiju IBMa iz 80ih :).

Nije bas tako, oni itekako brinu o svojim troškovima. Ja znam nekoliko malih biznisa (do 250 zaposlenih) u USA, Kanadi i Australiji koji imaju u softveru $20,000 po inženjerskom radnom mestu, pa koriste osnovne sertifikovane radne stanice ($3,000) jer iste nude sasvim dovoljne performanse prosečnom korisniku.

Neki od tih business-a rade i napredni rendering za koji je RTX Quadro preporučen od strane proizvođača softvera. Pošto oni imaju u proseku 1-2 radne stanice sa 4x trenutno najjače grafike, ukoliko bi išli na 4xQuadro RTX onda bi ih komparativni setup koštao ~20,000$, dok gaming RTX setup koji nudi iste performanse i stabilnost košta oko $4,500. Svaka firma se odlučila na gaming setup, jer je ušteda po jednoj mašini $16,000.

I naravno da gledas Linusa, tipicnog PC beda mentaliteta, nije dovoljno samo imati pare, treba ih znati potrositi, a on kupi najskuplji PC na svetu, to kao da si kupio najskuplji *Fiat :)

Činjenica je da za Mac OS trenuto ne postoji i neće postojati softver za 90% profesionalaca, nije sve video obrada i fotografija. Adobe Premiere Pro košta 40$ po licenci na mesečnom nivou, najjeftinija 3D CAD licenca košta između 5,000$-10,000$ + se godišnje plaća između 1,000$-2,000$ za Subscription. Ozbiljan 3D CAD ili bilo koji drugi inženjerski softver je Windows only rešenje, pouzdano znam da Mac OS nije u planu ni u jednoj budućoj iteraciji.

PS. Taj isti Fiat drži 90% vlasničkog udela u Ferrari-ju, ne zato što je bolji, već zato što zadovoljava potrebe većini korisnika, profitabilniji je i pouzdaniji automobil. Naravno svako bi želeo Ferrari, ali za većinu to nema smisla.


@Mac Pro

Ukoliko kompanijama trebaju 1-2 jača računara onda Mac Pro u ovom obliku ima smisla, pogotovu zbog koprocesora za video obradu. Ali ukoliko timu ljudi trebaju top performanse, onda je mnogo fleksibilnije rešenje kupovina nekog rendering servera:
https://www.nvidia.com/en-us/design-visualization/visual-computing-appliance/

Koliko god GPU-ova Apple/HP/Dell/Lenovo mogu da napakuju u jedno kućište, to će uvek biti sporije od 8 GPU-ova sa po 24GB-48GB VRAM-a po GPU-u.
Više Mac Pro-ova može imati smisla ukoliko dati softver podržava Network rendering, ali ovaj Feature se uvek dodatno plaća, i to često $1,000-$2,000 po računaru.

Jedan od većih problema sa ovom mašinom jeste što rendering engine-i kreativnih softvera do sada nisu podržavali/nisu bili optimizovani za AMD grafike, ali izgleda da se to sada menja jer je npr. RedShift najavio Mac Pro podršku, što je izuzetno dobar znak.

PS. Monitor je odličan, ali ipak preskup za većinu korisnika/profesionalaca kako ovde tako i u inostranstvu.
 
Ni jedan potencijalni kupac kome stvarno treba monitor te klase nije se smejao, u publici nisu sve top profesionalci koji rade 4k/8k raw video i 3D, polovini ne treba nista jace od Air-a za rad. Zato svuda po netu, pa eto i u ovom threadu neki ljudi jednostavno ne kapiraju sta je to i cude se za cenu, a u realnosti taj monitor je dzabe za to sto nudi, bukvalno ne postoji slican, a losiji od njega u ovom trenutku kostaju 30-50.000 dolara. Sta mislis kako tek te monitore neko kupi a bogami svaki ozbiljniji studio ih ima? Tako sto ih ne kupuje neko kao ti da igra GTA, nego profesionalci, na zapadu. Pa cak i u Srbiji ljudi koji ozbiljnije rade mogu to da kupe i kupovace, u USA small business-i ce kupiti Mac Pro i Monitor i otplatice ih za nekoliko dana. Treba da shvatis da ti nisi prosecan svetski kupac, niti potencijalni kupac, zivis u najsiromasnijoj zemlji u Evropi, zato imas kinesku kopiju IBMa iz 80ih :) To je isto kao kad bi rekao "Bezobrazluk koliko je skup ovaj Ferrari, mogu da kupim 10 Fiata za te pare". Izguglaj malo koliko kosta set plocica za Ferrarija, ili felne.

I jos nesto, anti-glare je takav da ne postoji nigde, ovo je proces koji se radi na staklu, ne plasticna folija od 3 dolara koju ima svaki PC monitor. Razlika izmedju non-glare i glare je potpuno neprimetna sve do trenutka kada izvor svetla udari u monitor, zato to kosta $1000.

I naravno da gledas Linusa, tipicnog PC beda mentaliteta, nije dovoljno samo imati pare, treba ih znati potrositi, a on kupi najskuplji PC na svetu, to kao da si kupio najskuplji *Fiat :)

* - Pretpostavljam da kapiras da je Fiat dno, mada ne verujem :)

E, Guru - haha - OK. Ako pouzdano znaš da se niko ko profi koristi monitor nije začudio i smejao se tamo na WWDC-u onda si sve u pravu. Mislim, ako si bio tamo u publici itd...

Najjača poređenja sa automobiloma. Obožavam ih. Ono, nisam nikada vozio Fijat (srećom vozim Merch W213 i jedan mali I/V6 BMW), ali sam korstio Apple dok su neki tu po forumu još rezali u Nero CD-ove, a za PowerPC su mislili da se puno greje i da je to generalno krš CPU, a da miš sa PC-ja ne radi na Mac-u. Takvima, pokažeš magnify efekt u dock-u na Jaguaru i ukake se u gatje. O onom cube efektu kada menjaš usera u MacOS X da ne pričam... to je bio uber-mindfuck za korisnike Windows Me, 98SE i XP :)

Sve je to OK i znam da ima puno "dugogodišnjih" Apple usera koji koriste Apple još od vremena iOS 7, ali evo ode i Jony Ive, pa valjda neće više da se bave takvim nebulozama tipa stand za 1k dolara. Što je mnogo, mnogo je. Ustvari, ova ekipa bolje što manje da se bavi Mac-om. Eto im ga iPhone, već su ga zasrali do daske, pa neka nastave da to "dizajniraju". Ionako, neće više niko da spominje taj nesrećni stand, sada kada izađe novi iPhone sa onim gigantskim kamera-radarom pozadi. Mada, tek ako bi vaskrsao Steve Jobs možda se vrate na ono što su bili. Čekamo.

To je isto kao kad bi rekao "Bezobrazluk koliko je skup ovaj Ferrari, mogu da kupim 10 Fiata za te pare". Izguglaj malo koliko kosta set plocica za Ferrarija, ili felne.

Mislim da ne možeš da kupiš jednog Ferrari-ja za 10 Fijata. Ali, zaista - Ferrari, Fijat... come on. LOL.

Nije valjda da "iOS7 Apple korisnici" misle da, ako koriste Apple to je kao da voze Ferrari? Mogu da zamislim da se tako lože, ali budimo realni. LOL

Izguglaj malo koliko kosta set plocica za Ferrarija

Da pogodim, isto koliko i stand za Apple monitor? :d

PS: Kako je iMac 27" retina 2019 "kineska kopija IBM-a iz 80ih". Šta je pisac hteo da kaže?

PPS: Evo jedan nostalgični screenshot, mada je od tada sve krenulo nizbrdo za Mac :)

Screenshot_2 copy.png
 
Poslednja izmena:
Nesto si ti izmesao to, Mac slicnog hardvera uvek manje trosi od PCa, pa gde ti je logika da neoptimizovani kupus trosi manje :) Ili ti ne kapiras da je PC neoptimizovani kupus iz 80-ih? :)

Ti bre bas ne znas da se ponasas izvan svog kalupa, mada iskreno i nedostajao si mi svojim nastupom! :)
Samo da te podsetim posto si vjerovatno zaboravio...eu je uvela zakon prije nekoliko godina o potrosnji struje elektricnih aparata tacnije kompjuera i Mac Pro(prijasnji) se nije uklapao u tu cjelokupnu sliku posto je hardwer na nivou servera a tim i po pitanju sisnja el. energije.
Pa je zatim i napravljen Trash Pro.

Nadam se da sam sad iole malo jasniji.
 
E, Guru - haha - OK. Ako pouzdano znaš da se niko ko profi koristi monitor nije začudio i smejao se tamo na WWDC-u onda si sve u pravu. Mislim, ako si bio tamo u publici itd...

Najjača poređenja sa automobiloma. Obožavam ih. Ono, nisam nikada vozio Fijat (srećom vozim Merch W213 i jedan mali I/V6 BMW), ali sam korstio Apple dok su neki tu po forumu još rezali u Nero CD-ove, a za PowerPC su mislili da se puno greje i da je to generalno krš CPU, a da miš sa PC-ja ne radi na Mac-u. Takvima, pokažeš magnify efekt u dock-u na Jaguaru i ukake se u gatje. O onom cube efektu kada menjaš usera u MacOS X da ne pričam... to je bio uber-mindfuck za korisnike Windows Me, 98SE i XP :)

Sve je to OK i znam da ima puno "dugogodišnjih" Apple usera koji koriste Apple još od vremena iOS 7, ali evo ode i Jony Ive, pa valjda neće više da se bave takvim nebulozama tipa stand za 1k dolara. Što je mnogo, mnogo je. Ustvari, ova ekipa bolje što manje da se bavi Mac-om. Eto im ga iPhone, već su ga zasrali do daske, pa neka nastave da to "dizajniraju". Ionako, neće više niko da spominje taj nesrećni stand, sada kada izađe novi iPhone sa onim gigantskim kamera-radarom pozadi. Mada, tek ako bi vaskrsao Steve Jobs možda se vrate na ono što su bili. Čekamo.



Mislim da ne možeš da kupiš jednog Ferrari-ja za 10 Fijata. Ali, zaista - Ferrari, Fijat... come on. LOL.

Nije valjda da "iOS7 Apple korisnici" misle da, ako koriste Apple to je kao da voze Ferrari? Mogu da zamislim da se tako lože, ali budimo realni. LOL



Da pogodim, isto koliko i stand za Apple monitor? :d

PS: Kako je iMac 27" retina 2019 "kineska kopija IBM-a iz 80ih". Šta je pisac hteo da kaže?

PPS: Evo jedan nostalgični screenshot, mada je od tada sve krenulo nizbrdo za Mac :)

Pogledajte prilog 271634

Dvaput sam procitao tvoj post i nisam nasao ni jednu informaciju ili bilo kakav reply na moje komentare osim sto se hvalis da si koristio Apple od prvog iPhonea, ali vozis Mercedes pa se to vrlo lepo uklapa u gastarbajtere koji kupuju najskuplje stvari jer ne znaju nista o njima :) Da pokusam jednostavno, Referentni monitor losiji od Apple Pro Monitora kosta 30.000-40.000 eura, stand moze da kosta i 10.000, Apple monitor ce biti jeftiniji. To sto ti je u glavi problem da shvatis zasto stand kosta toliko ne mogu da ti pomognem, sustina je koliko kosta taj ceo monitor, mozemo da dodamo i 1000 dolara za mat opciju, i vise me cudi sto narod to ne pominje, posto na PCu to kosta 100 dinara i naravano "potpuno je isto kao ovo" :D

Posedovanjem Apple ne znaci da ti i logika funkcionise, zato je tu prica o standu kao tipican "no logic" PC mentalitet :)
 
Poslednja izmena:
Ti bre bas ne znas da se ponasas izvan svog kalupa, mada iskreno i nedostajao si mi svojim nastupom! :)
Samo da te podsetim posto si vjerovatno zaboravio...eu je uvela zakon prije nekoliko godina o potrosnji struje elektricnih aparata tacnije kompjuera i Mac Pro(prijasnji) se nije uklapao u tu cjelokupnu sliku posto je hardwer na nivou servera a tim i po pitanju sisnja el. energije.
Pa je zatim i napravljen Trash Pro.

Nadam se da sam sad iole malo jasniji.

Znaci ti ne znas nista o Macu nego ti treba EU komisija da ti kaze koji vise trosi? :)

Prvo, razlika u potrosnji izmedju razlicitih modela PCa i Maca moze mnogo da se razlikuje, nema tu samo po jedan model :) Samim tim sto kazes da je PC prosao a Mac nije govori o nebulozi toga sto pricas :) Na Macu je custom hardware i uvek je akcenat na potrosnju i ekologiju, sanse da jedan PC slicnog hardvera trosi manje od Maca su u minusu, nisam slusao EU, nego sam uzeo uredjaj i direktno izmerio potrosnju. Moj najjaci model iMaca iz 2017. trosi 30W u idleu, 60W pri normalnom koriscenju kompa, 150W pri 100% opterecenju CPU i GPU (na PCu ne postoji program koji to može :D:D), sta mislis koliko trosi PC sa I7 7700K i 580 PRO ? :)
 
Dvaput sam procitao tvoj post i nisam nasao ni jednu informaciju ili bilo kakav reply na moje komentare osim sto se hvalis da si koristio Apple od prvog iPhonea, ali vozis Mercedes pa se to vrlo lepo uklapa u gastarbajtere koji kupuju najskuplje stvari jer ne znaju nista o njima :) Da pokusam jednostavno, Referentni monitor losiji od Apple Pro Monitora kosta 30.000-40.000 eura, stand moze da kosta i 10.000, Apple monitor ce biti jeftiniji. To sto je ti je u glavi problem da shvatis zasto stand kosta toliko ne mogu da ti pomognem, sustina je koliko kosta taj ceo monitor, mozemo da dodamo i 1000 dolara za mat opciju, i vise me cudi sto narod to ne pominje, posto na PCu to kosta 100 dinara i naravano "potpuno je isto kao ovo" :D

I to kada neko koristi Apple ne znaci da kapira sustinu, i prica o standu to govori :)

Ne, ustvari te ne shvatam ozbiljno i zato sam ti tako odgovorio. Tvoj inicijalni post je zapravo pun paušalnosti tipa "da ja igram GTA", "vozim Fijat" ili "koristim IBM klon" (odakle ti te nebuloze - a i ne znaš ko ti je sagovornik?) - kako očekuješ da se bilo ko ozbiljno bavi odgovorom na takav neobulozni post? :) Znaš kako se kaže - "ne odgovaram na glupa pitanja". Ali, zabavno jeste - priznajem. Izmislio si gomilu nekakvih priča i sada očekuješ da ti neko veruje da ti razumeš nekakvu "suštinu" :d Pa sam još i gastarbajter, jer vozim Mercedes - dobro nisam taksista LOL.

Glupo mi je da te ozbiljno shvatam u bilo kakvoj Mac diskusiji i zato što si do pre nekoliko godina drndao samo na Windows (i Hondu) na kome si koliko se sećam rezao nekakve filmove, a sada mi pričaš o nekoj suštini Apple strategije za profi korisnike. Kažem - zabavno jeste :) Mada te fanboy pričice su u principu i normalne za nekoga ko je relaltivno skoro prešao na "mističnu Mac platformu", evo da i ja budem paušalan, verovatno zahvaljujući iPhone halo efektu negde od iOS7 (pre toga iPhone je bio kršina - ne možeš da šalješ fajlove bluetooth-om i nema melodije).

Enivej, pošto ti je očito teško da ukapiraš i naprežeš se, moja poenta oko glupog standa nije u ceni već da uvek nađu budale koje će da se lože i koje tretiraju kao majmunčiće očekujući da popuše priču kako je super-cool da doplate za nekakav stand sa oprugom umesto da su to pošteno uračunali u cenu... Pričamo o standu za monitor koji je predstavljen kao neko čudo tehnike, a pri tome tu priču prodaju "profi korisnicima". E, ne možeš sada i jedno i drugo: ako se obraćaš profi korisnicima, onda koncipiraš i proizvod tako, a ne glupiraš se sa tim consumer forama iz američkog TV shop-a "As Seen On TV"...

Jedva su nekako nerado iskakili taj Mac Pro posle nekoliko godina odlaganja i onda se korisnicima, da izvineš, ispiške u facu sa base konfiguracijom koja kao da je stigla iz 2016 i nekakvim MKT forama o standu koji je komplikovaniji od NASA Space Shuttle-a, e evo sklapaće ga kinez.

Ali opet, zaboraviće se brzo na taj stand, stiže nova glupost iz Apple-a - novi iPhone sa m2 kamera bumpom pozadi. Poslednjih godina kod njih uvek ima nešto za zabavu.

PS: Ne, ne koristim Apple od prvog iPhone-a, već od iMac G3 DV SE... Ovaj poslednji mi je, ako nisam pogrešio, 14. Mac... Trenutno imam nekoliko komada Mac-a, ali sam iPhone batalio još od iPhone 7.
 
Poslednja izmena:
Odlična tema. ;)
 
@ Driver,

Ne znam da li radis namjerno ili nisi svestan da si ili koja zvuci kao opterecena osoba.
Ako hoces vec da kazes da ti je cpu na nivou super kompjutera, nema potrebe za vodjem dijaloga na nacin na koji to radis.
Poslije povrsne samo-analize dolazi se do zakljucka da u sustini namjerno trazis "dlaku u jajetu/slona od misa".
Mislim da je jako pateticno sav taj naum, bolje taj nastup unovci u vidu prodavca-menadjera ili cega vec.

Od srca postajes smijesan ali i tezak u isto vrijeme.
Sav tvoj nastup se moze staviti rame uz rame sa "Muppet Show".
Ali koja bi zvjerka trebao biti, nebih znao reci.
Predpostavljam da je do uzasnih vrucina,pa si prokuvao.

Apropro...samo opusteno i bez nerviranja.Nisu svi profesionalci kao ti.
Pozdrav iz Holandije ;-)

Ps. Kad se vec zezamo, hajde bas da se zezamo....sledeca tema je kao stvorena za tebe, s`ljubavju za tebe :

https://forum.benchmark.rs/showthre...denja-za-ljude-iz-IT-a)&p=5848161#post5848161
 
Poslednja izmena:
Slažem se u potpunosti sa Driverom, lepo je čovek objasnio da svaka roba ima svog kupca (čak i poredjenje sa automobilima je na mestu, jer stvarno ne vidim kako drugačije da objasni, mada ko ne shvata o čemu se radi nije shvatio ni ovo o automobilima). Onaj kome je puno 1k za stalak neće to kupiti i to je to dok sa druge strane biće više nego dovoljno (za apple dovoljno) ljudi koji neće ni trepnuti i kupice nov mac sa sve spornim stalkom za monitor. Ova politika koju vodi Apple nije od juče pa da se sad svi čudite? U svakom slučaju odličan monitor.
 
Bravo Hari! Pravda za drajvera
 
Au 384 GB RAM.
 
Afterburner kida :)

 
Oplakah !!!

Muzicka pozadina genijalna!
 
Naravno da ce "beskucnici" podrzavati Lua, to je njegova publika, ista ona Linusova :D :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno