»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 54

Tema: Mac Pro 2019

Member Avatar korisnika MegaSkot
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        2.844
      2. Moja mašina
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Lenovo ThinkPad P50

Member Avatar korisnika Proday
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        15.283
      4. Moja mašina
        • CPU: Celeron G1610 + Celeron G1610
        • MoBo: Asus P8P67 Evo + Asus P8H61-M
        • RAM: Transcend 4Gb + Kingston 8Gb
        • VGA: 4x7950 Asus Dc2T + 4x7950 VapporX
        • MON: Samsung TV 32
        • HDD: Crucial M4 SSD 512GB + 2 x Usb 16GB
        • OPT: Matsushita BD-RW
        • Case: Seasonic 1250W + CM 1500W
        • SND: Integrusha + Integrusha
        • LAP: Toshiba A500-1GH
        • INET: DSL
        • Ostalo: MS natural 4k, Razer DeathAdder&ExactMat
      5. Ima mkbhd da padne u nesvest od sreće sada

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
        Čak Norrisa kad Jelena Karleuša spava, a budna je sasvim

Member Avatar korisnika mean_machine
        Na forumu od
        Jan 2006
        Poruka
        1.276
      7. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 945
        • MoBo: Sabertooth 990fx R2.0
        • RAM: 8GB
        • MON: 24" FHD
        • Case: Raidmax Sigma
        • Ostalo: Xiaomi Mi Max 2
      8. Koja je poenta "najeftinije" varijante od 6000$? Za 6200$ moze da se uzme u Americi iMac Pro sa Xeon 10core, 64GB memorije i 1TB ssd.

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.255
      10. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • Ostalo: 25 cm
      11. Citat Citiram korisnika: mean_machine Pogledaj poruku
        Koja je poenta "najeftinije" varijante od 6000$? Za 6200$ moze da se uzme u Americi iMac Pro sa Xeon 10core, 64GB memorije i 1TB ssd.
        Poenta je što taj iMac Pro ne može da se nadogradi kasnije dodavanjem novih komponenti. Mac Pro može - ako poželiš sutra da dodaš 800 GB memorije to možeš da uradiš. Ili da dodaš još jedan GPU, zameniš procesor, dodaš PCIE karticu, zkaačiš do 6t monitora na njega ili bilo šta drugo. Na stranu druge sitnice poput adekvatnog hlađenja.
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

VIP member Avatar korisnika akki
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        2.284
      13. Moja mašina
        • CPU: Core 2 Quad Q6600@3.6GHz + Cooler Master GeminII
        • MoBo: Gigabyte GA-X38-DQ6
        • RAM: GEIL 4x2GB PC2 8500 DDR2 1066 MHz
        • VGA: Gigabyte GF 8800GT 512MB DDR3 GV-NX88T512HP
        • MON: DELL 2408WFP; iMac27''
        • HDD: 2x WD Raptor WD1500ADFD + 2x WD Caviar SE16 WD6400KS
        • OPT: Pioneer DVR-108D & 112D
        • Case: Cooler Master 690 + 5xBlue LED Silent Fan 140 + GIGABYTE Odin Pro GE-M800A-D1 800W
        • SND: Creative Audigy 4 Pro + Creative Inspire 5300
        • LAP: HP 2140 Mini-Note; MacBook Air
        • TV: Panasonic TX-P65VT20B; 50G10
      14. I na stranu sto ce studijima ovo biti smesna investicija
        Driver:...samo corav nece videti koliko je iPhone ekran ispred svega shto postoji, ne telefona, vec bilo kakvog najjacheg monitora na planeti.

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        315
      16. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-9600K
        • MoBo: Apple iMac19.1
        • RAM: 24GB DDR4-2666
        • VGA: Radeon Pro 580X 8GB
        • MON: Apple iMac Retina 27"
        • HDD: APPLE SSD SM0512L 512GB
        • OPT: n/a
        • Case: Apple iMac 27" 2019
        • SND: Musical Fidelity V90-AMP
        • LAP: Apple MacBook Air
      17. Citat Citiram korisnika: akki Pogledaj poruku
        I na stranu sto ce studijima ovo biti smesna investicija
        Pa sada, baš da će biti smešna bilo kome - nisam siguran. Mac Pro 6k$ (klot model u smešnoj konfiguraciji u odnosu na cenu); novi Apple monitor 6k$ + stand 1k$... Dograđivao ili ne kasnije, već u startu moraš da ga konfigurišeš sa dodatnim opcijama i to može da ode i na 10k$ lagano. Taj ko ga kupi u osnovnoj varijanti, njemu očito da i ne treba Mac Pro.

Apple kod Mac-a ima sličnu strategiju kao i kod iPhone-a - smanjiće obim prodaje, ali će podići drastično prosečnu prodajnu cenu. Sigurno će u tom smeru da krene i consumer lineup: MacBook Air (već jeste), iMac, MacBook itd...

Osnovni Mac Pro je zaista jadna i prevaziđena konfiguracija imajući u vidu cenu od 6000$:
        "The Mac Pro starts at $5999 with an 8-core 3.5GHz Intel Xeon W processor, 32Gb of RAM, 256Gb of SSD, and an AMD Radeon Pro 580X."

Da se razumemo samo: pričamo o računaru koji košta 13k$ sa monitorom od 32", a u sebi ima 8-core CPU, 32GB RAM-a i 256GB SSD...

Koristim Mac-ove od 2003. godine - teško mogu ovo da razumem. PowerMac i MacPro nisu nikada bili toliko skupi. Ekran tek da ne komentarišemo... Kao da je sada odjednom Apple napravio takav ekran da svaki EIZO i sl. odjednom nisu ni za šta...
        Menjao marantz : 04.06.2019. u 13:25

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        315
      19. Moja mašina
      20. Citat Citiram korisnika: kUdtiHaEX Pogledaj poruku
        Poenta je što taj iMac Pro ne može da se nadogradi kasnije dodavanjem novih komponenti. Mac Pro može - ako poželiš sutra da dodaš 800 GB memorije to možeš da uradiš. Ili da dodaš još jedan GPU, zameniš procesor, dodaš PCIE karticu, zkaačiš do 6t monitora na njega ili bilo šta drugo. Na stranu druge sitnice poput adekvatnog hlađenja.
        Ma ko nadograđuje Mac Pro... I čime ćeš da ga nadogradiš za 5-6 godina. Mac Pro se kupuje, jer možeš da ubaciš unutra PCI kartice i dodatne diskove. Kada ti ta mašina zastari đuture je staviš na oglas za 500 evra i kupuješ novi.

Sa tog aspekta ti se više isplati da kupiš iMac Pro za 7-8 godina ga bacis u kantu i kupiš novi. Ako nemaš potrebu za nekim specijalnim karticama i sl.

Nisi valjda mislio da će neko da menja CPU u Mac Pro-u za 5 godina i gde bi kupio CPU za njega - na kupujemprodajem?

Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        2.284
      22. Moja mašina
        • Case: Cooler Master 690 + 5xBlue LED Silent Fan 140 + GIGABYTE Odin Pro GE-M800A-D1 800W
      23. 10k je za svaku i malo ozbiljnu produkcijsku kucu npr bukvalno smesna cifra, obisao desetine manjih i par velikih ( dreamworks, npr) i bukvalno ti nije dobro kad vidis sta imaju sve i koje opcije mogu zaposleni da naruce... Nece niko od njih da se bakce sa sastavljanjem konfiguracija, hoce da uzmu nesto sto je provereno dokazano, da se ne kvari, da ima adekvatno hladjenje i da moze da radi 24/7 godinama a tu je Mac neprevazidjen.... A da ne spominjem sto su vecina u velikom plusu sa porezom pa im treba povracaj pa se pare na tehniku koja ulazi u vrednost kompanije sipaju bez problema. I jos sada dobijaju mogucnost da jako brzo mogu da nadograde masinu....

Dakle, mac pro je daleko od necega sto ce bilo ko ko je prosecan korisnik uzeti... Ali profesionalac, cak i pojedinac, kome je prioritet stabilnost i pouzdanost uz laku modularonst i koji ga zaradi od jednog posla ce svakako lagano da iskesira i da ne razmislja...

A iphone i ovo se ne moze porediti, iphone je podigao cenu jer je su uvideli jacinu brenda i zelju korisnika za premium telefonima, dok je kod pro uredjaja potraznja uvek ista jer pro potrosaci redovno menjaju komponente dok se kod mobilnih telefona taj trend drasticno smanjuje sa godisnjeg ciklusa na dve pa cak i par godina jer prosto nema vise tolikih inovacija...
        Driver:...samo corav nece videti koliko je iPhone ekran ispred svega shto postoji, ne telefona, vec bilo kakvog najjacheg monitora na planeti.

Member
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        542
        Pazi, za namenu o kojoj pišeš, što se tiče pouzdanosti, HP, Fujitsu, Dell, su mnogo bolja kupovina od Mac-a. Misim da malo žuljaju sa cenama, jer naplaćuju ime.
        "I once invented an invisible watch. Spot the design flaw."

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        315
      26. Moja mašina
      27. Citat Citiram korisnika: akki Pogledaj poruku
        10k je za svaku i malo ozbiljnu produkcijsku kucu npr bukvalno smesna cifra, obisao desetine manjih i par velikih ( dreamworks, npr) i bukvalno ti nije dobro kad vidis sta imaju sve i koje opcije mogu zaposleni da naruce... Nece niko od njih da se bakce sa sastavljanjem konfiguracija, hoce da uzmu nesto sto je provereno dokazano, da se ne kvari, da ima adekvatno hladjenje i da moze da radi 24/7 godinama a tu je Mac neprevazidjen.... A da ne spominjem sto su vecina u velikom plusu sa porezom pa im treba povracaj pa se pare na tehniku koja ulazi u vrednost kompanije sipaju bez problema. I jos sada dobijaju mogucnost da jako brzo mogu da nadograde masinu....

Dakle, mac pro je daleko od necega sto ce bilo ko ko je prosecan korisnik uzeti... Ali profesionalac, cak i pojedinac, kome je prioritet stabilnost i pouzdanost uz laku modularonst i koji ga zaradi od jednog posla ce svakako lagano da iskesira i da ne razmislja...

A iphone i ovo se ne moze porediti, iphone je podigao cenu jer je su uvideli jacinu brenda i zelju korisnika za premium telefonima, dok je kod pro uredjaja potraznja uvek ista jer pro potrosaci redovno menjaju komponente dok se kod mobilnih telefona taj trend drasticno smanjuje sa godisnjeg ciklusa na dve pa cak i par godina jer prosto nema vise tolikih inovacija...
        To je jasno, ali ovde pričamo o manjim dizajnerskim studijima koji će biti isključeni iz korisničke baze novog Mac Pro-a. Znam ja da onaj ko je kupovao Silicon Grpahics, nije mu problem da kupi Mac Pro, ali ranijih godina si mogao da vidiš Mac Pro, PowerMac G5 čak i u web studijima, što će ubuduće biti nemoguće. Tu je sada ušao iMac.

PS: Naravno da niko ne sastavlja PC, to su gluposti za profi rad.

Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        2.284
      29. Moja mašina
      30. Za pouzdanost je diskutabilno dok se ne vide brojke, znam da kad sam bio u Dreamworks da nisu bas bili odusevljeni sa HP workstation i da su cesto se zalili.... Druga stvar je tu da mnogi od njih nemaju prakticno radno vreme niti obavezu stalnog dolaska na posao, vec je bitno da se postuju deadlines, pa mnogo znaci kad ti mozes da odradis deo posla na svom kompu kod kuce, a tu je vec i ekosistem znacajno bolji

Nisam siguran da i manji dizajn studiji u svetu nemaju mogucnost da kupe Mac Pro, da im je potreban pretpostavljam da mogu, pitanje dobijeno ulozeno je svakako za njih bitno, ali to je i cilj, da se segmentise trziste i da onaj kome treba ovakav racunar moze da kupi, kome treba iMac Pro moze i njega itd, uostalom to su i rekli na keynote

Mada, mene je pre par godina nas poznati scenograf pitao za savet sta da uzme posle godina mucenja sa PC racunarom, a usled prelaska sa crteza na 3D, i evo ga sad je posle iMac lagano uzeo, novi iMac Pro, uzeo je i MacBook pro i iPad pro a kapiram da bi i o Mac Pro razmislio da je bio predstavljen i da mu multi GPU znaci.. prosto, on po projektu zaradi ozbiljan novac i znaci mu svaki minut rendera i ne zeli da razmislja o pouzdanosti a da ne pricam o ekosistemu na koji se sad skroz navikao... Ako moze on kod nas, kao pojedinac, koji doduse stvarno dobro radi i zaradjuje, ne verujem da neki manji dizajn studio u svetu nema sredstva za Mac Pro ukoliko imaju potrebe...

Member Avatar korisnika Goyakla
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        2.278
      32. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 1600
        • MoBo: ASRock A320M
        • RAM: G.SKILL 2x8GB DDR4 3000
        • VGA: Inno 3D GTX 1060 6GB
        • MON: Benq GW2480
        • HDD: SSD 840 EVO 120 GB + 860 EVO 500 GB
        • Case: MS Industrial Cube; LC Power 6600GP
        • SND: Cooler Master MH751
        • Ostalo: Logitech G403, CM Quick Fire XTi
      33. S obzirom da se pro stand plaća 1000$ sa čime dolazi monitor u "klot" varijanti?

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.710
        Pa sa običnim stand-om

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        315
      36. Moja mašina
      37. Citat Citiram korisnika: Goyakla Pogledaj poruku
        S obzirom da se pro stand plaća 1000$ sa čime dolazi monitor u "klot" varijanti?
        Dobiješ u pakovanju: displej, 2m strujnog kabla, 2m Thunderbolt kabla i krpicu za brisanje. Za ostalo se snađi.

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        315
      39. Moja mašina
      40. Citat Citiram korisnika: RingeRaja Pogledaj poruku
        Pa sa običnim stand-om
        Šta je obični stand? To ne postoji... Ne dobije se ništa u pakovanju osim kablova i krpice. Poenta je da kada ga doneseš kući, ako nemaš neki svoj stand (ne znam može li bilo koji) ne možeš normalno da koristiš monitor. Opcija je ili da kupiš Apple VESA mount (to je samo adapter koji košta 190$ - opet ti treba neki VESA stalak) ili Apple stand (999$).

Uvek možeš i da ga nasloniš na zid i sto... Po novoj Apple logici u poslednjih par godina to je u redu.

Click image for larger version. 

Name:	2019-06-04 06.42.26 pm.png 
Views:	138 
Size:	87,0 KB 
ID:	270688

Vrhunski mi je i 1000$ razlike između standardnog stakla preko ekrana i non-glare stakla. Imaju neki fancy naziv za to, ali u principu to je nardoski rečeno non-glare - staklo sa izbrušenom teksturom da se izbegnu refleksije. Verujem da je to po njima rezano nekim laserima iz druge galaksije i ilustrovano sa puno slow-motion zumiranih video klipova, ali opet - 1000$ za non-glare staklo i 1000$ za stalak.

PS: Čudno je da su uključili tastaturu i miš u pakovanje od Mac Pro-a. Očekivao sam da to ne dolazi u standardnom paketu.
        Menjao marantz : 04.06.2019. u 18:50

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •