Šta je novo?

Problem sa M.2, SSD i HDD

djordje29

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruke
1,908
Poena
210
Imam AsRock Z170 Extreme 6+, otkačio sam SSD i HDD iz ploče, ubo WD SN750 NVME SSD od 500 GB i instalirao Win 10 sa USB.
Sama instalacija je prošla munjevito i bez problema, i sam Win 10 radi, ali kada sam ponovo ubo SSD i HDD i vatio se u BIOS, isti ga ne vidi.
Znam da se neke SATA konekcije dele sa M.2 ali ja u koju god da sam ubo HDD BIOS ga više ne vidi. :crash:
 
Rešio sam problem, pa čisto da imate na umu ako naletite na istu stvar.

Znao sam da je neka glupost... M.2 slot deli konekciju sa drugim SATA3 slotovima, s toga treba pronaći one koje se ne dele. U mom slučaju to je SATA3_2 i SATA3_3, pa sam HDD i stari SSD ubo u te utičnice.

tgzj.jpg


I sada sve radi, BIOS vidi sve, Win 10 koji je na M.2 vidi sve, a i Win 7 vidi sve, koji je na starom SSD. :banana:

m.jpg
zlk.png


erf.png


Ponekad treba pročitati i upustvo koje se dobije uz matičnu, sreća što nisam bacio. :rtfm:
 
Poslednja izmena:
Znam da se neke SATA konekcije dele sa M.2 ali ja u koju god da sam ubo HDD BIOS ga više ne vidi. :crash:

Reci ti nama, da je ovo napisao "Pera iz bivsega DDR-a" kako bi ti to protumacio?
Citajuci tvoj prvi post sam odma pomislio da si ubo ssd i hdd u konektore koji se gase ("dele konekciju") kad je sata m.2 montiran, citajuci dalje ja zakljucim da si ssd i hdd nastavio ubadati dalje u ostale sata konektore, da si ih sve isprobao i da ne rade ssd i hdd ni u jednom sata konektoru...
Tako da se moze reci da citirana recenica "je bez smisla" (;)) i uzrok ne davanja saveta. :d
 
tenor.gif
 
Nazad
Vrh Dno