Šta je novo?

Alpha tv problem

Sarmica

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2006
Poruke
410
Poena
320
Tv je nedavno poceo da razliva boje kada je tamna slika i kada se objekti krecu.Kada je slika svetla sve je ok.Da li je moguce da je usisivac,koji je radio tik ispod tva dok je i tv radio, izazvao neku stetu na tvu?
Kao da se od tada slika pokvarila.
 
Ispravljam se, slika je losa sta god da se prikazuje na ekranu.Kao da je odjednom rezolucija pala na 240p.Probao sam da resetujem tv na fabricka podesavanja...nista ne pomaze.Jel ima neko ideju o cemu se radi?
 
Tv je smart, da se razumemo, isto je i kad pustim yt i bilo sta.
 
Mogući su takvi ishodi kada su induktivni potrošači na istoj fazi kao tv. Svaki uređaj na EU tržištu (a i našem) bi trebao da ima CE sertifikat koji između ostalog govori i o EM kompatibilnosti, međutim to se danas na razne načine dobija...

Možda bi nam pomoglo da napraviš neki video čisto da bi mogli reći nešto više o samom kvaru kao i da li je kvar.
 
Posle visesatnog piljenja u ekran...
Pogorsanje slike izaziva velik broj horizontalnih linija, koje su uocljive samo kada je tamnija slika.Jesu to diode na izdisaju?
Tv je star tek preko godinu dana.
 
Ne bih rekao ako izgleda normalno na ostalim pozadinama. Daj neku sliku.
Garancija?
 
Evo jedna fotka:
https://ibb.co/Ngqp5G5
Ne znam koliko se vidi, kamera na telefonu je slaba, ali mislim da se lepo vide ''talasi'' na ovoj plavoj pozadini, pogotovo u donjem desnom uglu ekrana.
Kao kada na kompu promenite ono ''color depth'' sa 32bita na 24 ili 16, tako neki efekat.
 
Evo jos jedna:
https://ibb.co/qFqpKfb
Ne znam da li se vidi, zavisi i od ugla gledanja.
Boje su nekako ''razlivene'', ne znam kako se to strucno naziva.I to dosta kvari kvalitet slike.
 
Nadjite na guglu ovu sliku sto sam screenshotovao, ukucajte samo color gradation.Pa ako mozete, uradite vi screenshot, da uporedim.Kod mene definitivno nesto ne stima sa slikom.E sad, to je staticna slika, zamislite pokretnu sliku, to je mulj, a ne slika. :D
 
Nemoj da pises uzastopno postove mogao si sve u jednom postu da napises samo ga edituj.
 
Nazad
Vrh Dno