Šta je novo?

Usporen rad na mreži

dobry94

Slavan
Učlanjen(a)
19.09.2008
Poruke
69
Poena
310
Pozdrav svima.

Imam mrežu na poslu koja se sastoji od 4 računara i 1 uređaja za pravljenje snimaka. Tri računara, taj uređaj i mts ruter su povezani na zajednički switch (četvrti je preko rutera povezan na switch i nije bitan za priču).

Jedan od računara je laptop koji je ranije bio povezan na mrežu putem WiFi mreže mts rutera. Kada smo renovirali, skontao sam da može da se iskoristi postojeći LAN kabl koji je provučen kroz zid i da se laptop poveže direktno preko LAN kabla na svič. Da bih to uradio, morao sam lan kabl da produžim uz pomoć LAN spojnice (coupler-a, žensko-ženski priključak). Time sam mislio da dobijem na brzini prenosa podataka.

U početku je sve radilo kako treba, ali u poslednje vreme se dešava da je prenos podataka preko LAN-a mnogo sporiji u odnosu na WiFi. Statičke adrese za računare u mreži su podešene, svi koriste Win 7 x64. Da li neko zna u čemu bi mogao da bude problem?

Da li postoji mogućnost da je to zbog toga što je Cat6 kabl produžen sa Cat5e ? Hvala unapred.
 
Koliko mnogo sporiji? Daj brojke. Ako je taj svic 100Mb/s, tj Fast Ethernet tj nije gigabitni, moguce je da je wifi brzi od njega. Proveri na tom racunaru vezanom preko "spojnice" koja je trenutna brzina linka (U win7 to mozes videti u task manageru, tab networking)
 
Nazad
Vrh Dno