Šta je novo?

iOS 13

Meni je batt health sa 89 na 12.1 pao na 83 na 12.3 i sada na 13 je 88 ali bas krace traje...
 
Meni health isti 96%


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sinoć sam u trenutku slabosti :p instalirao iOS13 B2. Čoveče, ovoliko mi telefon nije bagovao otkako sam prodao Galaxy S8. Pravo Android iskustvo :p /troll

Šalu na stranu, ovo je trenutno neupotrebljivo za svaki dan. Nemojte ni da pokušavate jer sledeće stvari se ponavljaju:
1. Tastature ili ne rade ili ne izbacuju bilo šta kao izlaz,
2. Pola aplikacija baguje na čudne načine (tipa Intesa Mobi kojoj virtuelna tastatura ne radi, nadam se da će se konačno setiti da je ažuriraju),
3. Problemi sa WiFi i LTE, nestabilne konekcije,
4. CarPlay umro,
5. Input polja su čudnih dimenzija i oblika,
6. Ažuriranje aplikacija više ne radi nego što radi,
7. 3D touch ne radi.

Ali zato su performanse očigledno bolje, aplikacije se brže startuju (ne mislim na animacije), FID je brži. Dark Mode je mnjeh iskreno, bolje bi bilo da su napravili isti po ugledu na Telegram.

Ovo ostalo - Reminders je jako jako zanimljiv, Health je vrlo pristojno redizajniran, novi interfejs za deljenje sadržaja je značajno bolji, Automatizacije sam probao sa Home i rade ekstra. Biće ovo zaista izuzetno ažuriranje, ali za sada - bolje nemojte da isprobavate.
 
Meni Intesa mobi omdah crashuje, kao i Eon... Input polja da, bas su cudna, na accuweather se preklapaju temp i casovi... Ali ostatak sto si naveo nisam iskusio... CarPlay doduse nisam testirao, zaboravih :)

Health ne prikazuje favs npr...

A baterija je za sada kod mene ~15% bolja nego na 12... videcu kad prodje vise dana, btw jutros me je zeznuo sistem punjenja i kad sam ustao je bio na 83, valjda mu treba vremena da nauci kad ustajem :d

Ja sam ga ostavio za svaki dan, nije uopste strasno kao sto sam ocekivao, recimo nijednom mi se nije restartovao sto mi se na ios12 desavalo redovno...
 
Ja ću pokušati da se strpim još malo, mada mi verovatno u avgustu djavo neće dati mira...
 
Ja nisam iskusio vecinu spomenutih problema,desi se poneki bag sa tastaturom i pucanje aplikacija,recimo,ne prikazuje uvek status bar u tapatalku,ali to je znalo da se desi i ranije. Baterija skroz ok,kao i sam rad telefona,kao da je sve jos nekako fluidnije,ako je uopste moglo da bude(pre svega animacije). 3d touch mi ne gresi,a FID radi brze i bolje nego ikad. S'obzirom da je beta 2 tek,ja zadovoljan,daleko je ovo od neupotrebljivog,bar iz mog iskustva za ovih par dana. iPXS


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trebali su camera app malo da osveze dosadna je..


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
 
Ma nista nego kazem dosadna je, malo da promene nesto posto su svasta izmenjali, svak dan vidim nesto drugacije i novo :)


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
 
Fantastična mi je ova potreba milenijanaca za promenom zarad promene.
Ali da budem iskren, to je ono što forsiraju proizvođači gedžeta danas, pa mi i nije toliko čudno....
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Pa naravno kada od ip 1 imam isti UI sta je cudno?! Hocemo promene naravno


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
 
Nekad promena bude i na gore,dok radi-ne diraj sto se mene tice. [emoji1] Jedino sto su jos davnih dana mogli da stave da se rezolucija bira u okviru same aplikacije,to bi mozda nekima znacilo,ko cesto menja dok fotka/snima. Ima tu i prostora za neki manuelni mod,naravno,eto mozda nas do septembra iznenade i sa night modom uz novi triple camera setup. Prosle godine su napravili odlican posao sa smart hdr opcijom,radi fenomenalan posao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I RAW integrisan u stock app bio bi red ..l pro cam sad crashuje dosta na ios 13 radi ali puca mada ceo OS ume da zabode... nista bez hard restarta...
 
Ja tipujem na raw ali samo za novi iphone... on ce biti skroz okrenut kameri...

Malo upozorenje, ko ima ukljucen optimized battery charging a puni preko bezicnog punjaca nek iskljuci, meni jutros telefon toliko vreo da me bukvalno malo opekao, nikad nisam doziveo da toliko bude vruc, izgleda da su zeznuli nesto :d
 
Dok ne vidimo u praksi nista im ne verujem... ono sto je sigurno je da ce jedini bitan feature novog iphone-a biti kamera pa zbog toga tipujem samo na njega za RAW...

inace, provalio sam sta je problem sa duplim notifikacijama na whatsapp, ko nije stavio ime izlazi kako treba ko je stavio a razlikuje se od onoga iz imenika izadje duplo... :d
 
Ma Raw je podrzan jos od ios10... ali sa 3rd apps
 
U 03:00 skinut sa punjaca, dobar deo dana napolju, sot 4:30h, sad na 19% sta znam... manje vise neki standard. Ali cini mi se da je bila malo bolja baterija pre instalacije beta. Mada opet bio sam dosta napolju... ima sitnih bagova, sakrije se tastatura ponekad sa nekim cudnim spletom dogadjaja, malo malo pa mi stigne poruka propusten poziv itd... no nema veze nisam ja nesto bitan da ne smem da dopistim malo bagova telefonu :)
Ali da je bagovita i nestabilna u pravu su...


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
 
Da li jos neko ima problem sa iTunes Store,nije hteo da mi se konektuje ni pre ubacivanja iOS 13 beta programa? Isti problem ima i burazer,trenutno smo obojica na HR store-u.

IMG_0169.jpg

IMG_0170.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vratio sam se na 12.3.1
Stalno su mi stizale poruke o propustenim pozivima i to mi je najvise smetalo na beti, mozda nije svima tako ali u mom slucaju jeste, ima dosta nekih cudnih ponasanja, bagovanja, iako to solidno radi nije ni priblizno ispeglano do kraja, jedva cekam public jer je bas lepsi od 12.
P.S NE KORITITE ONAJ PROGRAM iz videa gore jer restore ne moze da se odradi bez pro verzije pa da se neko ne uspanici kad mu izbaci to na kraju :) Ubacio sam ga u recovery ali da bi bilo sta uradio mora pro verzija.
Tako da samo itunes...

Odradio sam clean instal sad, i sad tek vidim koliko ovo bolje radi od bete

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo tastaturu da srede, i whatsapp da se seti da izbaci neki update i ja ostajem.

Sve ostalo mogu da preživim bez nerviranja.
 
Mene zeza modem. Često sam nedostupan od ove bete 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja sam primetio da sam često nedostupan na beti 2 .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo tastaturu da srede, i whatsapp da se seti da izbaci neki update i ja ostajem.

Sve ostalo mogu da preživim bez nerviranja.

Osnovna i primarna funkcija telefona ne radi i tebi je to ok?
Sta je bitnije na mobilnom telefon od toga da budem dostupan i da ljudi mogu da me dobiju... za sve ostali moze i lap top, pc....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno