Šta je novo?

iOS 13

Sa ios 12.4 sot 5.40 koriscenje svega a sa 13 2.30 i to cistuminstalaciju sam sinoc uradio na 12 s toga ocekujem sutra jos bolju autonomoju... geekbench test baterije nema veze sa zivotom... i da uglavnom koristom 4g...
 
4g/LTE osetno vise trosi od WiFi-ja.
Zato i imas toliko lose trajanje baterije.. [emoji2371]
 
Ali istog koriscenja 12.4 drasticno bolje skoro ceo dan mi je izgurao tel...
 
Def su sve gori... baterija je ok na ipadu ali ni jedan jedini bug nisu resili a recimo te bugove nisam imao do bete 7... katastrofa...
 
Kod mene sve radi lepo.
 
Moje mišljenje je da se sa betama svakog novog iOS-a trude oko ispravki grešaka na aktuelnim modelima, dok kako se ide ka dnu liste podrške taj trud eksponencijalno opada i kod najstarijeg modela koji je podržan teži nuli.
 
  • Like
Reagovanja: M J
IOS 13 sada radi perfektno.....jedva cekam GM. Vrhunski IOS.
 
Samo srce bateriju i greje cpu kao furunce :-D ali radi realno fluidno... bugova na pretek, za koje sumnjam da ce ispeglati poslao sam im oko 6-7 feedbackova za poslednju betu...
 
Znaci nekome radi kako treba a nekome ne? Kakva su iskustva sa X? Koje aplikacije za sada ne rade?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Stavio sam betu, za sada radi odlično, fluidno, ne primećujem curenje baterije za sad.

Koliko mi se čini, ukinuće 3d touch na sledećem iphone-u, duže zadržavanje prsta na 13-ici ima potpuno isti efekat.
 
Samo srce bateriju i greje cpu kao furunce :-D ali radi realno fluidno... bugova na pretek, za koje sumnjam da ce ispeglati poslao sam im oko 6-7 feedbackova za poslednju betu...

Jel ovo pricas za SE? Da znam, da iako izadje 13, da ne apdejtujem, dok ne bude ispeglano?!
 
Krajnje cudno,ladno su pustili .1 beta verziju pre 13 GM,ovo se jos nikada nije desilo. [emoji848]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
.1 i 0.1 nije isto [emoji1] U svakom slucaju,bice zanimljivo videti sa kojom verzijom ce novi iP dolaziti,obicno je .1 update izlazio nakon predstavljanja novih modela. Da nije neko greskom pustio ovo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije nije i dalje na ipad os imaju identicne probleme kao na 13.0 3d touch ode iza dock-a bas iritira...

Edit resili problem sa tastaturom na spilt keyboard (thanks god)
Spotlight je za ipad os dobio jos nekoliko precica sa 5 na 6
Resili icon view u settingsu...

Nisu losi...
 
Poslednja izmena:
Evo ukratko nekih novina:

Apple today released a surprise iOS 13.1 beta, which is unprecedented as the company has never before released a point update for an unreleased software update.

iOS 13.1 was not a mistake, though, and it appears to be an update that Apple will debut shortly after the release of iOS 13, necessitating developer testing now. iOS 13.1 includes new features and brings back some features that were removed from the iOS 13 update over the beta testing period.

- Shortcuts Automations - Automations, a Shortcuts feature removed in iOS 13, has returned in iOS 13.1. With Automations, you can create personal and home automations from the Shortcuts app to have certain actions performed when specific conditions occur.

shortcutsautomations.jpg

- Share ETA - Share ETA has returned to the Maps app, allowing users to share their estimated time of arrival with a friend or family member once directions to a specific place have been entered.

mapsshareeta.jpg

- Dynamic Wallpapers - Apple has made some tweaks to the available dynamic wallpapers, shifting the overall look and color of some of them. The Dynamic wallpapers previously limited to the iPhone X and later are also now available on older devices.

- AirPods Volume Indicator - When adjusting the volume of your iPhone with AirPods connected, you'll see an AirPods icon on the volume bar.

airpodsvolumeindicator.jpg

- New HomeKit Icons - HomeKit devices in the Home app have updated, more detailed icons in iOS 13 beta 1. These same icons were added to the most recent macOS Catalina beta.

homeappicons.jpg

- Mouse Support Improvements - According to developer Steve Troughton-Smith, it's now possible to map the right click function of a mouse to the 3D Touch/long press action on an iOS device. Mouse support in iOS 13 and iPadOS is available as an accessibility option.

- TestFlight Indicator - Apps that you have installed via Apple's TestFlight app (aka apps in beta) are now denoted with a bright yellow dot next to them that's easier to see than before.

testflightdots.jpg

- HEVC Improvements - According to Jeremy Horwitz, iOS 13.1 adds HEVC video encoding with alpha channels for easier green screen-style compositing.

- Fonts - iOS 13 has a feature for downloading and installing fonts from the App Store. In iOS 13 beta 1, when opening up General > Fonts, there's new text that directs users to the App Store. There are no fonts apps yet, but presumably in the future this option will link to specific apps for fonts.

- Reading Goals - In the Settings app under Books, there's a new toggle to make the iOS 13 reading goals feature include time spent reading PDFs.

Know of a feature that's new in iOS 13 beta 1 that we left out? Make sure to let us know in the comments and we'll update this article.

Steve Moser contributed to this report.

Article Link: What's New in iOS 13.1 Beta 1: Share ETA and Shortcuts Automations Return, Plus More[/QUOTE]




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo neka peglaju share shed ima bug nema preporuka za imessage :-( a taman sam navikao na to hahaha
 
I iPhone X je izasao sa iOS-om 11.1 [emoji3]
 
Zato sto je izasao negde u novembru otprilike,2 meseca posle predstavljanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Malo pre sam instalirao 13.1 na 6S Plus. Za sada radi odlično, malo me nervira 3D touch na ikonicama. Čudno je nekako, menu se pojavi i kada zadržim i kada pritisnem jače, ne kapiram poentu, iskreno. Primetio sam da se telefon preskoporo puni. Za 38 minuta je napunio 12% (wtf, org punjač). Takodje, imam neki bug u porukama. Kada hoću da šaljem nekom ko ima iMessage i izaberem iz kontakta, otkucam poruku i klikćem kao retard na dugme za send i ništa se ne dešava, pa moram iz kontakta da izaberem osobu pa onda da pošaljem. Ostalo radi full, biće ovo ljudski iOS, nadam se [emoji849]
Ne kapiram takodje, revolucionarnu pormeni ovog emoji: "[emoji7]". Ovo je toliko važna stvar, da mislim da bi cela kompanija propala da nije izmenila srca na ovom emoji[emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Igore,posto si ti mag za ove bete,da te ja nesto pitam ovako banalno :)
Ja nisam znao da se apple watc ne moze downograde,digo sam ga na betu 6,on se sad moze upariti sa iphone koji je na ios 13(nikako na ios 12)ne mogu ga prodati jer kupac nema ios 13 i nece betu da instalira,nebitno :)
Ja sad samo trebam sa iphone obrisati beta profil za sat i kad izadje oficijalni watch os 6 sad 10.09 on ce meni ponuditi oficijalni update za os 6 na watchu i nece vise imati nikakbe bete zajebancije,ako sam dobro shvatio???

Isto tako iphone obrisem beta profil kad izadje zvanicni i ponudit ce mi oficijalni ios 13???
Da li je to tako sve? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne moze,ima mala apravica za to da se odradi u apple store mogu,gledam i na youtube moguce je ali ne znam odakle im onaj pribor da to odrade


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
13.1 beta 2 izasla.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno